Verimli Yaşam Günlüğüm

Bugün yazdıktan sonra toparladım şükür, ailecek dışarı çıktık biraz bir kafede oturduk geldikten sonra biraz kitap okudum. Ruh halim de çok şükür daha iyi, yarın sınav görevim var. Benim için iş hayatı başlıyor yarın, babam geliyor sağolsun, aklım annemde, dedemden sonra anneannemi teyzemi toparlamaya çalışıyor, onlarla ilgilenmekten kendisine hiç dönüp bakamiyor bende ona çok üzülüyorum
Umarım işler yolunda gider de biran önce gelir o da. Varlığı bana iyi gelecek.

Benim de bu dalgalanmalara kapilmamam gerekiyor, biraz yalnız kalmak sakinlesmeme yardım ediyor, böyle olduğum zamanlarda bir süre nefes egzersizi yapabilir, meditasyon dinleyebilir, birşeyler yazabilirim. Her an aklımda olması gereken şey hayatta önceliklerimin çocuklarım eşim ve ben olduğum. Ölümlü olduğumu aklimdan çıkarmamaya gayret ediyorum. Okuyan varsa belki sıkıyordur bu ölüm muhabbeti ama şu yalan dünyada en güçlü motivasyonum bu şu sıralar .

Merhaba sevgili günlük ;
Şu anda bir AVM nin kafesindeyim, bir toplanti vardı çıktım buraya geldim kendime bir kahve ısmarladım, sonra biraz dolaştım, kıyafet falan baktım, çocuk kıyafetleri, kendim için bir kaç ihtiyacım var. Kitapçıya girdim bir kaç kitabı not ettim. Ama her şey ateş pahası. Biran önce borçsuz bir yaşama geçmek istiyorum. Bugün eve geçince artık bu dönemi nasıl tamamlayacagimla ilgili bir plan yapmam lazım. Para meselesi canımı sıkıyor, maaşım borca çocuğun okuluna spor ve diyet aidatları ile bitiyor zaten, bu konu beni yıpratıyor

Merhaba sevgili günlük;
Yarın okul başlıyor hepimiz için. Bunun için günlük rutinimi geçen hafta ufak aksaklıklarla oturttum sayılır. Bu hafta daha erken uyanacağız tabi fark bu. Bu sene benim için dengeli bir eğitim öğretim yılı olsun istiyorum Geçen sene ders çalışmaktan başka pek bir şey yapmadığım bir yıldı. Sporu bırakmıştım örneğin. Bir sürü kilo aldım bu yüzden. Bu sene tez dönemindeyim. Tezimi sakin sakin yazmak istiyorum. Önümde koca bir eğitim öğretim yılı var. Hemen yazıp bitirme dürtüme meydan okuyup, küçük küçük sakin sakin ilerlemek hedefim. Aynı şekilde okul işleri ile ilgili her şeyi de mesai saatleri dışına taşımak istemiyorum. Bir de ev işleri var. Bunun da tüm hayatımı kaplamayan bir hal almasını istiyorum.

Bu seneki sloganım: Küçük küçük, sakin sakin, panik olmaya meydan bırakmadan sistemli ilerlemek.

Bir günlük rutinim kabaca şöyle olursa sorun yaşamam gibi:

7.00-8.00 Uyanma cilt bakımı, giyinme, çocukların giyinmesi, makyaj, beslenme hazırlığı ve evden çıkış.

8.00-15.00 Okul saatleri

15.00-17.00 Dinlenme

17.00-18.30 Yemek hazırlığı ve ertesi günün yemeğini hazırlama

18:30-19:00 Akşam Yemeği

19.00-21.00 Pazartesi Çarşamba ve Cuma sporum var. Salı Perşembe Cumartesi ve Pazar bu saatlerde tezim üzerinde çalışmak. Aynı zamanda bu saatlerde oğlum için de ödev zamanı olmasını planlıyorum. Ben sporda iken de oğlum için eşimin bu rutini sürdürmesi lazım.

21.00-22.00 Hızlıca hep birlikte evi toplama.

