Vajinal mantar enfeksiyon

Merhaba kızlar, bayramdan önce antibiyotik kullandım mantar oluştu biraz hunharca kaşıdığım için baya bi tahriş etmişim son 2gündür yürüyemiyordum bile neyse doktor 2tane krem 1 tane tek seferlik ağızdan alınan ilaç birde fitil verdi fitilin çıkacakmış gibi hissi var ama akaeı kokarı yok. Benim sormak istediğim mantara bağlı olarak vajina çevresinde (perine dahil) sivilce gibi su toplamış gibi ufak iritasyonlar oluştu az bir sıkıştırmayla patladılar içinden sadece su gibi bişey çıktı acısı azaldı neden olmuş olabilir ki bu yaşayan oldu mu daha önce aranızda? Herkese geçmiş olsun bu arada başına gelmeyen anlamaz gerçekten çekilecek çile değil
Mrb cnm sorununa çözüm bulabildin mi aynı sorun bende de 1 yıldır devam ediyor bahsettiğin sivilce gibi olay bende fitil kullanimindan sonra oldu ve fitili kullanmayi biraktim şu an oluruna bıraktım çünkü ne yapacağımı bilmiyorum

Merhaba kızlar yeni üyeyim 2 gün açıma ve şişlik oldu bende vajina girişinde hemen doktora gittim lezyon mantar ve enfeksiyon var dedim hemen geldim size nasıl olmuş birden başlangıç olduğunu söyledi. Bir çok sebebi olabilir dedi her zamanki gibi ama benim eşim şehir dışında çalışıyor sadece haftasonları görüşebiliyoruz elimden ne gelirse yapmaya çalışıyorum geçsin diye 3. Gün çok konu okudum ama kaç günde geçtiğini yazan yoktu bende sizi bilgilendirmek istedim. Sabah akşam travocort gece fitil ve 2 tane enfeksiyon için sabah akşam ilaç kullanıyorum. Dün ilk defa yoğurt denedim faydalı oldu gibi geldi ama hemen belli olmaz tabi. Dalga gecer oldum kendimle herşeyi sürüyorum yoğurtu bekletiyorum biraz sonea sirke sonea yıkayıp kurutup kremi sürüyorum sabah akşam ne zaman geçecek bu diye kendimi yiyorum. Beslenmeme dikkat ediyorum şeker kullanmıyorum kefir içiyorum. Bi de rakı önerisi geldi siz denediniz mi? Burda günlük bu konu da sıkıntı çekenler için durumu paylaşacağım. Benim çok kaşıntım rahatsızlığım Yok ama tamamen geçsin istiyorum. Dokununca acıyor sadece sizin bilgileri alayım
Sana doğal tedavi soyleyim deliriyordum ben kasintidan yanmadan gece uyutmamasindan eczaneden tampon aldim orta boy birde cay agaci yağı vajinayi sirkeli suyla temizledikten sonra cay agaci yagiyla sildim dışını vulvayi falan tampona gece yatarken 3 damla 4 damla damlatip vajina içine sokup sabaha kadar uyuyordum gunduzleride surekli yikayip vulvayi o yag ile siliyordum ve gecti şimdi yok bilgin olsun

Kızlar iyi akşamlar. mantar olduğum için gyno lomexin fitil kulladım 2 gün önce.Dün bir kere çok fazla şekilde koyu pembe akıntı geldi ama baya yani böyle içim akmış sanki. Bugun de aynı şekilde geldi tortulu bir şekilde koyu pembe akıntı baya tüm çamaşır dolmuş. Fitil içi temizlediği için mi böyle acaba yaa kaşıntılarım azaldı çünkü ama çok gelince de tuhaf oldum yaşayan var mı böyle durumu o_O:kusmuk:

