Popüler Konu Verimli Rutin

Satıcı kimdi geçmii siparişlerden bakabilir misin😀
Yanyana açık olması incelemesi açısından güzel yoksa şöyle kitaplık var odasında ama Lego parkı olarak kullanıyor
(Elimi de çek anne dedi ısrarla )😃
Canım baktım ama 2019 a kadar gitti geri, ben onu 2018 de falan aldım. Epey oldu yani 🙈 ama ölçü için soruyorsan bakarım yarın, şuan annemdeyim. M muhendiseylul ki ile aynı

msf2407 msf2407 tamam canım, teşekkür ederim
Bir de lipozomal ne işe yarıyor? İlk defa duydum🤔

M muhendiseylul kalın kapak 5-6 kitap çok iyi. Ölçüleri yeterli. Uzun süre götürür.

tahtamanya çok pahalı olur diye düşünmüştüm sitesine baktım da ölçüsünd göre fiyatlandırılmış gayet de iyi.

duvarı ölçüp, sipariş vereceğim.

Herkese tekrar merhaba,
Kurutma makinesi almam gerekiyor da çok pahalı olmayan bir makine alabilirim, var mı tavsiyeniz?Alırken dikkat etmem gereken şeyler var mıdır?

Selamlar Hanımlar

Cuma günü öğlen İpek’in kreşinden aradılar. Kusmuş ve ishal başlamış. Akşamına Ela da hastalandı. Sabaha kadar ikisi de sürekli kustu. Cumartesi sabah da ben hastalandım, akşama da eşim🤦🏻‍♀️ Perişan vaziyette 3 gün geçirdik. Bugün evdeyiz, toparlanmaya çalışıyoruz hala.
Geçmiş olsun canım, 2 hafta önce aynı döngüyü bizim kızlarda da yaşadık. Biri oldu 2gun sürdü o bitince diğeri basladı onunki de tam 2 gun sürdü. İshal, kusma ve ateş(dirençli değildi ateş düşürücü verdikçe düştü) o zaman sulardan geçme bi salgın var demişlerdi bize ama hala devam ediyor mu bilmiyorum. Reflor/maflor kullanıp bol sıvı tüketip perhiz yaptık. Tekrar geçmiş olsun

Ders veren
Açık açı öğüt veren kitapları ben de sevmiyorum
Alt metinleri zengin kitap seviyorum

çok sevindim keyifle okuyun inşaallah

süper patates serisinden iç sayfa paylaşır Mısın benimle 😀

bir de kızlar kitaplık olarak çocuklar için ne kullanıyorsunuz?
montessori mi? Ve nerden aldınız bilgi verirseniz sevinirim

ben kendimiz için ikea
Oğlum için diğer kitaplığı düşünüyorum
Fikirlerinizi bekliyorum
Merhaba canım, biz salonun bi büyük bi kısmına endüstriyel tarz kitaplık yaptırdık, aynı zamanda sergileme alanı olarak da kullanıyorum. Plaklarımı, fotograf makinamı, gezilerimizden biriktirdiğimiz objeleri gibi. Onun dışında oyun odamızda 2adwt ikea tipi kitaplık var. Bunlarda hem fazla kitapları, hem de kuzların puzzle, kutu oyunu vb. Eşyaları depoluyoruz. Bunları özel yaptırmadık, eski evimizden kalma, elimizde olunca bu şekilde değerlendirdik. Bir de kızların montesori tarzı ahşap kitaplığı var, boylarına göre monte edildi, trendyoldan almıştım. Odalarında da başucu kitaplığı var. Aslında şuan yazdıklarımından fark ettim ki, biz kızların kitaplarını da tek bi noktada muhafaza etmiyoruz. Salon kitaplığının alt raflarında da var mesela dizili şekilde. Kitabımız fazla zaten büyükte olsa montesoriye sığmaz.

