Yakın mesafedeki annede yatılı kalınır mı ?

Sunshine1

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
9 Şubat 2021
8.472
8.120
26
Merhaba kızlar günaydın. 🌸
Sizlerin bir konuda fikrini almak istiyorum. Annemle yakın oturuyoruz özel arabayla 10 dakika toplu taşımayla 30 45 dakika. Haftada 1 de görüşüyorum. Yalnızlar kimseleri yok koca evde 2 kişi diğer kardeşim uzakta. Annem sürekli kızım yatın burda diyor bende anneme uygun olmadığını yakın oturduğumuzu zaten görüştüğümüzü söylüyorum. Pandemiden dolayı zaten gittiğimizdede herkes mesafeli oturuyor gönülleri olsun diye uğruyorum bir de anne yüreği bana sürekli birşeyler vermek istiyor. Şimdide babam bayram diye çikoalta almış kızım gelsinde alsın diye. Anne gelirim tabi uğrarım 1 saat dedim ama kocanda gelsin yatın burda diyor. Eşim yüksek ihtimalle gerek yok dicektir. Birkere annesde dedi yok evimiz var bizim dedik şimdi annemde kalırsak kayınvalideme de sanki ayıp etmiş olurum gibi geliyor. Kafam karıştı gerek olmadıkça yatıya kalmayı doğru bulmuyorum doğum olur ne bileyim şehirdışında kardeşim gelir yengemle vakit geçirmek için kalırım istisnadır hastalık falan olur da özlediğinden kal diyorlar. Bende alışılır sürekli isterse düzenimin bozulmasından korkuyorum. Bir de eşim rahat edemez işe giderken duş alıyor her sabah. Annemde sen gel tek yat diyor. Ramazanın ilk günü gittik iftara kimseleri yok gelmiyor diye herkes tabağını alıp önünde yedi dikkat ettik ama bu yatılı kalma durumuna nasıl çözüm bulucam ? Anneme nasıl açıklayabilirim?

Sizin denge durumunuz zaten pamuk ipliğine bağlı bence
Annenizde kalırsanız kayınvalide de kalmaya başlayacaksınız
Çünkü eşinizin talep etme hakkı olacak

Bi de herkes evde 2 kişi zaten
2 kişi iyi bi sayı bence evde olmak için
Tek değiller sonuçta
Birbirlerine yoldaş olacaklar işte

anneme yakın oturuyorum ve annemde başlarda kalin diyordu artık alıştı.

7 yıllık evliyim. evim boyanınca boya kokusu var diye kalmistik esimle. birde esim yurtdısına gidince ben oğlumla evde yalniz kalmayayim diye kalmistı oda tabi pandemiden onceydi. onun disinda doneriz evimize zaten araba ile 5 dk gerek yok. Şu aralar virus var diye uğramıyorum bile telefonda konusuyoruz anne farzetki ayrı sehirdeyiz biraz sabir virus cok costu diyorum.

Bende sizin gibi orada kalirsak kayinvalidemle de aynı sehirdeyiz onlarda da kalmam gerekir diye dusunerek kalmadım. kayinvalidemlerde de esim yurtdisina gittiginde gonulleri olsun diye onlarada gitmistim kendileri cagirmisti o kadar.

Herkes kendi evinde rahat. aileniz sizin evlendiginize alisması lazım.

Kanarya lütfen rica ediyorum şu 18 gün için bari yatılı kalma, gitme gelme durumu olmasın.
Bittik tükendik artık.
Bu kalma olaylarından vazgeçilmedi diye bu haldeyiz.

Bitmişiz artık ne kalması ya ?
18 gün değil iftara gelinde yarın sabah burdan işe geçersiniz dedi. Kız 18 gün nasıl kalayım ben 18 gün kendi evimde ne yapıcam diye düşünüyorum 😔

Sizin denge durumunuz zaten pamuk ipliğine bağlı bence
Annenizde kalırsanız kayınvalide de kalmaya başlayacaksınız
Çünkü eşinizin talep etme hakkı olacak

Bi de herkes evde 2 kişi zaten
2 kişi iyi bi sayı bence evde olmak için
Tek değiller sonuçta
Birbirlerine yoldaş olacaklar işte
Bende böyle düşünüyorum 🙏🏻

anneme yakın oturuyorum ve annemde başlarda kalin diyordu artık alıştı.

