Vajinal Siğil rahatsızlığı olan var mı? (Genital Siğiller,HPV, Human Papilloma virus)

siğilleri ilaçla yok etmek yerine yaktırmak daha kolay ve başarılı bir yol değil mi arkadaşlar?

benimde senin gibi iç kısımda kabarcık şeklinde siğillerim doktora daha gitmedim ama ya sana dedikleri gibi banada aynı şeyi sölerlerse müdehale yapamayız derlerse:KK43: iç kıımdaki siğiller yanıyor ve kaşınıyor yani rahatsızlık veriyor napacaz biz ya::KK43:nisancım dediğin temizleyici jeli alıcam inş mantardan dolayı kaşınıyordur:KK43::1no2:

kasiniyorsa buyuyecektir onlar, 1-2 hafta sonra buyumus olur
buyumeden onlemini alin cok daha kolay atlatirsiniz
sigil buyuyunce bulastirici hale geliyor ve yayilir
o hale gelmeden once lutfen doktora gidin
krem verecektir, kucuk sigillerde etkili oluyor

ve beslenmenize cok dikkat edin sigara iciyorsaniz hemen birakin
yoksa bu sigiller tekrar eder

siğilleri ilaçla yok etmek yerine yaktırmak daha kolay ve başarılı bir yol değil mi arkadaşlar?

daha kolay bir yol ama bikere yaktirinca bitti degil
yakildigi gun bile cikmakta olan sigiller uc vermis olabiliyor
onlari kremle kısa yoldan daha bas vermeden yoketmek daha kolay

herkese acil sifalar

bi arkadasin gittigi doktor sigilleri gorup kanser baslangici demis
yukarda biyerlerde okudum
bir doktor bu kadar cahil olabilir mi yoksa gıcıklıgına mi bunu yapiyorlar anlamiyorum
insani ne kadar telaslandiriyorlar

google dan bile arastirsaniz bunun hemen kanser belirtisi olmadigi
sadece sigile bakip karar verilemeyecegi ortada

hayret bisey ya

lutfen bilincli olun ve kendinizi sakın strese sokmayın
ben de basta oyle yaptim cok yiprandim, simdi akillandim

Son düzenleyen: Moderatör:
daha kolay bir yol ama bikere yaktirinca bitti degil
yakildigi gun bile cikmakta olan sigiller uc vermis olabiliyor
onlari kremle kısa yoldan daha bas vermeden yoketmek daha kolay

herkese acil sifalar

siğillerin zaten biri çıkarken diğer sonradan da oluşabiliyor.bu durumu bende yaşamıştım,yine yaktırdım geçti.ama tabi ki düzenli olarak takip ettiriyorum.yorumumda yazmıştım da..
fakat krem konusunda düşüncem, siğil eğer elinizle ulaşamayacağınız veya hassas bir bölgede ise tam üzerine işlemi uygulamak zordur.
Başka bir yere değdiğinde yakabiliyor çünkü.
yakma işlemi 2dk sürüyor ama kremle bir kaç gün.

siğillerin zaten biri çıkarken diğer sonradan da oluşabiliyor.bu durumu bende yaşamıştım,yine yaktırdım geçti.ama tabi ki düzenli olarak takip ettiriyorum.yorumumda yazmıştım da..
fakat krem konusunda düşüncem, siğil eğer elinizle ulaşamayacağınız veya hassas bir bölgede ise tam üzerine işlemi uygulamak zordur.
Başka bir yere değdiğinde yakabiliyor çünkü.
yakma işlemi 2dk sürüyor ama kremle bir kaç gün.

ben yaktirdiktan sonra tekrar cikti
doktor tekrar yakmayalim, zaten kucukler krem sur dedi
15 gun sonra kontrole gel faydasi olmaz da buyurse yakilir dedi
insallah faydasi olur
yoksa yaktirmaktan yana degilim
kremle ugrasirim raziyim

soyle yap yara olmaz
sigilin etrafina (sigile degil) vazelin sur, kremin sigil disina islememesi icindir bu
sonra kulak pamugu cubuklari var ya, onun ucunu kreme batir, cok degil ucunu
cubugun ucunu da sigile sur, etrafina bulastirma sadece sigile...
boylece sigilsiz deriye krem degmemis olur
kremi surdukten sonra birsure bekle hemen ic camasirini giyme ki krem etkili olsun

