VAJİNİSMUS İlletiyle Mücadele Edenler Okuyun !

Evet canım ıkınırken ilk önce bir duş al rahatla sonra parmak istemezsen o aparatla yap yarısına kadar almışsın zaten canım benim çok şükür 🙏 korkma hiçbirşey olmuyo ben diyordum ki ufacık bebeler yapıyo yeni yetmeler evlenip ben neden yapamıyorum diyordum okadar kötüydüm yani dün uzun aradan sonra ilk defa aldım içime baskı hissederek az bişeyi girmemiş eşim öyle dedi hadi başardın diye bugün mesela tekrar deniycem inşallah 🥰

Evet canım ıkınırken ilk önce bir duş al rahatla sonra parmak istemezsen o aparatla yap yarısına kadar almışsın zaten canım benim çok şükür 🙏 korkma hiçbirşey olmuyo ben diyordum ki ufacık bebeler yapıyo yeni yetmeler evlenip ben neden yapamıyorum diyordum okadar kötüydüm yani dün uzun aradan sonra ilk defa aldım içime baskı hissederek az bişeyi girmemiş eşim öyle dedi hadi başardın diye bugün mesela tekrar deniycem inşallah 🥰
Adınıza sevindim darısı bana inşallah teşekkür ederim

Merhba , dilatör seti nereden almıştınız , kargo gizlimiydi birde , almak istiyorum ancak bazılarının fiyatları çok uçuk bazılarının çok uygun anlayamadım hangisini alsam
Bende 50 lira gibi bir fiyata n11 den sipariş vermiştim. 50 lira civarı olanlar işine yarıcak olan şey canım pahalı bişey alma. Gizli pakette geliyor. Nerden geldiği, içinde ne oldugu, firma adı gibi şeyler yazmıyor zaten kutuda rahat olabilirsin

merhaba sevgilimle ilk denememizdi bir yere kadari içime alabildim ama bir yerden sonra sevgilim sanki duvar var gibi ittirsem de gitmiyor dedi 5 kez denedik başını alabiliyorum ama devamı gelmiyor hiçbirinde başaramadık napicam nolur yardım edin psikolojim bozuldu

Şükürler olsun ki Ben Başardım ve sizlere de ışık olmak istedim 🌺
Selam, bende de aşırı kuruluk var. Yavaş yavaş kasma işini bırakıyorum ama alerjik olduğum için hangi jeli önerirsiniz? Organik su bazli bildiğiniz var mı, internette hep ok ve sedoxx çıkıyor. Estriol bile alerji yaptı bana 😔😑

Selam, bende de aşırı kuruluk var. Yavaş yavaş kasma işini bırakıyorum ama alerjik olduğum için hangi jeli önerirsiniz? Organik su bazli bildiğiniz var mı, internette hep ok ve sedoxx çıkıyor. Estriol bile alerji yaptı bana 😔😑
Normal ultrosan jelini denediniz mi ? O diğerleri gibi yapış yapış değil ve kurumuyor

Merhaba canım, Yazdıklarınızı okuduktan sonra birkaç gün aparatla egzersiz yapmadım ama gün içerisinde kegel egzersizleri yaptım. Psikolojik olarak kendimi bugün hazırladım. Aparatlarla egzersiz yapmaya karar verdim. Ve dördünü de yapabildim. Ama dördüncü çok zor oldu moralimi bozmadım sabırla denedim. Sonunda oldu. Biraz fazla yorgun hissettiğim için kendimi eşli deneyip kendimi zorlamak istemedim. Yarın eşimle inşallah eşli denemeyi düşünüyorum. Bana dua edin. Yarın umarım sizinle sevincimi paylaşabilirim. Yardımlarınız ve ilginiz için çok ama çok teşekkür ederim. Burada okuduğum tüm başarı hikayeleri beni cesaretlendirdi🥰

