Yakın mesafedeki annede yatılı kalınır mı ?

Kanarya lütfen rica ediyorum şu 18 gün için bari yatılı kalma, gitme gelme durumu olmasın.
Bittik tükendik artık.
Bu kalma olaylarından vazgeçilmedi diye bu haldeyiz.

Bitmişiz artık ne kalması ya ?

Türkiyede o kadar cok kisi yasaklari git gelmeleri ile deliyor ki, bu üc haftanin da pek bir ise yarayacagini düsünmüyorum.

Her ailenin dinamiği farklıdır. Ama ben de aynı sehirde yaşayanların doğru bulmuyorum kalmasıni. Benim ablam evleneli beş seneyi gecti, bir kere bile ne bizde kaldılar,ne biz onlarda kaldık (ben birkaç kere yatıya gitmiştim sadece). Hatta uzak şehirde cenazeye gittiğimizde bile otelde kalmışlardı onlar... Yani ne gerek var ki? Saat kaç olursa olsun altımızda araba var, zaten gidilebilir evlere.
Ama bir yakın arkadaşımın Kardesi her cuma ya karısını çocuğunu alıp annesinin evine geliyor, haftasonu yasaklarıni beraber geçirelim diye, ya eşinin annesine gidiyor ya da annelerden birini eve cagiriyor
Bir haftasonu da tek kalın, ailecek takılın di mi 😅 ama yok, bunu seviyorlar. O da onların aile düzeni,bir şey diyemem tabii.
Bir başka yakın arkadaşım hem annesine hem kayınvalidesine yürüme mesafesinde ev tuttu. Daha yeni evliyken bile haftada iki birinde, iki birinde kalırdı. Şimdi de aynı Sekilde idare ediyorlar. Mutlu da sayılmazlar bu durumdan,yavaş yavaş ,zamanla birbirlerine uyuz olmaya başladılar çünkü. Kabile gibi yaşıyorlar...
Yani gördüğün gibi, tek bir doğru yok. Sizin aile dinamiginize de uygun degil gibi kalmak, annen beraber bir gece gecirmeyi çok istiyrosa onları iftar + sahur bahanesiyle yatıya da alabilirsin. Gönülleri hoş olur en azindan

Son düzenleme:
Bak şimdi ne düşündüm biliyor musun sen bunları yazınca
Aynılarını kayınvalide yapınca insan hemen dikenlerini çıkarıyor, mesafemi ayarlayayım filan oluyor ama anne yapınca en son raddeye kadar kalp kırmayayım oluyor:dondurma:
Hele böyle, kayınvalidem ve kayınpederinin yalnız kimseleri yok diye düşünülmez. Hadi düşünülmedi diyelim, kesin bir dille bu kalma isteğini geri çevirmeyen eşe ciddi ciddi kızılır, onun kalp kırmamak gibi bir hassasiyeti olmamalı çünkü.

salgın var olmaz da olağan şartlarda da olmaz

hele aynı şehirde kv varken asla olmaz

ben kv de kalırdım ilk evlendiğimde

zira akşam 8 gibi işten çıkar giderdik

şehrin diğer ucunda otururduk arabamız da yoktu

toplu ulaşım da erken biten bir yerdi iki üç vesait git gel yorucu olurdu

gidince kalır sabah da kalkar işe giderdik oradan iş daha yakındı

ama pandemide kalmazdım

senin durumunda gerek yok hele de ayrı odada kalırız vs gerçekten makul değil

annene gelecek umudu aşıla

virüs bitince böyle yakın bir yere kaçarız birlikte tatil gibi gider kalırız de

çikolatada vs bir şey yok özenmiş almış baban da kalmayı ötele

Türkiyede o kadar cok kisi yasaklari git gelmeleri ile deliyor ki, bu üc haftanin da pek bir ise yarayacagini düsünmüyorum.

Evet aynen öyle.
Bizim apartman da var bir tane.
Gece 12 hala misafir gönderiyor.
Gitmeler gelmeler hiç bitmedi.

İnsanlara avazım çıktığı kadar bağırasım var.

pek annelerin kabul edeceği bir sebep değil

burada duş yok mu, alsın burada duş der geçerler :)))
Ya aslında haklisiniz ama insanlardaki bu bencil duygular beni çok sinirlendiriyor. Belki adamin 45 dk. tuvalette kalması gerekiyor ya da duşta uzun kalarak rahat hissediyor ya da dışını fırçalarken çıkan sesi kimsenin duymasini istemiyor allah allah.
Yani insanları zora sokmanin manası ne...

