vajinismus olup ,vajinismusluğu yenmeden hamile kalanlar normal doğum yapan var mı ?

Baygınlık durumu hakkında bir şey diyemem... ama evet yani doğum çok kolay bir şey değil. Ben 12 saat suni sancı sonrasında doğum yaptım ve epidural istemeye vaktim kalmamıştı. Geçecek diyip durdum kendime ve gerçekten de geçti bebeğimi görünce. Sonrasında haliyle oturup kalkarken ağrım vardı fakat nedense bomba gibi hissettim kendimi. Bir yandan mutlu bir yandan ağrılı. Aradan 3 ay geçti neredeyse, hey gidi...
Hala vajinusmus durumu devam ediyor mu .normal doğum yapınca geçiyor felan diyen oldu

Hala vajinusmus durumu devam ediyor mu .normal doğum yapınca geçiyor felan diyen oldu

Ediyor gibi. Henüz tam korunmadığımız için kendimi tam veremiyorum. Doğumda kendime güvendiğim gibi bir de bu konuda güvensem sıkıntı kalmayacak. Allah hepimizin yardımcısı olsun.

Sizin de bebeğiniz sağlıkla huzurla gelsin. :)

Ediyor gibi. Henüz tam korunmadığımız için kendimi tam veremiyorum. Doğumda kendime güvendiğim gibi bir de bu konuda güvensem sıkıntı kalmayacak. Allah hepimizin yardımcısı olsun.

Sizin de bebeğiniz sağlıkla huzurla gelsin. :)
Amin inşallah Allah razı olsun. Rabbim sizi de bizleri de bu vajinusmus derdinden de kurtarır insallah

arkadaşlar bende vajinısmus hastasiyim vajinismuslu olanlar niye vajinismus hastasiyiz biliyormusunuz ben babam tarafindan taciz edildigim icin oldum diye dusunuyorum araştirmalarimda bunu dogruladi

Ben varım. :)

Takipte olduğum doktor hiç hesapta yokken 36. haftamda muayene etmek istedi ve ben iki nefes alıp hazırım demeden çok sert ve zor bir şekilde gerçekleşti muayene. Bu durumda normal doğum zor olur da diyince ben iki gün kendime gelemedim. Çok merhametsizce bir yaklaşımdı. Anında başka doktor arayışına girdim ve iki gün sonra buldum.

Neden doktor değiştirdiğimi yeni doktoruma izah ettim ve doktorum bu durumda istersen çatı muayenesi yapmayız dedi ben de açıkçası çok memnun oldum. İki hafta sonra suyum gelince ilk kez alttan muayene etti yeni doktorum ve okadar güzel bir yaklaşımı vardı ki hissetmedim bile diyebilirim. Tabi aynı yaklaşımı ilerki saatlerde ebelerden görmedim o yüzden açıklık kontrolü için geldiklerinde biraz kastım kendimi. :) ilkinde zar zor baktılar, ikincisinde hiç izin vermedim ebe söylene söylene gitti, üçüncüsünde de zaten bebeğin başına dokununca hemen doğuma aldılar ve en nihayetinde normal doğum yaptım çok şükür.

Dışardan bir şeyin girmesinde müdahale ediyoruz istemsizce fakat doğum öyle değil. O bebek oradan yolunu bulup çıkacak. Kendimi hiçbir zaman korkutmadım ve hep bu şekilde düşündüm. Kendinize güvenin. Doktorunuzdan da rica edin çok sık alttan muayene etmesin, doğum başlayınca zaten o muayeneler olacak. Ozaman da 2 dakika dişinizi sıkacaksınız. :)
Merhaba bende vajinumus hastasıyım ve hamile kalmak istiyorum bu ay sürekli eşim bı iki santim girerek boşaldı ve yarım saat hep yukarda tuttum sonra kalktığımda hep birazda olsa akiyo o fazlalikmis acaba hamile kalır mıyım yardım edin lütfen

