Üzüntü ve kalp?

Diamondheart

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
11 Kasım 2016
273
190
Bu aralar bazı şeyler oldu ona üzüldüm her şeyden önce hiç istemediğim yere tekrar geldim ailemin yanından (üniversite icin).Ama ben cok kötüyüm arkadaslar oyle boyle degil..Derste bile ağliyorum tutamiyorum kendimi..yasama hevesim gitti,yemek yemek istemiyorum,disari cikmak istemiyorum sadece uyumak istiyorum..Kafamdaki su sıkıntıyı bir türlü atamiyorum o kadar kotu oluyorum ki kalbim sıkışıyor..Ne yapsam olmuyor bi türlü alısamadim buraya..Bana bi akil verin ablalarim.Zaten yaay gecis yapicam sene sonu..Ama bu 4 ay boyle nasil gecer?Gercekten en sonunda kendi kendimi hasta edicem.

Ayyy dert gormemıssın. 4 ayı bır macera olarak goremıyorsan bu genc yasında ben sana ne diyimmmm. İleride sağlıgından oldugunda bu guzel gunlerı nasıl bosa gecırdım deyıp aglarsın bu kezde.

Bazıları depresyona yatkın oluyor sanırım

Ayyy dert gormemıssın. 4 ayı bır macera olarak goremıyorsan bu genc yasında ben sana ne diyimmmm. İleride sağlıgından oldugunda bu guzel gunlerı nasıl bosa gecırdım deyıp aglarsın bu kezde.

Bazıları depresyona yatkın oluyor sanırım
Ya belki de haklisiniz ama olmuyor insana zor geliyor istemedigi bir yerde yapayalniz kalmak resmen hapis hayati..Su zamana kadar da kolay bi yasantim olmadi belki biraz da bunlarin acisi cikiyor

Bu aralar bazı şeyler oldu ona üzüldüm her şeyden önce hiç istemediğim yere tekrar geldim ailemin yanından (üniversite icin).Ama ben cok kötüyüm arkadaslar oyle boyle degil..Derste bile ağliyorum tutamiyorum kendimi..yasama hevesim gitti,yemek yemek istemiyorum,disari cikmak istemiyorum sadece uyumak istiyorum..Kafamdaki su sıkıntıyı bir türlü atamiyorum o kadar kotu oluyorum ki kalbim sıkışıyor..Ne yapsam olmuyor bi türlü alısamadim buraya..Bana bi akil verin ablalarim.Zaten yaay gecis yapicam sene sonu..Ama bu 4 ay boyle nasil gecer?Gercekten en sonunda kendi kendimi hasta edicem.

kesinlikle psikiyatriste gitmelisin hatta şimdi internetten randevu al

Devamlı ağlayıp hayatı kendine zehir edeceğine kaldır kafanı sağına soluna bak 1,2 arkadaş edinmeye çalış.
Biz de okuduk şehir dışında tamam ilk zamanlarda alışma süreci oluyor ama 1,2 hafta sürmüştür en fazla, kalp sıkışmaları derste ağlamalar çok abartılı, ben mezun olup memleketime dönerken üzülmüştüm hatta.
En güzel zamanların bu üniversiite zamanları gez, toz, tadını çıkar, kendi ayakların üstünde durmayı öğren, ailene hesap vermeden tadını çıkarmayı öğren hayatın sonra çok pişman olursun ilerde.

Devamlı ağlayıp hayatı kendine zehir edeceğine kaldır kafanı sağına soluna bak 1,2 arkadaş edinmeye çalış.
Biz de okuduk şehir dışında tamam ilk zamanlarda alışma süreci oluyor ama 1,2 hafta sürmüştür en fazla, kalp sıkışmaları derste ağlamalar çok abartılı, ben mezun olup memleketime dönerken üzülmüştüm hatta.
En güzel zamanların bu üniversiite zamanları gez, toz, tadını çıkar, kendi ayakların üstünde durmayı öğren, ailene hesap vermeden tadını çıkarmayı öğren hayatın sonra çok pişman olursun ilerde.
Haklisiniz ama yapamiyorum disari cikip gezdigimde de hic bir zevk almiyorum bombos yasiyormusum gibi geliyor sonuna kadar haklisiniz dediklerinizde ben kendimde dusundum bunlari ama yine de engel olamiyorum duygularima

Okulunun psikolog hizmeti var mı? Aileden uzakta okuyan bir kaç arkadaşımın da başına geldi. Şehirlerini bir türlü sevemediler. Ama terapi ve ilaçla üstesinden geldiler. Eğer iç mutluluğunuzu yakalayamazsanız yatay geçiş de yapsanız mutsuzluk sizi takip eder. Bu sefer de herkes burda bir düzen kurmuş ben yeniyim diye üzülürsünüz. Üzülmek istedik mi bin tane sebep bulunur. Mühim olan mevcut şartta mutlu olmayı denemek.

Canım 4 ay sabret ne var bunda, Allah daha büyük dert vermesin
Bende ortaokulda dersleri stres yapmıştım çarpıntım oluyordu, ne safmışım diyorum şimdi, keşke dertler o kadarla kalsaydı

Okulunun psikolog hizmeti var mı? Aileden uzakta okuyan bir kaç arkadaşımın da başına geldi. Şehirlerini bir türlü sevemediler. Ama terapi ve ilaçla üstesinden geldiler. Eğer iç mutluluğunuzu yakalayamazsanız yatay geçiş de yapsanız mutsuzluk sizi takip eder. Bu sefer de herkes burda bir düzen kurmuş ben yeniyim diye üzülürsünüz. Üzülmek istedik mi bin tane sebep bulunur. Mühim olan mevcut şartta mutlu olmayı denemek.
Var evet ona basvurmayi dusunuyorum umarim gecer bu ruh hali

Var evet ona basvurmayi dusunuyorum umarim gecer bu ruh hali

Kesinlikle başvurun. 4 ay kısa gelse de aslında uzun bir süre. Hem kararlarınızı depresif bir haldeyken almayın derim. Başvurunuzu en kısa sürede yapın ve terapilerinizi ilaçlarınızı çok ciddiye alın. Depresyon ruhun kanseri. İki kere tedavi görmüş bir insanım. İnanın geçiyor, düzeliyorsunuz. Hiç bir zaman mutlu olamayacağım diyorsunuz, gülen eğlenen insanlara imreniyorsunuz ama geçiyor. İnanın geçiyor.

Ailenden bukdr rhatsiz olmani anlamadm dgrusu doktora gorun kendin cozebilicegin bi sorun degl bu

Çok doğru soylemissin..
Üzüntü stres sıkıntı ile ciddi rahatsızlığa yakalanma riskin yuksek oluyor..
Değer mi??
Olmadiysa olmadı kismetimde izmir varmış demelisin..
Belki hayırlı şeyler bulacak seni orada..
Hapiste değilsin sukret yardım al..
Genceciksin ne gerek var paraliyorsun kendini canım..

Arkadaslarim canlarim yanlis anlamissiniz ya da belki ben yanlis yazdim ailemin yaninda kalmak istememe gibi bi durum yok aksine sehirdisinda onlardan uzak yasiyorum ve cok yalniz kaldigimi dusunuyorum

X