Popüler Konu Verimli Rutin

Ayakkabılık dipsiz kuyu yahu. Biz de ikea’nın ayakkabı kutularından mı alsak diye düşünüyoruz. Bir de mevsim geçişi sürekli karışıyor her şey

Ben de şeffaf kutular almıştım. Ama yarısı kadarı şeffafta diğerleri yine karton kutu. Elimde boşta şeffaflar var. Onlarla baştan düzenleme yapacağım. Eşim bugün başladı hala yapamadım, eve gidemiyorum bir türlü. Annemde rahatım yerinde 😂 :bicak:

Merhaba herkese,
Oğluş geçen hafta anaokuluna başladı, yarım gün gitti, cuma gece ateşlendi boğaz ağrısı burun akıntısı oldu. Başlarda zaten hasta olur diye bekliyordum, Bugün toparlandı baya yarın tekrar başlar artık, bu hafta itibariyle tam güne geçeceklerdi. Uyum konusunda çok şükür sorun yaşamadık severek gidiyor umarım hep böyle devam eder.
Kızımın da gece uykusu fena değil, gündüz pek uyumuyor kucakta sürekli, bu sebeple sırt ve bel ağrılarım var. Ama geçecek bu günlerde. artık gülücükler saçıyor 🥰 Hamilelik öncesi kiloma döndüm ama göbeğim var ve bu beni rahatsız ediyor.
Yarın oğluş tam gün okula başlayınca biraz daha ev düzenimiz olur diye düşünüyorum, her yer her yerde 😀
Kitap okuyamıyorum 2 aydır, belki ona da fırsatım olur artık
Haberler bu kadar, sevgiler

Hayırlı olsun kuzucuğa, senin de yeni veli görevin hayırlı olsun.

Ben hiç hoşlanmıyorum bu veli olma işinden o ayrı konu:) 20 sayfa evrak göndermişler okuldan imzalamız için, deminden ber onunla uğraşıyorum. Müdür yardımcımız sağ olsun günde 6-8 arası mail atıyor ve her mailde birşey istiyor :işsiz:
Ela hala aynı okulda mı

bize de evrak gönderdiker doldurmamız için
Anaokul olunca ger gün gün de 5 mesaj atıyor öğretmenimiz bilgi veriyor sürekli🤣😂🤪🤪

Selamlar herkese

Ben de bugünlerde oğlumu memeden kesmekle uğraşıyorum. Önce günde 3e düştü, zamanla 2ye şimdi de günde 1 diye gidiyoruz bakalım.Haftasonu tamamen kesmeyi düşünüyorum. Dolaptan süt ya da başka bir içecek teklif edersem kabul ediyor. Gece beslenmesini 11. Ayda kesmiştim. O zamandan bu yana gece deliksiz uyuyor. Acaba bu gece uyanmaları tuvalet eğitiminden sonra mı başlıyor? Bu süt kesme sürecinde memede ağrı olmaması için yaptığınız fayda gördüğünüz şeyler varsa önerilerinizi alabilirim. Günde 1e düşünce sanırım hormonlarım çoştu, bugün emerken bir ağlama geldi bana🥲

Ücretsiz iznim ocak sonu bitecek artık işe başlamak istiyorum. Gerekli ilk adımlara başladım. Zira 2 yaş krizleri başladı ve ev ortamı beni çok zorlar oldu.