Bende sırf birilerine faydam olur belki diye üye oldum. Aylardır burda üye olmadan nerdeyse bütün herşeyi denedim. Benim kaşıntılı akıntım vardı bir kere kokulu oldu. Hap ile geçti. Bir daha kokulu yaşamadım şükür ama sürekli akıntım geliyor. Beyaz peynir kesiği gibi. Kaşındığıda oluyordu. Kaşınmadığıda oluyordu. Candida mantar diyeti uyguladım. İntden araştırın çok iyi geldi. Ev yapımı yoğurt fermente turşu vs. Ve hiç şeker kullanmadım şekerli meyvelerden bile yemedim. Geçmişti kokusuz sarı biraz kıvamlı akıntı geliyodu ona bile şükür ediyodum ki diş için antibiyotiğe başladım. 3. Günü kaşıntı geldi ve iç dudaklarda şişme acılı hemde bir kaç kez eskilerdende çok şişmişti. Şişince yürütmüyo bile. Vee arı propolisi vardı. Çok faydalı zaten. Genital bölgeme sürerek hafif masaj yaptım. Şişliğim indi kaşıntım geçti çok iyi geldi. Suya karıştırıp içmekde iyi geliyormuş. Ama ben direk sürdüm çok iyi geldi. Hepimize şifa olsun inşallah bu illetten kurtululalım

Propolis bu gun alıp içmeye başladım ama hiçbir yerde sürmeye ilgili bir şey okumadım yoğurt bile sürmeye cekiniyorum farklı bakteriler kapabildim diye. Yine çaresiz çare olmayacağını bile bile yarın doktora gideceğim 2 gündür yine ayni şiddette başladı.Bimtim artık..........

Bende sırf birilerine faydam olur belki diye üye oldum. Aylardır burda üye olmadan nerdeyse bütün herşeyi denedim. Benim kaşıntılı akıntım vardı bir kere kokulu oldu. Hap ile geçti. Bir daha kokulu yaşamadım şükür ama sürekli akıntım geliyor. Beyaz peynir kesiği gibi. Kaşındığıda oluyordu. Kaşınmadığıda oluyordu. Candida mantar diyeti uyguladım. İntden araştırın çok iyi geldi. Ev yapımı yoğurt fermente turşu vs. Ve hiç şeker kullanmadım şekerli meyvelerden bile yemedim. Geçmişti kokusuz sarı biraz kıvamlı akıntı geliyodu ona bile şükür ediyodum ki diş için antibiyotiğe başladım. 3. Günü kaşıntı geldi ve iç dudaklarda şişme acılı hemde bir kaç kez eskilerdende çok şişmişti. Şişince yürütmüyo bile. Vee arı propolisi vardı. Çok faydalı zaten. Genital bölgeme sürerek hafif masaj yaptım. Şişliğim indi kaşıntım geçti çok iyi geldi. Suya karıştırıp içmekde iyi geliyormuş. Ama ben direk sürdüm çok iyi geldi. Hepimize şifa olsun inşallah bu illetten kurtululalım
Bir kere mı sürdünüz ve sadece bununlami geçti

Propolis bu gun alıp içmeye başladım ama hiçbir yerde sürmeye ilgili bir şey okumadım yoğurt bile sürmeye cekiniyorum farklı bakteriler kapabildim diye. Yine çaresiz çare olmayacağını bile bile yarın doktora gideceğim 2 gündür yine ayni şiddette başladı.Bimtim artık..........
Bence çok iyi bilen bir uzman doktora danisin ben çok çektim yanlış ilaçlar florayi bozmuştu surekli enfeksiyon kapiyordum bana gynofol diye fitil verdi 16 tane oluyor onu kullandim takviye olarak ta propolis enfeksiyonlara karşı etkili bakterilerin olmesini hucrelerin yenilenmesini sağlayan fitil verdi 10 gün kullandım flora duzelmeden sürekli enfeksiyon kaparsiniz ilacın adı motiflor reçetesiz biraz pahali ama sikayetim kalmadı birde tüyler için kesinlikle jilet makine vurmayin ağda yada lazerletin jilet floranin bozulmasına birebirmis son ilave edeceğim de internetten okuyup bilmediginiz bitkisel tedaviyi hassas bolgeniz için kullanmayın çünkü daha Yan etki yapabilir iyilesmeniz uzun zaman alabilir tekrardan geçmiş olsun

