Vicdan azabı çekiyorum kocamı nasıl mutlu edebilirim?

Selin
herkese merhaba ben eşimle yaklaşık dört yıldır evliyim. çok uzatmadan hemen konuya girmek istiyorum.

öncelikle kocamdan memnunum maddi manevi bir eksiği yok. eksik benden kaynaklı bunun farkındayım.

biz severek evlendik ama ilişkimiz çok hızlı ilerledi bu yüzden ilk başlarda biraz alışamadım bu duruma ben biraz ağırkanlı biriyim yani kanım da biraz geç kaynar. her neyse, biz mutlu mesut evlendik. kocamın kendi işi var kazancı iyi bana dediki benim kazancım ikimiz için de hayli hayli yeter çalışmak istemezsen buna saygı duyarım çalışmak istersende saygı duyarım eve giriş çıkış saatine bir şey demem sana güveniyorum dedi. ben çalışmamayı seçtim eşim hiçbir şeyimi eksik etmiyor.

eşim beni çok seviyor ama ben ona karşılığını veremiyorum. evliliğimizin ilk iki senesi boyunca beni gün içinde arar hadi akşam dışarıda yiyelim bir yere gidelim derdi, yada gelirdi temizliği beraber yapardık yani bana gerçekten büyük bir rahatlık ve sevgi veriyordu. ben ona çok sevgi veremediğimi fark etmiştim ama iş işten geçmişti. bir gün benle konuştu.

dedi ki bak ben çocukluğumda çok sevgisiz büyüdüm bir kız arkadaşım olsun istedim olduğunda hep başıma kötü şeyler geldi sadece sevgi istedim ama hiç alamadım beni annem babam bile dışlardı sevmezdi bu yüzden seni bulduğum için çok mutluyum senden çok memnunum seni çok seviyorum ama bazen senin bana mesafeli olduğunu düşünüyorum sence bu düşüncemde haklı mıyım dedi. sonra öptü biraz sarıldı ama ben hiçbir şey diyemedim. peki sen bilirsin artık bende davranışlarıma dikkat edeceğim karıcığım dedi. o gün bugündür asla eskisi gibi değil. evet yine yardım falan ediyor arada sevgi gösteriyor ama soğudu bana karşı bu çok belli.

ben asla onun öyle bir geçmişinin olduğunu bilmiyordum hiç anlatmamıştı şok oldum. aradan uzun zaman geçti eşim artık bana mesafeli ama hatamın farkına vardım ayrıca bende şoku atlattım bende onu çok seviyorum onu fark ettim.

ne yapacağım hiç bilmiyorum eşimi geri kazanmak istiyorum yine karşılıklı bir şeyler yapalım istiyorum artık sadece arkadaş gibiyiz lütfen bana kızmayın hepimiz hata yapabiliriz önemli olan telafi etmek.

cevaplarınız için çok teşekkürler
Selin karacehennem videoları izle bence, bir de cilveli kadınların olduğu filmler diziler izle etkilen. Değişmelisin, böyle bir adam bolca sevgi ilgi şefkati, sen de böyle bir adamın sonsuz aşkını hak ediyorsun. 4 yıl kısa bir sire, aşkınızı baştan alevlendirebilirsim❤️

Bakın her insanın mizacı farklıdır kimi öper koklar ve aşırı ilgilidir sevgisini gösterir kimisi sevgisini çok gösteremez soğuk görünür ama farklı yollarla (temizlik, yemek, sadakat, dürüstlük, terbiye, edep) gibi farklı yollarla sevgisini bağlılığını ve aşkını gösterir. Eş seçerken isteklerimize göre seçimler yapmamız bu yüzden önemli. Oyüzden böyle konular evli olmayan genç arkadaşlarımıza küpe olsun evlenmeden önce gelecekte nasıl birini istediğinizi realist bir biçimde emin olun ve mantıksal olarakta karşınızdani analiz edip tanıyın.

İlişkilerdeki en büyük hata karşımızdaki insanı değiştirmeye çalışmaktır. Bu çok zordur hatta imkansız diyebilirim. Oldugu gibi sevmemiz oldugumuz gibi sevilmemiz gerekir. Çünkü diğer rol ve yapmacıklıktır. O size nasıl bj şeffaflıkla yaklaştıysa sizde aynı şeffaflıkla şunu diyebilirsiniz ben sevgisini içinde yaşan biriyim çok ifade edemiyorum senin istediğin gibi bu benim için çok zoe zaten evlilik önceside böyleydi ve sende beni böyle sevdin. Bunu sevmiyorum gibi düşünme ama bendende bilmediğim davranışları göstermemi bekleme çünkü bu kez samimiyetimi sorgularsın çünkü bir nevi bilmediğim şeyleri yapmam rol yapmak olacaktır. Onun yerine sevgimi gösterme yollarımı görmen ve sevgimden emin olman gerekir diyebilirsiniz. Ama elimden geldiğince çabalayacagım deyin. Susmak rahatsız etmiştir karşı tarafı açık olun. Taviz vermek veya olmadıgınız biri gibi davranmak zorunda değilsiniz ve kimseyede birşey borçlu değilsiniz. Evde kalmanız kariyer fırsatlarını tepmeniz bile ciddi bir aşk göstergesi eşinizin size çalışıp bakması sizde eksik hissettirmesin sizde yaşamınızı ona adamışsınız.
Bayılıyorum yorumlarınıza🥰
+1000

Benim eşimin bu konuşmayı yapması demek,saatlerce birlikte aglamamiz demek.
Böyle bir iç dokuse bu kadar nötr yaklasabilmek aşık bir kadının yapabileceği birşey değil.
Duygularınızdan emin olun lütfen.
Allah yardımcınız olsun ...

