Erkek İnfertilitesi Varikosel Ameliyatından Sonra Hamile Kalanlar

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi
helin hivda hikayeni göz yaşlarıyla okudum hissetmiş olduğun acıyı anlayabiliyorum ALLAHım sağlıkla bebeğini kucağına almayı nasip etsin

Kızlar benim eşimde haftayavarikosel ameliyatı olucak hakkımızda hayırlısı olsun inşallah.3 ay önce ameliyat olupta degerleri düzelen varmı ?varsa eger degerlerı bızımle paylasırmısınız?

geçmiş olsun canım, benim eşim 6 ay önce ameliyat oldu.
ilk 3 ay trental, evicap ve L-arginin toz kullandı,
son 3 aydır da evicap, centrum, klomen ve L-arginin toz kullandı.
sperm sayısında artış oldu, morfolojide düzelmeye başladı ama ileri hareket hep 0.
doğal yoldan olması için ileri hareket olması gerekiyo, biz zaman kaybetmek istemedik doktor düzelmeyebilir dedi o yüzden mikroenjeksiyon önerdi. tedaviye başladık bugün ilk iğnemi olucam. sen içini ferah tut değerlerin düzelmesi kişiden kişiye değişiyo eşin sigara kullanıyosa bıraksın benimki bırakmadı. bide mutlaka keçi boynuzu kürü kullanın faydasını gören çok.
inşallah doğal yoldan bebeğinize kavuşursunuz:Saruboceq:
umutlu olun ve sabredin.

nilos teşekkürler..allah hepimize yardım etsin,inşallah tedavin başarılı olur,bebişine kavuşursun.Hangi merkezde yaptırıyorsun mikroenjeksiyonu?bizde sonuçlara göre mikroenjeksiyona gecicez.bizdede ileri hareket sıfr,morfolojı %1.
eşim 2 gun sonra ameliyat olucak..keçi boynuzu kuru,argınmax, ecivap,c vitamini ve Pycnogenol,l-carnitine kullanıyor su an.dr' sormadan kullanıyoruz ama netten baska drların aynı problemler için bu bıtkısellerı ve vıtamınlerı verdıgnı okuduk.amelıyattan sonra da devam etsek mı acaba..eşim ve ben sıgarayı 2 sene once bıraktık.ameliyattan sonra en fazla 6 ay beklemeyı dusunuyoruz ,cunku yaş konuusnda tereddutluyum..31.5 yasındayım.eşim ameliyat konusunda tedırgın genel anestezi olucagı ıcın..eşin hangı hastanede amelıyat oldu tek taraflımıydı?anestezı seklı nasıldı...cok soru sordum galıba benneyaptımki hakkımızda hayırlısı

amin canım inşallah,
istediğini sorabilirsin yardımcı olmaya çalışırım. tedaviye Ferti-jin de başladık. ayrıntıları özelden yazdım canım.

bir de ameliyat olmuş arkadaşlar doktorlar eşlerinize bişi önerdimi yeme içme konusunda yada uyardığı bişi oldumu cinsel perhizi kaç gün verdi

aycancım merhaba.benim eşime 1hafta cinsel perhiz demişti ama biz 2 hafta kadar bekledik yinede.doktor ağır kaldırmamasını istemişti 3ay.başkada bişey söylemedi.ya da ben hatırlamıyorum tam 5 ay oldu eşim ameliyat olalı.ben 1.5 aylık hamileyim.canınızı sıkmayın.ameliyatı atlattıktan sonra gerisi kolay.bebişte gelir sonra.sabretmek lazım.inş en kısa sürede hamile kalırsınız. :Saruboceq:

sağol zehra ii dileklerin için inş biizmde öle olur 3 ay uzun bi süre gibi geliyo ama zaman akıp gidiyo

Benım eŞımde Çıft taraflı varıkosel amelıyatı oldu kızlar ve ben amelıyattan sonra 4.ayın ıÇınde hamıle kaldım umudunuzu kaybetmeyın bızde 2 sene bebek bebek dıye dolanmıŞtık rabbım sızın yÜzÜnÜzÜde gÜldÜrsÜn

hürem amin inşallah...biz de yarın ameliyata giriyoruz.. 3 ay beklmek su an gercekten cok uzun gıbı ....ama dedıgın gıbı ınsan alısıyor herseye..

arkadaslar varikosel ameliyatından korkmayın ya..eşim lokal anesteziyle olcaktı bi baktık ki genel anesteziye karar verildi.sabah 11 gibi ameliyata girdi 2.5 da taburcu oldu.biraz ağrısı oldu ama çok da değil..2 gün sonrada işe gitti.cinsel pehriz için birşey söylememişti dr.ama aramızda bayağa esprisi olmustu.kontrol ededlim bakalım çalısıyo mu yoksa ayarları bozdular mı diye:)

allah iyiliğini versin kız güldürdün beni :roflol: haklısın basit bir ameliyat hem 3ay da öyle çok uzun bir süre değil biz üçüncü ayın içindeyiz moralim sağlam belki nisanda hamile kalırım bile diyorum kendime sositososito. merak ediyorum bakalım hangimiz önce düşeriz listeden.haa bu arada ameliyat olanlar tarihlerini eklemek isterlerse listeyi kopyalayıp kendi tarihlerini ekleyebilirler,ben hepsini takip edemeyebiliyorum,geçmiş olsun...

