Vajinal Siğil rahatsızlığı olan var mı? (Genital Siğiller,HPV, Human Papilloma virus)

Geçmiş olsun canım.Sonucunu yaktırdıktan sonra mutlaka bildir.nerede tedavi oluyorsun?

ilk önce özel bi doktora gittim. çok yüksek bir ücret istedi. bugün. özel buca tıp hastanesine gittim ve memnun kaldım çok ilgilendiler ve en önemliside temiz.

dün aksam siğilleri yaktırdım. :)))) umarım bir daha tekrarlamaz ... anlatılanlar kadar acı duymadım.. hatta hiç bir acı duymadım.. hiç kimse beklemeden yaktırsın derim. krem kullanmaktan daha rahat... ve erken müdahale çok önemli..

Bende yeni buldum bu site ve teker teker bütün mesajlarınız okudum.Bende iki ay önce bu sorunla karşılaştım (siğiler) Geçen ay koterle yaktırdım tekrar oluştu başka yerlere tabiki bugün tekrar aktırdım üstelik şimdi biyopsi de yapıldı rahimden ufak bir parça alındı .Bütün siğiler dişarda doğrusu neden içerden biyopsi alındı sordum tabiki ''mikroskopik incelesin''.Evde geldim ve iki tane çok küçük daha gördüm doktor görmedi heralde ..canım çok sıkın .Ben bunları hepsi JFK de yaptırdım çok de pahalı belki buralarda biri bu siğileden kurtuldu ve daha uygun bir şekilde yaptırdı bu işlemi .Yoksa ne yapıyim bu iki tane küçük siğil için bir ilaç alsam sürsem fakat ne alıcam hiç bilmıyorum heralde yarın doktoruma gene gidecam o bir şey versin .Valla tekrar yaktırmıyacam ne para dayanır ne de canı dayanır artık. mesajılarınızı beklıyorum

arkadaşlar lokal anesteziyle hepsini mi alıyorlar yani vajinayı uyuşturup mu alıyorlar ? SİĞİLİ
en kısa sürede kurtulmanın yolu bu mu...
lazerle olunca hastaneye her seans para mı ödeniyor
krem işe yarıyor mu
ve bu konuda Ankarada güvenilir bir hastene söylermisiniz
ALLAH RAZI OLSUN ŞİMDİDEN

arkadaşlar birde dondurma yöntemi ne demek ?
ve bağışıklık sistemimizi güçlü tutmak için vitamin kullanmak gerek denmiş hengi vitaminleri kullanmak lazım ?
ameliyatla kurtulan var mı dır
her doktor bu konudan anlar mı yani muayyene ile

arkadaşlar; hpv'ye yakalananların dikkat etmesi gereken en önemli hususlar:
bağışıklık sistemini güçlendirmek, beslenmeye dikkat etmek, morali yuksek tutmak!
Bu virus, vucuda girdiği zaman, direncin düşük olduğu zamanı koluuyor siğile sebep olmak için. ayrıca siğil halinde kendini gösteren arkadaşlar biraz daha rahat olabilirler çünkü siğil çıkan kişilerde kanserleşme ihtimali çok düşük. elbette siğilleri yaktırmalı, çoğalmalarını ebgellemelisiniz çünkü takip çok önemli. vucuttan atılamayan bu virusun sinir bozucu siğillere dönüşmemesi için, vucudunuza iyi bakmalısınız ve bunu çok buyuk bir dertmiş gibi görmemelisiniz çünkü MORAL çok önemli. sonuçta tedavisi var ve bilinçli kadınlar olarak zaten bunu ihmal etmiyorsunuz :)
diğer taraftan, tedavi sürecinde bazı hijyenik adımlar var:
siğillerin çıkmasından önceki çamaşırlarınızı atın ve yenileyin, mutlaka pamuklu çamaşır giyin. haftada bir kez Biokadin solisyon veya uygun olanlarda fitil kullanımı, siğillerin tekrar etme riskini azaltıyor. doktorlar, genital bölge temizleyici jelleri, çok az bir miktar günlük kullanımda öneriyorlar. ben şiddetle MOOS markayı öneriyorum.(bitkisel çünkü) doktorlar genelde günlük ped kullanımını önermiyorlar çünkü kanserojen içeriyor. ancak regl sonrası temizlik için kısa süre kullanabilirsiniz. günde 1 kez çamaşır değiştirmeyi deneyebilirsniz.
arkadaşlar, ben de bu sorunu yaşadım, bende çok zayıf siğiller oluşmuştu ve kendiliğinden koptular, biopside HPV olduğunu öğrendim. havuzdan kaptığım HPV, çok zayıf olduğum için buna sebep oldu. bağışıklık sisteminize çok dikkat edin! günlük vitamin destek ürünleri kullanabilirsiniz.
yardım edebildiysem ne mutlu bana çünkü başlarda benim de moralim çok bozulmuştu.
moralnizi bozmayın, çaresi var :)
sevgiler...:))

