Vicdan azabı çekiyorum kocamı nasıl mutlu edebilirim?

Allahımmm böyle centilmen adamları bulmanın yolu böyle soğuk, sevgisiz davranmaktan mı geçiyor? Bizim buradaki musakkamız var o da aynı böyle davranarak adamı kaçırtmıştı.

Erkekler çok düz düşünen canlılar. Onlara tantuni bile sipariş etseniz mutlu olurlar. Arada onunla bilgisayarda oyun oynayın.
Cidden öyle. Çevremde de var böyle ilişkiler çok ilgili fedakar erkekler çok soğuk kadınları seçiyor. Psikolojik bir durum sanırım. Erkekler annesine kadınlar da babasına benzeyen erkek seçiyormuş. Eşi de bahsetmiş zaten ailem beni dışlardı diye. Çok ilginç bir durum.

Eşinizi çok sevdiğinizi düşünmüyorum.

Bir de bazı insanlarda şunu gözlemliyorum, kadın/erkek farketmiyor.

Bir taraf ilgiyi fazla gösteriyorsa yani açıkça belli ediyorsa ki bu çok güzel bişey diğer tarafın kendince mesafeli olması, kendini ağırdan satması zamanla karşı tarafın sevgisini de köreltiyor.

Zannediliyor ki ben kendimi ağırdan aldıkça karşı tarafta sevgiyi verdikçe verecek.Sürekli üzerime titreyecek. Öyle bir dünya yok işte.
Sonra böyle tutuşursunuz. Çok normal.
Vermediğiniz sevgiyi alamazsınız.

dedi ki bak ben çocukluğumda çok sevgisiz büyüdüm bir kız arkadaşım olsun istedim olduğunda hep başıma kötü şeyler geldi sadece sevgi istedim ama hiç alamadım beni annem babam bile dışlardı sevmezdi bu yüzden seni bulduğum için çok mutluyum senden çok memnunum seni çok seviyorum ama bazen senin bana mesafeli olduğunu düşünüyorum sence bu düşüncemde haklı mıyım dedi.
ben olsam cok duygulanirdim bu cumleler karsisinda. ve derdim ki " dusuncende hakli degilsin, ben sana karsi mesafeli degilim, hic de olmadim, seninle evli oldugum icin ben de cok mutluyum, ama galiba yapim geregi sevgimi cok gosteremiyorum, ben de seni cok seviyorum" der ve bi guzel operdim. ama iste bunlari diyen kocam yok :KK70: neyse siz de konu acip bu tarz konusabilirsin. gec kalmis degilsiniz sonucta esiniz

Cidden öyle. Çevremde de var böyle ilişkiler çok ilgili fedakar erkekler çok soğuk kadınları seçiyor. Psikolojik bir durum sanırım. Erkekler annesine kadınlar da babasına benzeyen erkek seçiyormuş. Eşi de bahsetmiş zaten ailem beni dışlardı diye. Çok ilginç bir durum.

Açıkçası okurken ben de aynını düşündüm. Adam sevgisiz büyümüş ama tam da geldiği yerdeki gibi davranışları olan sevgisiz/sevgi gösteremeyen biriyle evlenmiş. Tam tersi olması gerekmez miydi, madem adamın sevgiye ihtiyacı var daha romantik, duygulu biriyle olamaz mıydı :KK51:

Ben de bu yorumu arıyordum.
Bir yerlerde okumuştum, bunun sebebi o davranış veya duruma alışkın olunduğu için (bu konuda dışlanmaya diyelim) tıpkı bilinçaltına işleyen o davranıştaki insanların yanında güvenli hissedermiş insan psikolojik olarak.
Çünkü onun "normali" o oluyor galiba bir müddet sonra.

Bilimsel bir yorum değil tabii benimki :))

Konu sahibi ben olsam sımsıkı sarılır, tek bir cümle bile kurmadan birçok şey söylemiş olurdum ama hala geç sayılmaz, bu kez adım atması gereken taraf sizsiniz, pişman olmadan o adımları atmaya çalışın derim.

Açıkçası okurken ben de aynını düşündüm. Adam sevgisiz büyümüş ama tam da geldiği yerdeki gibi davranışları olan sevgisiz/sevgi gösteremeyen biriyle evlenmiş. Tam tersi olması gerekmez miydi, madem adamın sevgiye ihtiyacı var daha romantik, duygulu biriyle olamaz mıydı :KK51:
Hatırladığım kadarıyla geçmişte yaşadığı ortamı yaratıp bu sefer düzelteceğim ve kazanan olacağım duygusuyla yapılıyormuş. Geçmişteki sevgisiz ortamı yaratan kişiyi bulup bu sefer kendini sevdirmek amaç yani. Çok tehlikeli bir şey. Kadınlarda da çok var. İnsanın kendini farkında olması gerekiyor. Zayıf noktasını bilmesi ve o tip insanlardan uzak durması gerekiyor bence.

