wtfwtf'nin öyküsü

yazınızı okudum ve aramızdaki tek var tiroid hastalığı geçirmiş olmanız, birde ben 22 yaşındayım ve sizin başlangıç kilonuzdayım. :kedi:
lise dönemimden itibaren tombişdim ve 7-8 kilo fazlalığımı vermek için yapmadığım şey kalmadı.sonuç hep hüsran oldu ve verdiğim kiloları fazlasıyla geri aldım.birde bakmışım hiçbirşeyime giremiyorum.tam bir kabus.:sinifsinif:
hemen spora verdim kendimi.fakat diyet yapmadım.20 gündür spoar yapıyorum ama tam bir düzen otutturamadığım için kilo veremedim.şimdi kalori hesabınada başladım.biraz üzgünüm ama bu sitedeki yazıları okuyunca motive oldum ve aranıza katılmak istedim.

zayıflamak adına yaptığım en büyük hatalardan biri de şu "zayflatıcı" kapsullerden kullanmak oldu.10 kilo verdim 15 kilo geri aldım hemde kısa sürede ve bu çok zararlı. içinden geçirenler varsa kesinlikle önermiyorum. hiç bir hap bitkisel olamaz ve sonu hep hüsranla bitiyor.

inşallah bende güzel sonuçlarla size dönerim.öpücükler hepinize başarıla rkaydirigubbakcemile3

denizyildizi_g; öncelikle hoşgeldin. :) Diyet yapmamana rağmen sanıyorum ki vücudunda sıkılaşma olmuştur spordan dolayı, değil mi? Kiloları geri almamızın sebebi beslenmeyi düzene oturtamadığımızdan kaynaklanıyor bence. O kapsüllerden ben de kullanmıştım 15 gün falan. 15 gün kullandım çünkü çok korktum tekrar hormonal bir rahatsızlığım olursa falan diye. Sonra da kutunun geri kalanını çöpe attım direk :KK70: Hep dediğim gibi, birbirimize destek olarak başaracağız.. Sen de mutlaka yaz, nasıl gidiyor diyetin, ne gibi değişiklikler oldu kilonda ve vücudunda falan.. Kendine iyi bak ve stres yapma hiç. :)

en kısa zamanda hedef kiilona ulaşacağına eminim ben de 15 gün sonra spora başlıyorum evmiz tam yürüyüş pistinin karşısında olacak karın bölgemde yağlanma var biraz mekik biraz yürüyüş biraz koşu derken ben de üzerimden 7 kiloluk şu fazlalığı atabileceğime inanıyorum takiptesin wtfwtf :)

avukathanim; çok teşekkür ediyorum motivasyonun için. :) Ah keşke benim de topu topu 7 kilo fazlam olsa.. Ama sen de taa 79 kilodan 69'a düşmüşsün, tebrik ediyorum seni. 7 kiloyu mu veremeyeceksin? :) Takip edildiğimi bilmek güzel. :)

Hanımlar bugün tartıldım, 76 kilo geliyorum. Birkaç gündür vücudumda bir şişkinlik var, tuvalete de düzenli çıkamıyorum. Açıkçası düzenli de beslenemiyorum son günlerde. Şubat'ta bir aksilik olmazsa istemeye gelecekler beni :S O zamana kadar 65 kilo olmam gerekiyor en kötü olasılıkla. Acaip moralim bozuldu ya, sanki bu kilolardan hiç kurtulamayacakmışım gibi geliyor bazı zamanlar.. Spora devam ediyorum ama bilmiyorum, çok korkuyorum ya olmazsa diye..