Nisancım yazdıkların moral veriyo insana bu kadar bilgiyi yaşadığın için biliyorsun MOOS markayı her eczanede bulabilirmiyiz ve ücreti ne kadar

canlarım;

elbette her doktor bu konuda bilgilidir ve bayan doktor bulucam diye kasmayın çünkü ben ilk seferinde bir bayan jinekoloğa gittim, beni öyle telaşa verdi ki anlatamam. havuzdan kapmıştım ve yuzmekten falan soğudum, gece uykusuz kaldım hatta. daha sonra bir erkek doktora gittim tavsiye uzerine zaten benim siğiller zayıftı, kendiliğinden koptular, 2 aydır da yenisi çıkmadı. ben yaktırmadım hiç ama bildiğim kadarıyla vajinayı lokal uyuşturuyorlar ve gerçekten acısız bir şekide yakılıyor. iz de kalmıyor korkulduğu gibi çünkü vajinanın cildi çok yapıcıymış. hep dediğim gibi, rahat olun. :)
her siğil yaktırmada tekrar ücret alınıyor ama sağlık güvenceniz bir kısmını karşılar sanırım. siğil oluşunca, bu HPV'nin kanser yapan tehlikeli olanının sizde olmadığnını düşünebilirsiniz. tehlikeli tipler siğile sebep olmuyor genelde.
MOOS marka jel, Cosmocity'lerde var ve 13 YTL. ben çok memnunum, mantara karşı koruyor ve varsa da tedaviye yardımcı oluyor arkadaşlar. günlük ped kullanmayın bence mecbur kalmadıkça. siğil rahatsızlığı olanlar kullanmamalı zaten çünkü ne kdar hava alıyor deseler de, cilt yapısına uygun değil ve klorla beyazlatıldıkları için ciddi kanser riski var. (ABD'de yasaklanmaya başlanacak) çamaşır değiştirmeyi deneyin :)

ve en önemlisi, bağışıklık sistemi için: mutlaka kan sayımı yaptırın hemen! demir eksikliği, folik asit yetersizliği gibi kansızlık durumları vücut direncini düşürür. detaylı bir kan testi yaptırın dostlar!
vitamin desteği için, GNC'nin günlük vitamin hapları var. sitesine girip veya satış noktasından bilgi alabilir, kendinize uygun olanları kullanabilirsiniz. bunlar tamamen doğal içerikli ürünler ve gerçekten çok faydalılar. bir başka bağışıkşık destek ürünü, Esberitox diye bir ilaç. eczanelerde sanırım 25 YTL ye satılıyor. ama önce kan sayımı yaptırın.
hijyenle ilgili detaylardan daha evvel bahsetmiştim :) havlu, banyo lifi vs ailenizden ayırın, bulaşabilir.