22.00-23.00 uyku rutini. 23.00 da yatakta olmak da hedeflerim arasında bu sene. Bunun dışında Cumartesi günleri temizlik günü Pazar günleri ise gündüzü dinlenme, akşamı hafta içi rutini ile aynı olacak. Cuma günü akşamı hafta sonu gibi değerlendirilebilir.

Çamaşır meselesini iki günde bir şeklinde bazen her gün şeklinde hallediyorum. Birikmesinden hoşlanmıyorum.

Umarım bir rutin oturtup sakin sakin tamamlayabilirim bu eğitim öğretim yılını. Dün 10 tane kitap siparişi verdim. Bu konuda da kendime kota koyuyorum, eğer tezim için gerekli değilse, bu yıl başına kadar kitap alışverişi koyuyorum kendime. Çünkü abartıyorum bu meseleyi, sonra zihnime de yük oluyor kitaplıkta bekleyen kitaplar.

Merhaba sevgili günlük bugün tüm rutinleri planladığım gibi tamamladım sayılır şu an spordayim bundan sonrası evi toplama ve yatış, eşim de çocukları havuza götürdü, o yüzden ev dağılmaz zaten, yarının yemeğini de hallettim. Kitap okurum biraz ve sonra meditasyonla uyku. Okulda da planımı yaptım bugün, yarın da diğer bep vs gibi bir kaç evrak işi var onları hallederim, beşlere ve dokuzlara etkinlik yapacağım onu da ayarlarsam yarın çarşamba da onu yaparım

Bu arada bugün diyetisyende de randevum vardı toplam 3.7 oldu üçüncü hafta bitti, şükürler olsun önümüzdeki hafta inşallah 6 li rakamları göreceğim tekrardan

Merhaba sevgili günlük, yine epeydir yazmamisim, tatil bitti okul açılıyor, az kaldı. Yazmadığım günlerde makalemi gönderdim, cilt bakımı ve diş bakımını düzenli yaptım, güzel kitap okudum. Artık Eylül başlarken tez önerimi yazıp etik kuruldan izin almam gerekcek. Kullanacağım ölçme araçları için de gerekli izinleri almam lazım. Bunlar için adım adım bir çalışma takvimi belirleyip bu dönem verimi toplayıp somestr dönemi analizleri yapıp ikinci dönemde de tezimi tamamlamayı istiyorum. Bu yılin sonuna kadar veri toplama isim biterse çok rahat ederim. Çocuklarla birlikte bir otelin havuzuna üyelik yaptırdık her gün gidiyoruz, zaman orada akıp gidiyor, akşamları sporum var haftada üç gün. Yeni bir düzenlemeye ihtiyacım var.

Bu arada sakin sakin yapmaya çalıştığım hayatımın son diyetinde(öyle olması için çok çaba harcıyorum) 2.2 kilo vermişim ilk hafta. Bence gayet iyi, haftalık hedefim 300 Gr. Dolayısıyla hedefimi tutturdum fazlasıyla. Tabi ilk hafta olmasının etkisi var bunda. Spor, yüzme, cilt bakımı yaptığım bedenime iyi gelen şeyler. Kitap okuma müzik dinleme ruhuma iyi gelen şeyler. Ama bir de iş ayağı var ki akademik çalışma kısmı eksik kalıyor, okul açılınca okuldaki kısmı hallederim zaten. Bu sene eve iş tasimadan okuldaki işi okulda halletmek istiyorum.
Merhabalar
Otelin havuzunun üyeliği nasıl oluyor anlatabılır mısınız