Hanımlar bugün tartıldım, 76 kilo geliyorum. Birkaç gündür vücudumda bir şişkinlik var, tuvalete de düzenli çıkamıyorum. Açıkçası düzenli de beslenemiyorum son günlerde. Şubat'ta bir aksilik olmazsa istemeye gelecekler beni :S O zamana kadar 65 kilo olmam gerekiyor en kötü olasılıkla. Acaip moralim bozuldu ya, sanki bu kilolardan hiç kurtulamayacakmışım gibi geliyor bazı zamanlar.. Spora devam ediyorum ama bilmiyorum, çok korkuyorum ya olmazsa diye..
HANİ OLURDA BU KADAR OLMAZ CNM YAAA AYNI DERTLER AYNI KILOLAR AYNI MUZDARIPLIKLER KENDIMI GORDUM SENDE BENIMDE COK AZ BI ZAMANIM VAR ISTEMEYE GELICEKLER AMA HENUZ KILIMI KIPIRDATMIS DEILIM HEMEN YARIN BASLIYORUM.COK II GELDIN BANA SAYFANI TAKIP EDICEM YAZICAMDA SANA INS ANLININ AKIYLA CIKARSIN BU ISTEN :)olumunekankayizsmile

mursh; ne yaptın canım başlayabildin mi? inşallah beraber alnımızın akıyla çıkarız bu işten :/

walla cnm anca anca aclıgımı kontrol edıyorum yarından ıtıbarende evde kondısyon bısıkletı var ona baslıcam yapıyorum bıseler gelısmelerı yazarım sana :) senın nasıl gıdıyo??

Cnm sana bısey sorucam benım bacaklarım zaten kalın bıde kılo alınca basenler felan aldı basını gıttı evdekı kondısyon bısıkletını kullanıyosan kalcaları genısletıyo dıo bı fıkrın varmı acaba ??

mursh; benim hiç gitmiyor valla. 76 kiloda takıldım kaldım ama sporu bıraktım mal gibi afedersin. Yeme düzenimi de bozdum. Tekrar düzene sokmam lazım. Şimdilik ilk hedefim 70 kiloya inmek.

Bisiklet konusunda benden daha fazla fikri ve deneyimi olan biri olacağını sanmıyorum. :p Benim de bacaklarım acaip kalındı, basenlerim de inanılmaz genişti. Önceden olmayan bir kot pantolonum vardı, bacakları patlayacak gibi duruyordu. Şu an içinde yüzüyorum o pantolonun. Basen çok çok inceldi, bacaklarımda da hatrı sayılır bir incelme var. Bunların hepsini de bisiklete borçluyum. Kalça falan genişletmiyor, iç rahatlığıyla kullanabilirsin bisikleti. Yalnız olabildiğince tempolu sürmelisin. Bu arada her gün neler yaptığımızı yazalım. Böylece hep kontrol altında hissederiz. :)

Cnm benım ıcımı rahatlattın valla :) ben hergun zaten pc basında olan bırıyım sık sık gırer durumları bıldırırım sende yaz ama :) buna gore pztsiden itibaren bisikleti kullanıcam...Çalışıyorum ben mesai saatlerim dengesiz zorlanıyorum aslında ama artık bıran evvel başlamam gerek :KK43:(( Sende sık dişini biraz metabolizma duruyo bazen sonra 2 şer 2şer gider sabret vermiyorum die bozma sakın :)) Hadi bakalım gazamız mubarek olsun :))

Zaten geldiği gibi gitse hiç sorun yok bende 3 asa 5 yukarı senın basladıgın kılolardayım sen gene vermıssın bırakma sakın aynı tempoda devam devam :)))

Son düzenleme:
canım yazını yeni gördüm.İnşallah devamı gelir.bende doğum kilolarını vermeye çalışıyorum.haftaiçi bir gün aralıklarla fıtness diğer günlerde 45dk.koşu bandında yürüyüş yapıyorum 69 ile başladım.68.3 düştüm yaza incecik girmek istiyorum.herkes gibi bende güzel giyinmek istyorum.genç kızken çok zayıf bir kızdım ama hipotroid beni mahvetti bende seni takip ediyorum hedefim 59 kiloya inmek mutlaka ne kadar kilo verdik paylaşalım motive olur bizim içinde ne dersin

mursh; canım benim gazamız mübarek olsun peki :) İyi motive ettin beni valla.. Yalnız ben bu hafta yalnızca beslenmeyi düzene sokabileceğim, yani spor yapamayacağım bu haftalık. Çünkü perşembe günü reglim başlıyor yarıda kesilsin istemiyorum spor. Her gün yazarım buraya neler yediğimi, sen de yaz olur mu?