Selamlar herkese

Ben de bugünlerde oğlumu memeden kesmekle uğraşıyorum. Önce günde 3e düştü, zamanla 2ye şimdi de günde 1 diye gidiyoruz bakalım.Haftasonu tamamen kesmeyi düşünüyorum. Dolaptan süt ya da başka bir içecek teklif edersem kabul ediyor. Gece beslenmesini 11. Ayda kesmiştim. O zamandan bu yana gece deliksiz uyuyor. Acaba bu gece uyanmaları tuvalet eğitiminden sonra mı başlıyor? Bu süt kesme sürecinde memede ağrı olmaması için yaptığınız fayda gördüğünüz şeyler varsa önerilerinizi alabilirim. Günde 1e düşünce sanırım hormonlarım çoştu, bugün emerken bir ağlama geldi bana🥲

Ücretsiz iznim ocak sonu bitecek artık işe başlamak istiyorum. Gerekli ilk adımlara başladım. Zira 2 yaş krizleri başladı ve ev ortamı beni çok zorlar oldu.
Ben de 2 yıl ücretsiz izin aldım ve aynı sıkıntıları yaşadım. Son zamanlarda evde olmak artık o kadar zorlayıcı oldu ki dayanamaz hale geldim.

Bu yüzden ben oğlumu işe başlayış zamanımdan 1 ay önce kreşe başlattım. Ve kendime 1 aylık bir dinlenme verdim. Sabah eşimle oğlumu uğurlayıp 1 ay keyif yaptım 🤭🤭
Spora gittim, güzellik merkezine gittim, geniş geniş kuaföre gittim baştan ayağa bakım yaptırdım. Ayy anlatırken bile heveslendim. Ne kadar güzel bir 1 aydı.
Sonra işe başladım herşey yine aynı, köle isaura geri döndü 🙈🙈😂

Tavsiyem, eğer çocuğunu bakıcı değil de kreşe vereceksen, kendine dinlenme payı ayırarak ver. Gerçi bakıcı da olsa aynı. Erken başlatmanı tavsiye ederim. Yani 1 veya 2 ay öncesinden ver. Mental olarak da dinlen ve öyle başla işe.

Ben de 2 yıl ücretsiz izin aldım ve aynı sıkıntıları yaşadım. Son zamanlarda evde olmak artık o kadar zorlayıcı oldu ki dayanamaz hale geldim.

Bu yüzden ben oğlumu işe başlayış zamanımdan 1 ay önce kreşe başlattım. Ve kendime 1 aylık bir dinlenme verdim. Sabah eşimle oğlumu uğurlayıp 1 ay keyif yaptım 🤭🤭
Spora gittim, güzellik merkezine gittim, geniş geniş kuaföre gittim baştan ayağa bakım yaptırdım. Ayy anlatırken bile heveslendim. Ne kadar güzel bir 1 aydı.
Sonra işe başladım herşey yine aynı, köle isaura geri döndü 🙈🙈😂

Tavsiyem, eğer çocuğunu bakıcı değil de kreşe vereceksen, kendine dinlenme payı ayırarak ver. Gerçi bakıcı da olsa aynı. Erken başlatmanı tavsiye ederim. Yani 1 veya 2 ay öncesinden ver. Mental olarak da dinlen ve öyle başla işe.
O 1 aya şuan ben de çok heveslendim🤭 ama bizimkine bir süre annem bakacak. Yoksa süper fikirmiş.
Siz kreşe 2yaşında mı başlattınız? 2 yaşında tam gün kreş oluyor mu?

O 1 aya şuan ben de çok heveslendim🤭 ama bizimkine bir süre annem bakacak. Yoksa süper fikirmiş.
Siz kreşe 2yaşında mı başlattınız? 2 yaşında tam gün kreş oluyor mu?
Tabi, sıfırdan itibaren bile tam gün alınıyor. Oğlum başladığında 2 yaş 1 aylıktı 25 aylıktı yani. Hiç zorlanmadık, çok kolay alıştı şükür. O gün bugündür tam gün kreşe gidiyor. 5 yaşında şuan. Bu 4.senesi 🙈

Tabi, sıfırdan itibaren bile tam gün alınıyor. Oğlum başladığında 2 yaş 1 aylıktı 25 aylıktı yani. Hiç zorlanmadık, çok kolay alıştı şükür. O gün bugündür tam gün kreşe gidiyor. 5 yaşında şuan. Bu 4.senesi 🙈
Benimki hareketli ve sosyal bir çocuk, kreşe başlasa öğle uykusu hariç zorlanacağını düşünmüyorum. Bakalım annem zorlanırsa ben de kreş bakmaya başlarım o zaman.