Selâmün aleyküm arkadaşlar bende vajinusmuslu olup hamile kaldım ve dogumuma iki hafta kadar kaldı daha önce de olabilir tbi Allah bilir onu. Son kontrolume kadar kendimi gayet güçlü hissediyordum. Normal de olsa yapabilirim felan diye baya morelliydim. Ama son kontrolde nst sonucuna göre sancı yüksek çıkınca doktor ilk defa alttan açıklık var mı diye bakmak istedi. Tbi utanma ve korku vardı da o kadar çok kötü olacagimi düşünmemiştim. Daha kendimi hazır hissetmeden doktor bi soktu elini Afedersiniz taa nere kadar gittiyse baya korktum kastım. Sonra da zaten psikolojimi tahmin edersiniz.elimi yüzümden indiremedim sonra hickiriklar pesi sıra. Sezeryan yap diye bagiriyorum bi taraftan elini soktuğu sırada. Ama bizim doktor yok illa normal yaptiracam diyor. Yarın yine muayene var .doğuma kadar alistiracakmis.bense sezeryan da kararliyim çünkü kendi de dedi .böyle kasarsan çocuk tehlikeye girer Allah korusun. Ben de riske atmak istemiyorum. Benim gibi olup normal doğum yine de normal doğum yapan var mı .lütfen yardımcı olun
Peki nasıl hamile kaldınız nolur bana da yardım edin bende vajinumus hastasıyım hamile olmak istiyorum artık

Merhaba bende vajinumus hastasıyım ve hamile kalmak istiyorum bu ay sürekli eşim bı iki santim girerek boşaldı ve yarım saat hep yukarda tuttum sonra kalktığımda hep birazda olsa akiyo o fazlalikmis acaba hamile kalır mıyım yardım edin lütfen

İnanın ben bile hala bilmiyorum nasıl hamile kaldığımı. Eşim tamamen girmemesine rağmen oldu. Bazen hafif ucu girerdi bazen hiç. Sıvı geldiği an özellikle biraz ucu girer bi süre öyle beklerdik, ardından ben biraz daha ayaklar havada beklerdim. Çok istiyordum fakat hamile kalacağım hiç aklımın ucundan geçmezdi. Allah size de hayırlısıyla bir evlat verir ve hepimize bu hastalığı atlatmamızı nasip eder inşallah.

İnanın ben bile hala bilmiyorum nasıl hamile kaldığımı. Eşim tamamen girmemesine rağmen oldu. Bazen hafif ucu girerdi bazen hiç. Sıvı geldiği an özellikle biraz ucu girer bi süre öyle beklerdik, ardından ben biraz daha ayaklar havada beklerdim. Çok istiyordum fakat hamile kalacağım hiç aklımın ucundan geçmezdi. Allah size de hayırlısıyla bir evlat verir ve hepimize bu hastalığı atlatmamızı nasip eder inşallah.
Benim eşimde bacaklarım havada bı iki santim girerek boşalıyor biraz bekliyo SONRA çekiliyor bende yarım saat bacaklarım havada yatıyorum bı şansım varmidir acaba

Benim eşimde bacaklarım havada bı iki santim girerek boşalıyor biraz bekliyo SONRA çekiliyor bende yarım saat bacaklarım havada yatıyorum bı şansım varmidir acaba

Ben evlendikten 6 ay sonra hamile kaldım. İlk zamanlar hiç birleşme olmuyordu fakat son zamanlarda egzersiz yapar, sizin de dediğiniz gibi 1cm 2 cm anca içime alabilirdim. O ara hamile kalmışım. Sizin de olur inşallah.

İnşallah
Ben evlendikten 6 ay sonra hamile kaldım. İlk zamanlar hiç birleşme olmuyordu fakat son zamanlarda egzersiz yapar, sizin de dediğiniz gibi 1cm 2 cm anca içime alabilirdim. O ara hamile kalmışım. Sizin de olur inşallah.
İnşallah Rabbimden tek isteğim sağlıklı hayırlı bı bebeğim olsun istiyorum artık iki senelik evliyim ve esimede dicek bişey bulamıyorum çünkü bazen kızıyor ama haklı yani

Sizin doğumunuz yakın zamanda olacaktı diye hatırlıyorum. Nasılsınız ne yaptınız merak ettim. :)
Teşekkür ederim iyiyim elhamdulillah.
Sizin doğumunuz yakın zamanda olacaktı diye hatırlıyorum. Nasılsınız ne yaptınız merak ettim. :)
İyiyim elhamdulillah cnm sağolasın. Valla çok korktum hatta çocuk bile aklıma gelmez oldu. Ameliyata girdim ayetel kursi ye başladım kaç tane okudum bilmiyom :)doktor ve hemsireler acidi halime :)çok şükür ikimizde kurtulduk. Rabbime sonsuz şükürler. Tüm hamis kardeşleri ve kuzucuklari da Rabbim kolay kurtarsin

Teşekkür ederim iyiyim elhamdulillah.