listemiz;
15temmuz 2008 Fadik
13ekim 2008 nilos1981
28ekim 2008 zehra87 eşi ameliyat oldu,19 şubat 2009da hamile kaldığını öğrendi
4aralık 2008 mavioje
6ocak 2009 leyl
19ocak 2009 birebira
20ocak 2009 seynep
13mart 2009 aycank
19mart 2009 hennas
27ağustos 2008 yeliz 39
11ekim 2008 gozdem
kurnaz ameliyat yakında
fatıma zehra -beklemede(ameliyat tarihi belli değil)
ayknds-beklemede(ameliyat tarihi belli değil)

Son düzenleme:
merhaba kızlar..ya dikkatimi çekti genelde ameliyattan sonra 4. yada hamile kalınıyo..hadi bakalım bir ayım kaldı.bu arada piyasada olan keçiboynuzları genelde eski olurmus.tazesi kıbrısta bulunuyormuş.belkide adamlara bosu bosuna içiriyoruz..kıbrıstan birini bulup istetmek gerek

kızlar merhaba.bende aynı dertten muzdarıbım malesef.rabbım beterınden korusun...
benım esımdede varıkosel var.ama bızde sadece morfolojı %0.sayı toplamda 490 mılyon hareketlılık %73 cıktı.ılerı hareketlı.ama morfolojı bozuk ıste.daha amelıyat gunune karar verılmedı.benıde lısteye beklemede yazarmısınız.on bes gun ıcınde bellı olcak cunku.rabbım herseyın hayırlısını nasıp etsın ınsallah...
artık bu topıgıde takıpteyım...

kıbırısa gerek yok seyneb,ben bütün istanbulu gezdim resmen taze keçiboynuzu bulmak için, en sonunda buldum ve 2 aydır aynı yerden alıyorum..etli,dolgun ve cok taze,istanbula yolun düşerse kadıköy balıkçılar çarsınındaki arifoğlu baharattan alabilirsin,kırınca içinden balı damlıyor nerdeyse..

fatma zehra bizimde problemimiz aynı,ama sayınız cok ıyı gercekten 490 mılyon degılmı?yanlış yazmadıysan..eşimde 3 gun once ameliyat oldu ,morfoloji inşallah duzelir..morfolojıyi duzelten seylerı yapıyormusunuz?mesela hanuc kuru ve salcadan yapılan domates corbası içsin hergun..ve solgardan çam kabugu ekstresi..bız kullanıyoruz 1 aydır..

trabzonun altını üstüne getirdim taze keçiboynuzu bulamadım.mersinden bir arkadasım gönderecek..ama bide kocişi ikna etmek gerek.içmek istemiyor adam yaa

evet canım.sayı toplam ılerı haraketlı sayısı 490 mılyon yazıyor.on kere bakmısımdır yanlısmı dıye.bız kecı boynuzu kuru uyguluyoruz bır aydır.ondan sonra boyle oldu zaten.bırde havuc cok yedı bu ara esım.belkı onların etkısı olabılır..
sende cok guzel onerılerde bulunmussun.tesekkur ederım.ama tam anlayamadım neler kullandıgınızı.ayrıntılı yazarsan sevınırım.gunlukmu kullanıyosunuz aylıkmı falan yanı..sımdıden saol.yıne yazısalım olurmu?:1hug:

fatma zehra,keçiboynuzu kürünü bence kullanmanıza gerek yok o sadece sayıya etki ediyor diye biliyorum belki biraz da harekete..sizin sorununuz sadece morfolojiyse ,havuç kürü yapın,havuç kürü saraçoğlunun istesinde var,oradan inceleyebilirsin,galiba her akşam yatmadan bir bardak taze sıkılmış içilicek 1 ay,morfolojiye iyi gelen bir şey de salçadan yapılan domates çorbasıymış,her gün yap yada bir gün arayla akşamları içsin yemekte..en son olarak solgardan çam kabuğu ekstresi hergun bir tane kullanılıyor,biz 1 aydır kullanıyoruz ama yeni şişeyi almaya gittiğim zaman sorucam sürekli kullanabılırmıyız dıye...iste boyle..

mehaba kızlar.yeni birşey duydum,yeni bir ilaç..padutin diye birşey.hareketlilik üzerinde büyük etkisi varmış.duyanınız ya da kullananaınız var mı

merhaba arkadaşlar benim eşimde de tek taraflı varikosel var15 güne kadar ameliyat olucak inşallah..listeye beni de ekleyebilirsiniz bundan sonra bende buradayım..

fatıma zehra,ayknds ,sizi de listeye ekledim,ameliyat tarihinizi belli olunca tekrar kaydederiz..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…