VAJİNA DARALTMA VE PERİNOPLASTİ AMELİYATIM

Merhaba nasıl oldunuz. Bende bugün geçirdim operasyonu sonucu nasıl olacak bilmiyorum ama tedirginim
Geçmiş olsun canım.. lütfen sabırlı olun kızlar benim 8. ayda normale döndü. Kayganlaştırıcı etkisini çabuk kaybediyor ben bebe yağı kullandım bana daha iyi geldi..
İlk zamanlar misyoner pozisyonunda yaptık biz aylarca sürdü tabi. İlk denemelerde hiç olmadı, kanama oldu, canım çok yandı, eşim gerildi hepsini yaşadım. Ama geçiyor, zamanla geçiyor..
Kukunuz çok güzel görünüyor..

Geçmiş olsun canım.. lütfen sabırlı olun kızlar benim 8. ayda normale döndü. Kayganlaştırıcı etkisini çabuk kaybediyor ben bebe yağı kullandım bana daha iyi geldi..
İlk zamanlar misyoner pozisyonunda yaptık biz aylarca sürdü tabi. İlk denemelerde hiç olmadı, kanama oldu, canım çok yandı, eşim gerildi hepsini yaşadım. Ama geçiyor, zamanla geçiyor..
Evett bu dedıklerınızı yasadım canım resmen hepsı 😊banada tek ıyı gelen sey bebe yagı oldu suan için bırlıktelık yasayıyorız ama cok zorlanmadan dedıgın gıbı doktorumda 7 ayda tam oturacak dedi 🥰

Çok teşekkür ederim. 3. Günüm bugün, ağrılar devam ediyor buz kompleksi ve ilaçlar düzenli olarak kullanıyorum. Çok şişme olmadı ama şuan ürkütücü görünüyor 😂😂😂

Evett bu dedıklerınızı yasadım canım resmen hepsı 😊banada tek ıyı gelen sey bebe yagı oldu suan için bırlıktelık yasayıyorız ama cok zorlanmadan dedıgın gıbı doktorumda

Meb cnm suan için hersey yolunda 😊hersey cok guzel ama baya bırkac ay zor oluyor
Ay çok korkuyorum bende alışma sürecinin uzun sürmesinden. Ama şöyle bir şey var sanki iç dikiş yok sadece giriş daralmış gibi sizde de öyle oldu mu? Hisss acı hissi olaraktan söylüyorum bunu henüz 3. Günüm ama kanal daralmamis gibi hissediyorum sanki yani içeride acı yok 🙄

Merhaba,vajina daraltma ve perinoplasti ameliyatım sonrası herkesin doğru bilgiye sahip olması için üye oldum...
Bugün 5. Günüm çok kolay diyenlerin yaa acı eşiği feci yüksek yada operasyon olmamışlar😩
Makatta yoğun bir baskı hissediliyor
Penguen gibi yürüme şekli,tam dikte durulmuyor
Öyle ev işi yapayım çocuklarla ilgieneyim filan zor yanınızda duracak yoksa yaptırmayın lütfen
Sürekli bir zonklama hissi
Birde kabız olursanız eyvahlar olsun
Öksürürken ve hapşururken dikişleri patlattım sanıyorsunuz
Oturup kalkmak yorucu ve sıkıntılı çalışıyorsanız,küçük bebeğiniz varsa yanınızda sizi destekleyecek kimse yoksa uygun şartları oluşturmadan yaptırmayın bence yatmak gerekiyor çoğunlukla zaten nekadar ayakta kalmak istesenize o baskı sizi yatmaya itiyor ...
Felaket tellalı gibi düşünmeyin tabi bu benim sürecim , özellikle sıkıntılarını dile getirdimki sonrası proğramlamanızı ona göre yapın diye ..
Sonuç güzel olcak diyerek kendimi rahatlatmaya çalışıyorum..
Asla ve asla kolay operasyon değil bunu çok iyi bilin lütfen 🙏
canım bende 4 ay önce vajinal estetik ve daraltma ameliyatı oldum ilk 10 gün hayatımın en kötü ve en acılı günlerini yaşadım diyebilirim ama şuan cok memnunum