7 yıllık evliyim. evim boyanınca boya kokusu var diye kalmistik esimle. birde esim yurtdısına gidince ben oğlumla evde yalniz kalmayayim diye kalmistı oda tabi pandemiden onceydi. onun disinda doneriz evimize zaten araba ile 5 dk gerek yok. Şu aralar virus var diye uğramıyorum bile telefonda konusuyoruz anne farzetki ayrı sehirdeyiz biraz sabir virus cok costu diyorum.

Bende sizin gibi orada kalirsak kayinvalidemle de aynı sehirdeyiz onlarda da kalmam gerekir diye dusunerek kalmadım. kayinvalidemlerde de esim yurtdisina gittiginde gonulleri olsun diye onlarada gitmistim kendileri cagirmisti o kadar.

Herkes kendi evinde rahat. aileniz sizin evlendiginize alisması lazım.
Evet o durumlar haricinde gerek olmadığını düşünüyorum uygun dille anlatacağım

Kayınvalideme ayıp etmiş olurum değil annemde kalırsam o da ister kalmamızı, sorun çıkarır desen daha gerçekçi olurdu. Çekiniyorsunuz bu durumdan bariz bir şekilde, kadın eve gelen ailenle sizi yalnız bırakmıyor, oğlu orada kalsa yüreğine iner mazallah.

O kadar yakın mesafe de kalmaya gerek yok ayrıca. İki kişi olmaları yalnız olmaları demek değil ki, birbirlerine en güzel arkadaş, yoldaşlar zaten.

Son düzenleme:
18 gün değil iftara gelinde yarın sabah burdan işe geçersiniz dedi. Kız 18 gün nasıl kalayım ben 18 gün kendi evimde ne yapıcam diye düşünüyorum 😔

Gitmeyin işte gitmeyin iftara da gitmeyin kalmaya da.
Alacak nefesimiz kalmadı hala bu konuların açılmasını bile yanlış buluyorum ben.
Evlenmişsin artık annen de babanla kalıyor hala niye gidip kalasın ki keyfi olarak.
Ben 3 sene oldu evleneli daha 1 kere kaldım annemler de o da eşim Kıbrıs'a gitmişti.
Evlendikten sonra gidip hala kalınıyor, sonra kalmayanlara da sitem ediyorlar.

Benim annem bana çok sitem etti.

Gitmeyin işte gitmeyin iftara da gitmeyin kalmaya da.
Alacak nefesimiz kalmadı hala bu konuların açılmasını bile yanlış buluyorum ben.
Evlenmişsin artık annen de babanla kalıyor hala niye gidip kalasın ki keyfi olarak.
Ben 3 sene oldu evleneli daha 1 kere kaldım annemler de o da eşim Kıbrıs'a gitmişti.
Evlendikten sonra gidip hala kalınıyor, sonra kalmayanlara da sitem ediyorlar.

Benim annem bana çok sitem etti.
Anladım demekki tek benim annem değilmiş genelde sitem ediyorlarmış bunu çözmem lazım babamda kalsana herkes kalıyor diyor bende gülerler insana 10 dakika resim virüs var gelmem bile doğru değil dedm

Evet anneme söyledim birşy olmaz odadan çıkmayız diyor sinir geldi banada kalp kırmak istemiyorum 🤕
Bak şimdi ne düşündüm biliyor musun sen bunları yazınca
Aynılarını kayınvalide yapınca insan hemen dikenlerini çıkarıyor, mesafemi ayarlayayım filan oluyor ama anne yapınca en son raddeye kadar kalp kırmayayım oluyor:dondurma:

Anladım demekki tek benim annem değilmiş genelde sitem ediyorlarmış bunu çözmem lazım babamda kalsana herkes kalıyor diyor bende gülerler insana 10 dakika resim virüs var gelmem bile doğru değil dedm

Yok canım kalma sonra arkası kesilmiyor.
İlk başta hepsi sitem ediyor ama zamanla alışılıyor.
Ayrıca bak eşin her gün duş alıyormuş adam rahat edemez.
Şimdi her gün duşa girse ayıp olur, adam rahat edemez, gece sevişemezsin, eve gelince rahat rahat yatamazsın.

Kendini eşinin yerine koy sen gidip kv de kalabilir miydin.

X