Düğün yaa ben ne yapıcam

pamukluprenses

Cennet kokulu oglum....
Kayıtlı Üye
29 Mayıs 2009
564
7
39
:çok üzgünüm::çok üzgünüm::çok üzgünüm:kızlar konu kısaca şu işanlım bandırmalı orda oturcaktık sonra iş meselesi falan derken dedik bursada oturalım ama bi türlü bursadan bi iş ayarlanmadı olanlarda bizi gecindirmeycek kadar az oldu bizde bandırmada oturalım dedik orda iş buldu maaşıda iyi üstelik küçük yer hayat daha kolay dedik ben bunu anneme babama söledim küplere bindiler akşamdan beri aglıyorum. biz nişanlımda bi bucuk sene öncede şimdi babam tutturdu ben başka camaşır bulaşık makinası alcam diye onları bana sormadan aldınız dedi işi yokuşa sürü konuşmuyo ben yanlış yaptıgımı düşünmüyorm ama cok kötü oldum son 3ayımda benle konuşmayacaklar sanırım

1. Aileniz zaten nşanlınızın bandırmalı olduğunu bilmiyor mu? Orada oturacağınızı bilmiyorlarmıydı?
2. Daha işi gücü oturmadan neden evlenmeye kalkıyorsunuz ki... Bi bekleyin, başlasın çalışmaya biraz para biriktirsin, kendini garantiye alsın...
Nişanlandıktan sonra iş arandığı nerede görülmüş... ışsiz nişanlanıp Burasada oturucaz falan diye sözler verip sonra Bandırmada iş bulunca ailenizin tepki göstermesi normal olmuş...
Ailesi orada olduğu, küçük yer olduğu için aileniz Badırmada oturmanızı istememiş olabilir.
Yüksek lisans mzunusunuz, eğitimcisiniz. Bandırmada ne iş yapacaksınız??? Sizi düşündükleri için tepki göstermişler bence...
3. Çamaşır makinası konusunda babanız yanlış düşünmüş ama siz de çok acele etmişsiniz almak için...

biz kimseye yük olmadan herşeyimizi almak istedik evet biliyolardı ben zaten atama bekliyorum nişanlandıktan sonra işsiz kaldı yani ne yapmalıydım nişanlandık sen işsiz kaldın hadi biz ayrılyoruzmu demeliyim şartlar böle oluştu ayrıca biz söz vermedik bursadan iş bulunursa dedik neyse fikir için teşekkürler

Canım sinirlenmene gerek yok, bu detayları ben bilmiyordum sonuçta.. Senin ilk mesajda yazdıklarından yola çıkarak böyle bir yorum yaptım....
Ailen zaten nişanlının Bandırmalı olduğunu orada yaşama ihtimali olduğunu biliyorduysa ki biliyorlardı demişsin niye bu kadar tepki gösterdiler anlayamadım..
Umarım herşey gönlünce olur...
Bundan sonra da lütfen bu kadar çabuk sinirlenip sert mesajlar yazma, seni tanımıyorum sende beni.. Büyük ihtimalle senden yaşça büyüğüm, sadece mesajında yazdığın kadar taıyabilirim seni ve ilk mesajına göre yorum yaptım....

:çok üzgünüm::çok üzgünüm::çok üzgünüm:kızlar konu kısaca şu işanlım bandırmalı orda oturcaktık sonra iş meselesi falan derken dedik bursada oturalım ama bi türlü bursadan bi iş ayarlanmadı olanlarda bizi gecindirmeycek kadar az oldu bizde bandırmada oturalım dedik orda iş buldu maaşıda iyi üstelik küçük yer hayat daha kolay dedik ben bunu anneme babama söledim küplere bindiler akşamdan beri aglıyorum. biz nişanlımda bi bucuk sene öncede şimdi babam tutturdu ben başka camaşır bulaşık makinası alcam diye onları bana sormadan aldınız dedi işi yokuşa sürü konuşmuyo ben yanlış yaptıgımı düşünmüyorm ama cok kötü oldum son 3ayımda benle konuşmayacaklar sanırım

herşey olacagına varır pamuklu prenses. :teselli:sabretmenten başka yol yok görünüyor.
nişanlının gelip annen babanla etraflıca konuşması gerekiyor bence...

