VAJİNA DARALTMA VE PERİNOPLASTİ AMELİYATIM

İç kısma doğru dikmedilerse nasıl daralttılar anlamadım. Benim o giriş rahim kanalı boyunca daralttılar 6 cm içeri diktim demişti doktorum. O kanal gerçekten dar bende.
Merhaba yeni üye oldum sırf bu estetik için çok araştırma yaptım siz ne güzel olup ve memnun kalanlardansiniz acaba hangi doktorda oldunuz bende uzatmadan olmayı düşünüyorum artık 😔

yaa şöyle diyeyim jelsiz denedi muayeneyi olmadi kesinlikle ama her şekilde aciyo ben muayeneye 12. gün gittim ve hap kullandım regl olmamak icin ic dikişlerim açılmasın diye 15. gün regl oldum ve dikişler tamamen düştü yani görünür şekildeydi tamamen düştü derken klitorisdeki dikişlerim bi aya yakin durdu...
sanki karışık oldu azıcık anla kız sende :KK53: :KK53:
Jelseniz denedi derken napıyordu ay anlamadım yorumlarınızı okuyorum bende perinoplasti vajinoplasti ameliyat oldum 15 gün sonra kontrol verdi bugün 3.cü gün oldu denemek için parmak falan mı sokuyor anlamadım

Enfeksiyon kapmış olmasın :KK43: ben operasyondan 20 gün sonra enfeksiyon kapmıştım o zaman çok ağrım olmuştu 2 gün. Antibiyotik içince geçti hemen.
Benim popomun birinde ağrı ve şişlik var 20 gün oldu ameliyat olalı oturup kalkarken ağrı yapıyor acaba enfeksiyonlu kaptı

Merhabalar,
Bende dün perineoplasti oldum. Hafif sızlama dışında şiddetli bi ağrım yok. Doktorum ilk 48 saat yerimden kalkamam gerektiğini söyledi bende yatıyorum:)
Sorularınız olursa buralardayım 👋
Merhaba. Ben vajinoplasti olmayacağım, sadece perineoplasti operasyonu geçireceğim. Perine ameliyatinda yinede bir daraltma islemi uygulaniyor mu? Devlet hastanesi cok bilgi vermiyor. Zaten giriş daralacak vs biseyler dedi gecistirdi. Sonrası için bilgi verir misin acaba

Merhaba. Ben vajinoplasti olmayacağım, sadece perineoplasti operasyonu geçireceğim. Perine ameliyatinda yinede bir daraltma islemi uygulaniyor mu? Devlet hastanesi cok bilgi vermiyor. Zaten giriş daralacak vs biseyler dedi gecistirdi. Sonrası için bilgi verir misin acaba

Perine demek; vajina girişi ve anüs arasındaki alan. Dediği doğru sadece girişi daraltıyor aynı doğum sonrası yapılan dış dikiş gibi düşünebilirsin.

İyilesme süreniz ne kadar sürdü? İliski hayatinizda bir değişiklik oldu mu?

İlk 2 gün sürekli uzanmamı ve buz koymamı istemişti doktorum. Onun dışında da zamanla daha iyi oldum. Ama ameliyattan 1 hafta sonra gayet uzun yürüyüşler yapabiliyordum. Sadece hareketsiz dikildiğimde ağrı hissediyordum. Zaten 6 hafta ilişki yasağı vardı. Açıkçası yasak bittikten sonra uzun süre zorluk ve acı çektim ilişkide hatta burda da bi çok kişiyle yazıştım. Ama şuan herşey yolunda. Görüntü olarakta çok mükemmel 🤣

İlk 2 gün sürekli uzanmamı ve buz koymamı istemişti doktorum. Onun dışında da zamanla daha iyi oldum. Ama ameliyattan 1 hafta sonra gayet uzun yürüyüşler yapabiliyordum. Sadece hareketsiz dikildiğimde ağrı hissediyordum. Zaten 6 hafta ilişki yasağı vardı. Açıkçası yasak bittikten sonra uzun süre zorluk ve acı çektim ilişkide hatta burda da bi çok kişiyle yazıştım. Ama şuan herşey yolunda. Görüntü olarakta çok mükemmel 🤣
Anladım. Geçmiş mesajlarınıza profilden şimdi baktım. Ben sadece perineoplasti oldunuz sanıyordum. Siz vajinoplasti de olmuşsunuz. Perineoplasti oldum yazmışsınız en son onu görerek sadece perineoplasti oldunuz sanarak sordum. Vajinoplasti biraz sıkıntılı oluyormuş. Ben sadece perineoplasti olucam. Ama denk gelemedim forumda sadece perineoplasti olmuş kişilere. Herkes ek bir operasyonla beraber olmuş maşallah:)

Anladım. Geçmiş mesajlarınıza profilden şimdi baktım. Ben sadece perineoplasti oldunuz sanıyordum. Siz vajinoplasti de olmuşsunuz. Perineoplasti oldum yazmışsınız en son onu görerek sadece perineoplasti oldunuz sanarak sordum. Vajinoplasti biraz sıkıntılı oluyormuş. Ben sadece perineoplasti olucam. Ama denk gelemedim forumda sadece perineoplasti olmuş kişilere. Herkes ek bir operasyonla beraber olmuş maşallah:)

Sonuçta kolay bir iş değil ve ihtiyaç varsa kombine olunması çok mantıklı.
Size de şimdiden geçmiş olsun

Evet kombine bütün sıkıntılar giderilmez sadece giriş yapılırsa ilerde daha çok sıkıntı oluyormuş gaz gibi hava çıkıyor sonra sadece giriş kısmını düzeltirlerse normal doğumlardan sonra mesanede genelde sarkıyor yani vajen ön duvar bide arka duvar deformasyonu genişlik sebebiymiş zaten onları da düzeltilmesi gerekiyormuş 😬 Çok haklısınız sizde vajina içi sistosel ameliyatıda oldunuz mu
Sonuçta kolay bir iş değil ve ihtiyaç varsa kombine olunması çok mantıklı.
Size de şimdiden geçmiş olsun

Çok geçmiş olsun inşallah istediğiniz gibidir herşey çok zaman geçmiş ama 😬sizlerde doğum yapmışsınız mesane kaldırma ameliyatı da oldunuz mu ?

Benim 3 çocuk beni çok yıprattı sinir stres eğer adam akıllı dinlenebilsem 2 haftada taş patlasa biterdi tum sıkntılar dikişm var hala 40 gün oldu duşmedi erimedi tam iyi oluyorum 3 çoccuk iş güç zorluyorum tekrar başa sariyor napcam bilmiyorum
.
Çok geçmiş olsun inşallah istediğiniz gibidir herşey çok zaman geçmiş ama 😬sizlerde doğum yapmışsınız mesane kaldırma ameliyatı da oldunuz mu ?

Benim doğumda olmadı, zaten genital yırtık ile doğum yapmıştım. O zaman iç dış dikiş attılar ve gayet memnundum. Bir yıl sonra ikinciye hamile kaldım, bebek düştü o zamandan itibaren bu genişlik hissi oldu.. Kürtaj sırasında kullandıkları aletlerden olduğunu düşünüyorum. Çünkü vajinayı kocaman açıyorlar. Bu da iki yıl sürdü artık beni iyice rahatsız etti, karar verdim oldum. Ama şuna inanamıyorum bir gram ağrım yok. Sadece dikişlerden kaynaklı bacak aramda bir sıkılık ve makatta baskı hissi var. Şu an buz koyuyorum. İçerdeki ödemi azaltıp baskı hissini yok etmesi için.
Şu an nasılsınız? Hangi doktorda oldunız

X