Herkese tekrar merhaba,
Kurutma makinesi almam gerekiyor da çok pahalı olmayan bir makine alabilirim, var mı tavsiyeniz?Alırken dikkat etmem gereken şeyler var mıdır?
Selam canım ben bosch 6. Seriden bir makina kullanıyorum güncel fiyatını bilmiyorum ama 3,5 sene oldu sanırım alalı. Isı pompalı olması önemli bir detay, bulunduğu oda da terleme falan yapmıyor. Yine enerji sınıfı a+ ve üstü olsun. Bizimkinin kendi kemdini temizleme özelliği var(tabi su boşaltımı ve filtre temizliği yapıyoruz) bu özellik olmazsa her yıl 1 defa servis cagırıp temizletmelisiniz demişlerdi. Ben aşırı memnunum, kurutmayı mix. De yapıyorum hiç çeken bozulan olmadı. Hatta çok doldurmazsam eşimin spor gömleklerini, tshirtlerimizi direk askıya asıyorum. Havalamdırma özelliğini kullanarak battaniyelerin üzerimdeki tüyleri toplatıyorum, havlular yumuşak çıkıyor.(yumuşatıcı kullanmıyoruö) çok fazla övmüş olabilirim ama benim işimi acayip kolaylaştırdı, evdeki tozu-havı azalttı. Bütçene hangisi hitap ediyorsa mutlaka edin derim. Sevgiler💐

Geçmiş olsun canım, 2 hafta önce aynı döngüyü bizim kızlarda da yaşadık. Biri oldu 2gun sürdü o bitince diğeri basladı onunki de tam 2 gun sürdü. İshal, kusma ve ateş(dirençli değildi ateş düşürücü verdikçe düştü) o zaman sulardan geçme bi salgın var demişlerdi bize ama hala devam ediyor mu bilmiyorum. Reflor/maflor kullanıp bol sıvı tüketip perhiz yaptık. Tekrar geçmiş olsun
Teşekkür ederim canım:KK200:

İpek reflor'u içmeyi kesinlikle kabul etmedi. Bu nedenle süreç uzadı bizim de.

Selamlar Hanımlar,

Bugün sabah 06:00'da kalktım. Cilt bakımının ardından balkona çıktım biraz. Sabah serinliğinde nefes egzersizi yaptım. Ardından sirkeli su içip, gün doğumunu seyrettim.

Bugün itibariyle sabah rutinime, sabah sayfaları eklemeye karar verdim. Her sabah içimden, aklımdan geçeni, olduğu gibi kağıda dökeceğim. Bu sabah başladım ve bir sayfa yazdım. İyi geldi.

Ardından kahvaltı hazırladım. Ela ve eşim çıktıktan sonra evi toparladım. Robot süpürgeyi ayarladım. İpek'i kreşe bıraktım ve işe geldim.

Çok şükür tekrar rutinlerime geri dönebildim. Rutin demek, benim açımdan herkes sağlıklı, hayat yolunda demek. Bu nedenle çok kıymetli ve değerli.

Selamlar Hanımlar,

Dün akşam işten çıktıktan sonra ne zamandır almayı istediğim türk kahvesi fincanlarını ve su bardaklarını almaya gittim. Oradan İpek'i alıp eve geçtim. Yemek hazır olduğu için Ela ve eşim gelene kadar oyun oynadık. Yemek ve bulaşık faslından sonra İpek'i uyutma işlerine başladım. 20:00-21:00 arası küçük hanımla uğraştım. Pijama giydir, kitap oku, oyun oyna derken uyudu.

Sonra Ela'nın yanına geçtim. Babası hediye olarak barbie'nin kahveci dükkanını almış. Bu oyuncağın barbie'si epey kilolu. Nihayet dayatılan vücut ölçülerinde olmayan bir barbie evimize teşrif ettiği için çok mesudum:) Onunla oynadık, kitap okuduk, sohbet ettik derken saat 22:30 oldu:bicak:

Elayı yatırdıktan sonra cilt bakımı, eşimle biraz oturalım derken bir baktım saat 00:KK30:KK57: Tam hazırlandım uyuyacağım, İpek uyandı. Onu geri uyut derken yatmam 01:30'u buldu. 04:30 ve 05:30'da 2 kere daha uyandı.:işsiz: 06:30'da da ben sürünerek kalktım yataktan. Sabah kahvaltı ve bir sürü krizin ardından İpek'i kreşe bırakmayı başardığımda saat 09:30'du.

Tükenmiş bir şekilde bindim arabaya. Neredeyse 1 saat araba kullanarak işe gitmek zorunda olduğum için, arabayı çalıştırmadan önce biraz oturdum içerde. Kendime dedim ki "Bitecek, günü gelecek ve bir daha gece uyanmayacak, günü gelecek evden sakince çıkıp arabaya binebileceksiniz, günü gelecek ve bir daha okula girerken ağlamayacak, daha önce gördün o günleri, yine gelecek."