İyiyim elhamdulillah cnm sağolasın. Valla çok korktum hatta çocuk bile aklıma gelmez oldu. Ameliyata girdim ayetel kursi ye başladım kaç tane okudum bilmiyom :)doktor ve hemsireler acidi halime :)çok şükür ikimizde kurtulduk. Rabbime sonsuz şükürler. Tüm hamis kardeşleri ve kuzucuklari da Rabbim kolay kurtarsin

Amin, gözünüz aydın olsun Rabbim analı babalı büyütsün.

biz daha 3 aylık evliyiz ilk evlendiğimizde çok rahattım ilişkiye girebiliyorduk sonra bir hafta sonra regl oldum regl bittikten sonra bende bir korku başladı eşimi itiyordum bir araştırdım vajinusmus diye birşey kafamda büyüttüm bunu eşimle sonra sürtünme yoluyla denedik hep ama üstüme boşalıyordu şimdi regl olmam gerek bugün bakalım bizde çocuk istiyoruz reglmın geçmesini bekliyorum ..
sonra birgün düşündüm ve internetten bir video izledim kendime dedim ki ben vajinusmus değilim bu sadece bir korku ve benim aşamıcağım birşey değil kendimi böyle motive ediyorum regldan sonra yumurtlama günümü hesapladım biz bu işi başarıcaz eşimle

Bende vaginismus hastayiyim 1 senedir siringa ile bebek sahibi olmak istiyoruz ama olmuyor kucuk bi kutuya bosaliyor esim ve sonra siringa ile cekip vaginamin icine birakiyor ve ben bacaklarim havada bekliyorum.. acaba siringa ile alip koyana kadar soguyomu yani daha sicakmi olmasi lazim??? Baska hangi yontem denemeliyim sizce?

Aktıf olan varmı vajıym ve hamıleym bsey sormam lazm

erhabalar arkadaşlar,
5 yıllık evliyim arada bir gelip vajinismustan dertli arkadaşlara yol gösteriyorum :KK70: ismi tam vajinismus olmayabilir ama şöyle anlataym,genital bölgeme hiçbişeyn giremiceğini kapalı oldğnu sanıyordm o derece bi ağrı acı duvar gibi,ilişkiye imkan vermiyordu,evlendikten 8 ay sonraya kadar hiçbişey yapamadık,psikolojim tamamen bozulmuştu,bide olmicağını bile bile yapmaya çalışmak,sürekli aynı ağrı acıyı çekmek insanı çok yıpratıyor,çok araştırdm vajinismusun psikolojik faktorleri olabilceği vs yazıyordu ama inanmadm çnkü benmki psikolojik değil aksine olmasını istiyorum ama orda sanki duvar vardı,herneyse işte haydar dümen denilen zatın reçetesi diye bir bayan reçete yazmıştı internette,baktm hala var,onu denedim ve denediğim gibi ilişki yaşandı ne ağrı ne sızı.bilmeyenler için paylaşaym.
  1. Emla Tegaderm krem (lokal anestezik) ((bu en önemlisi,başka markaları da mevcut,epilasyonda deriye sürülen küçük tüplerden))
  2. Vazelin (kayganlaştırıcı olarak) ((sadece ilk ilişkide kullandım,bıraktım))
  3. Thermo-Gel (sıcak soğuk kompres) ((sadece ilk ilişkide kullandım,bıraktım))
yapılışı : oncelikle sıcak su torbasını bacaklarmızın arasına koyur iyice sıcaklamasını bekliyoruz.
ardından anestezik kremi vajinanın içine sürüyoruz olabildiğince iç kısma sürmeye çalışalm,reçetede fındık büyüklüğünde diyordu ama benm canım çok tatlı oldğndan bir parmak kadar sürdm iç kısma iyice,zaten on dakikaya o kısmınızı hissetmiyorsunuz bile,o on dakikalık süreçte de sıcak su kompresi yapın,ardından ilişki sırasında jel de kullanırsanız tamamen ilişki yaşanabilir,en azndan ben bu sorundan bu şeklde kurtuldm,şuan sadece anestezik kremi kullanıyorum,kadın altta erkek üstte zor oluyor,ilk denemenizde kadın üstte erkek altta olursa daha kolay oluyor.

X