Evet aynen öyle.
Bizim apartman da var bir tane.
Gece 12 hala misafir gönderiyor.
Gitmeler gelmeler hiç bitmedi.

İnsanlara avazım çıktığı kadar bağırasım var.
Bizde de var..
Bazen diyorum anneme arayıp ihbar edicem bunlar yüzünden bitmiyor şu hastalık diye, ben kötü komşu olurmuşum insanların işine karışmamam lazımmış....

Merhaba kızlar günaydın. 🌸
Sizlerin bir konuda fikrini almak istiyorum. Annemle yakın oturuyoruz özel arabayla 10 dakika toplu taşımayla 30 45 dakika. Haftada 1 de görüşüyorum. Yalnızlar kimseleri yok koca evde 2 kişi diğer kardeşim uzakta. Annem sürekli kızım yatın burda diyor bende anneme uygun olmadığını yakın oturduğumuzu zaten görüştüğümüzü söylüyorum. Pandemiden dolayı zaten gittiğimizdede herkes mesafeli oturuyor gönülleri olsun diye uğruyorum bir de anne yüreği bana sürekli birşeyler vermek istiyor. Şimdide babam bayram diye çikoalta almış kızım gelsinde alsın diye. Anne gelirim tabi uğrarım 1 saat dedim ama kocanda gelsin yatın burda diyor. Eşim yüksek ihtimalle gerek yok dicektir. Birkere annesde dedi yok evimiz var bizim dedik şimdi annemde kalırsak kayınvalideme de sanki ayıp etmiş olurum gibi geliyor. Kafam karıştı gerek olmadıkça yatıya kalmayı doğru bulmuyorum doğum olur ne bileyim şehirdışında kardeşim gelir yengemle vakit geçirmek için kalırım istisnadır hastalık falan olur da özlediğinden kal diyorlar. Bende alışılır sürekli isterse düzenimin bozulmasından korkuyorum. Bir de eşim rahat edemez işe giderken duş alıyor her sabah. Annemde sen gel tek yat diyor. Ramazanın ilk günü gittik iftara kimseleri yok gelmiyor diye herkes tabağını alıp önünde yedi dikkat ettik ama bu yatılı kalma durumuna nasıl çözüm bulucam ? Anneme nasıl açıklayabilirim?
E yalnız değiller ki çiftler

Hele böyle, kayınvalidem ve kayınpederinin yalnız kimseleri yok diye düşünülmez. Hadi düşünülmedi diyelim, kesin bir dille bu kalma isteğini geri çevirmeyen eşe ciddi ciddi kızılır, onun kalp kırmamak gibi bir hassasiyeti olmamalı çünkü.
Onlar tabi ki yalnız kalabilirler
Eşimiz de o kadar yufka yürekli olmamalı ailesine karşı

Yanlış anlaşılmasın konu sahibi yapmıştır diye demiyorum da genel olarak dikkatimi çeken bir yaklaşım farkı oldu :dondurma:

Biz susalım herkes istediği gibi gezsin, dolaşsın, oturmaya gitsin biter illaki birkaç seneye hastalık dediğin nedir ki :işsiz::işsiz::işsiz:

Böyle giderse bizim ülke bitiremeyecek zaten kimse anlamıyor ne kadar kötü bir durumda olduğumuzu.
Sabahtan beri bizde konuşuyoruz.
Kapatacak mıyız, kapatamayacak mıyız.

Bu bile belirsiz.

Böyle giderse bizim ülke bitiremeyecek zaten kimse anlamıyor ne kadar kötü bir durumda olduğumuzu.
Sabahtan beri bizde konuşuyoruz.
Kapatacak mıyız, kapatamayacak mıyız.

Bu bile belirsiz.

bir de mesela hafta içi yürüyüşe çıkmayanların hafta sonu yürüyüşü depreşiyor

herkes aman açık hava bir şey olmaz modunda ama o açık havada da onlarca kişi dip dibe hale geliyor

hafta içi çalışanlara da değil sözüm çalışmayanlar dahi markete hafta sonu gidiyor vs

komşum var hafta içi evde takılıp hafta sonu pazar arabası ile markete gidiyor

yine bir başka tanıdık arabası var maddi durumu yerinde kendisi emekli yani tüm işlerini hafta içi halledebilir ama o her hafta sonu alacak bir şey bulup dışarıda

ben utanıyorum ama bunu yapan insanlar utanmıyor yine çoluk çocuk pidesini kapan iftara geliyor

evimi önü açık diye severdim ama şimdi geleni geçeni görmeyen bir yerde olsaymış da bari sinir olmasaymışım diyorum

X