Erkek İnfertilitesi Varikosel Ameliyatından Sonra Hamile Kalanlar

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi

inşallah canım en kısa zamanda bizlerde hami kalırız benim eşimdede varikosel var ameliyat olcak............

ama ameliyat ne zaman belli deyil benide listeye eklermisin canım..............

meraba arkadaslar uzun zaman oldu uğrayamadım.hamişimiz varmış çok sevindim darısı başımıza inşallah.. birşey soracam.varikosel sonrası eşim sadece vitamin kullanıyor.acaba benim birşeyler kullanmam gerekiyor mu..sigarayı bırakmak dışında:)

canım tebrik ederim
sizin değerler nasıldı acaba :uhm:

canım eşimin değerleri, ameliyattan önce 12 milyon sperm sayısı.ileri hareketlilik %20.yerinde hareketli %10 du.
ameliyattan sonra sperm sayısı 31 milyon oldu.
toplam hareketlilik %16 olmuş.harekette artış yoktu.
aslında eşim ilaç tedavisine başlamıştı 15 gün önce, klomen.trental,ve e vitamini alıyodu.eğer hareketlilik artmasaydı,gebelik olmasaydı 3 ay sonra tekrar gidecektik. aşılama ya da bir 3 aylık daha tedavi önereceğim dedi doktor.belki ilaçların dozunu artıracaktı.bilemiyorum orasını.
zeynepcim doktor bana ilaç vermemişti.sende problem yoksa ilaç almanada gerek yok.
:1no2: inşallah sizlerinde hamiş haberini alırız. :CüvCüv:

listemiz;
15temmuz 2008 Fadik
13ekim 2008 nilos1981
28ekim 2008 zehra87 eşi ameliyat oldu,19 şubat 2009da hamile kaldığını öğrendi
4aralık 2008 mavioje
6ocak 2009 leyl
19ocak 2009 birebira
20ocak 2009 seynep
aycank ameliyat yakında
27ağustos 2008 yeliz 39
kurnaz ameliyat yakında
11ekim 2008 gozdem

Son düzenleme:
11 ekim 2008 varikosel ameliyatı oldu eşim 7.2.2009 da sperm verdi ama gerçekten çok üzüldük eşimin ameliyat olmadan önceki sperm sayısı 28 milyondan ameliyattan sonra 6 milyona düştü hareketlilik %35 den %25 e düştü ne umutlarla beklemiştik gerçekten çok üzüldük anlatamam size yine de ALLAH a şükür diyorum :CüvCüv: dr. umuz düşebilir demiş eşime 2 ay elevit vitamin kullan sonra gel ben seni iyi bir labratuvara göndericem dedi sperm testi yaptırdığımız yer hastaneyi kötülemek istemem ama sperm testinde hiçbir ayrıntı yok sanki idrar testi gibi basit basit yazılmış dr. da hiç beğenmedi zaten hayırlısı diyorum ama gerçekten eşime belli etmiyorum ama çooooook üzülüyorum:a015:

canım geçmiş olsun hepimiz aynıyız burda bu ameliyata umut bağladık sanki herşey ameliyattan sanra düzelecek diye bekliyoruz.inş eşinin değerleri yükselir canım duymuşsundur belki keçi boynuzu kürünü deneyin belki vesile olur

geçmiş olsun canım,üzüldüm ya,neden bu kadar düşmüş peki neye bağladı doktor? spermler her 72günde bir yenilenirmiş diye okumuştum,umarım düzelme olur,seni de listeye ekliyorum bakarsın uğurlu gelir a.s.

çok sağol canlarım ya inşallah yükselir canım ya inşallah şu hareketlililk yükselse........

öncelikle tebrik ederim bu tür haberler moralimizi düzeltiyor. benim size bir sorum var eşiniz hangi ilacı kullandı? benim eşim de varikosel ameliyatı oldu önümüzdeki günlerde ilk 3 ayımızı doldurup testimizi yaptıracağız benim eşimde morfoloji problemi de var

Arkadaşlar maalesef eşiminde ameliyat sonrası testti ameliyat olmadan öncekine göre çok daha kötü çıktı. Moralimiz çok bozuk. Şuanki test sonucuna göre sadece tüp bebek yapılabilirmiş. Doktor bekleyin diyor 6 aydan itibaren düzelirmiş. Keşke hiç ameliyat olmasaydı.

merhaba canım
aldınmı msjımı
sizin dr kim
olabilir hemen panik olma canım benim
aynısı bizimde başımıza geldi
malesef sabırla beklemek gerekiyo:sm_confused:
herşeyde bi hayır vardır öyle düşünme:lepi:

canım çok üzüldüm hepimiz bu ameliyata umut bğlıyoruz varikoselinin boyutu neydi daha önce kaçtı şimdi neoldu?sonucunun düşmesi ameliyatla alakalı değildir belki doktor ne söledi sanırım ankdasın bende ankdayım siz hangi hast doktora gdiyorsunuz

arkadaşlar eşim 2o ocakta ameliyat olmustu.sorunsuz bir ameliyat oldugunu söylemişti dr.ancak şimdi ağrısı oldugunu söylüyor.acaba böyle bişey yaşayan var mı.

benim eşim de üşüttüğü ve yorulduğu zaman ağrısı olduğunu söyler ama şiddetli değil,bayağı zaman geçmiş canım isterseniz bir doktora görünün,hem içiniz de rahat eder

arkadaşlar eşim 2o ocakta ameliyat olmustu.sorunsuz bir ameliyat oldugunu söylemişti dr.ancak şimdi ağrısı oldugunu söylüyor.acaba böyle bişey yaşayan var mı.

benim eşim de üşüttüğü ve yorulduğu zaman ağrısı olduğunu söyler ama şiddetli değil,bayağı zaman geçmiş canım isterseniz bir doktora görünün,hem içiniz de rahat eder

Evet kızlar benim eşimde de soğuk olunca ağrı oluyor. Acaba bünyesi sıcağa alıştı da sürekli soğuyunca mı ağrı oluyor? Bende çok üzülüyordum, demek sizlerin eşinde de var. Demek ki normal bişey?? Doktorunuza sordunuz mu, benim eşim aramamakta inat ediyor da

Benimkinin ağrısı çok olmuyor o yüzden doktora sorma gereği duymadık,bu kadarı normal diye düşündük ama eğer şiddetli olsaydı en azından telefonla bile olsa danışırdık.
Kızlar bu ay da hastalandıktan sonra artık ümit etmeye başlıcağım,umarım çok bekletmez,sizin de güzel haberlerinizi bekliyorum...

leyl senin eşin benimkinden 1 ay sonra ameliyat olmuş bizim tarihimiz 4aralıktı sabırla 3ay bekledik dün spermiyogram yaptırdık morfolojimiz ve sayımız düzelmişti eski normal:%3 iken%83 olmuş sayı 25 milyondan 33 milyona çıkmış çok sevindik testte hata payı olsa da sonuçta düzelme var darısı senin ve tüm arkadaşlarımızın başına inşallah biz bu ay aşılama da yaptıracaz ben daha fazla beklemek istemiyorum artık hayırlısı

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…