Bence çok iyi bilen bir uzman doktora danisin ben çok çektim yanlış ilaçlar florayi bozmuştu surekli enfeksiyon kapiyordum bana gynofol diye fitil verdi 16 tane oluyor onu kullandim takviye olarak ta propolis enfeksiyonlara karşı etkili bakterilerin olmesini hucrelerin yenilenmesini sağlayan fitil verdi 10 gün kullandım flora duzelmeden sürekli enfeksiyon kaparsiniz ilacın adı motiflor reçetesiz biraz pahali ama sikayetim kalmadı birde tüyler için kesinlikle jilet makine vurmayin ağda yada lazerletin jilet floranin bozulmasına birebirmis son ilave edeceğim de internetten okuyup bilmediginiz bitkisel tedaviyi hassas bolgeniz için kullanmayın çünkü daha Yan etki yapabilir iyilesmeniz uzun zaman alabilir tekrardan geçmiş olsun
Teşekkürler öyle bir şeyki dün gündüz mesela bitti dedim ya bitti ilk kez 1 hafta da ama yok akşam aynı sanki 3 gün önceye döndüm.Yasadigim yerde gotmedigim doktor kalmadi bunun uzmanu yok bence an azindan burada .Gynoflor kullanıyorum bende.Mitoflora baktim içmek için tablet var internette ama sanki siz fitil demişsiniz.Probiyitik propolis değil takviye edici fitil derken hangi ürünü kastediyorsunuz. Kusura bakmayın şu anda algım sıfır 10 gün kullandım dediginiz fitil hangisi yanitlarsaniz sevinirim

Teşekkürler öyle bir şeyki dün gündüz mesela bitti dedim ya bitti ilk kez 1 hafta da ama yok akşam aynı sanki 3 gün önceye döndüm.Yasadigim yerde gotmedigim doktor kalmadi bunun uzmanu yok bence an azindan burada .Gynoflor kullanıyorum bende.Mitoflora baktim içmek için tablet var internette ama sanki siz fitil demişsiniz.Probiyitik propolis değil takviye edici fitil derken hangi ürünü kastediyorsunuz. Kusura bakmayın şu anda algım sıfır 10 gün kullandım dediginiz fitil hangisi yanitlarsaniz sevinirim
Özelinize yazdım umarım faydası dokunur o söylediğim ilaci eczanelere sorarsanız verir uzmanı yok diyorsunuz ama ben kaç doktora gittiysem duzeltemedi bu gittigim doktor hemen sorunumu buldu enfeksiyon yok flora bozulmus dedi inşallah bir fayda dokunur size

Özelinize yazdım umarım faydası dokunur o söylediğim ilaci eczanelere sorarsanız verir uzmanı yok diyorsunuz ama ben kaç doktora gittiysem duzeltemedi bu gittigim doktor hemen sorunumu buldu enfeksiyon yok flora bozulmus dedi inşallah bir fayda dokunur size
Teşekkür ederim tekrar siz ne zaman kullandınız bilmiyorum ama galiba motiflor gyno ya üretimi yok ya da türkiye de yok malesef bir iki ingilizce sitede sadece ismini gördüm.Eczane ye de sorucam yinede

Sık çamaşır değiştirmeye çalısın bende cok sık mantar enjeksiyonu atlattım fitil ve krem sadece o anki enjeksiyonu öldürüyor evet ama sonrasında tekrarlayabiliyor günlük ped kesinlikle kullanmayın ve cok sık yıkamayın kuru tutun Dr um duş sonrası saç kurutma makinası ile kurutmamı söylemişti soğuk şekilde ben öyle yapıyorum çok şükür 3_4 aydır tekrarlamıyor
Ya sabahtan beri araştırıyorum da mantar kremi vajinanın içine mi neresi sürülecek pek bilgim yok soylermisiniz

Kızlar vajinal mantari sadece vajinada olaak dusunmeyin bagirsaklardan da olabiliyor.. Ben 1 yildir cekiyorm gitmediğim kadn dogum jinekolog kalmadi ama careyi buldum candida mantari diyeti diyet 2 haftalik ve sonunda bitiyor sekerin her türlüsu mantari daha da cogaltiyo karbonhidratlarda tek care bunlari tuketmemek ve inanin yok oluyo..Asil mucizevi ilaci buldum propolis gunde 10 damla suya damlatp kullaniyorm ne kasinti ne akinti hic bisey kalmadi ama yannda diyeti uyguluyorm ve sekeri hayatimdan cikardm elma sirkesi ve size tavsiyem PROPOLİS kesinlikle aktarlarda bulabilirsiniz. Goruceksiniz bitiyo mantar sonunda kurtuldm
Merhaba benim yaklaşık bir yılı geçti vajina mantar vAr candida diyeti elma sirkesini propolisi Hindistan cevizi yağını uygulama başladım 2 gün oldu önerileriniz var mı ve diyet neler yaptınız ?