Sonra kendime spotfy'dan 90'lar listemi açtım:) Şarkıları dinlerken iyileşen ruh halimi fark ettim. Sonra düşündüm ki, bir psikolog ile düzenli görüşmek gerçekten çok iyi bir fikir ama aynı zamanda kendimizin terapisti olabilmemiz gerekiyor. Yaşadıklarımıza, hissettiklerimize en yakından tanık olan, dolayısıyla kendimizi en iyi tanıyan, neyin iyi geleceğini bilen yine biziz aslında.

Selamlar Hanımlar,

Dün akşam işten çıktıktan sonra ne zamandır almayı istediğim türk kahvesi fincanlarını ve su bardaklarını almaya gittim. Oradan İpek'i alıp eve geçtim. Yemek hazır olduğu için Ela ve eşim gelene kadar oyun oynadık. Yemek ve bulaşık faslından sonra İpek'i uyutma işlerine başladım. 20:00-21:00 arası küçük hanımla uğraştım. Pijama giydir, kitap oku, oyun oyna derken uyudu.

Sonra Ela'nın yanına geçtim. Babası hediye olarak barbie'nin kahveci dükkanını almış. Bu oyuncağın barbie'si epey kilolu. Nihayet dayatılan vücut ölçülerinde olmayan bir barbie evimize teşrif ettiği için çok mesudum:) Onunla oynadık, kitap okuduk, sohbet ettik derken saat 22:30 oldu:bicak:

Elayı yatırdıktan sonra cilt bakımı, eşimle biraz oturalım derken bir baktım saat 00:KK30:KK57: Tam hazırlandım uyuyacağım, İpek uyandı. Onu geri uyut derken yatmam 01:30'u buldu. 04:30 ve 05:30'da 2 kere daha uyandı.:işsiz: 06:30'da da ben sürünerek kalktım yataktan. Sabah kahvaltı ve bir sürü krizin ardından İpek'i kreşe bırakmayı başardığımda saat 09:30'du.

Tükenmiş bir şekilde bindim arabaya. Neredeyse 1 saat araba kullanarak işe gitmek zorunda olduğum için, arabayı çalıştırmadan önce biraz oturdum içerde. Kendime dedim ki "Bitecek, günü gelecek ve bir daha gece uyanmayacak, günü gelecek evden sakince çıkıp arabaya binebileceksiniz, günü gelecek ve bir daha okula girerken ağlamayacak, daha önce gördün o günleri, yine gelecek."

Sonra kendime spotfy'dan 90'lar listemi açtım:) Şarkıları dinlerken iyileşen ruh halimi fark ettim. Sonra düşündüm ki, bir psikolog ile düzenli görüşmek gerçekten çok iyi bir fikir ama aynı zamanda kendimizin terapisti olabilmemiz gerekiyor. Yaşadıklarımıza, hissettiklerimize en yakından tanık olan, dolayısıyla kendimizi en iyi tanıyan, neyin iyi geleceğini bilen yine biziz aslında.
Ah elecdam
Uykusuzluk yorgunluk koşturmaca ve telaş ..
planlı düzenli de olsak yorgun düşebiliyoruz.
İnsan hayatı inişli çıkışlı…
..
Ah hayatımdaki en güzel karar terapiye başlamaktı.. iyi ki…
terapist sadece farkındalık kazandırıyor. Her daim dediği şey şu; “ başaran sensin, ben sadece doğru soruları soruyorum” ..
Ah nasıl doğru…

Selamlar Hanımlar,

emin ol geçecek canım, benim küçük kız ela ile yaşıt. zor bir bebeklik süreci oldu. ama şimdi o sıkıntıları bana çektiren o değilmiş gibi. aksine ev de bile yardımcı oluyor. bu sene aldığım nefesi doyasıya hissetmeye başladım. sende hissedeceksin az kaldı :)

Selamlar Hanımlar,

Yazdıklarının büyük çoğunluğunda kendimi buldum🙈 ama senin de daha önce tecrübe ettiğin ve kendine tekrarladığın gibi evet bi gün geçecek, herşey daha da düzene girecek. Bir taraftan bu fikir insanı rahatlatıyor, diğer taraftan da aslında geçecek diye beklememek gerektiğini hatırlatıyor( senin beklemede değil de akışta olduğunu biliyorum😊) koşullara ayak uydurmak, herşeyi ve herkesi olduğu kadar kabul etmek.. mutlu son yine ne yaşarsa yaşasın insanın kendi kendini telkin etmesin de, iyi hissetmek için geliştirdiği alışkanlıklarında. Gerçekten kendi kendinin psikologu olmak hayat kurtarıyor.

