Vesvese gelmesi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

yasasinozgurluk

Tatlım yalnız o evrim değil, FONDÖTEN!!
Kayıtlı Üye
25 Eylül 2019
490
721
24
Merhaba herkese iyi geceler 🥰

Konuyu nereye açıcağımı bilemediğim için BDV’yi seçtim. Anlatacağım şeyler sitede yasak mı bir bilgim yok fakat yinede anlatayım.
Çok fazla vesvese alıyorum ve bunlar iyi huylu şeyler değil iç sesim çok kötü bir şekilde konuşuyor dinimize kadar uygunsuz şeyler söylüyorum böyle olunca da bir yandan besmele çekiyorum ama asla iç sesimi durduramıyorum başka şeyler düşünmeye çalışıyorum ama olmuyor sürekli içimde beynimde yankılanıyor bu durumu uzun zamandır yaşıyorum ama her gün olmuyor bazen haftada 4 kez bazen 2 kez hep değişiyor... Neden böyle oluyor

Vesvese insan boş oldugunda geliyor banada oluyor bazen aynı işleri yaptigimda (pilot modundayken)veya boş boş oturduğunda oluyor. Beyhan budagin vesvese diye videosu var izlemeni oneririm

Konuyu nereye açıcağımı bilemediğim için BDV’yi seçtim. Anlatacağım şeyler sitede yasak mı bir bilgim yok fakat yinede anlatayım.
Çok fazla vesvese alıyorum ve bunlar iyi huylu şeyler değil iç sesim çok kötü bir şekilde konuşuyor dinimize kadar uygunsuz şeyler söylüyorum böyle olunca da bir yandan besmele çekiyorum ama asla iç sesimi durduramıyorum başka şeyler düşünmeye çalışıyorum ama olmuyor sürekli içimde beynimde yankılanıyor bu durumu uzun zamandır yaşıyorum ama her gün olmuyor bazen haftada 4 kez bazen 2 kez hep değişiyor... Neden böyle oluyor
Vesvese dediğiniz dini obsesyon olabilir mi? Bir psikolog veya psikiyatr ile görüştünüz mü?

Vesvese dediğiniz dini obsesyon olabilir mi? Bir psikolog veya psikiyatr ile görüştünüz mü?
Katılıyorum. Öyle boşluktan falan kaynaklanacak evreyi geçmiş, sizin hayat kalitenizi bozmaya başlamış.

bu da patolojik olduğunu gösterir. Kesinlikte tıbbi yardım almalısınız. Obsesyonunuz veya sanrılarınız olabilir.

İç çamaşırını ve ustundekı kıyafetlerı temız tut necaset olmasın , banyoda dus alınan yerde evınızde ıdrar yapılmasın , üzerinde ınsan ve hayvan resmı gıbı fıgur olan seyler gıyme , evınde fıgur seklınde ...gibi seyler varsa kaldır , evını sadelestır kalabalıkları at güzelce sirkeli su ıle sil ıhlas nas felak ayetel kursı ameneresulu bol bol oku . eger bılmıyorsan bakara suresını ac youtubedan evde okunsun , her daım namaz abdestıyle gez ...

Bol bol dua oku ayetel kürsü oku yatarken kalkarken baş ucunda odanda kuran-ıkerim olsun. Besmele çek dinin tazelensin. İyi gelecektir. Kötü şeylerden uzaklaştırır. Bezen geceleri kara basan gelir derler ya bana üniversite yıllarımda çok oluyordu yani o yaşlarda cami hocasına gitmiştim istersen gidemilirsin hacı hoca demiyorum yanlış anlaşılmasın bildiğimiz cami hocası kesinlikle para talep etmezler böyle şeylerde ki dinimizde de var bu tür şeyler peygamberimize gelirmiş ve yastığının altına kuran koyarmış deneyin bana çok iyi gelmişti. Eğer gerekirse de uzmandan da yardım alın

Bu anlattığınız şey obsesif kompulsif bozukluğa benziyor. Psikiyatrik yardım almalısınız.

Bu söylediğiniz durum bende de var. Ben de en çok söylemekten korktuğum, büyük günah olduğunu düşündüğüm şeyleri kafamın içinde obsesyon gibi söylediğimi düşünüyorum. Yani bilerek yaptığım bir şey değil, iç ses birden yapıveriyor. Ne demek istediğinizi anladım. Elimde olmadan yaptığımı düşünerek içini ferah tutmaya çalışırım. Ardından güzel şeyler düşünürüm. Ama nadir oluyor, yani iki ayda birdir mesela. Sizin haftada 4 kez olması aşırıyımış, psikolojinizi iyice bozar. Konuyu takipteyim, umarım çözüm bulunur.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X