Vicdan Azabi

gospodina

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
26 Kasım 2010
431
8
Uyuyordum kotu bir ruya gordum dusunmemeye calistigim hatta unuttugum bir konu gun yuzune cikti. Anneme falan anlatmaya da utaniyorum, vicdan azabindan nasil kurtulabilirim yorumlarinizi bekliyorum.

Belki hatirlayan olur, olayli bir konum vardi esimle ilgili(silindi). Ben yaklasik 1 yila yakin zamandir Turkiyedeyim ailemin yaninda, esimi Amerikada birakip geldim (saglik sebepleri+ozel sebepler vsvs) Esim de barisalim yeniden baslayalim diye 3 kez geldi yanima ikna etmek icin beni.

Aralik (2013) ayinda benim icim ona karsi yeniden isinmaya basladi, benTRye geldikten yaklasik 6-7 ay sonra yani. Ciddi olarak tekrar denemek istedim. Neyse bu biletini aldi Ocak (2014) ortasinda gelip beni gorecek her seyi konustuk cunku, hislerimiz degisti mi diye bakacagiz.. O aralar bana her gun siirler yaziyor mektup yaziyor nerelerde yanlis yapigini her gun yeni bir konu bularak ozetliyor falan ben de iyice kaptirdim hosuma giidiyor tabii bu durum.

Araligin(2013) ortalarinda beni yabanci bir kiz ekledi, ismi cok tanidik. Biraz arastirma ile esimin tam 7 sene once ayrildigi kiz arkadasinin oldugunu anladim. Ondan neredeyse hic bahsetmezdi bana. Sadece esimin o kizla beraber yasadigini biliyorum. Zaten onlar ayrilmadan once biz tanistik ben esime asik oldum. Sonra esimin kiz arkadasi oldugunu ogrenince ben geri cektim kendimi, 7 ay kadar hic gorusmedim esimle. Esim de megerse bana bir seyler hissettigi icin kizdan ayrilmis ve biz arkadas olarak bi 4-5 ay daha gorusup cikmaya basladik. Neyse ozet kismini gecersek ben kizin arkadaslik istegini kabul etmedim, 7 senedir kesinlikle hic bir mecrada karsilastigimiz dahi olmamisti birakin arkadaslik gondermeyi. Neyse kabul etmedim pek tabi oylece biraktim.

Tam yilbasi gecesi esime DISARI CIKMANI ISTEMIYORUM dedim. Kendi memleketlileriyle gorusmesini istemiyorum (hepsi ickici partilerden partilere kosan insanlar), orda turk cocuklar da var onlar da ayni. her gece barda disarda iciyorlar. Onlarla da cikma evde kutlayin dedim. SOnra orada 12ye yaklasinca esimi aradim araba suruyorum diye msj atmis acsa daha kolay aslinda! Iste o turklerle evde kutlayacakmis onlar esimin o gece isten cikmasini beklerlerken bara gitmisler sarhos olduklarindan esimin onlari arabayla almasi gerekiyomus park yerinde bekliyorum dedi bana. Iceri girmeyecegim soz dedi. Sonra Allah bu ya, ben esimin o turklerle barda fotograflarini gordum! BANA TEKRAR ESKISI GIBI YALAN SOYLEMEYE BASLADIGI ICIN OFKE KRIZI GECIRDIM. Esim barda tabii o aralar teli de cekmiyor ben yaklasik 1 saat buna mesaj attim agzima aklima ne gelirse.. Saydirdim. Annem babam geldi beni sakinlestirmeye calisiyor zapdedemiyorlar falan....

Neyseeee ben o sinirle eski kiz arkadasinin arkadaslik istegini hatirladim. Gittim hemen kabul ettim. Cunku bana asik olup ayrildi kizdan. (En azindan ona haksizlik etmek istemedigi icin) Ben de o yalanlardan falan sonra baskasi var hayatinda diye dusunup kendimi o kiz gibi hissediyordum. Kiza bi suru yalan mesaj attim :KK43: Guya 7 yil once esim birlikte yasadigi kisiyi bana akrabam diye tanistirmis, ben bilmiyormusum onlarin sevgili oldugunu. Bilsem asla olaylar buraya gelmezmis. Esim bana bugune kkadar hep yalan soylemis kendiyle ailesiye ilgili. Ben guya daha yeni ogrenmisim o birlikte yasadigi kizin kiz arkadasi oldugunu. Eger bilseymisim asla ondan ayrilmasina musaade etmez onunla cikmazmisim vsvsv bir suru deli sacmaligi... Ama dusununce cok yaralayan seyler..

