Verimli Yaşam Günlüğüm

Bugün hiç bir şey yapmadım sayılır, oğluma ödevini yaptırdım, biraz kitap okudum, basım ağrıyordu çünkü, son zamanlarda çok fazla basım ağrımaya başladı, çok da halsiz hissediyorum, iyi bir sağlık kontrolünden geçsem iyi olacak gibi

Merhaba sevgili günlük
Annem geldi dün şükürler olsun, artık biraz daha ferahlarim, okula adapte olmayla ve sene başı işleri ile Eylül ayı bitti tez önerisi verdim sadece Eylül ayında, ölçekleri ayarladım, etik kurul için izin alıp biran önce veri toplamaya başlamalıyım, kuramsal kısım büyük oranda tamam, girişi de yazdım, aslında p k bir şey yok veri toplanıp bulgular yazılacak bakalım hizlanmam lazım, İngilizce için kitap almak dışında bir şey yapmiyorum, kendimi oblomov gibi hissediyorum, sadece düşünüyorum çoğu zaman...

Merhaba günlük hayatımın iplerini elime almakla salmak arasındaki ince çizgide gidip gelmekteyim. Bugün anaokulunda aile katılımına gideceğim. Kızımın sınıfına kendimizi götürüp onlara bir hikaye okuyacagim. Bunu yaptığım için kendime teşekkürler 🤗

Merhaba sevgili günlük
Veri toplamaya ve girmeye başladım. Geçenlerde Ayça karaman'in yeni kitabını aldım. Cok çok beğendim, tam benlik bir kitap. Çok güzel öneriler vardı online eğitimini de aldım. Şu anda oradaki alıştırmaları yapmaya çalışıyorum, farkındalık kazandırıyor gerçekten.

Merhaba günlük Ekim ayı biterken gayet iyiyim şükürler olsun veri toplama işi bitti sayılır çoğunu girdim azı kaldı bu ay aldığım on kitabin 7 sini okudum sekizinci ye başladım, gayet verimli bir ay olarak geçiyor 75 kiloya kadar çıkmıştım 72 ye düştüm dikkat ediyorum hedef yılbaşına tezi bitirmek 65 kiloya düşmek ve 10 kitap daha okumak

Vay be kaç ay olmuş böyle yazmayalı, bir şey yapmadığımdan değil canım istemediğinden yazmadım ne zamandır

Bu sürede epey kitap okudum ortalama haftada bir kitap 👍

Tezimin bulgular kısmı bitti tartışma ve yorum kısmına geldim

66 kiloya düştüm

Bu on beş tatilde de hem evde cilt bakım rutini oluşturdum hemde bugün profesyonel cilt bakımı satın aldım, botoks yaptırdım yarında kuaförde saç bakımı yaptıracağım ve boyayı yenileyeceğim

Beceremedigim tek mesele ekonomiyi yönetmek hem para biriktirmek istiyorum hemde cilt bakımı, saç bakımı, eğitimler kitaplar derken aldığım vereceğime yetmiyor, bunu nasıl dengeleyebilirim, insanlar nasıl aynı anda her şeye yetişiyor? Hayır yaptığım şeyin keyfini de çıkaramadım, hem gidip cilt bakımı satin aldim ornegin çok iyi hissediyorum kendim için böyle seyelr yaparken bir taraftan da çok para verdim diye üzülüyorum 😂

Merhaba günlük 5 ay sonradan bildiriyorum makalem yayınlandı, tezim bitti hocaya yolladım, yeni bir makaleye başladım. verdiğim kiloları geri aldım 🥺 bu konuda daha bütüncül bir yaklaşıma başlayacağım ise yararsa yazarım

Kitap okudum epey, aile danışmanlığı eğitimi devam ediyor ramazandan dolayı pek verim alamadım, bundan sonra daha çok odaklanmak lazım. Kitap okumayı biraz akademik kitap okuma şeklinde yapacağım senenin geri kalan kısmında. Nasip olursa doktoraya başvuru yapmak istiyorum bu sene. bu arada anneannem hastalandı annem gitti yine, iş hayatinin yanında ev hanimligi çocuk bakımı hepsi üstümde, hepsini hallediyorum bir sekilde de şu kilo verme işi sarpa sarıyor her seferinde, ama işler ciddi kolestrolum yüksek şeker sınırda Demir depoları boşalmış son tahlillerde.