Benimki hareketli ve sosyal bir çocuk, kreşe başlasa öğle uykusu hariç zorlanacağını düşünmüyorum. Bakalım annem zorlanırsa ben de kreş bakmaya başlarım o zaman.
Kesinlikle tavsiye ederim. Şimdi 5 aylık oğluma annem bakacak, ücretsiz izne ayrılmayacağım. Ona rağmen 1 yaşına geldiğinde onu da kreşe göndereceğim. Ben çok memnunum, olumlu etkilediğini düşünüyorum.

Selamlar Kızlar,

Umarım herkes iyidir, okula başlayan yavrulara sağlıklı bir eğitim yılı diliyorum.

Ben de Mimar Sinan Tarih bölümüne yerleştim: ))) Az bir sıralama ile İstanbul Tarih bölümüne yerleşemedim ama sağlık olsun.
Heyecanlıyım, haftaya kayıt ıslemlerı var: ))

İşten istifa ettim, yerime birini bulmalarını ve işlerimi devretmeyi bekliyorum. Ben de ayda 1-2 defa gelip danışmanlık yapacağım.Bu şirketteki 21 yıllık aralıksız çalışma hayatım bitecek ve benim o özgürlüğe çok ihtiyacım var.

Insallah hakkımda hayırlısı olur ve yeni yeni kapılar açılır.

Hemen ingilizce olayını çözmek istiyorum, bu konudan çok bunaldım. Cambly deneyeceğim önümüzdeki günlerde. Bir yandan da latince ve osmanlıca çalışıyorum: )

Hepinizi kucaklıyorum, çocuklar gibi şenim:KK200::KK36:

Selamlar Kızlar,

Umarım herkes iyidir, okula başlayan yavrulara sağlıklı bir eğitim yılı diliyorum.

Ben de Mimar Sinan Tarih bölümüne yerleştim: ))) Az bir sıralama ile İstanbul Tarih bölümüne yerleşemedim ama sağlık olsun.

İşten istifa ettim, yerime birini bulmalarını ve işlerimi devretmeyi bekliyorum. Ben de ayda 1-2 defa gelip danışmanlık yapacağım.Bu şirketteki 21 yıllık aralıksız çalışma hayatım bitecek ve benim o özgürlüğe çok ihtiyacım var.

Hemen ingilizce olayını çözmek istiyorum, bu konudan çok bunaldım. Cambly deneyeceğim önümüzdeki günlerde. Bir yandan da latince ve osmanlıca çalışıyorum: )

Hayırlı olsun, senin adına çok sevindim.
Çok büyük cesaret ve başarı seni tebrik ederim ayrıca.

İnsan isterse ve azmederse herşeyi başarabilir

Selamlar Kızlar,

İşte yaşamak bu
Bu heyecan bu sevinç
Kalbimde hissettim mutluluğunuzu
Tebrik ederim
Hayallerinin peşinde koşup emek veren herkesi kucaklıyorum

Merhaba, topici yeni keşfettim 2 gündür merakla okuyorum. 4 yıllık evliyim İstanbul’ da yaşıyorum evimiz biraz küçük ve mutfağımda gerekli gereksiz her şey sıkış tıkış. @edelca mutfak düzenine bayıldım 🤩 bende öğle aramda birkaç kavanoz ve saklama kabı aldım mutfağımda ıvır zıvır fazlalık ne varsa atacağım ya da annemin yazlığına göndereceğim. Eylül ayı için ilk fazlalıklardan kurtulma planım bu. İlerleyen günlerden yatak odası ve banyoya da el atmak istiyorum. Faydalı bilgileriniz için çok teşekkürler 🌼🙏🏻

