Yakın arkadaş neden böyle yapar?

Güvendiği bir tanidiksin işte olay bu
Sana guveniyordur ama seninle eglenmiyordur kafasına göre

Ne dersen de,aramazsan yıllarca aramayan biri arkadaşın değildir.net

Yerinde olsam irdelemezdim daha
Yok sırlarını verdi yok şunu yaptı
Olabilir boş bulunp sır verilir yada birilerine güvenip birşeyler yaptırılır insanlık hali
Ama kapı gibi mesafe koyuldu sana 20 yıldır anlamadin mi?

bence bu kişi sizi seviyor ama içe dönük birisi ve siz daha çok buluşmak vs istiyorsunuz muhtemelen ve ona ulaşamayınca annesine kadar aradığınıza göre sizde çok ısrarcı birisiniz farkında olmasanız da. yani birinin telefonlarınızı açmadığı için annesini ablasını aramanız bence çok ısrarcı ve boğucu bir tavır. o da buluşmak istemediği için ya da size göre daha az buluşmak istediği için telefonu açmıyor konuşmuyor. siz zaten sürekli arıyor gerekirse annesini arıyorsunuz kaybetme korkusu olmadığı için de telefonunuzu açıp açmamak önemli değil onun için. e arada bir buluşsa sizle siz muhtemelen yine sık sık arayıp buluşmak isteyeceksiniz gibi geldi bu ısrarcı tavrınızdan dolayı. olayları tam bilemediğim için varsayım üzerinden yorum yapıyorum.

Hayatımda ilk kez böyle bir bakış açısı gördüm, eşinizle tanışıncaya kadar napıyordunuz??

Konuyla Ne alaka?

Neden ailesini arıyorsunuz ulaşamayınca? Bu kadar ısrarcı olmayin belli ki o sizden biraz uzak durmak istiyor. Nikah şahidi olmanızı da ya başkasına guvenememistir ya da is o vakte geldiğinde size olamyacaginizi söyleyecektir bence.
Çünkü sizinle yakin olmak istese size hic gelmezken başkasına oturmaya gitmesi zaten her seyi anlatıyor. Sizinle yakin olmak istemiyor

Benim de böyle bir kuzenim vardı. Ben ararsam şahaneydi ama o aramazdı, doğum günümü kutlamaz ben kutlamayınca trip atardı. En son koptuk, artık çarşıda falan karşılaşırsak konuşur hale geldik. Boşa yorma kendini değmiyor. Nem de ilk zamanlar çok üzülmüştüm ama boşunaymış. İnsanlara sana davrandıkları gibi davran en doğru yol bu

Ya şöyle bu devirde sırdaş bulmak çok kolay mı diye düşünüyorum. Bu huyu dışında kırıldığım bir şeyi yok bir kere sırrımı verdiğini görmedim. Başka arkadaşım arkamdan konuştu ama daha hiç duymadım bu arkadaşımdan böyle birşey. Ailesinin içine girerim temiz aile içleri iyi bana davranışları iyi. Sadece bu sorun aramızda. Bu kadar yıl kavgamız yok asla yalanımız yok. Bunu düşününce böyle birini tek kalemde silmek zor. Ama bu durum beni köşeye sıkıştırdı ondan fikir istedim.

Aramak derken normalde ararkende annesini arıyorum. Telefonu hep sessizde ve yeğeni oyun oynuyor. Sıkıştırmıyorum ısrarcı değilim çok sık aramam. Aradığımda mesela bir yere gidicez sözleşmişizdir ona ulaşamam annesinden ulaşırım. Telefona 2 hafta sonra bakar.
Ama bu başkasına gitmesi benim kalbimi kırdı aramadım uzunca süre hiç

Belkide teşekkür ederim. Bu davranma konusunda dikkat ediyorum ömrümde kimseye kötülük etmedim ama kazık yedim bende, mesela çok karışmıyorum. İstemesnde çok karışmadı köşeden video çektim birde bir kaç foto içine girmedim.