Her otellerde oluyor mu
Fiyat nasıl
Ve gün sayısı ve saat nasıl belirleniyor

Şimdiden teşekkür ederim🥰

Merhabalar
Otelin havuzunun üyeliği nasıl oluyor anlatabılır mısınız

Her otellerde oluyor mu
Fiyat nasıl
Ve gün sayısı ve saat nasıl belirleniyor

Şimdiden teşekkür ederim🥰
Her otelde oluyor mu bilmiyorum. Bizimkini nasıl yaptığımızı anlatayım. Oteli arayıp abone olup olamayacağını sorduk. Yanıt ölümlü olunca abonelik paketleri için görüşmeye gittik. Aylık üç aylık altı aylık yıllık gibi seçenekler var ve bizim gittiğimiz otelde dokuz yaşına kadar çocuklar ücretsiz. Abonelik sadece havuza değil, spa buhar odası, hamam, spor salonu gibi diğer alanlardan da faydalanılabiliyor. Ama biz çocuklar olduğu için pek kullanmıyoruz. Aile üyeliği 2 yetişkin 2 dokuz yaşından küçük çocuk icin 3 aylık 3300 lira ödedik. Havuz haftanın her günü sabah 7 ve akşam 23.00 saatleri arasında açık, istediğimiz saat gidip istediğimiz kadar kalabiliyoruz. Havlu, terlik gibi ihtiyaçları da otelden de karsilayabiliyoruz. Umarım faydası olmuştur sizin için

Her otelde oluyor mu bilmiyorum. Bizimkini nasıl yaptığımızı anlatayım. Oteli arayıp abone olup olamayacağını sorduk. Yanıt ölümlü olunca abonelik paketleri için görüşmeye gittik. Aylık üç aylık altı aylık yıllık gibi seçenekler var ve bizim gittiğimiz otelde dokuz yaşına kadar çocuklar ücretsiz. Abonelik sadece havuza değil, spa buhar odası, hamam, spor salonu gibi diğer alanlardan da faydalanılabiliyor. Ama biz çocuklar olduğu için pek kullanmıyoruz. Aile üyeliği 2 yetişkin 2 dokuz yaşından küçük çocuk icin 3 aylık 3300 lira ödedik. Havuz haftanın her günü sabah 7 ve akşam 23.00 saatleri arasında açık, istediğimiz saat gidip istediğimiz kadar kalabiliyoruz. Havlu, terlik gibi ihtiyaçları da otelden de karsilayabiliyoruz. Umarım faydası olmuştur sizin için
Harikasız olmaz mı hiç aklımda ki her soruya yanıt vermişsiniz
Fiyat olarakta iyiymiş
Yakında ki otelleri araştırıp soruyorum hemen

Teşekkür ederim 🥰

Bugün içim sıkılıyor gene, niye bu kadar melankoligim, dünyayı yedim ne kadar sabote ediyorum böyle kendimi, herkese yardım eden ben neden kendime yardım edemiyorum

Dün gece yukarıdaki satırları yazdıktan sonra ağlayarak uyumuşum, bir kalktım ki adet oldum, rahatlamisim, aman Allahım bu nasıl bir adet öncesi depresyonu idi anlatamam, sanki boğazıma sariliyorlar gibi hissettim resmen, nefes alırken acı çeker mi insan, neyseki bugün iyiyim ama beslenme tamamen koptu toparlamam lazım

şu ansa miğdem ağrıyor, perşembeden beri kıtlıktan çıkmış gibi yiyorum, verdiğim kiloyu geri alma yolunda hız kemiyorum maşallah. Bu halde diyetisyene gidemezdim, utandım randevumu iptal ettim. şimdi ne yapacağım ben, yine nerden geldi bu uyuşuk ruh halleri. Ya da depresif mi demeliyim. Ne olmuş regl olduysan. Tek kadın sen misin? Derdin ne?

Ben niye böyleyim? Herkesin iyi olmasına şahitlik ederken, insanların iyileşmelerini desteklerken ve oldukça da başarılı iken kendime neden faydam yok? Okudum kitaplar makaleler nereye gidiyor? Kendime faydam hiç dokunmuyor. Bu döngüden çıkmam lazım. Burası iyi değil. Beni dibe çekiyor. Ömrümden yiyotum. Zaman kaybı. Kendine gel kızım, dünyayı dar edecek hiç bir şey yok. Sıkıntılı hissediyor olman sıkıntılı olduğun anlamına gelmiyor. Her şey yolunda. Duygundan çıkarım yapıp gerçekliğin sanıyorsun. Ama değil. Çık bu döngüden.

sevgili günlük;
bugün fena sayılmazdı okulda yapmak istediklerimi yaptım. dün akşam ayça karamanın yeni kitabını okudum. çok sevdim. alıştırmaları yaptım iyi geldi. bugün migren vurdu öğleden sonra. yememi hala düzene sokamadım hep bir sonraki öğün deyip erteliyorum.