MORAL çook önemli tekrar tekrar söylicem :)) iyi düşünün.
hatta diş ağrısı gibi düşünün. dişiniz ağrıdıkça doktora gidersiniz, dolgu vs yapılır, ama bu riskten tam anlamıyla kurtulmanız imkansız olsa da diş sağlığınıza her gün özen gösterirsniz. vajinal siğili de böyle kabul edin. derim ben :))

hepinize geçmiş olsun canlarım. iyi haberlerinizi bekliyorum!

canlarım bende cıkan sigil değilde 2 aydır adet sonrası yag bezeleri cıkıyo doktora gitmayi düşünüyorum böyle devam ederse bir cıkıp kaybolıyo sonra yine cıkıyo anlamadım valla neden olur bilgisi ve tecrübesi oanarın paylaşımlarını bekliyorum......

siğilin çocukla bir alakası yok canım nerden çıkardın yahu ? böyle bilgilere kulak asmayın, çok saçma bi kere...bu bir virütik cilt hastalığı. eğer tehlikeli virüsü kaparsanız ve uzuun yıllar ihmal ederseniz, rahim ağzı kanseri oluşma riskini artırır. siğil rahatsızlığı olanlarda kanserleşmenin az olduğunu söylemiştim. siğil çıkaran virüs az tehlikelidir.
ayrıca, vajinal siğili olan bir çok kadın doğum yapıyor. yalnızca, normal doğumda, vajina içinde yer alan siğillere bebeğin temas etmesi, ona da bulaştırması riski var. bu örnekler de zaten çocuk olmasını engeller mi endişesini tamamen ortadan kaldıran bişi di mi ? :)

Arkadaşlar kabus görmüş olmayı ilk ögrendiyimde çok diledim ama malesef ögrendiyim gün bütün gece dua ettim kızlarıma bakıp agladım ölecegimi ve kanser olacagımı düşünüp karalar bagladım şu an 1 haftadır bu sgill illetiyle ugraşıyorum ama 1 haftada netice aldım desem inanırmısınız.:)ama öle yoga yapıyorum kendimi rahatlatmak ilk şart gibi geldi ayrıca sigilli genital bölgeye sahip bir kadının %100 akıntısı oluyor dr akıntı için igne verdi ardından antibiyotik haplar 10 gün sonra yakacagını söyledi bu arada VDRL-RPR N

Negatif çıktı bu çok mühim bu gün baktım 1*2 tanesi yok olmuş ki krem ve yaktırma daha olmadan arkadaşlar enerjinizi bu hastalıktan kurtulamayacagım diye degil bende öyle bir hastalık durumuna yönlendirin kendinizi kandırın demiyorum ama bunu bir deneyin ne olu bu arada bunları sizlerle paylaşmak çok güzel inanın insan en yakınına bile anlatamıyor iyiki varsınız inş hepimiz bu illetten kurtuluruz

aslına bakarsanız bu hastalık bende var mı yok mu bilmiyorum dr gittim olmadığını söyledi ama bilemiyorum ağrım sızım yok... kaşıntı,kötü koku,yanma yok... dr uzman bana sorduğunda siğil mi dedi bende sanırım dedim muayne oldum yok dedi... ya sıyırmak üzereyim

aslına bakarsanız bu hastalık bende var mı yok mu bilmiyorum dr gittim olmadığını söyledi ama bilemiyorum ağrım sızım yok... kaşıntı,kötü koku,yanma yok... dr uzman bana sorduğunda siğil mi dedi bende sanırım dedim muayne oldum yok dedi... ya sıyırmak üzereyim

jellacım çok iyi bir yol seçmişsin, ben hep diyorum iyi düşünün diye çünkü ben de kendimi telkin ediyorum çünkü tedavisi var. kanser riski de düşük zaten. emin olun, günlük kullandığımız petrol ürünleri yuzunden daha çok kanser tehditi altındayız.