Ya annesini arama kısmı şöyle mesela nişanda benden bir şey istedi veya buluşucaz ya ben arasamda ulaşmayacagını bildiğim için annesini arayıp oradan söylüyorum. Telefonu hep sessizde ezelden beri böyle yani şöyle anlatayım önceden çekingen diye düşündüm. Çünkü biz bir yere gidince mesela otobüste kart basamaz utanır bir yerde hesap ödeyemez falan. Bundan diye düşündüm telefonda konuşmaktan çekinir. Ama başkasına gidip bana gelmeyince orada çok kırıldım. Sürekli gitmem 1 2 ayda birdi bir babası hasta iken daha sık gittim destek için o kadar.

Hayatımda ilk kez böyle bir bakış açısı gördüm, eşinizle tanışıncaya kadar napıyordunuz??
Ben evliyim demedimki , insan yeri geliyor eşini bile tanıyamiyor dedim , yani demek istediğim insanın huyunda var nankörlük örn konuyu yazan arkadaşın o kadar çabasına rağmen karşılık gorememesi ?

Ben evliyim demedimki , insan yeri geliyor eşini bile tanıyamiyor dedim , yani demek istediğim insanın huyunda var nankörlük örn konuyu yazan arkadaşın o kadar çabasına rağmen karşılık gorememesi ?
Valla nasıl bir çevrede yaşıyorsunuz bilemem ama maddi manevi ardımda kaya gibi duran dostlarım var. İnsanın hamurunda nankörlük var evet ama herkes bazı kötü yönlerini törpüler ve sosyal hayata karışır size denk gelmemiş demek ki...

belki gittiği kişi aşırı ısrar etmiştir gelsin diye ya da başka bir şey vardır. bence siz seviyorsunuz bu arkadaşınızı, huyu böyle demek ki yapacak bişey yok. çok aklınıza takılıyorsa da açıkça sorun

Yok malesef bana denk gelenlerin hepsi , üstün zekalı adamı kullanmaya çalışan tipler

Aslında belli ediyorum, farkında da. Sanırım ya böyle kabul edicem ama kendimi kötü hissediyorum yalan yok.

bende de aynisi var. cok nadiren ararim. iletisimi gerekmedikce minimumda tutuyorum, ustelik bilincli yaptigim bir sey degil.

bende de aynisi var. cok nadiren ararim. iletisimi gerekmedikce minimumda tutuyorum, ustelik bilincli yaptigim bir sey degil.
Bunu bende yapıyorum canım ama bu durum farklı hiç mi aramaz bir insan bir yılda? Bana bu farklı geliyor ya da ben abartıyorum bilmiyorum

Sanırım günlük muhabbet ettiği insanlar sizden biraz daha farklı. Benim de var böyle bir arkadaşım. Ben aramasam aramıyor. Normalde takılacağım şeyler değil ama bir keresinde zorlukla "müsait" olduğu bir zaman ayarladık. (Oysaki ben esnek saatli vardiya ile çalışıyordum) Benim telefonumdan kahve fotosu çekip hikayemde paylaştı kendini etiketledi. Kahve fincanı asla paylaşmam ben çok avam bir hareket geliyor bana. hiç yapmam ben ama bir şey demedim. Demek o da paylaşacak diye düşündüm. Yanından ayrılınca bir saat sonra hikayesini gördüm. benim peşimden çıkmış başkalarıyla makyaj yapmalı oje sürmeli video çekip paylaşmış daha şimdi. Nikah şahidimdi. Ondan beri de görüşelim diye aramadım. Yazık oldu.

Benim de tüm yakınlarım bu huyumdan şikayetçi. Belki size garip gelecek ama biri beni aradığında kim olduğu farketmeksizin telefonun başında bekliyorum araması bitsin diye. Nefret ediyorum telefonda konuşmaktan, hayatımdaki herkesi çok seviyorum ama aramak konuşmak istemiyorum. Ha ben normalde de pek konuşmayı sevmem o ayrı. Kapı çaldığında da aynı şeyi hissediyorum mesela, benim bir sürü travmam psikolojik sorunlarım var tabi bu konu uzar gider. Arkadaşım çekingen diyorsunuz belki o da böyle hissediyordur, bu konuyu sürekli dile getirip sıkmayın derim ha siz aramışsınız ha o aramış ne farkeder ki 20 yıllık arkadaş kardeş gibisiniz, böyle şeylere takılmayın sizin için büyük bir sorun değilse.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…