Kiz cok asil imis, bana asla bir sey yazmadi hemen facebookunu kapatti okuduktan sonra..

Esim de o bara girme konusunda hakliymis cocuklardan biri komaya girmis tasimak icin yardim istemisler esim o sekilde girmis iceri. (zaten gordugum fotolarda hep arkada tesadufen gorunmus sekildeydi) 1 hafta boyunca bana gercegi anlatti, telefon kayitlariyla, turk cocuklarin attigi mesajlarin ciktisiyla vsvs Dogru olduguna inandim. AMA COOOK ASIRI TEPKI VERMISTIM YAZDIGIM MESAJLARDA. Esim seninle yapamam ben dedi, beni kotu biri olarak goruyosun dedi...

BIZ 45847094. KEZ AYRILDIK. YINE KESIN SEKILDE HEM DE BEN ONU AFFETMISKEN......

Esimi arayip o gece neden sinirli oldugumu anlatttim. GUYA ESKI KIZ ARKADASI beni ekleyip bi suru mesaj atmis. Bi suru beddua etmis. O kizi nasil baskasini sevdigi halde kandirdigini onu nasil yuzustu biraktigini evlilik planladikklari halde kizi terkettigini anlatmis. Esimin ic yuzunu tanidigi kadar guvenmemem gerektigini soylemis. Benim de aynilarini yasiyacagimi soylemis. TABII HEPSI YALAN!!!!!!! KENDIMI SAVUNMAK ICIN UYDURDUGUM SEYLER!
Barismak icin yaptim cunku 15 gun sonraya esimin bileti vardi yanima gelecekti. Onu gormeyi cok istiyordumm :KK43:

Esim hemen kiza mesaj atmak istedi ama Allahtan kizin facebooku hala kapaliydi.

UPUUZUUUUN LAFIN KISASI,
1- Esime kizginligimdan kiza yalan soyledim (kendimi melek yaptim)
2-Esimle barismak icin kizin agzindan sanki iliskimiz bozulsun diye mesaj atmis gibi esime yalan soyledim.
3- Kiza mesaj atarak dunyanin en byuk serfs..zligini yaptim. 7 sene sonra bunlarin konusulmasi cok sacma.
4- Esim beni ikna icin turk cocuklari aratip olayi anlattirdi. Yine rezil oldum kiskancligiman dolayi.
5- Esim basina her kotu bisey geldiginde o kizin beddulari yuzunden oldugunu dusunuyor ve helallik almak ozur dilemek istiyor!!!!!

Cok kotu hissediyorum.

başım çatlıyo konuyu okuycam diye insaf arkadaşım yav :KK76::KK76::KK76:

konuya döneyim çok üzüldüm ve seni çok iyi anlıyorum bende benzer bişey yaşadım malesef öfke öyle bişeyki neler yaptırıyo insana:KK31:

ama o kız seni tanıyomuydu seni neden ekledi o kısmı anlamadım seni nasıl buldu ve neden ekledi anlamadım:26:

Yahu bu adam seni .... bi kızla aldatmadı mı?
Ben senin konunu hatırlıyorum, üzüldük ettik burda.. Kıza bile baktık faceden. Yeniden görüşmek niye?

simdi esinizle birliktemisiniz tekrar ?

bu arada bence kapatin artik konuyu. yapicak birsey yok. Sadece kiza tekrar ulasip ozur dilemeniz disinda.

başım çatlıyo konuyu okuycam diye insaf arkadaşım yav :KK76::KK76::KK76:

konuya döneyim çok üzüldüm ve seni çok iyi anlıyorum bende benzer bişey yaşadım malesef öfke öyle bişeyki neler yaptırıyo insana:KK31:

ama o kız seni tanıyomuydu seni neden ekledi o kısmı anlamadım seni nasıl buldu ve neden ekledi anlamadım:26:

Uzun oldu her zamanki gibi :)

Benim profilim %50 acik zaten. Esimle boyy boy fotograflarim var. Esimin adini aratsa beni bulmasi cok kolay olur. Ki bence zaten ilk cikmaya basladigimizda ismimi vs ogrenmistir ben olsam oyle yapardm en azindan

Yahu bu adam seni .... bi kızla aldatmadı mı?
Ben senin konunu hatırlıyorum, üzüldük ettik burda.. Kıza bile baktık faceden. Yeniden görüşmek niye?

