Vajinismus hastasını boşamak...

Tamam hanımefendi

Sacmalamayin 1.5 sene sorunu cozmeyen kadni adam bosamakta cok hakli tabikide. Tam tersi sevismeyen bir adam olsaydi kadinda bosayabilirdi ve annesine adam iktidarsiz anne bosanmak istiyorum diyebilirdi

Sacmalamayin 1.5 sene sorunu cozmeyen kadni adam bosamakta cok hakli tabikide. Tam tersi sevismeyen bir adam olsaydi kadinda bosayabilirdi ve annesine adam iktidarsiz anne bosanmak istiyorum diyebilirdi
Sevişin sevişelim herkes sevişsin ! Zaten sevişirsek hiçbi sorun kalmaz

Ben o seviyeye gelmemek icin sustum anlatamazsin anlamazlar
Ben de pes ettim canım dalgaya alıyorum artık. Hangi konuda olursa olsun eğer yaşamadıysan boyle acımasız yorum yapılmaz çünkü eşekten düşenin halini eşekten düşen anlar.Aman neyse susayım üşüşürler şimdi adam da adam sevişme de sevişme diye yıldım valla

Bu kadar zamandır geriden geriden takip ediyorum, sonunda herkes delirmiş

Dürüst olalım bu ülkede düğün denilen şey doyasıya sevişmenin başlangıcı çünkü onun dışında halâ yasak. Kadın veya erkek sevişemiyorsa bu beceriye engel bir durum varsa ve bu karşıdakinin hayallerinin içine ediyorsa bu sorun çözülmek zorundadır. Bunu erteleyen de gayet boşanmayı hakeder. İnternetten yaptığınız basit bir parfüm alışverişinde bile kargoyu 3 gün beklersiniz yola çıkmazsa "istemez kardeşim sende kalsın" der başka yöne bakarsınız. Kaldı ki fizyolojik bir ihtiyaçta, hele sabırsızlıkla beklendiyse, karşılanmaması bütün ahlaki öğretilerde boşanma sebebiyse kimse kimseyi aylarca yıllarca beklememeli, bekleyecek sabrı gösterene helal olsun ama göstermeyeni kimse suçlayamaz.

Kaldı ki karşısındakine değer veren insan da korkuyu egoyu kenara bırakıp paşa paşa gider tedavisini olur. Evliliğin özü hayatı cinsel doyumuda karşılayacak şekilde paylaşmaktır bunu yapmayacaksam gider hemcinsimle eve çıkarım neden karşı cinsin kahrını çekeyim.

Yeminle huni elimdeydi az kaldı takacam
Hiç kendini yorma, ben o kadar çabaladım ki. Ama maalesef başarılı olamadım. Bu bana ders oldu bir daha kendimi yormayacağim.. çünkü ne kadar anlatsak boş, yaşamayan anlamaz.

Hangi kadın istemez ki kocasıyla rahat ilişki yaşamak.. bu hastalık psikoloji. Esle yeniliyor.

Bak ben eşimle çok severek evlendim, asik olarak. Vajinismus olacağım aklıma gelmezdi. Ama geldi başıma kabullendim. Psikolojik tedavi de gördüm. Psikologum bunun nedenini buldu.

İşte o soruyu sordu: çevrende taciz edilen, istismar edilen biri oldu mu ?
O an kafamda şimşekler çaktı, gözlerim yaşlar aktı. Evet dedim oldu ! En sevdiğim arkadaşımdı, hemde en sevdiğim hala daha oyle.

Aynı okula gidiyorduk, Max 13 yaşındayım. En sevdiğim arkadaşımı okulun kapasinda bekliyordum, gelmedi. Bende eve geldim. Duydum ki kaçırılmış, köprünün altında istismar ve tecavüz edilmiş o tecavüz edenlerle aynı okuldaydik.
Ve o kızı amcası, babası herkes dövdü. Kızı suçladılar. Ve o cocukalara bişey olmadı!

Şimdi o zamanları hatırlıyorum da.. o kadar korkmuştum ki, kendimi kasmistim ki. Ben çok etkilendim, hem de çok. Benim psikolojim kaldirmadi. Çocuk olduğum halde o zamanda o durumu kaldıramadim ki, ne olduğunun bile farkında değildim. Sadece bildiğim korku ve endişe. şuan bile aklıma geldiğinde hala kötü oluyorum.

Vajinismusun çok sebepleri var...

Bir de şu eşi 5 - 6 yıl bekleyenlerin aldatılmadığna hayatta inanmıyorum.
Ya aldatılıyorlar ya da eşlerinde bi problem var ki cinselliksiz evlilik 5-6 yıl sürüyor.
Şunu da söylemeden geçemeyeceğim, hani diyorsunuz ya 5-6 yil cinsellik olmadan kesinlikle aldatiyordur ya da başka problem vardir diye.
Peki, 7/24 makyajlı gezen kadınlar, bakımlı kadınlar neden aldatiliyor? Kocasının her dediğini yapan ?

Karakter meselesi bence o aldatmak.

Ama size göre vajinismuslu kadınlar aldatilabilir, gayet normal geliyor.
Aldatmak yerine, bosanilabilir.... Böyle yorum yapsaydıniz daha yerinde olurdu bence. Benim fikrim.