benim anlamadığım evlendikten sonra kocanla beraber nerde oturursan oturabilirsin ailen niye bozuluyorki? ne demişler doğduğun yer değil doyduğun yer senin memletketin. bu aileleri anlamak çok zor. şurda son günlerinizi bari iyi geçirin dimi? her şey planlandığı gibi olacak diye bişey yokki. ailene kesinlikle katılmıyorum. üzme kendini sen de evlenmene az kalmış ne güzel eşin iş de bulmuş sevinmelisin. ailen de sevinmeli aslında ama ...

canım benim malesefki farklı şehirler olunca sorunlar her zaman oluyo benim düğünüme 20 gün var ama babam sağolsun burnumdan getiriyo yok şöyle yok böyle üstelik biz burda oturucaz eşim trabzonlu ama ben burayı istedim diye burdayız ama yine yaranamıyoruz ben anlamıyorum bu babaların düşüncesini Allah kolaylıklar versin canım sana zor işler bunlar

canim benim uzulme lutfen
ailen sanirim uzaga gitigin icin uzuluyor ve boyle gosteriyor belkide tepkisini anla onlarida
ayrica sen neden yanlis yapmis olasinki evlenince ayni yerde olup gecinememeniz dahami iyi olucak ayrica daha sonradan uzaga gitmiceniz ne malumki hersey nasip meselesi uzme kendini guzelim ins ailende anlayis gostericektir a.s.

canım üzülme nişanlılık dönemlerinde aileler tarafından bu tarz durumlar sıkça yaşanır duyuyoruz.sen sakin ol sabırlı ol sende istemezdin nişanlının işsiz kalmasını..şartlar bunu gerektirmiş suçun yok..eşya konusunada gelinince isteyen istediği eşyayı istediği zaman alabilir maddi gücü olduktan sonra..babanın buna tepkısine anlam veremedim..nişanlın bursada iş bulamadığı için seni alıp kendi ailesinden tarafa getircegi için babanda tepkisini bu şekilde belli ediyor demekki...ailenede haksızlık etme seni bu yaşa getirmişler okutmuşlar senden uzak kalma korkusu sarmıştır..senin orada mutlu olamayacagını düşünmüşlerdir..egitimcisin bandırmada kendine kısıtlı şartlarda iş bulursun diye düşünüyorlardır..ailenle aranzıda küslük olmaz canım benim sen evlatlarısın herkesden çok onlar senin mutluluğunu isterler..bu kadar kusur sorun kadı kızındada olur idare edeceksiniz..babanın siniri bi şekilde geçecektir.
Allah yar ve yardımcın olsun arkadaşım..herşey gönlünüzce olsun..

ya benim üzüldüğüm bu eşyaları biz onlara yük olmayalım diye aldık nişanlımın birikmişi vardı bütün beyaz eşyaları aldık onlardan bi istediğimiz yok ama gercekten anlamak zor ve ben babama cok düşkünüm duyduklarım cok hırpaladı beni burdada olsak aynı evdeki gibi olmayacak sonucta bursada baktıgımız kiralar bizim eve 30-40 dk uzaklık bandırmada 45dk 1saat arası fikirleri ve zaman ayırıp okuyan herkese cok teşekkürler...

canım nişanlın benim memleketten bizim buraya gelin gelceksin kısmetse bursaya da uzak değil biz canımız isteyince burdan gezmeye gidiyoruz ne var bunda