çarşamba üniversiteye gideceğim, o bana iyi gelecek ya da ayrılmak istemeyeceği ve üzüleceğim. Şimdilik tadını çıkarmaya odaklanayım. Nasılsa dönüşte üzülmeye vaktim olacak.

sevgili günlük;
bugün fena sayılmazdı okulda yapmak istediklerimi yaptım. dün akşam ayça karamanın yeni kitabını okudum. çok sevdim. alıştırmaları yaptım iyi geldi. bugün migren vurdu öğleden sonra. yememi hala düzene sokamadım hep bir sonraki öğün deyip erteliyorum.

çarşamba üniversiteye gideceğim, o bana iyi gelecek ya da ayrılmak istemeyeceği ve üzüleceğim. Şimdilik tadını çıkarmaya odaklanayım. Nasılsa dönüşte üzülmeye vaktim olacak.
Geçmiş olsun migren ağrıları için burda bir arkadaş bana biberiye cayı önerdi
Oğlum ve ben hergün bir bardak içiyoruz

Bir ay ara vermeden içmek gerekiyormuş
Etkisi olursa yazarım denemek isterseniz

Geçmiş olsun migren ağrıları için burda bir arkadaş bana biberiye cayı önerdi
Oğlum ve ben hergün bir bardak içiyoruz

Bir ay ara vermeden içmek gerekiyormuş
Etkisi olursa yazarım denemek isterseniz
teşekkürler bende duymuştum aslında ama düzenli sürdüremedim tekrar deniyim

Pazartesiden cuma olmuş, dün universiteye gittim o kadar keyif aldım ki bana çok iyi geliyor, bir gün o koridorlara ait olmak istiyorum, nasip et Allahım

Bugün okulda iyiydim yedi tane öğrenci görüşmesi yaptım, makaleyi tekrar yolladım bir dergiye daha, tezim için gerekli ölçekler için mail attım sahiplerine

Hedefim somestra tezi çıkarmak, ikinci dönem aile danışmanlığı yüksek lisans açılacakmis, almak istemiyordum ama sırf üniversite ortamından kopmamak için gitmek istiyorum şimdi, maddi olarak bir ferahlik olursa gideceğim inşallah

Merhaba sevgili günlük
Şükürler olsun annemin biletini aldık cumartesi geliyor🙃
Dün akşam etik kurul raporunu hazırladım tezim için ölçeklerimi ayarladım bugün okulda 5. Sınıf öğrencileri ile ongorusmeleri bitirdim, yarın dokuzlarla görüşeceğim, sonra da 12 Ler sekizler
Çok şey yapmak istiyorum ama acayip yorgun hissediyorum şu sıralar harekete geçmek zorluyor

Bugün göz enfeksiyonu için doktora gittim, gözlerim epey kötü oldu bu yüzden ekrandan uzak durdum.
Daha çok çocuklarla vakit geçirdim ve ev işlerini hallettim. Katlanacak çamaşırlar birikmisti, onları katladim. Evi süpürdüm, yarın için bir çorba yaptım. Evin içini genel olarak topladım, çocukların gardroplarindan da şortları falan kaldırdım. İyi oldu, şimdi de biraz kitap okuyup uyuyacağım, etik kurulda az bir düzeltme kaldı onu da bu hafta içinde halledip haftaya pazartesi hocaya yollamayı düşünüyorum

Okulda biraz tembeldim bugün dokuzlarla görüşmelere başladım, yarın bitirmek hedefim. Kitabımı da bu gece bitirip yarın yeni kitaba başlamak istiyorum.

X