Saç Dökülmesi, Yıpranmış, Kırılmış Saçlar Yağlı ve kepekli saç derisi için yardım lütfen :/

Yıpranmış Kırılmış Saçlar, Saç Dökülmesi ve Çözümleri

DrAdige

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
29 Ağustos 2011
355
7
Merhaba Kk üyeleri bana bir yardım lütfen. saç kepeginden kurtulamıyorum. ince telli dalgalı yaglı ve çok fazla dökülen az saçlarım var. head shoulders ı 3cü kutudan sonra kepek ve yaglanma yapıyor. bir cok reklam hevesli sampuanlari kullandim eskilerden bi clear kalmisti onuda babam aldi clear bitkisel sentez yeni kullanıyorum. 2-3 bazen 4 günde bir saçımı yıkıyorum. saç derim yanıyor kaşıntıdan dolayı. saç derim yara kıpkırmızı kan topladı. uçlarını tarıyorum banyoda. ılık suda 15 dk duruluyorum. tarak degdiremiyorum dibine. saç dipleri sivilce gibi kabarcıklar var. banyodan çıkınca acısı gidiyor. sorun yok yumusacık miss gibi kokuyor. ama kepek kalıyor. kurumaya başladıkça kaşınıyor. deriyi kaşımamak için saçımı çekiyorum vuruyorum koca bir kepek çıkıyor. bıktım yemin ederim bende bir çare arıyorum. vichy dercos iyi diyorlar ama pahalı diye aldırmıyor ailem. dermatolog yok yaşadıgım şehirde olsada yazdıgı şampuan pahalıdır diye gitsemde yazdıklarını sgk ödemiyorsa alamam çözümü olan var mı? Saç botoksu bunun için yararlı olur mu? Amasya çevresinde yapan kuaför var mı dır?

Son düzenleme:
Canim ayni sorunlar bendede var.
Hic bi sampuan ise yaramadi.
Su an memnun oldugum bi sampuan kesfettim. Yaralar azaldi, kasinti kayboldu.
Bi kepek sorunu kala kaldi.
Sampuanin ismi Zarqa dandruff shampoo.
Tabi turkiyede varmidir bilemem. Bi arastir istersen.

Bi sorum olucak, kapalimisin?
Cunku bu anlattiklarin ben dahil cogu kapali bayanlarda oluyor.

Su gunler revox markasinj cok merak ediyorum.kapali bayanlar icinmis.
Bilgisi olan varsa yardim bekliyorm kizlar:KK55:

Kepek problemi olanlar kesinlikle Clear Bitkisel Sentez ya da Clear dökülmeye karşı ve kepeğe karşı şampuanı denesinler, yıllarca kepek sorunu yaşadım clear kullandıktan sonra tek kullanımda kepeğin k si kalmadı

X