1. Aileniz zaten nşanlınızın bandırmalı olduğunu bilmiyor mu? Orada oturacağınızı bilmiyorlarmıydı?
2. Daha işi gücü oturmadan neden evlenmeye kalkıyorsunuz ki... Bi bekleyin, başlasın çalışmaya biraz para biriktirsin, kendini garantiye alsın...
Nişanlandıktan sonra iş arandığı nerede görülmüş... İşsiz nişanlanıp Burasada oturucaz falan diye sözler verip sonra Bandırmada iş bulunca ailenizin tepki göstermesi normal olmuş...
Ailesi orada olduğu, küçük yer olduğu için aileniz Badırmada oturmanızı istememiş olabilir.
Yüksek lisans mzunusunuz, eğitimcisiniz. Bandırmada ne iş yapacaksınız??? Sizi düşündükleri için tepki göstermişler bence...
3. Çamaşır makinası konusunda babanız yanlış düşünmüş ama siz de çok acele etmişsiniz almak için...

bandırmayıda bu kadar kötülemeyin lütfen burda yaşan insanlar ne iş yapıyor arkadaşlarda iş bulur elbet

biliyorum canım yakın zaten isteme olurken nişanda falan hep bandırmada oturacagımız konuşuldu ama işsizlik olunca dedik bursada iş olursa belki oturabilirz ama işte şimdi yine konuştuk annemle madem gideceksin bizden destek bekleme dedi anlamıyorumki ne yapmalıyım şu 3ay burnumdan gelecek anlaşıldı mafoldumben mafoldumbenmafoldumben

kızlar desteginiz için teşekkürler ama hiç düzelmiyo yaa artık tehdit ediyolar bizden yardım beklemeyin diye ben zaten bu konuda cok hassas oldugum için iyice psikolojim bozuldu babam bu sefer nişanlıma hakaret etmeye başladı o calışmayacak sürüneceksiniz falan diyo halbuki işsiz oldugunda bile boş durmadı günlük her işi yaptı ama aklınıza gelen herşeyi ve şimdi işin yanında ekstra bişeyler yapıo nerdeyse 16-17 saat calışıo nasıl bunları der anlamıyorum artık kafam durdu anlamakta cok zorlanıyorum. nişanlımla konuşmuyoruz bile cünkü ikimizde morali bozuk bu durumdan tez zamanda kurtulmak istiyorum neyin cezasını cekiyorum bilmiyorum

canım ya bandırma çok güzeldir bandırmalı olarak söylüyorum iş olanakları olarak fazla yok ama zaten nişanlında iş bulmuş hem bandırma bursa arası ne kadar ki ailen niye bu kadar tepki gösteriyor millet türkiyenin bir ucundan bir ucuna gidiyor millet bandırma istanbul arası gün yapıyor bursada aynı en fazla 2 saat sürer sanırım aileni senden ayrılmak üzüyor ama evlendiklerinde onlarda ailesinden ayrıldı bunu unutuyorlar ..:jeyyar:

üzülme cnm ailen bunu kabul edecektir basta istemesede :teselli:
senin mutlulugun önemli olan gerisi boş nerde oturdugun hangi makine alındıgı filan :eek:lmaz:
surda az bir zamanın varkende ailen seninle küsüp konusmucak degildir herhalde yerimseniben
hakkında hayırlısı olur inş hersey düzelir gönlünce olur dilerim ki a.s.

Valla tatlım ailenin buna karışmaya hiç hakkı yok aksine sevinmeleri lazım kendiniz yapıyorsunuz diye:eek:lmaz: bizde neler yaşadık çok şükür geçti:umursamaz:

Örneğin ailemle aynı semtte oturmıycam diye annemin yapmadığı rezillik kalmadı iş nişan bozmaya kadar geldi baktı ben bozmuyorum dediğim dedik karşı tarafa sıçradı olay onlarda kesin hükmü koydu kendileri bilir şimdi paşa paşa normale döndükaydirigubbakcemile3 çok şükür:lepi:

sende al karşına konuşmak istiyorum de durumu izah et tatlılıkla yoksa kendi dedikleri olmayınca böyle tatsızlıklar oluyor :sinifsinif:

X