Bir senedir çekiyorum bu rahatsızlığı. Candida albinas teşhisi kondu. İlaçları kullandım,kısa süreli rahatlamanın ardından tekrar başladı. Aynısafa bitkisini kaynatıp içiyorum,bir nebze iyi geliyor. Propolis ve hindistan cevisi yağını da ekleyeceğim bakalım. Herkese geçmiş olsun arkadaşlar.

Kızlar merhaba, dün smear testi sonucumu aldım. Doktora yarın göstereceğim ama benzer sonuc alanlar nasıl tedavi uygulandı doktorlarınızın görüşleri ve söyledikleri nelerdi vs bilmek istiyorum...:cry:

MİKROSKOPİK BULGULAR
Materyalde süperfisyel hücreler hakimdir. Arada intermediate hücrelerle seyrek parabazal hücreler izlenmektedir. Endoservikal hücreler görülmektedir. Zeminde mukus, polimorf nüveli lökositler ve Doderlein basilleri mevcuttur.

BETHESDA:

Spesimen tipi: 1 adet yayma preparat.
Yeterlilik: Değerlendirme için yeterlidir, transformasyon zonu örneklenmiştir.
Sonuç: İntraepitelyal lezyon ya da malignite yoktur.
Organizmalar: Doderlein basilleri görülmüştür.

Ulturasonla muayene ettiğinde enfeksiyon var dedi üç adet fitil ve suya karıştırılarak tek seferliğine içilen bir ilaç verdi. Kaşıntı,şişlik, adet düzensizliği,aşırı akıntı ağrı sızı vs hiç birşey yok özellikle adetimi günü gününe oluyorum anlam veremiyorum yani birazda takıntılıyım 2,5 yıllık evliyim Allah nasip ederse çocuk düşünüyoruz o yüzden hormon tahlili ve ultrason, smear testi yaptırdım hormon değerlerim iyi çıktı ancak bu smear testinde mevcuttur kelimeleri moralimi bozdu. Kızlar fikir ve bilgilerinizi paylaşın lütfen...

Ulturasonla muayene ettiğinde enfeksiyon var dedi üç adet fitil ve suya karıştırılarak tek seferliğine içilen bir ilaç verdi. Kaşıntı,şişlik, adet düzensizliği,aşırı akıntı ağrı sızı vs hiç birşey yok özellikle adetimi günü gününe oluyorum anlam veremiyorum yani birazda takıntılıyım 2,5 yıllık evliyim Allah nasip ederse çocuk düşünüyoruz o yüzden hormon tahlili ve ultrason, smear testi yaptırdım hormon değerlerim iyi çıktı ancak bu smear testinde mevcuttur kelimeleri moralimi bozdu. Kızlar fikir ve bilgilerinizi paylaşın lütfen...
Doktorunuzun söylediğini uygulayin sık tekrarlaniyorsa probiyetik ilaç veya fitil ler kullanın vücudun pH değerini yükseltir Mikrowplara savaşıyor banada doktorum önermişti birde gizli şeker tahlili yaptırın doktorunuzdan isteyin bende çok çektim hamileyken de çok geçirdim doktorum bana probiyetik fitil vermişti umarım bir faydam olur gizli şekeri yaptırın dememin amacı enfeksiyonu tetikleyen önemli neden gebe kalmayi da zorlaştırıyor çünkü

Propolis ari sutü degil mi ari sutü zor bulunan mevsimi olan ve pahali bir şey diye biliyorum aktarlara guvenilebilirmi bilemedim.candida diyetini biraz acabili misiniz ben 20 gundur şeker karbonhidrat hatta meyveyi bile kestim hala tam şifa bulmus degilim tam bu gun iyiyim dedim kaşinti başladi biraz ama beni sinir etti
Merhaba 2 ay geçmiş üzerinden ama bilgi almak isterseniz en sağlam referans site thecandida com adlı bir site ingilizce detay isterseniz sorun yazarım.Geçmiş olsun

Merhaba benim yaklaşık bir yılı geçti vajina mantar vAr candida diyeti elma sirkesini propolisi Hindistan cevizi yağını uygulama başladım 2 gün oldu önerileriniz var mı ve diyet neler yaptınız ?
Probiyotik kullanmalısınız solgarınkini kullanıyorum ve şeker ve guluteni kestim 8 aydır benim bağırsaklarda

X