VAJİNİSMUS İlletiyle Mücadele Edenler Okuyun !

Pozisyon mu tam ayarlayamıylrdunyz acaba yatağınızda deniyorsunuz değil mi?
Yatakta deniyoruz evet. Yer döşeğinde falan da denedik ama yine bir şey hissedemedim. Çok istekli olduğum zamanlarda da olmadı.

M Meyaski canım aklının vajinanda olmaması lazım yani odak orası olmasın malum bi vaji geçirdin zaten istemsiz kaygı oluşur ve tüm his zevk ıslaklık gider.oyüzden Bitmesini istersin daha başlamadan .. Sen Eşine odaklan onun aldığı zevk seni de zevklendirsin bulunduğun mekanı düşünmek zorunda değilsin özgürsün nasıl ve nerde düşünmek istersen sınırsız bi hayal dünyan var bunlara odaklan sonrada aldığın zevke bak

Eşin kastigini söylüyorsa öyledir canım. Hissediyorlar çünkü onu. Ben yeneli 2 ay oldu nerdeyse. Ara ara kasilmalarim oluyor. Bir de bazen acı hissediyorum bazen hissetmiyorum falan. Değişiyor. Ama yapabiliyorum ya artık ona seviniyorum. Daha üç kez esli denemissin. Zamanla daha iyiye gidecek.
Bir de ben artık ıslanma meselesini de takmamaya başladım. 17-18 yıllık evli bir kuzenim vardı ona anlattım derdimi.
O da insanın her zaman ön sevişmeye enerjisi olmuyor. Zaten baştaki giriş genelde biraz zor oluyor, baskı oluyor gibi şeyler söyledi. İçim rahatladı. Ben baskı hissi olmadan penisin kolayca girmesi gerektiğini saniyordum. Ama öyle değilmis. Ve son birkaç ilişkide daha kolay islandigimi fark ettim. Önceden hep bir korku hissederdim. Az biraz islanmada zar zor yapacağım diye. Ama kayganlastirici iş görüyor zaten. Birkac git gelden sonra genişliyor orası.

Seninki de zamanla daha iyiye gidecektir eminim. Bahsettiğin ağrıyı ben de hissediyordum. İçerde bir yere vuruyordu sanki. Ama şimdi yaşamaz oldum. Sen de kurtulacaksin bundan inşallah. Ama üstteki pozisyonda da dene istersen. Kontrol sende olunca bir tık daha kolay oluyor 👍🏼
Insallah 🙏🏻 Acaba bende sorun mu var dıye sormak ıstedım ama ilk zamanlar normal sanırım zamanla normale donerım ınsallsh bende. Esımde oyle dedı her defasında gırıp cıkıyor sanırım o yuzden yogun agrı hissediyorum birde kasınca iyice oluyor 😳 yınede buna da sukur yendim ya sonunda bu bıle yeter 😂

Egzersiz yapanlar ilerleme oldu mu ??? 👀
Ben dilatörde 2. Boyda kalmıştım sonra regl oldum yoğun çalışma hayatına dönüş vs derken araya zaman girdi ve şu an tekrar başlamaya korkuyorum :KK43: ya yapamazsam diye geriliyorum. Yine ertelemeye başladım itiraf etmek gerekirse 😞

Ben dilatörde 2. Boyda kalmıştım sonra regl oldum yoğun çalışma hayatına dönüş vs derken araya zaman girdi ve şu an tekrar başlamaya korkuyorum :KK43: ya yapamazsam diye geriliyorum. Yine ertelemeye başladım itiraf etmek gerekirse 😞
Yapmazsan hiç bir zaman yapamazsan ama tekrar baslarsan enınde sonunda olacak

Yapmazsan hiç bir zaman yapamazsan ama tekrar baslarsan enınde sonunda olacak
Kızlar buraya yazdıktan sonra bir gazla egzersize başladım ve 2.yi alabildim hatta 3.yü de başardım sayılır çok az kaldı ☺️
Bu sefer bebe yağı ve çok az anestolle denedim ve bebe yağı kesinlikle çok etkili diyebilirim 👍
Rahatlatıcı bir müzik açtım ve etrafın sessiz olması da çok önemli onu gördüm. 2 saat güzelce çalıştım saat 10da üst komşu süpürge açınca benim de dikkatim dağıldı ve kasılmaya başladım.
Yani çok mutluyum inş devamı gelecek 🤲🏻🤲🏻

Kızlar sün eşli denemede hepsini alamadım ama gitme gelme ve boşalma oldu. Siz ilk seferde hepsini alabilmiş miydiniz? Sanırım egzersizlere bir süre daha devam etmek gerekiyor değil mi?

Kızlar sün eşli denemede hepsini alamadım ama gitme gelme ve boşalma oldu. Siz ilk seferde hepsini alabilmiş miydiniz? Sanırım egzersizlere bir süre daha devam etmek gerekiyor değil mi?
Egzersizlere devam et canım bende hala egzersiz yapmadan yapamıyorum eşliyi ama eş ile 4 5 gün denemeden sonra daha rahat girmeye başlıyor

Yine yeniden ben.
Her şeyi yapıyorum aparatlarla her gün çalışıyorum artık uzun uzun nefes almama bile gerek kalmadan hafifçe ıkınmayla aparatı çook rahat yapıyorum bu egzersizlere eşim de yardım ediyor o yaparken de çok rahatım acı hissetmiyorum baskı hissediyorum çok azıcık.
Ama eşli denemelerde inanılmaz bir kasılma, kaçma oluyor halen. Üstte deneyemiyorum altta korkuyorum. Benim problemim nerede başlıyor nerede bitiyor artık gerçekten bilmiyorum. Her sabah aynı stres ve üzüntüyle uyanıyorum artık elimden hiçbir şey gelmiyor sanki.

merhaba buraya bu yazıyı yazabilmek için iki sene bekledim ne yazık ki. VE VAJİNUSMUSU KENDİM YENDİM! çok şükür.Bu süreçte yalnız hissettgm için bi gün basarrsam benim durumumda olanlara yardım edecgm diye de söz verdim. Ben Cem keçe'nin on adımda vajınusmus kitabı sayesinde basardm.terapiye verecek param yoktu çunku.Tavsiye ederim mutlaka okuyun eminim sizde de işe yarar

X