Vajinal ultrason

-Alenss-

Aktif Üye
Pro Üye
18 Ekim 2022
2.063
7.456
Merhaba arkadaşlar ben bugün gebelikten şüphelendiğim için doktora gittim vajinal olarak bakmak istedi ve baktı gebeliğe dair bir şey görmedi , asıl sorun şu ki ben o anın paniği ve korkusuyla vajinama giren aparatın üstünde prezervatif veya kılıf var mıydı temiz miydi vs hiç dikkat etmedim yani bilgim yoktu , benden önce başka kişilerin vajinasiyla temas eden bir aparat ise enfeksiyon riski de çok yüksek ve kadınlarda ilişkiye giren olduysa rahminde sperm kalıntıları kalmış olup o aparat bana girdiginde bir gebelige yol açar mı??
ya hemşire o kılıf veya prezervatifi takmadiysa unuttuysa gözden kactiysa çok kafam karışık lütfen bir yol gösterin fikir verin 🤦🏻‍♀️😔😔

Son düzenleme:
Alenscim kardeşimizsin dedik sana sevgiyle yaklaştık da abartmıyor musun artık biri bitiyor biri başlıyor.
😔 Çok üzgünüm gerçekten tam kurtuldum diye sevindim ama vajinal ultrason ilk defa olunca düşünemedim sperm bulasindan korkuyorum şimdide nasıl olcak bilmiyorum umarım başka bir kadındaki sperm beni gebe bırakmaz , sizce hastaneyi mi arasam

😔 Çok üzgünüm gerçekten tam kurtuldum diye sevindim ama vajinal ultrason ilk defa olunca düşünemedim sperm bulasindan korkuyorum şimdide nasıl olcak bilmiyorum umarım başka bir kadındaki sperm beni gebe bırakmaz , sizce hastaneyi mi arasam
Hastaneyi ararsan deli bu diye önlükle kapına gelirler bebişim yapma. Spermin vücut dışında yaşama süresi zaten dakikalarla ölçülüyor, öyle bi şey mümkün değil.

Hastaneyi arayın ve psikiyatri polikliniğinden randevu alın. Gebelige dair hicbiseyiniz yok ama bir anksiyete problemi olduğu kesin.

Belli ki yaşın daha küçük, endişe bir noktaya kadar okey ama acilen gitmeden gereken doktor jinekolog değil psikiyatri. Kendi iyiliğin için yolun başında bu anksiyete ile başa çıkman gerekli. Bu denli kurman hiç normal değil. Sevişmenin ayını olmadığı gibi psikiyatriye gitmenin de bir ayıbı yok. Kendini yıpratmaya son ver, bir abla tavsiyesi. Ha bir de keşke o kadar kolay hamile kalınsaydı 6 yıl korunmadım anca hamile kaldım o öyle kolay bişi değil

Neden böyle dediniz yani anlamadım hemşire gözden kacirdiysa başka bir kadının vajinasından sperm o aparata bulasip bende gebelik oluşturamaz mi ?

Olusturur. Hatta bir onceki kadin gebeyde ondaki bebe de size nakledilir. Ayni anda hem gebe kalir hem de tasiyici anne olursunuz. Ki bence oylesiniz. Tebrik ederim.

Belli ki yaşın daha küçük, endişe bir noktaya kadar okey ama acilen gitmeden gereken doktor jinekolog değil psikiyatri. Kendi iyiliğin için yolun başında bu anksiyete ile başa çıkman gerekli. Bu denli kurman hiç normal değil. Sevişmenin ayını olmadığı gibi psikiyatriye gitmenin de bir ayıbı yok. Kendini yıpratmaya son ver, bir abla tavsiyesi. Ha bir de keşke o kadar kolay hamile kalınsaydı 6 yıl korunmadım anca hamile kaldım o öyle kolay bişi değil
Evet abla doğru söylüyorsun zaten gideceğim psikoloğa da birde sizlere danışmak istedim çünkü işin içinden çıkamadım 2 gün sonraya kadar da dayanamam diye buraya konu açtım , ama sizlerden gelen tepkilere göre aparata sperm bulasip bana bulaşması çok düşük ihtimal gibi geldi şu an 😔

Hastaneyi ararsan deli bu diye önlükle kapına gelirler bebişim yapma. Spermin vücut dışında yaşama süresi zaten dakikalarla ölçülüyor, öyle bi şey mümkün değil.
Abla gerçekten bu konuda beni en iyi anlayan sensin kırıcı değilsin doğruları söylerken canımı yakmayan birisin , bende sizin gibi düşünüyorum belki aparat tertemizdi bir şey olmadı belki benim düşündüğüm gibi olsada spermlerin yaşama alanı yoktu ama aklımla kalbim arasındaki kargaşa yüzünden anksiyete denen şeyi yaşıyorum

Kızzzz saçmalama 🙊
Akla, mantığa davet ediyorum seni. Öyle birşey mümkün değil. Ben yazını baştan normal okudum enfeksiyon kapma korkusu yaşıyor haklı diyecektim ki sperm ve hamilelik kelimelerini okuyunca ohaa dedim.

Zaten hamile degilmissinki neden boşuna gebelik baktırmaya gittin?
Camasirlarla hamile kalmak mümkün mü?

Kızzzz saçmalama 🙊
Akla, mantığa davet ediyorum seni. Öyle birşey mümkün değil. Ben yazını baştan normal okudum enfeksiyon kapma korkusu yaşıyor haklı diyecektim ki sperm ve hamilelik kelimelerini okuyunca ohaa dedim.
Özel bir hastane aslında temizliği konusunda bı tık iyidir diye düşünmek istiyorum ama o anın heyacani ve korkusuyla aparata çok odaklanamadim monitöre bakarak doktorun anlattıklarını dinliyordum 😔 öyle bir şey varsa çok kötü olurum sevgilim varken başka bir kadındaki spermden aparat yoluyla gebe kalmak falan 🤦🏻‍♀️😭😭😭

Zaten hamile degilmissinki neden boşuna gebelik baktırmaya gittin?
Camasirlarla hamile kalmak mümkün mü?
Onuda sonradan böyle kafaya çok taktım okudum araştırdım içime kuşku düştü 2 regl gördüm yinede gittim ama şu an da aparatta sperm var mıydı temiz miydi gebelik oluşur mu diye korku sardı

X