vitiligo için yardım edin nolur

Merhaba benim eşim diyetle tedavi olmadı dolaşmadığımız hastane ve doktor kalmadı hepsi güneşe çıkma güneş kremi kullan yediğine içtiğine dikkat et üzülme kaygılanma rahat ve huzurlu ol dediler böyle bir hayatta bu mümkün mü diye cevap verdik ama tebessüm ederek denemelisiniz sıkıntı yapmayın dediler ilaçlar kullandık kremler hatta Fransa’dan bir ilaç getirttim tanıdık aracılığıyla o da işe yaramadı alternatif tıp dedikleri şeye pek itibar etmeyiz ama insan çaresizken her şeyi deniyor araştırmalar yaparken bir eczaneden karışım yapılarak krem aldığını duyduk kullanan kişiyi bile araştırdık yine başkasının da denediği ve çare bulduğu bir gündüz ve bir gece kremi aldık her şeyi denedik bunu da denesek ne olur diye düşündük ilk ay eşim sanki gerileme var dedi ama emin olamıyor psikolojik mi acaba dedik ama kullanmaya devam ettik ikinci ay ciddi ciddi geçiyordu 3 ay sonra gerçekten kocaman bir değişim oldu psikolojimiz düzeldi herkesin bakışları sürekli soruları acıyarak konuşmaları Allah’a şükür son buldu
Hanımefendi kremin adını özelden yazabilir misiniz rica etsem?

Merhabalar, 11 aylık oğlumda vitiligo var daha yeni başladı. Doktora götürdük krem verdi her şey yiyebilir dedi. Ama araştırınca bir sürü yasaklı gıdalar var. Süt ve süt ürünleri vermeyin diyorlar ama bazılarıda yoğurt ve kafirin iyi gediğini söylüyor. Çocuk doktoruda her şey yemesi lazım gıdaların vitiligo ile ilgisi yok diyor ama bu konuda tavsiyeniz ne olur yardımcı oluranız sevinirim teşekkür ederim. Saygılarımla
merhaba dha öncede yazdım cevap alamadım sizden geçtimi oğlunuzdaki vitligolr

bende dediğiniz gibi yavaş yavaş başladım ptates ve pirinç tüketmedim 2-3 hafta sonra ekmeği kestim ve diyete başlayabileceğimi düşündüm çünkü bunlar olmadan yapabildiysem bu diyeti yaparım diye düşündüm...benim eşimde yapmıor hatta çok kızdı bana hiç birşey yemiyorsun bu nasıl diyet böyle iyileşilir mi diye ama dinlemedim nerdeyse 4 ay olacak yapıyorum oda gördükçe bendeki gelişmeleri inanmak zorunda kaldı....şimdi bakın 1.rafine şeker 2. nişasta 3.gluten 4. kazein bu dördüne bağırsağı hazırlamanız lazım bunları aynı anda kesmezseniz sızdızma durmaz candidaları beslemeye devam edersiniz ...hepsini bir anda kesip candidalardan kurtulup bağırsağı mühürlemeniz lazım buda giriş diyetiyle mümkün zor gelirse tam gaps ile başlar ara ara giriş diyetine dönersiniz.ben giriş dietini 15 günde tamamladım çok zor değildi benim için sebzelerle aram iyiydi tek problemim yumurta oldu ....ama onuda aştım çok şükür yakınlarda patlıcanı tekrar deniycem :)ben kitabı 2 ay elimde gezdirdim hatta yan masamda biyolog bir arkadaşım var onunda eşi ms hastası birlikte okuyuptartışarak sindirmeye çalıştık....hazır hissetmeden zaten başlamazsınız - benim için son nokta vitiligonun yüzüme sıçraması oldu!oğlum annem uf olmuş diye lekelerimi öpüyordu herkes saçma sapan davranmaya başladı annem babam dahil iyice sinirlerimi yıprattı bişeyler yapmalıydım ....çok şükür bişeyler buldum umudum bu diyette ama gerçekten irade isteyen bir diyet-yeter artık yapamıcam dediğim anlarda lekelerime bakıyorum kimi pembeleşmiş kimi kapanmış -kapanmak üzere o kadar aç kaldım değsin bari diyorum devam ediyorum:)kitabı en az 2 kere okuyun yavaş yavaş zihniniz alışır başlarsınız
merhaba şuanki durumunuz nasıl tekrar oluştumu vitiligolar

X