Merhaba canım, Yazdıklarınızı okuduktan sonra birkaç gün aparatla egzersiz yapmadım ama gün içerisinde kegel egzersizleri yaptım. Psikolojik olarak kendimi bugün hazırladım. Aparatlarla egzersiz yapmaya karar verdim. Ve dördünü de yapabildim. Ama dördüncü çok zor oldu moralimi bozmadım sabırla denedim. Sonunda oldu. Biraz fazla yorgun hissettiğim için kendimi eşli deneyip kendimi zorlamak istemedim. Yarın eşimle inşallah eşli denemeyi düşünüyorum. Bana dua edin. Yarın umarım sizinle sevincimi paylaşabilirim. Yardımlarınız ve ilginiz için çok ama çok teşekkür ederim. Burada okuduğum tüm başarı hikayeleri beni cesaretlendirdi🥰
Canımsın ins kuzum duam senle ... İlk kez olmazsa dert etme 2. Olur .. okuduğun seyleri yapmaya calis ... başaracaksın eminim ... :KK19:

Oyy maşallah nasıl sevindim eşli deneme öncesi mutlaka yazışalım 😍

Kişilerin web sayfalarındaki bilgileri uygulayarak kendilerine tedavi uygulamaları veya hükümde bulunmaları asla önerilmez.

Tedavi yetki ve sorumluluğu da tamamıyla hekimlere aittir.

Herkesin zevk alarak yaptığı şeyden korkup kendinize ve eşinize hayatı geceleri zehir etmeyin❤
Öncelikle size kendi başarımı anlatacağım .
Ben bunu uzman yardımıyla yendim 2 sene oldu..
Bana Doktorum tedavi öncesinde %100 başarı oranımız var demişti..ve ben tabi ki tedirgindim aklımda hep aynı soru vardı ya yapamazsam ❔
Hergün okudum ben burada yazılanları..
Deniyor ama yapamıyordum günler geçti haftalar geçti aylar geçti ve ben buna yeter artık demeseydim geçmeyede devam edecekti çünkü bu hastalığın asıl adı ertelemeydi..😞😞 tedaviye başlamadan önce hep aklımda olan o soru 4 günün sonunda cevap buldu 🙏🏼
Evet ben de yenmiştim başarmıştım :KK73:
her yenen kadının kurduğu klişe ama bi o kadarda hafifletici olan o cümleyi kurdum aylardır korktuğum şey bumuymuş 🙄
Hepimizin bildiği gibi Cinsel ilişki yeme içme gibi zaruri bi ihtiyaç..Tabii çoğalabilmek için de öyle.. bu hastalıksa bize beynimizin oynadığı bir oyun.. :KK20:
Yeri gelmişken Hemen söyleyim (EGZERSİZ OLMAYAN BİR TEDAVİ ŞEKLİ YOK)
Egzersizdeki amaç ise kapalı sandığımız yere bişeylerin girdiğini/girebildiğini görmek...
beynimizi buna inandırmak vajinismusla mücadelede Zafer için atılan bir adım 💪🏼
İnanın bana fizyolojik bir probleminiz yoksa tek sorun korkuysa (psikolojikse)kendi tedavinizi kendiniz yapabilirsiniz 🌸🌸
bunun için ihtiyacınız olan şey biraz cesaret 4 boy aparat ve kayganlaştırıcı sonrası ise çorap söküğü gibi geliyor zaten 😉

Vajinismusun %100 Çözüme ulaşabileceği Tek Tedavi Şekli EGZERSİZDİR..