aysbar; geçmiş olsun dileklerimi iletmek istiyorum sana. Bu hormonal rahatsızlıklardan korktuğum kadar hiçbir şeyden korkmuyorum sanırım ben. Ama çok şükür çaresiz şeyler değil. Senin çok kilon yokmuş zaten. Tabii ki paylaşalım yaptığımız sporları ve yediklerimizi. Kilo vermeye devam ettikçe ne istiyorsak giyeceğiz ve kendimizi hep güzel, değerli, kendine güvenli hissedeceğiz :)

merhaba canım yazını okudum ve motivasyonunu sakın kaybetme bende şu anda kaybetmek üzereyim ama bunu yapmamaız lazım
yazılarını düzeli olarka okuyacağım umarım istediğimiz kolalara ineriz sağlıklı yaşamayı öğreniriz
benim bacaklarım çooook kalın etek bile giyemiyorum düşün ve o kadar kilo vermeme rağmen bacaklarımda doğru dürüst incelme olmalı
spor olarak haftada 2 gün halkoyunları ve evde eliptik bisiklet yapıyorum
umarım işe yarar
benimde hedefim 60 olmak tabi şimdilik 70 sonra 65 :)

bende dogum kilolarını vermek istiyorum.70 kılodayım.10 kılo versem yeter bana.60 olunca çok zayıf oluyorum.(bu arada 85 ile doğuma girmiştim)))vede doğum yapalı 6 ay yeni oldu.cocuguma ek gıdada verdigim icin rahatca yediklerimden kısıyorum....sadece emzirmiyorum yaniiii.....1 aydır bende evde bisiklet sürüyorum..basenler,bel vede karında incelmeler var...sporun faydası çok yani...sporsuz verilmez ki zaten...haa buarada sen acaba zayıflar mıyım diye korkuyorsun....hic endişe etme...ben evlenme arifesınde yani evlenmeden 3 ay önce bi başladım hem diyet(diyet dedıysem az ve sık beslenme oluyo) hemde spora(evde bisiklet sürmek )3 ayda varya öyle zayıfladım kı...yani oluyomuş anlayacağın..ben bile inanamadım...resmen zapzayıftım...gelinlik ne süper yakıştı biliyomusun!!!.)))kilomuda korudum yaniiiii..öyle evlenince hemen almadım...çünkü ne güzel fiziğe sahiptim...kolay kolay alır mıyım hiç???dikkat ettim hep...herşeyden yedim..ama az vede dengeli...amaaaa takiii hamile kalıncaya kadar...gebeliğimin 5 ayında gene zayıftım ama son aylarda bi aldım...yani düşün...85 kiloya kadar cıktm....şimdide dogum kglarını genc kızken nasıl verdım öyle vermek istiyorum....veriyorumda ...sadece 10 kılo var....başaracagımı bılıyorum...cünkü bıde gencım..yaşım henüz 23....1 oglum var altı aylık...işte böyle..sende sakın ümitsizlıge düşme....ben yeni yıla istediğim kiloda girmeyi hedefliyorum...10 kılo o zamana gider herhalde...görcz...bu arada ben hergün sabah ac karnına 50 dakka aksam yemekten 1-2 saat sonra 30 dakka sürüyürum...günde 2 defa yanı....

merhaba canım , bende internetten aldım koşu bandımı , ikinci el. goodman omega markalı(350 tl.) gayette güzel çıktı, çok şükür.kullanalı bir ayı geçti, çok memnunum , sizede tavsiye derim.umarım veririz bu kiloları, sevgiler :)

X