Vajinismusu 1 ayda yendimmmm 🥳

Canım benim aklına takılan bir şey olursa sor yine utanılacak bir şey değil çoğu kişinin başına geliyordur ama herkes çekindiği icinn bunu başımıza gelince biliyoruz, ben hatta şimdi eşimde diyorum bu kadar basit ve kolay bir şey için kendimizi cok yipratmissiz ben bu yöntemle 3 günde yendim canım inşallah
Canım benim aklına takılan bir şey olursa sor yine utanılacak bir şey değil çoğu kişinin başına geliyordur ama herkes çekindiği icinn bunu başımıza gelince biliyoruz, ben hatta şimdi eşimde diyorum bu kadar basit ve kolay bir şey için kendimizi cok yipratmissiz ben bu yöntemle 3 günde yendim canım inşallah sana da faydası olur
Ablacim meraba ben parmagimi ilerletemiyorum yanma oluyor canim aciyor yapamiyorum yada ben beceremiyorum acababenim orasi tıkalimi kapalimi bile diye düşünüyorum

Çok teşekkür ediyorum yarindan itibaren dediklerinisi yapip deneyeceğim insAllah hayirli haber veririm bana dua edin ne olur siz olmasanız ne yapardim bilemiyorum kimseyle paylasilamiyor bu durum tamamen yapayalnız dim cok

Canım enfeksiyon da olabilir idrarında yanma vs olur mu

Benim vajinismusu yw

Canım sen bir kadın doğuma görün öncelikle bir sıkıntı var mı yok mu ona baksınlar bu daha sağlıklı olur, parmağınla bile aciyorsa eğer bilmiyorum ama enfeksiyonda ilişki sırasında ağrıya neden oluyor.
Tamam once bir muayene olayim ondan sonra dediklerinizi yapayim abla

Allah senden razi olsun yanimda olman zaman ayırıp yazman bile yetti abla bana bol bol dua et kurban olayim biran önce kurtuldum bu hastaliktan diye yazayim
Dualarım seninle canım stres yapma olacak elbet bir gün zamana ihtiyacın var, önceliğimiz doktora git bir göster kendini en azından içimiz rahat etsin, bu arada ilişki de eğer enfeksiyon kaynaklı bir sıkıntı yoksa genelde ilk 2 ya da 3 saniyesi ağrır ama hafif, sonrasında hiçbir acı olmuyor tatlım unutma bunu milyarlarca insanlar yaşıyor acı veren kötü bir şey olsa bu kadar etrafta çocuk olmazdı diye düşünüyorum:KK66:)

Dualarım seninle canım stres yapma olacak elbet bir gün zamana ihtiyacın var, önceliğimiz doktora git bir göster kendini en azından içimiz rahat etsin, bu arada ilişki de eğer enfeksiyon kaynaklı bir sıkıntı yoksa genelde ilk 2 ya da 3 saniyesi ağrır ama hafif, sonrasında hiçbir acı olmuyor tatlım unutma bunu milyarlarca insanlar yaşıyor acı veren kötü bir şey olsa bu kadar etrafta çocuk olmazdı diye düşünüyorum:KK66:)
Çok haklısın ablam icimi nasil rahatlatiyorsun bi bilsen en kisa surede gidip muayene oluyorum o halde cok tesekkurler ablam

Ne demek kuzum hayırlı haberlerle gelirsin inşallah
Ablacim :)
Öncelikle çok mutluyum sabırla cok bekledim çok agladim gurbetteyim yapayalniz agladigim günler çok oldu dün anestol diye bir krem aldim agrici aciyi hissettirmiyor mus okudum ilk gece korkusu olanlar kullanabilir diye yaziyordu kullandim ve oldu üzerimden bir yük kalkti yemin ederim kuş gibiyim birde abla birsey soylemek istiyorum sormak daha dogrusu penis neredeyse hep girdi fakat bir parmak flan kaldi ama pembe bir renk geldi peceteye kan gelmedi normalmi penisin o bir parmak kalan kismi girincemi kan gelir yoksa benim zarım mi boyle anlamadim
Ablam bana yardimci oldugun icin minnettarim sana iyiki yollarimiz kesişmiş Allah razi olsun senden