kremi yatmadan once uygula, sabah kalktiginda su ile yıka
kremi hergun degil 2-3 gunde bir uygula fakat hergun de kontrol et
yeni cikanlar varsa boylece cok kucukken hemen onleyebilirsin

heryeri iyice gozunle tara ki gormedigin yerde cikan sigil buyuyup gitmesin

ya canım iyi ama benim kullandığım bu pomad sabah akşam sürülüyor. Ama sanırım bir süre pomadı bırakmam gerekecek çünki çok fazla canım yanıyor. yaraların iyileşmesi için burdaki ekep78 arkadaşım bepanten srmemi söyledi onu alıcam akşam. Ekep78 le doktorumuz aynıydı çünki. Oda aynı şikayetleri yaşamıştı. Öyel yapıcam bende. Umarım geçer. Geçmiş olsun herkese hemde çookkk.

ya canım iyi ama benim kullandığım bu pomad sabah akşam sürülüyor. Ama sanırım bir süre pomadı bırakmam gerekecek çünki çok fazla canım yanıyor. yaraların iyileşmesi için burdaki ekep78 arkadaşım bepanten srmemi söyledi onu alıcam akşam. Ekep78 le doktorumuz aynıydı çünki. Oda aynı şikayetleri yaşamıştı. Öyel yapıcam bende. Umarım geçer. Geçmiş olsun herkese hemde çookkk.

aldara degil mi?
canım sonucta bu krem de yakıcı
vazelin islemini yap bak faydasini goreceksin
saglam deriye de suruyorsun ondan oluyor

ben yaktirdiktan sonra tekrar cikti
doktor tekrar yakmayalim, zaten kucukler krem sur dedi
15 gun sonra kontrole gel faydasi olmaz da buyurse yakilir dedi
insallah faydasi olur
yoksa yaktirmaktan yana degilim
kremle ugrasirim raziyim

benimde küçüklerdi ve en olmadık yerlerde,doktor kremle sürebilmen zor olur ,yakmak daha kolay ve zahmetsiz dediğinden kabul ettim.iyiki de yaktırmışım.şimdi allaha şükür yok bişey.en son 2hafta önce gittim kontrole, temiz herşey.

benimde küçüklerdi ve en olmadık yerlerde,doktor kremle sürebilmen zor olur ,yakmak daha kolay ve zahmetsiz dediğinden kabul ettim.iyiki de yaktırmışım.şimdi allaha şükür yok bişey.en son 2hafta önce gittim kontrole, temiz herşey.

demek ki bagisiklik sistemin altetmis virusleri
benim bunyem cok zayiflamis kış doneminde ama simdi iyi bakiyorum kendime
senin adina cok sevindim
insallah ben de yenebilirim

demek ki bagisiklik sistemin altetmis virusleri
benim bunyem cok zayiflamis kış doneminde ama simdi iyi bakiyorum kendime
senin adina cok sevindim
insallah ben de yenebilirim

sağol canım
inşallah geçer en kısa zamanda senin de,bilirim ne sinir bozucu birşey olduğunu çünkü.
Smer testi yaptırdın değil mi?

smer testi olmadan olur mu yaa,mutlaka yapılması lazım
hem evlilikle ne alakası var anlamadım

merhaba bayanlar benımde vajınamda et benı gıbı bısey vardı doktorum sıgıl degıl dedı cıldıcıyeye gıttım uyusturup koparttı.bıdaha cıkarsa gene alırız takıpte ol dedı. ama teshıs olarak ne dedı unuttum.hpv dıye cok korktum.bu sekılde normal dogum olmaz ama aldırırısan onları yapabılırsın normal dogum dedı doktorum.bende aldırdım .cok acımadı tam 5 adettı :KK43: ama ıste dedıgım gıbı bunun adı polıp mıydı neydı unuttum benım gıbı olan varmı aranızda :KK43:

Canım cinsel birliktelik olmadan Smear örneği alınamıyor bakire kişilerde...a.s

yapılıyor canım, bakireler için özel bi fırça varmış :KK66: kızlık zarına zarar vermeden örek alınabiliyormuş ama her doktor yapmıyormuş
Bu arada sade kahve sıkıntılarını üstünden atmış olmana çok sevindim, daha rahatlamış gibisin. moralini düzelteceğinden emindim ben, seni, tbr ederim :nazar:

canım galiba benim doktorum yanlış teşhis koydu. ben bir şey sormak istiyorum senin bu et beni benzeri şeyler kanama yapıyor muydu? yani tutsam kopar dediğin cinsten bir şey miydi? çünkü siğiller bu şekilde olmuyormuş benimkiler kopacak gibi duruyorlar. hatta iki tanesi düşmüş gibi anlayamıyorum ya? ayy valla cıldıracagım arkadaslar. Allah hepimize düzgün doktor nasip etsin. hata belki de bende ama teşhisimi koyup gittim doktora hpv yim ben dedim. sanırım teşhisini etkiledim. off.

merhaba bayanlar benımde vajınamda et benı gıbı bısey vardı doktorum sıgıl degıl dedı cıldıcıyeye gıttım uyusturup koparttı.bıdaha cıkarsa gene alırız takıpte ol dedı. ama teshıs olarak ne dedı unuttum.hpv dıye cok korktum.bu sekılde normal dogum olmaz ama aldırırısan onları yapabılırsın normal dogum dedı doktorum.bende aldırdım .cok acımadı tam 5 adettı :KK43: ama ıste dedıgım gıbı bunun adı polıp mıydı neydı unuttum benım gıbı olan varmı aranızda :KK43:

canım benim kuzenim cildiye uzmanı..bende ilk ona gösterdim zaten seyimde et ben gibi seyler farkedince bu siğil dedi buna biz mudahale edemeyiz kesinlikle kadın dgum doktoruna gözükeceksin dedi oda hemen yakacak dedi...yani sendeki siğil değildir canım cunku cılt doktorları bunu yapmazlarmıs...yapabilirim bende ufak bir operasyon ama işin uzmanlık alanı jinekoloji oyüzden jinekolog müdahale etsin dedi..sonra benm macera öyle basladı 5-6 doktor gezdim...
birde bu virüs olanlar normal dogum yapamıyorlarmıs cunku bebegin ses tellerinde bu siğil cıkabilirmis sezeryan sartmıs...seninki buyuk ihtimalle baska birseydi sivilce gibi yada ne bilim baska birsey olabilir...

yapılıyor canım, bakireler için özel bi fırça varmış :KK66: kızlık zarına zarar vermeden örek alınabiliyormuş ama her doktor yapmıyormuş
Bu arada sade kahve sıkıntılarını üstünden atmış olmana çok sevindim, daha rahatlamış gibisin. moralini düzelteceğinden emindim ben, seni, tbr ederim :nazar:

selam yeliz tesekkur ederim
cok iyi super degilim ama kah iyiyim kah endiseli
ama panige kapilmamaya calisiyorum artik sadece sigil olarak gormeye calisiyorum

kizlik zari da cesit cesit, ortasi acik olanlar var, kapali olanlar var, benimki tamamen kapali sanirim

simdi ben onemli bisey sorucam size
aldara krem kullanlar lutfen cvp versin

bu kremi hergun mu kullaniyorsunuz? nasil suruyorsunuz ve bekletiyor musunuz?
surup ic camasirini giyince yine de etkili olur mu yoksa oyle beklemek mi gerekir?
ve krem surenlerde sigiller nasil degisiklik gosterdi? bende karnibahar gorunumu gibi olanlar kabarciga donusuyor, ucundaki o beyaz beyaz karnibahar gorunumu yokoluyor ama kabarcik olarak duruyor yani duzlesmedi
krem oyle cok tahris yapmadi bende, doktor tahris eder demisti oysa
3 gunde bir sur demisti ama gordum ki ara verince o sigillerin uclari karnibahara donmeye basliyor tekrar, o yuzden ben de hergun surmeye basladim
sizde durum nedir

verrutol diye bir ilac kullanan var mı? baska bir forumda bunu kullandim ve aninda sigiller yokoldu yazmis bir bayan

bir de aldara nin kutusunu ve icindeki kremi bi tarfi eder misiniz acaba ben yanlis bisey mi kullaniyorum
benimki beyaz kutuda ve icinde parca parca ayrilabilen numune gibi kremler var

Son düzenleyen: Moderatör:
X