ıtır&buse ' Cim
lütfen kendine eziyet etme canım ya. ayrıca siğillerin akıntıda kötü koku kaşıntı vs gibi belirtileri olmaz. ağrı sızı da yapmazlar. bunlar varsa, başka sıkıntıların habercisidir. sende şuanda siğil yoksa, bulaştırıcılığın yok dmeektir. ancak daha önce çıktıysa, virus halen vücüdunda olabilir ve yıne çıkmaması için moralini yuksek tutmalı ve vucuduna iyi bakmalısın. şuan yoksa zaten üzülmene gerek yok. olsa da yaktırırsın. aldara krem de iyi geliyor. bak JELLA'nın da kendiliğinden geçmiş. benim de oyle olmuştu.

çok dert etmeyin canlar, gerçekten ABD'de falan çok yaygın bir şey, bizde paylaşılmadığı için bilmiyoruz, karşılaşınca şaşırıyoruz. zaten aşısı çıktı şimdi. virusu kapmış olsanız da yaptırın bu aşıyı çünkü vucudun yenmesine yardımı oluyor. ben yaptıracağım yakında.

çok öpüyorum sizi, moralleri yuksek yazılar gelsin artık hadi bakim :))

nisan cım senin şu desteğin bana ilaç gibi geliyo ben bu sıkıntımı bir tek burda açıklayabildim yakında evleniyorum nişanlamı çok seviyorum o yüzden sıkıntım o yüzden hemen dr gittim o da olmadığını söyledi ama ben intenetten bilgileri okuyunca acabalar kafamdan çıkmıyor kan testi yaptırdım demirim düşük çıktı sadece diğer değerler çok şükür çok iyi inan ağlama krizleri geçiriyorum neden ben diyorum bazen keşke evlenmesem dediğim oluyo ama çok seviyorum bu illeti de nerden kaptım bilemiyorum önceleri yoktu dışarıda hiç tuvalete girmezken geçirdiğim kaza sonucu dışardaki WC kullanmaya başladım havuza da çok önceleri gitmiştim acabalararımın çoğu da ondan...ama dr bakıpta anlamaması gibi bir durum olamaz diyor annem

ıtır&buse cim ya canım doktor yok diyosa yoktur siğil falan. sen nasıl görüyorsun ki ? benim de demirim çok düşük canım 2.5 aydır demir hapı kullanıyorum. ben de havuzdan kaptım ve işte anemi yuzunden virusu yenemedi vucudum. o yuzden iyi bakın kendinize diyorum. şuan bende de siğil yok. o yuzden kafana takma canım. devamlı düşünürsen çıkar yoksa. :) biokadin sölisyon al bitane, gün aşırı vajinayı yıka, çıkma riskini azaltır. bir de çamaşırlarını toptan değişitir.

canım ben üzülüyorum sen böyle kötümser oldukça ama! haddim olmayarak söyliyim canım, nişanlına bahsetmelisin bence bundan çünkü bu normal birşey virüs çok yaygın gerçekten saunadan, tuvaletlerden kapan tanıdıklarım var. ABD'de hiç cinsel temas yaşamayan genç kızlarda görülebiliyor.

canını sıkma canım, nişanlına bahset ki, tedavi sürecinde kafan rahat olsun. zaten virüs erkeklere bulaşsa da, bizdeki gibi siğil yapma ihtimali düşük çünkü bunyeleri hem daha kuvvetli, hem de genital yapıları daha az riskliymiş.

hem ona geçer diye de korkuyorsan, sana şunu söyliyim: ondan sana grip vs gibi virus geçse, sen ondan uzaklaşırmıydın ? sanmıyorum. bu da öyle birşey. kendine iyi bakacaksın canım tamam mı ? vitamin destek ürünü yazsın doktorun sana.

bir de, virusu ne zaman kaptığın önemli değil. yıllar sonra da siğil yapabiliyor (işte stresliyken, üzgünken falan) bazen de hiç yapmayabiliyor. umarım bir daha çıkmaz canım. ama çıksa da dünyanın sonu değil. dediğim gibi, diş ağrısı gibi düşünmelisin.

canım yardım edebilirsem ne mutlu bana! ben de yaşadım çünkü o ağlama durumlarını, anlıyorum seni.
çok öpüyorum, iyi bak canım kendine...:))

X