Öyle malesef.. Vardır bilinç altında mutlaka bi şeyler. Biz de severek evlendik. Eşim de beni 8ay bekledi hem de sabırla destek olarak. Tabiki ben de boş durmadım. Çabamı gördü ertelemedim. Hani diyolar ya sevisme falan. Sevisme sadece penisle vajinadan ibaret degil. Tabiki sevisiyor evli ciftler.vajinusmus diye haremlik selamlik bi evliligim olmadi surecimde. Dedim ya cabaliyosun. Belki kimisine uzun gelebilir 8 ay ama boşlamadım. Öyle tedavi olmiyim demedim. Kendi kendimize yendik belki. Ama biraz daha uzun sürse son çaremiz doktordu. Niye gitmeyelimki onu da yapardik. Eşim inandi bana eninde sonunda olur dedi.kafa kafaya verdik hiç kimselere anlatmayı düşünmedik bile. Yok o onu düşünür başkası bebek sorar diye hırpalamadık. Kime neydi? Mahremimizi kimin bilmesi lazimdiki. Eminim eşim boşansaydık bile ailesine asıl sebebi söylemezdi. Ayipla yetismis bi ailede bu dile sakız olmaz. Bunu bile savunuyor tabiki annesine soyleyecek diye(!) Kiminin 8ay oluyor kiminin 1 yıl. Eş in yanında destekçinse psikolojin rahat olur erken yenersin.eşin yanında değil karşındaysa da çok yıpratır. Karşılıklı sevgi saygı ilişkide iyi gün kötü gün kavramı sağlam olmalı. Konu ne olursa olsun. Yine buna karşı çıkanlar da olucaktir eminim olsun herkes fikrini özgürce söyleyebilmeli. Pek de umursamıyorum açıkçası.herkesin doğrusu kendine

Aynen canım söylediklerinin hepsine katılıyorum, evlilikte cinsellik tabiki önemli. Benim için en çok sadakat, sevgi ve saygı önemli.

Eşim hep destek oldu, yardımcı oldu. Herşeyin farkındaydik. Hastalık olduğunu kabullendik. Eşim tuttu kolumdan psikologa götürdü, çünkü benden çok bana inanan esimdi. O zaman anladım ki kendime çok iyi bir hayat arkadaşı seçmişim Evlilkk bu değil mi zaten, iyisinde kötüsünde bir olmak

Malesef oyle bir algı var, vajinismus olan kadınlar sevisemiyor, afadersin ama gayet güzel sevişiyorduk ama iş oraya gelince olmuyordu. Çok şükür çözdük. Güzel de bir cinsel hayatımız var. Burda formda yazıyorlar özelden de mesaj atıyorlar... Elimden geldiğince hep yardım ediyorum

Ne mutlu kesinlikle oyle bu zor eşiği atlatmak daha da perçinliyor evliliği. Allah mutluluğunu daim etsin

5-6 yıl eşiyle sevişemeyen biri bombaya döner yahu. Normal geldiğinden değil, sorun yıllarca eşine dokunamamış birinden çok şey beklenmesi. Boşanmak diyorsunuz, yanlış işler yapmaktansa bence de boşanılmalı, bu gayet normal. Asıl sıkıntı ne biliyor musunuz? Boşanmak isteyene vefasız damgası basmak. Yeterince sevmediğine hükmetmek. Suçlamak. Allah'ın izin verdiği, mahkemelerin boşanma sebebi gördüğü şey için suçlu çıkarılmak. Bu kadar beklenti yorar valla. Bir sürü kadın gördüm, eşi yetersiz geldiği için aldatan. Sadece erkekler yapmıyor. Erkekte isteksizlik, erken boşalma, ereksiyon sorunu vajinismustan daha fazla aslında. Sadece gururunu yenip doktora gitmiyor çoğu, tavuk çorbası ile hallolacak işi antibiyotiklik yapana kadar bekliyorlar. Kadın gık dese suçlu çıkıyor, kuduruk oluyor, şey düşkünü oluyor, her şey seks mi oluyor, daha iyisini nerden gördün oluyor. Bunlar şimdi sonuna kadar hak etmiyor mu başlarına geleni? Adımız erkekçi oldu, böyle adamlara sabah akşam sövdüğümden kimsenin haberi yok tabi. En çok sövdüğüm şeyi anlamışsınızdır, hasta olsam napacaksın? Ne kadar düşünceli eş, kötü gün için antrenman yaptırıyor töbe töbe.

Birgün bir hastalık gelip onunda kapısını çalacak.
O zaman hatırlayıp anlayacak..
Fakat artık o zaman siz başka yerde başka insanlarla hayat kurmuş başka başka yerlerde olacaksınız…

Geçmiş olsun.

Konu sahibi ile empati yapanları gözüm yaşlı okudum. Kafanız mı iyi? Sen bir seneye yakın keyfi tedaviye gitme aman nasılsa olur kafasına gir sonra 1,5 sene sonra kocam benden boşanmak istiyor diye dert yan Ne hikmetse bu laflar olunca tam da sona yaklaşmış ol. Adam boşanmak istemese bence daha 2 sene beklerdi. Adamı niye gömüyoruz hiç anlamadım. Ortada keyfi boş vermişlik var. Kadınlar olarak birazcık zaman geçsin adam uzak dursun ay beni sevmiyor mu arzulamıyor mu diye kafa patlatanlar adamı gömmüş.Belki adam başta destek olmaya çalıştı ama karşı taraf çokta sallamadıysa artık bıkmıştır. Adam nasılsa olmayacak lafını belki bu yüzden etmiştir. Boşanmak istemeside gayet doğal zaten evlilik bir nevi seksin meşrulaşması değil mi? Evliliğin %80 i zaten cinsellik insanların birbirine dokunamadığı evlilik mi olur

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…