Merhabalar, 5 aylık evliyim, evliliğimin ilk haftalarında daha önce adını bile duymadığım vajinismus hastalığıyla tanıştım. Gerçekten başa bela bir hastalık böyle bir hastalık rahatsızlık olduğunu bile bilmiyordum ve ne yazık ki benimde başıma geldi. Bu rahatsızlık yüzünden eşimle çok sıkıntılar yaşadım, 3 ayım kabus gibi geçti, hergün ağladım her denememiz olumsuzluktu. Evliliğimin ilk ayında özel bir hastanede kadın doğum dokturuna gittim bir sıkıntı olmadığını söylerek kayganlaştırıcı yazıp gönderdi. Daha sonra vajinismus hastalığıyla ilgilenen doktor arayışına girdim fakat çok yüksek fiyatlar istediler bütçemiz yetmediğinden doktor tedavisinden de vazgeçtik. Daha sonra eşim kadınlar kulübünü keşfetti ve bende buraya üye olarak derdimi anlatan bir yazı yazdım. Yazıma çok geri dönüş aldım ve burdaki arkadaşların desteğiyle yönlerdimesiyle vajinismusu 1 ayda doktora gitmeden dilatör setlerle çalışarak yendim 😊 1 aydır eşimle düzenli bir cinsel hayatım var artık ikimizde çok mutluyuz. Ve eğer bende bu rahatsızlığı yenersem bende vajinismusu yendim diye buraya bir yazı yazacağım dedim 😊 benim gibi bu rahatsızlığı yaşayan insanlara umut olsun 😊 korkulacak hiç bir şey yokmuş. Bu rahatsızlığı yenmemde burdaki arakadaşların desteği gerçekten çok büyük bir doktor gibi ilgilendiler nasıl yeneceğimi en ince ayrıntısına kadar anlattılar sağolsunlar. Buraya bir başarı hikayesi daha ekleyerek başkalarına da umut olurum inşallah 😊
Yaklaşık 2 yıldır evliyim bende. İnanılmaz derecede korkuyorum çok istiyorum lakin olmuyor. Bana da yardımcı olursanız çok sevinirim. Sevgiler. :KK43:

Öncelikle çok mutluyum sabırla cok bekledim çok agladim gurbetteyim yapayalniz agladigim günler çok oldu dün anestol diye bir krem aldim agrici aciyi hissettirmiyor mus okudum ilk gece korkusu olanlar kullanabilir diye yaziyordu kullandim ve oldu üzerimden bir yük kalkti yemin ederim kuş gibiyim birde abla birsey soylemek istiyorum sormak daha dogrusu penis neredeyse hep girdi fakat bir parmak flan kaldi ama pembe bir renk geldi peceteye kan gelmedi normalmi penisin o bir parmak kalan kismi girincemi kan gelir yoksa benim zarım mi boyle anlamadim
Ablam bana yardimci oldugun icin minnettarim sana iyiki yollarimiz kesişmiş Allah razi olsun senden
Canım öncelikle bu sorunu yenmene çok ama çok sevindim inşallah yakında bebis haberini de alırız, darısı bana da diyelim :) ilişkinin ilk zamanlarında bu şekilde pembemsi kanamalar çok normaldir ama sana tavsiyem ilk ilişkiden sonra 3 gün kadar ilişkiye girmemek daha doğru diyorlar, ama benimde ilk zamanlarda kanamalarim oldu, düzenli ilişki oldukça azalıyor belli bir süreden sonra hiç olmuyor canım o konuda korkacak bir şey yok ama şöyle bir durum var kanama hiç durmuyorsa sürekli geliyorsa acil doktora gitmen de gerekir ama yok ilişki sonrası hafif bir pembemsi kanamada korkacak bir şey yok, tekrardan çok sevindim kuzum bu durumun insanı psikolojik olarak çok etkilediğini yaşayan biliyor mutluluğunu anlayabilirim inşallah bir ömür boyu musmutlu olursunuz 😍

Bu arada bende gurbetteyim eşin askermiydi seninde

Canım öncelikle bu sorunu yenmene çok ama çok sevindim inşallah yakında bebis haberini de alırız, darısı bana da diyelim :) ilişkinin ilk zamanlarında bu şekilde pembemsi kanamalar çok normaldir ama sana tavsiyem ilk ilişkiden sonra 3 gün kadar ilişkiye girmemek daha doğru diyorlar, ama benimde ilk zamanlarda kanamalarim oldu, düzenli ilişki oldukça azalıyor belli bir süreden sonra hiç olmuyor canım o konuda korkacak bir şey yok ama şöyle bir durum var kanama hiç durmuyorsa sürekli geliyorsa acil doktora gitmen de gerekir ama yok ilişki sonrası hafif bir pembemsi kanamada korkacak bir şey yok, tekrardan çok sevindim kuzum bu durumun insanı psikolojik olarak çok etkilediğini yaşayan biliyor mutluluğunu anlayabilirim inşallah bir ömür boyu musmutlu olursunuz 😍
Birlikte yendik senin bana verdigin destekle ablacim:) yok ablacim kanamiyor sadece pembe bi leke gibi geldi peceteye hani bende kanar diye bekliyordum cevremizde şoyle kaniyor boyle oluyor diyorlardi benim oyle olmadi. InsAllah ablam Rabbim isteyen herkese versin bebis hayirlisi ile 🙏💙seni tanidigima çok sevindim bana bir abla oldun ablacim

X