Bu cok kolay tabiki sevginizi gosterin hatta isterseniz guzel bir yemek hazirlayin giyinin falan sizde bir konusma yapin hatami anladim evliligmizjn kiymetini vs vs onun icin biseyler yapin ve sevginizi gosterin bunda zorlanacak ne var

Bu nedir yahu? Sevilmeye yeteneksizim der gibi. Cok ezikce geldi bana. Boyle diyen birini sevecegim varsa da sevemem. Eski bi sevgilimin lafini hatirladim simdi. Sen benimle niye birliktesin beni sevmiyor gibisin demistim de sen sevmeden çekilecek insan mısın demişti :KK70: bence kadin erkek arasindaki sevgi biraz da boyle bisey. Ay cok iyi huylu ılımlı kibar hadi seveyim onu bari diye karar alınıp sevilecek, aa bak bana uzak duruyor ben de sevmeyim şunu da görsün diye vazgecilebilecek bisey degil bu. Ikinizinki de sahte geldi bana o yüzden.

Bence sık sık sarilin eve gelince ise giderken yatarken
Sımsıkı sarılın
Sarılmaya ihtiyacı var gibi
Sürprizlerden çok şiir yazın yada beğendiğiniz bir şiiri mesaj olarak atın
Akrostiş de yazabilirsiniz

herkese merhaba ben eşimle yaklaşık dört yıldır evliyim. çok uzatmadan hemen konuya girmek istiyorum.

öncelikle kocamdan memnunum maddi manevi bir eksiği yok. eksik benden kaynaklı bunun farkındayım.

biz severek evlendik ama ilişkimiz çok hızlı ilerledi bu yüzden ilk başlarda biraz alışamadım bu duruma ben biraz ağırkanlı biriyim yani kanım da biraz geç kaynar. her neyse, biz mutlu mesut evlendik. kocamın kendi işi var kazancı iyi bana dediki benim kazancım ikimiz için de hayli hayli yeter çalışmak istemezsen buna saygı duyarım çalışmak istersende saygı duyarım eve giriş çıkış saatine bir şey demem sana güveniyorum dedi. ben çalışmamayı seçtim eşim hiçbir şeyimi eksik etmiyor.

eşim beni çok seviyor ama ben ona karşılığını veremiyorum. evliliğimizin ilk iki senesi boyunca beni gün içinde arar hadi akşam dışarıda yiyelim bir yere gidelim derdi, yada gelirdi temizliği beraber yapardık yani bana gerçekten büyük bir rahatlık ve sevgi veriyordu. ben ona çok sevgi veremediğimi fark etmiştim ama iş işten geçmişti. bir gün benle konuştu.

dedi ki bak ben çocukluğumda çok sevgisiz büyüdüm bir kız arkadaşım olsun istedim olduğunda hep başıma kötü şeyler geldi sadece sevgi istedim ama hiç alamadım beni annem babam bile dışlardı sevmezdi bu yüzden seni bulduğum için çok mutluyum senden çok memnunum seni çok seviyorum ama bazen senin bana mesafeli olduğunu düşünüyorum sence bu düşüncemde haklı mıyım dedi. sonra öptü biraz sarıldı ama ben hiçbir şey diyemedim. peki sen bilirsin artık bende davranışlarıma dikkat edeceğim karıcığım dedi. o gün bugündür asla eskisi gibi değil. evet yine yardım falan ediyor arada sevgi gösteriyor ama soğudu bana karşı bu çok belli.

ben asla onun öyle bir geçmişinin olduğunu bilmiyordum hiç anlatmamıştı şok oldum. aradan uzun zaman geçti eşim artık bana mesafeli ama hatamın farkına vardım ayrıca bende şoku atlattım bende onu çok seviyorum onu fark ettim.

ne yapacağım hiç bilmiyorum eşimi geri kazanmak istiyorum yine karşılıklı bir şeyler yapalım istiyorum artık sadece arkadaş gibiyiz lütfen bana kızmayın hepimiz hata yapabiliriz önemli olan telafi etmek.

cevaplarınız için çok teşekkürler
akşam romantik bir ortam ve güzel bir yemek hazırlayın ve eşinize onu cok sevdiginizi söyleyin hislerinizi söylemekten çekinmeyin eşler arasında sevgi sözcükleri söylemek aradaki iletişimi sevgiyi kuvvetlendirir ki bence eşiniz bunu fazlasıyla hakeden birisi şu zamanda böyle birisini Rabbim size nasip etmiş kıymetini bilin umarım çok mutlu olursunuz bir ömür :)

X