Verilen borcu istemek ayıp mı ?

Merhaba. Kafama takılan bir konu var.
Arkadaşımla dışarı çıkıp bir şeyler yedik içtik. Kendisi yanlış kartını getirmiş, (iki kartı var biri annesinin biri kendisinin) getirdiği kartının bakiyesi yoktu. 200 TL onun hesabını ben kendi kartımla ödedim o yüzden. (İkimiz de öğrenciyiz)
Mekandan çıkınca gel halledelim iban ver dedi, ben de sonra hallederiz şimdi uğraşmayalım yolda dedim. Sonra işte normal sohbet muhabbet devam ettik.
2 gün sonra yani bugün de benim bazı ihtiyaçlarım vardı ve hesabımda kalan para yetersizdi. Ben de o yüzden arkadaşıma yazdım. İhtiyacım olmasa istemezdim ama bana o karttan çektiğimiz 200'ü atar mısın, şu ihtiyacım var hesaptaki para yetmiyor dedim.
Kendisi de hiç sorun çıkarmadan gönderdi.
Buraya kadar sorun yok ama o parayı istediğimden beri gerçekten soğuk davranıyor. Sanki yanlış bir şey yapmışım gibi hissettiriyor.
Daha önce de 200 istemişti o zaman da verdim ama geri istemedim kaldı öyle. Bunu özellikle belirtme sebebim de gerçekten ihtiyaç duymasam istemezdim.
Sizce verilen parayı istemek ayıp mı ? Bana değil gibi geliyor, ama arkadaşımın soğuk davranmasına bakacak olursak yanılmış da olabilirim. Siz ne düşünüyorsunuz bu konu hakkında ?
Oha yalniz asil kizin yaptigi ayip. Size borç kitlemis. Takmayin. Bir sey yok gibi devam edin. Bunun icin arkadasligini koparirsa zaten hayatinizda olmamasi daha iyidir

X