Takintili bir sevgim var. Kopamiyorum.
Ama son zamanlarda gercekten cok cok degiti, en azindan artik evli bir erkegin yapmamasi gerekenler listesi var kafasinda olusmus.
Gelip gitmeleri sirasinda kendini hatalarini anlatti, ailem de sans vermemi istedi..

simdi esinizle birliktemisiniz tekrar ?

bu arada bence kapatin artik konuyu. yapicak birsey yok. Sadece kiza tekrar ulasip ozur dilemeniz disinda.

Onu da dusundum ama kiza ulasabilecegim hic bir kanalim yok. Faceboou kapali, ustelik sanirim ulkesine donmus oralarla ilgili paylasimlari vardi.

Takintili bir sevgim var. Kopamiyorum.
Ama son zamanlarda gercekten cok cok degiti, en azindan artik evli bir erkegin yapmamasi gerekenler listesi var kafasinda olusmus.
Gelip gitmeleri sirasinda kendini hatalarini anlatti, ailem de sans vermemi istedi..

Ah o sevgi..
Ne üzüldüm ben sana o zaman.. Resimlerine falan bakmıştım, diğer kadının da tabii..
Değiştiyse ne ala canım, ben bilemem ama.. Çok cesaretlisin..

Ah o sevgi..
Ne üzüldüm ben sana o zaman.. Resimlerine falan bakmıştım, diğer kadının da tabii..
Değiştiyse ne ala canım, ben bilemem ama.. Çok cesaretlisin..

Zaten basima ne gediyse hep bu extra cesaretimden geliyor. Hele de konu esim olunca..........

Uzun oldu her zamanki gibi :)

Benim profilim %50 acik zaten. Esimle boyy boy fotograflarim var. Esimin adini aratsa beni bulmasi cok kolay olur. Ki bence zaten ilk cikmaya basladigimizda ismimi vs ogrenmistir ben olsam oyle yapardm en azindan

onu tahmin edebiliyorum ama 7 seneçok uzun bi zaman neden eklesin diye düşündüm sana söylemek istediği bişeyler var ozaman içinde kalanlar. bende senin konunu hatırlıyo gibiyim düğün resimlerin vardı sanırım esmer hş bi bayandın eşinde patronuylamı aldatıyodu seni ilgimi duyuyodu öyle bişeydi sanırım yanılıyomuyum:26: sadece şunu söyleyebelirimki eşin seni hak etmiyo eğer doğru hatırlıyosam konuyu

Daha önceki konularınızı bilmiyorum çünkü yeniyim fakat okuduğum kadarıyla eşinizi bıktırma noktasına gelmişsiniz çok zor. Ben de kıskançlığımdan ağzıma ne geliyorsa sayıyorum hem de aldatılma falan olmadığı halde kendime engel olamıyorum sonrasını düşünmeden hareket etmek çok zor. Eşiniz ile de barışmanız dileğiyle.

onu tahmin edebiliyorum ama 7 seneçok uzun bi zaman neden eklesin diye düşündüm sana söylemek istediği bişeyler var ozaman içinde kalanlar. bende senin konunu hatırlıyo gibiyim düğün resimlerin vardı sanırım esmer hş bi bayandın eşinde patronuylamı aldatıyodu seni ilgimi duyuyodu öyle bişeydi sanırım yanılıyomuyum:26: sadece şunu söyleyebelirimki eşin seni hak etmiyo eğer doğru hatırlıyosam konuyu

Evet neden 7 sene sonra? Ve ben o kadar melek rolu yapip yalan soylerken agzini acip bir sey bile demedi. Okudu okudu.... Sonra hesabini kapatti.
Vallahi cikip sovup saysa bana ya da 3-5 kisi bulup beni dovdurtse cok rahatlayacagim. Obur dunya hesaplasmasi da olmaz galiba bunun kiz musluman degil.