Ay çok korkuyorum bende alışma sürecinin uzun sürmesinden. Ama şöyle bir şey var sanki iç dikiş yok sadece giriş daralmış gibi sizde de öyle oldu mu? Hisss acı hissi olaraktan söylüyorum bunu henüz 3. Günüm ama kanal daralmamis gibi hissediyorum sanki yani içeride acı yok 🙄
İçini de daraltma yapıyorlar merak etme. Eğer bundan şüphen varsa doktoruna danışabilirsin. İçini rahatlatacaktır. İyileştikten sonraki ilk muaynende bunu farkedersin. Doktor serçe parmağı ile muayne etmişti ve ben o kavramayı hissetmiştim. Buz uyguladığın için içerden acı hissetmiyor olabilirsin. Benimde bacak aram acımıyordu ama iki gün popoma doğru çok baskı hissetmiştim.

İçini de daraltma yapıyorlar merak etme. Eğer bundan şüphen varsa doktoruna danışabilirsin. İçini rahatlatacaktır. İyileştikten sonraki ilk muaynende bunu farkedersin. Doktor serçe parmağı ile muayne etmişti ve ben o kavramayı hissetmiştim. Buz uyguladığın için içerden acı hissetmiyor olabilirsin. Benimde bacak aram acımıyordu ama iki gün popoma doğru çok baskı hissetmiştim.
serçe parmağı mı iyimis:110:benim muayene biraz daha farkli olmuştu :olamaz:

Teşekkür ederim içimi ferahlattin. Pazartesi ameliyat oldum bugün cumartesi akşamı kanama başladı sanki âdet kanaması gibi korkuyorum şuan. Dr umu arasam mi acaba 😬

Ben reglden hemen sonra operasyonu olmuştum bir hafta sonra regl gibi kanamam olmuştu. Doktorunla görüş en sağlıklı bilgiyi ondan al. Hepimizin bünyesi farklı sonuçta. Sağlıklı günlerin olsun. İnan ki bu operasyon herşeye değer..

Ben reglden hemen sonra operasyonu olmuştum bir hafta sonra regl gibi kanamam olmuştu. Doktorunla görüş en sağlıklı bilgiyi ondan al. Hepimizin bünyesi farklı sonuçta. Sağlıklı günlerin olsun. İnan ki bu operasyon herşeye değer..
Evet bende hemen regl sonrası oldum aynen bir hafta oldu nerdeyse ve regl gibi kanama başladı. Pazartesi arayacağım en azından bı danışayım. Umarım bende sizin gibi derim herşeye değdi diye 😕

Nasi yani korkutmayin şimdi beni 😬
yaa şöyle diyeyim jelsiz denedi muayeneyi olmadi kesinlikle ama her şekilde aciyo ben muayeneye 12. gün gittim ve hap kullandım regl olmamak icin ic dikişlerim açılmasın diye 15. gün regl oldum ve dikişler tamamen düştü yani görünür şekildeydi tamamen düştü derken klitorisdeki dikişlerim bi aya yakin durdu...
sanki karışık oldu azıcık anla kız sende :KK53: :KK53:

yaa şöyle diyeyim jelsiz denedi muayeneyi olmadi kesinlikle ama her şekilde aciyo ben muayeneye 12. gün gittim ve hap kullandım regl olmamak icin ic dikişlerim açılmasın diye 15. gün regl oldum ve dikişler tamamen düştü yani görünür şekildeydi tamamen düştü derken klitorisdeki dikişlerim bi aya yakin durdu...
sanki karışık oldu azıcık anla kız sende :KK53: :KK53:
Benim estetik yok canım dışarda iki dikiş var oda sadece makata doğru açmış tekrar geri dikmiş. 🙈 Kontrol tam bir ay sonra dedi. Bugün bir hafta oldu halen. Hafif kanama ve sancılar devam ediyor. 😔

Evet canım içerıye ait bir acı hıssetmıyorsun ilişki esnasında hissedıyorsun yasagın kalktıgında🥲

Ameliyat öncesi çok korkuyordum. Şimdi yine korkuyorum inşallah bir aksilik olmaz 🥴
:) merak etme sadece biraz sabır gerektıren bir sürec beklemesi yoruyor insanı birde ilk ilişki zamanlark merak etme hepsı düzelecek

Merhabalar,
Bende dün perineoplasti oldum. Hafif sızlama dışında şiddetli bi ağrım yok. Doktorum ilk 48 saat yerimden kalkamam gerektiğini söyledi bende yatıyorum:)
Sorularınız olursa buralardayım 👋

X