@ctncng_a YENDİ 🎈
@Boncuka101 YENDİ 🎈
@Zor vaka YENDİ 🎈
@Rubella86 Eşli deneme kısmında
@Haticecimmm Eşli deneme kısmında
@Naynayy YENDİ 🎈
@Asenaasena96 YENDi🎈
@sellio YENDİ 🎈
@Kaktushlldnz Eşli deneme kısmında
@Seyma8663 YENDİ 🎈
@Kenzi Mahfi YENDİ 🎈Veeee HAMİLE 🤰🏻
@Wolfhead YENDİ 🎈
@LOTUS0710 YENDİ 🎈
@Umudum0419 YENDİ 🎈
@Zor vaka YENDİ 🎈
@maviorkide0303 YENDİ 🎈
@Guli007 YENDİ 🎈
@Mayamca YENDİ 🎈
@caresiz21 YENDİ 🎈
@Ay dogdu YENDİ 🎈
@Adonis01 YENDİ 🎈
@Betusokan YENDİ 🎈
@zhde06 YENDİ 🎈
@MrsSirius YENDİ 🎈
@Bzpnr YENDİ 🎈
@bilgisiz19087 YENDİ 🎈
@denizsiz dalga YENDİ 🎈
@aynuryildiz550 YENDİ 🎈
@depresif458 YENDİ 🎈
Saliha40 Saliha40 YENDİ 🎈
@Egeli_88 YENDİ 🎈
@cavela Eşli deneme
@Alisa Alisoy YENDİ 🎈
@Suranurum1 YENDİ 🎈
@Sumss YENDİ 🎈
@Aselimmm YENDİ 🎈
@gamze1905 YENDİ 🎈
@Bzykt YENDİ ve Hamileeee 🎈🤰🏻
@Mutsuz hatun YENDİ 🎈[/I]

@bnuraly YENDİ 🎈
Bana da bir yardım eli uzatsanız ?? Nasil sevinirim

Ben 10 aylık evliyim. Buraya aylaar aylar öncesinde yazmıştım. Böyle bir sorunum olacağını az çok kestirebiliyordum, evlenince de korktuğum başıma gelmişti. Balayımı kendime zehir etmiş, döner dönmez de bir jinekoloğa görünmüştüm. Doktor anatomik yapımda bir sorun olmadığını söyleyip farklı egzersizler ve parmak egzersizi ödevi vermişti. Ben parmağımı vajinama sokamam dediğimde de "aa ama sen de o kadarını yap çaba olmazsa başarı da olmaz" gibi aşırı derecede itici, beni sorunlarımla yapayalnız bırakan bi yaklaşımda bulunmuştu. Bunu yapan kişi bir de seans başı 400 tl alan insanlıktan nasibini almamış bir kadındı. Evde parmak egzersizi yapmaya çalışırken tavana bakıp dakikalarca gözlerim yaşlar içinde "Allahım neden ben" diye hıçkırarak ağladığım anları hala unutamam. O doktora sonra bir daha da gitmedim. Bir arkadaşımın önerisi ile burayla tanıştım. Bana sırf bu sorunu çözsün diye seans başına azımsanmayacak bi ücret alan, işin eğitimini almış doktorun veremediği güven ve sıcaklığı veren jnci jnci .!. İle tanıştım. Allah ondan bin kere razı olsun, allah gönlüne göre versin. Sayesinde hemen bi dilatör set sipariş ettim. Bir günde 3 boyu birden becerdim ertesi deneyişimde hepsini içime alabilmeyi başarmıştım. Ama araya regl ya da günlük koşturmaşar gibi kesintiler girince kazandığım cesareti tekrar yitirip yine ertelemeye giriyordum. Bu süreçte diğer kadınların da deneme yanılma yoluyla edindiği tecrübeleri hep okudum. Emşa uyuşturucu krem, bebe yağı, kayganlaştırıcı gibi şeyler. Ama aslında bakarsanız bunlar değil asıl olay. Tamamen beyin. Onun için de sık sık egzersiz, sık sık eşli deneme yapmak gerek. Tabi insan vajinismus illeti ile mücadele ederken bu sık sık yapılması gereken şeyleri yapmaktan da mümkün olduğunca kaçıyor o da bir gerçek. Bu illeti cidden yaşamayan bilmez, annem dahi sağlıkçı olmasına rağmen bu konuda beni hiç anlamadı, acı çekmiyorsun sana öyle geliyor nasıl beceremiyorsun gibi sözler söylemişti en yakınım bir de düşünün. Ama eşim hiçbir zaman beni yargılamadı, terslemedi, kırmadı, Allah ondan da bin kere razı olsun. Tüm vajinismuslu kadınların önce kendilerine sonra da eşlerine sabır versin Rabbim. Neyse bir şekilde evliliğimin 3. Ayında ilk birleşmemizi ben acılar içinde kıvransam da, dizlerimin bağı çözülse de gerçekleştirmiştik. Bunu başarmak çok büyük bi mutluluk oluyor. Diğer kadınlarda nasıldır bilmem ama ben olayı şöyle özetlersem vajinaya ilk girerken 5 cm içeride bir kas olduğunu ve penisin asıl bu kastan geçerken bir acı duyduğumu, bu kası geçip ilerleyen penisin artık bana acı vermediğini fark ettim. Ve git gel yaparken de yine o kastan gelip geçmesi dolayısıyla acı çektiğimi anladım. Penis tamamen içimdeyken hareket etmiyorsak hiçbir acı çekmiyordum. Tabii bunu başarmanın verdiği rahatlıkla araya bazen 2 aylık aralar sokup ilişkiye girmediğim de oluyordu. Tamam başarmıştım ama çok zor şartlar altında acı çekerek olmuştu bu. Bu sebeple de travmam halen sürüyordu. Yine bir düzene sokmadan ertelemeye devam ediyordum.