Eşinizi en iyi siz tanırsınız ama erkeklerin sevgi anlayışı biraz cinsellikle bağlantılı mesela eşiniz işten gelince ona şık mumlarla felan bi sofra, senin için hazırlandım diyeceğiniz hoş saçlar seksapalitesi yüksek bi elbise, yemekten sonra romantik bi dans ve yoğun romantizmli bi cinsellik ona sevildiğini hissettirebilir. Ayrıca eve geldiğinde yemekten sonra bulaşık vs yıkadınız diyelim bi kahve yapıp hadi kapat tvyi gel kahvemizi içip sohbet edelim biraz özledim seni demeniz böyle anlık ilgiler iyi gelebilir ama ilgiyi bi anda artırırsanız da adamı sıkarsınız. Ufak ufak artırın.

Şema kimyası deniyor buna sevgiyi alamadikca daha çok mücadele.

herkese merhaba ben eşimle yaklaşık dört yıldır evliyim. çok uzatmadan hemen konuya girmek istiyorum.

öncelikle kocamdan memnunum maddi manevi bir eksiği yok. eksik benden kaynaklı bunun farkındayım.

biz severek evlendik ama ilişkimiz çok hızlı ilerledi bu yüzden ilk başlarda biraz alışamadım bu duruma ben biraz ağırkanlı biriyim yani kanım da biraz geç kaynar. her neyse, biz mutlu mesut evlendik. kocamın kendi işi var kazancı iyi bana dediki benim kazancım ikimiz için de hayli hayli yeter çalışmak istemezsen buna saygı duyarım çalışmak istersende saygı duyarım eve giriş çıkış saatine bir şey demem sana güveniyorum dedi. ben çalışmamayı seçtim eşim hiçbir şeyimi eksik etmiyor.

eşim beni çok seviyor ama ben ona karşılığını veremiyorum. evliliğimizin ilk iki senesi boyunca beni gün içinde arar hadi akşam dışarıda yiyelim bir yere gidelim derdi, yada gelirdi temizliği beraber yapardık yani bana gerçekten büyük bir rahatlık ve sevgi veriyordu. ben ona çok sevgi veremediğimi fark etmiştim ama iş işten geçmişti. bir gün benle konuştu.

dedi ki bak ben çocukluğumda çok sevgisiz büyüdüm bir kız arkadaşım olsun istedim olduğunda hep başıma kötü şeyler geldi sadece sevgi istedim ama hiç alamadım beni annem babam bile dışlardı sevmezdi bu yüzden seni bulduğum için çok mutluyum senden çok memnunum seni çok seviyorum ama bazen senin bana mesafeli olduğunu düşünüyorum sence bu düşüncemde haklı mıyım dedi. sonra öptü biraz sarıldı ama ben hiçbir şey diyemedim. peki sen bilirsin artık bende davranışlarıma dikkat edeceğim karıcığım dedi. o gün bugündür asla eskisi gibi değil. evet yine yardım falan ediyor arada sevgi gösteriyor ama soğudu bana karşı bu çok belli.

ben asla onun öyle bir geçmişinin olduğunu bilmiyordum hiç anlatmamıştı şok oldum. aradan uzun zaman geçti eşim artık bana mesafeli ama hatamın farkına vardım ayrıca bende şoku atlattım bende onu çok seviyorum onu fark ettim.

ne yapacağım hiç bilmiyorum eşimi geri kazanmak istiyorum yine karşılıklı bir şeyler yapalım istiyorum artık sadece arkadaş gibiyiz lütfen bana kızmayın hepimiz hata yapabiliriz önemli olan telafi etmek.

cevaplarınız için çok teşekkürler
Daha samimi, guleryuzlu, romantik davranın esinize. Mesafe soğukluk kimi olsa biktirir adam haklı. Evlilikte bu tarz eş herkese nasip olmuyor bilin

Benle eşim gibi ama kişiler ters senin eşin gibi ben çok sevgisiz büyüdüm ve eşime defalarca dedim bak kimseden ben pek sevgi görmedim sevgiyi sende tatmak istiyorum ama hep sessiz kaldı şuan o kadar soğuğum ki bende Güneşi kiralasa ısınmam :) jest yapıyor çiçek çikolata hediye ama asla eski ilgiye açlığım kalmadı belli etmiyorum daha doğrusu

herkese merhaba ben eşimle yaklaşık dört yıldır evliyim. çok uzatmadan hemen konuya girmek istiyorum.