Daha önceki konularınızı bilmiyorum çünkü yeniyim fakat okuduğum kadarıyla eşinizi bıktırma noktasına gelmişsiniz çok zor. Ben de kıskançlığımdan ağzıma ne geliyorsa sayıyorum hem de aldatılma falan olmadığı halde kendime engel olamıyorum sonrasını düşünmeden hareket etmek çok zor. Eşiniz ile de barışmanız dileğiyle.

Ben bile biktim bu hareketlerimden o coktan bikmistir :KK1:

Evet neden 7 sene sonra? Ve ben o kadar melek rolu yapip yalan soylerken agzini acip bir sey bile demedi. Okudu okudu.... Sonra hesabini kapatti.
Vallahi cikip sovup saysa bana ya da 3-5 kisi bulup beni dovdurtse cok rahatlayacagim. Obur dunya hesaplasmasi da olmaz galiba bunun kiz musluman degil.

allah iyiliğini versin öteki tarafıda olmaz diyo gece gece güldürdün beni:KK1:

bilemiyorum ama kafam kurcalandı neden neden.......

7 sene çok uzun bi zaman ayrılırken eşin ona neyi bahane edipte ayrılmış senden haberi varmıydı? eski konunu doğrumu hatırlamışım?

Bence durumun bayagi vahim... !!!!
Senin verdigin tepkiler artik kiskanclik boyutunu gecmisss...
Neyse ki kiskancliginin farkindasin...
Bence bir psikologa görünmen cok iyi olur Hemde acilen...
Cünkü Zaman gecip gider geriye döndüremezsin...Kendine verdigin zararla kalirsinnn...
Esin de anladigim kadariyla biraz rahat yasamayi evliligi tam oturtamamis biri....
Evliliklerde yalan yalan üzerine birde onu gectim ispat icin arkadaslarini aratiyor...
Benim esim ailesini ailemi bile katmaz böyle bi durum da ki arkadas kim oluyor ??
Allah yardimciniz olsun...

Canim benim yaa, okuyunca icim bi tuhaf oldu. Zaten duygusalim buaralari herseye zirlayasim var.

Esinin sana karsi guvensizligi oldu ve sen bir kac defa yalanini yakaladigin icin simdi bu kiskancliklar normal, sen kisacasi esine guvenmiyorsun (bende guvenmezdim).
Senin guvenini yikti ve bunu kazanmak icin baya bir zaman gecmesi lazim, o zaman icinde sana bir defa olsun yalan konusmayacak ve guvensizlik vermiyecek sana. Sende zamanla yavas yavas guvenini tekrar kazanirsin.

Simdi ben senle ayni durumda olsaydim, hic ugrasma gitsin ne hali varsa gorsun, onsuz bir hayat kur derdim ama demesi kolay. Sen bu adami hala seviyorsun, ah bu ask /sevgi yokmu..

Kiskanclik insanin kendi icinde cehennemi yasatir, bunun terapisi varmi bilmiyorum ama bence ikinizinde bir terapi gormeniz lazim, bizim burda (Hollanda) iliski terapisi diyorlar, sanirim TR de de vardir. Senin bu kiskancliktan kurtulman lazim desemde, elinde olmayan birsey. Insallah zamanla gecer ve sende rahatlarsin.

Allah kolaylik versin sana, dua et cunki seni cok rahatlatacak..

allah iyiliğini versin öteki tarafıda olmaz diyo gece gece güldürdün beni:KK1:

bilemiyorum ama kafam kurcalandı neden neden.......

7 sene çok uzun bi zaman ayrılırken eşin ona neyi bahane edipte ayrılmış senden haberi varmıydı? eski konunu doğrumu hatırlamışım?

Esim benimle tanistiktan sonra bana bir seyler hissetmeye baslamis ve ben gorusmememe ragmen beni atamamis aklindan. Kiz arkadasiyla sogukluk girmis ve ayrilirken kiza soylemis benim aklimda biri var sana haksizlik yapamam diye-biz o zamanlar gorusmedigimiz halde. Durustce anlatmis ama kizin durumu icin cok kotu.

Esmer degilim, esim is yeri arkadasiyla gereksiz bir yakinliga girmisti. Biraz tutuyo iste

Bir cozsem neden ekledi beni.

X