Benim küçük hanım 11 aylık oldu. Gece en az 3 kere uyanıyor, emiyor ve geri uyuyor. Ama ben hazır uyanmışken, oğlanın üstünü orteyim, şu iyiyim filan geri uyumam vakit alıyor. Sabah 7 de gözümü zombi gibi açıyorum. Ondan sonra akşama kadar şuram ağrıyor buram ağrıyor.
Ama biliyorum geçecek bu döngü, biliyorum ve 4 gözle bekliyorum 🥰

Ah elecdam
Uykusuzluk yorgunluk koşturmaca ve telaş ..
planlı düzenli de olsak yorgun düşebiliyoruz.
İnsan hayatı inişli çıkışlı…
..
Ah hayatımdaki en güzel karar terapiye başlamaktı.. iyi ki…
terapist sadece farkındalık kazandırıyor. Her daim dediği şey şu; “ başaran sensin, ben sadece doğru soruları soruyorum” ..
Ah nasıl doğru…
Terapiye başlamayı ben de çok istiyorum. İhtiyacım olduğunu hissediyorum. Sen yüz yüze mi online terapi mi alıyorsun?

emin ol geçecek canım, benim küçük kız ela ile yaşıt. zor bir bebeklik süreci oldu. ama şimdi o sıkıntıları bana çektiren o değilmiş gibi. aksine ev de bile yardımcı oluyor. bu sene aldığım nefesi doyasıya hissetmeye başladım. sende hissedeceksin az kaldı :)
Ben de Ela için aynı şeyleri düşünüyorum. Canımıza okuyan çocuk bu muydu diyerek bakıyorum kızıma:)

Yazdıklarının büyük çoğunluğunda kendimi buldum🙈 ama senin de daha önce tecrübe ettiğin ve kendine tekrarladığın gibi evet bi gün geçecek, herşey daha da düzene girecek. Bir taraftan bu fikir insanı rahatlatıyor, diğer taraftan da aslında geçecek diye beklememek gerektiğini hatırlatıyor( senin beklemede değil de akışta olduğunu biliyorum😊) koşullara ayak uydurmak, herşeyi ve herkesi olduğu kadar kabul etmek.. mutlu son yine ne yaşarsa yaşasın insanın kendi kendini telkin etmesin de, iyi hissetmek için geliştirdiği alışkanlıklarında. Gerçekten kendi kendinin psikologu olmak hayat kurtarıyor.
Küçük çocuk ile uğraşmaktan çok sıkıldığımı ve yorulduğumu hissediyorum benben. 8 senedir devam eden bu süreç beni bunalttı. Geçen gün yalnız Gordion'a gittim. Kendimi çocuk seslerinden kaçmaya çalışırken yakaladım. Ağlayan çocukların tam ters istikametine doğru hareket edip, sonra ben bu tarafa gitmeyecektim ki derken fark ettim kaçtığımı :olamaz:

Aslında İpek ile ilgili olan süreçte bildiğin beklemedeyim:) Ela'yı büyütürken de en zorlandığım dönem 3 yaştı. Şimdi yine aynı şeyleri yaşamak zorluyor. 4'e gün sayıyorum bildiğin:)

Benim küçük hanım 11 aylık oldu. Gece en az 3 kere uyanıyor, emiyor ve geri uyuyor. Ama ben hazır uyanmışken, oğlanın üstünü orteyim, şu iyiyim filan geri uyumam vakit alıyor. Sabah 7 de gözümü zombi gibi açıyorum. Ondan sonra akşama kadar şuram ağrıyor buram ağrıyor.
Ama biliyorum geçecek bu döngü, biliyorum ve 4 gözle bekliyorum 🥰
Benim de günlük rutinlerimi sekteye uğratan ana etmen gece uykumun sürekli bölünüyor olması. Kolaylıklar dilerim sana da.

Kendi ilk yardım çantamizi en güzel biz hazırlarız 🤭 tabi kendimizi keşfetmede yardım alacgmz zamanlar da olack
Selamlar Hanımlar,

X