Neredeyse bir sene olmuş yazmayalı, bir kaç başarısız girişimim oldu geçen nisandan sonra, pişmanlıktı benim için hem zamanım hem param hemde odağım kaydı maalesef. Neyse sana çok yakın davranan biri varsa durduk yere bunun iyi niyet göstergesinden çok kendi çıkarı için olabileceğini öğrenmiş oldum. Bunun üzerine epey kıvrandıktan sonra kendimi toplamak için tekrardan yazmaya karar verdim. Odaklanmak istediğim bir kaç konu başlığı var onlarla başlayacağım. Detaylıca yazayım zihnimi toplayınca.

Merhabalar günlüğüm,

Gelmediğim sürede yüksek lisansımı tamamladım, annem tamamen gitti ve kendi ailemle yalnız yaşamaya başladım. kızım birinci sınıfa başladı, oğlum üçte. Hedeflerimle ilgili dediğim gibi kesintiye uğradım bazı yanlış kararlar aldım ve maddi kayıplar yaşadım. aynı zamanda stresle birlikte kilom çığrından çıktı ve şu anda 75 kiloyum.

İyi şeylerde yaptım. Psikoterapiye başladım ve her zamanki gibi çokça okudum.

Şimdi bu günü milat kabul ederek bu sene gerçekleştirmek istediğim hedeflerimi netleştireyim:

1) En az bir yıl boyunca psikoterapiye devam etmek

2)Her gün okuma yapmaya devam etmek

3)Düzenli cilt bakımına devam etmek

4)Ekonomimizi düzeltmek için mecburi harcamalar dışında harcamalardan kaçınmak, epey borcum oldu maalesef:KK43:

5) evimi düzenli ve temiz tutmak

6) Her öğünde sağlıklı seçimler yaparak kilomu en azından 65 in altına getirmek

7) Çocuklarımla kaliteli zamanlar geçirmek

8) İşteki işlerimi planımı aksatmadan yapmak

9) Gitar çalmayı öğrenmek için kursa kayıt olmak ve bunu bir göreve dönüştürmeden keyif almak için yapmak

10) Her gün egzersiz yapmak

İyi akşamlar günlüğüm

Bugün çok depresif hissettiğim bir gündü biliyorum büyük çoğunluğu diyetten ve PMS öncesi olduğu için.

Kendimi tebrik ediyorum buna rağmen yürüyüşümü yaptım fena da beslenmedim

Sabah iki yumurta peynir zeytin domates salatalık yedim öğlen bir kahve 3.04 hurma iki galeta akşam bir kase mercimek çorbası yarım dilim pizza yarım dilim kaşarlı pide yarım dilim kıymalı pide:) Eve geldiğimde i atağım oldu bir incir bir kaç kuru yemiş bir tatlı kaşığı fıstık ezmesi

Hem öğlen hem de akşam yarım saat yürüdüm

evi temizledim çamaşırı hallettim yatmadan da kitap okur öyle yatarım

merhaba
bugün diyetisyene gittim, ben artık sevdiğim besinlerden vazgeçmeden kendimi zorlamadan yavaş yavaş ideal kiloma benim için sağlıklı olan kiloya inerek bunun kalıcı olmasını istiyorum. Kendi başıma bu konuyu yürütmekte zorlandığım için diyetisyene başladım bugün. Diyetisyen seçerken de bu bağlama uygun bir diyetisyen seçmeye çalıştım ve ilk görüşmem gayet olumlu geçti. İnşallah güzel bir yol olur benim için.

X