öncelikle kocamdan memnunum maddi manevi bir eksiği yok. eksik benden kaynaklı bunun farkındayım.

biz severek evlendik ama ilişkimiz çok hızlı ilerledi bu yüzden ilk başlarda biraz alışamadım bu duruma ben biraz ağırkanlı biriyim yani kanım da biraz geç kaynar. her neyse, biz mutlu mesut evlendik. kocamın kendi işi var kazancı iyi bana dediki benim kazancım ikimiz için de hayli hayli yeter çalışmak istemezsen buna saygı duyarım çalışmak istersende saygı duyarım eve giriş çıkış saatine bir şey demem sana güveniyorum dedi. ben çalışmamayı seçtim eşim hiçbir şeyimi eksik etmiyor.

eşim beni çok seviyor ama ben ona karşılığını veremiyorum. evliliğimizin ilk iki senesi boyunca beni gün içinde arar hadi akşam dışarıda yiyelim bir yere gidelim derdi, yada gelirdi temizliği beraber yapardık yani bana gerçekten büyük bir rahatlık ve sevgi veriyordu. ben ona çok sevgi veremediğimi fark etmiştim ama iş işten geçmişti. bir gün benle konuştu.

dedi ki bak ben çocukluğumda çok sevgisiz büyüdüm bir kız arkadaşım olsun istedim olduğunda hep başıma kötü şeyler geldi sadece sevgi istedim ama hiç alamadım beni annem babam bile dışlardı sevmezdi bu yüzden seni bulduğum için çok mutluyum senden çok memnunum seni çok seviyorum ama bazen senin bana mesafeli olduğunu düşünüyorum sence bu düşüncemde haklı mıyım dedi. sonra öptü biraz sarıldı ama ben hiçbir şey diyemedim. peki sen bilirsin artık bende davranışlarıma dikkat edeceğim karıcığım dedi. o gün bugündür asla eskisi gibi değil. evet yine yardım falan ediyor arada sevgi gösteriyor ama soğudu bana karşı bu çok belli.

ben asla onun öyle bir geçmişinin olduğunu bilmiyordum hiç anlatmamıştı şok oldum. aradan uzun zaman geçti eşim artık bana mesafeli ama hatamın farkına vardım ayrıca bende şoku atlattım bende onu çok seviyorum onu fark ettim.

ne yapacağım hiç bilmiyorum eşimi geri kazanmak istiyorum yine karşılıklı bir şeyler yapalım istiyorum artık sadece arkadaş gibiyiz lütfen bana kızmayın hepimiz hata yapabiliriz önemli olan telafi etmek.

Bir haftasonu, 2-3 gunlugune biryer ayarla "kaciriyorum seni" de ve tatile cikin.

Hani daha Flirt evresindeyken "kacamak" tatiller olurdu ya, oyle bir heyecan olur, auraniz degisir.

Denemeye deger :)

Eşinizin yaptığı gibi net ve açık bir biçimde kendi düşünce ve duygularınızı anlatın öncelikle. Sonra da çok güzel öneriler gelmiş onları yapın derim.

Adam size yeniden düşkünleşince siz elinizi eteğinizi çekmeyeceksiniz değil mi?
Eşinizi gerçekten seviyor musunuz yoksa ilgisini mi seviyorsunuz?
Bunun ayırdına varın.
Ve içinizden geldiği gibi samimiyetle davranın.
Neyden hoşlanıyorsa oradan ilerleyin.

Bu kadaolfunlukla konuşma yapan birine nasıl cevapsız kaldınız.adam sizden sevgi dilenmis resmen. Kocanız kendisini sevilmeye layık görmemiş çok üzüldüm.artik ilk adımları siz atacak , siz arayacak ,siz plan yapacak ,ona sevilmeye layık olduğunu hissettireceksiniz. İşyerini ziyaret etmek, yemek ,kek ,börek götürmek gibi ( bahanelerle siginmadan yok isim vardi ,yok temizlik ,yaptım yok çocuk durmadı).onu önemsediğinizi, kıymetli olduğunu hissettirmelisiniz.

X