Selamlar herkese,
Sahihuban Sahihuban senin instagramdaki tavsiyenle Gökyüzündeki gizli bahçe, Oduncunun sakalı kitaplarını aldım oğluş için,teşekkür ederim 🥰 Süper patates serimizi tamamlıyoruz 7. sini aldık, Baybars serisinden Ama bu okulda uzaylılar var kitabı vardı, çok keyif alarak okuyorduk yine aynı seriden sevimli canavarlarla araba yarışı kitabını aldık. Bir de rengarenk düğmeler kitabı. Henüz kitaplarımız gelmedi heyecanla bekliyoruz. Kendim kitap okuyamıyorum bu aralar en azından oğluşun kitaplarını okuyoruz yatarken. Mesaj verme amacı taşımayan kitapların da çocukların kitap sevgisine yüksek katkısı olduğunu düşünüyorum ben de bazı uzmanlar gibi.
Sevgiler

Selamlar herkese,
Sahihuban Sahihuban senin instagramdaki tavsiyenle Gökyüzündeki gizli bahçe, Oduncunun sakalı kitaplarını aldım oğluş için,teşekkür ederim 🥰 Süper patates serimizi tamamlıyoruz 7. sini aldık, Baybars serisinden Ama bu okulda uzaylılar var kitabı vardı, çok keyif alarak okuyorduk yine aynı seriden sevimli canavarlarla araba yarışı kitabını aldık. Bir de rengarenk düğmeler kitabı. Henüz kitaplarımız gelmedi heyecanla bekliyoruz. Kendim kitap okuyamıyorum bu aralar en azından oğluşun kitaplarını okuyoruz yatarken. Mesaj verme amacı taşımayan kitapların da çocukların kitap sevgisine yüksek katkısı olduğunu düşünüyorum ben de bazı uzmanlar gibi.
Sevgiler
Ders veren
Açık açı öğüt veren kitapları ben de sevmiyorum
Alt metinleri zengin kitap seviyorum

çok sevindim keyifle okuyun inşaallah

süper patates serisinden iç sayfa paylaşır Mısın benimle 😀

bir de kızlar kitaplık olarak çocuklar için ne kullanıyorsunuz?
montessori mi? Ve nerden aldınız bilgi verirseniz sevinirim

ben kendimiz için ikea
Oğlum için diğer kitaplığı düşünüyorum
Fikirlerinizi bekliyorum

Eklentiler

• B3716C26-6C56-4C5B-8BC0-ABF6DA94EF2A.png
    B3716C26-6C56-4C5B-8BC0-ABF6DA94EF2A.png
    313,3 KB · Görüntüleme: 79
  • 885E5605-F9C1-46BA-98AC-112766A48061.png
    885E5605-F9C1-46BA-98AC-112766A48061.png
    653,8 KB · Görüntüleme: 71
Ders veren
Açık açı öğüt veren kitapları ben de sevmiyorum
Alt metinleri zengin kitap seviyorum

çok sevindim keyifle okuyun inşaallah

süper patates serisinden iç sayfa paylaşır Mısın benimle 😀

bir de kızlar kitaplık olarak çocuklar için ne kullanıyorsunuz?
montessori mi? Ve nerden aldınız bilgi verirseniz sevinirim

ben kendimiz için ikea
Oğlum için diğer kitaplığı düşünüyorum
Fikirlerinizi bekliyorum
Tabi paylaşırım canım,
tahtamanya_ instagram hesabına yaptırmıştım canım ben 120*120 ebatlarında, kullandıkları boyalar sıkıntısız. Tavsiye edebilirim demonte halde geliyor. Bizimki bu şekilde.

Eklentiler

• 7E32F56B-7861-460A-9E6D-3ECD7ACB59D5.jpeg
    7E32F56B-7861-460A-9E6D-3ECD7ACB59D5.jpeg
    154,3 KB · Görüntüleme: 79
X