Bir de en acısız pozisyonun kadının üstte olduğu pozisyon olduğunu çoğu kişi söylese de penisin üzerine oturursam daha çok acı çekermişim gibi hissettiğimden sürekli misyoner pozisyonu deniyordum.

Ama insanlar biliyor da söylüyormuş 1 ay öncesinde üste çıkarak denediğimde neredeyse hiç acı çekmediğimi gördüm ve dedim ki tamam artık kızım buraya kadarmış sen bu illetten kurtuldun. Üste geçerek ilk birleşmeyi yaşadığımızda vajina kanalını bir kez açmış olduğumdan devamında da hangi pozisyonu denersek deneyelim işim daha kolaylaşmış oluyor artık kayganlaştırıcı dahi kullanmadan kendi ıslaklığımla yaşıyorum birleşmelerimi.

İşin özü aslında incinin sıcak ve sevecen yaklaşımı, her şey düzelecek tavrı ve başarı hikayesi; sonrasında burada kadınların katettikleri yollar, ettiğim dualar, eşim ve benim de çabalarımla bugün bu illeti yendim diyebiliyorum. Ama yaşattığı travmalar çok ağırdı. Depresyona girdiğim günleri, parmak egzersizi yaparken canımın acısıyla umutsuzluğumşa hıçkırıklar içinde göz yaşlarımın boşanışı, sürekli aklımda bu düşünce ile kendime zehrettiğim balayım, geçip giden zamanla ruhumda oluşan derin izleri unutmam zaman alacak. Ama inanıyorum ki 1 sene öncesine kadar vajina girişine parmağıyşa bile dokunamayan kız bugün bunları yapıyorsa birkaç ay sonra da tüm bunları tebessümle anacak. Benim de imtihanım buymuş diyecek. Ben 3 ayda başardım 10 ayda da tamamen yendim, şimdi hedefim zevki kendim de hissebilmek. zaman her şeyin ilacı, dua edin, pes etmeyin, umudunuzu yitirmeyin ama sakın ertelemeyin. Ben 3 aylık evliyken ilk başardığımda devamını getireydim tamamen yendim demem 10 ayı bulmayacaktı eminim. Moral motivasyon veren herkese çok teşekkürler. Her şey gönlünüzce olsun...

X