Yakın mesafedeki annede yatılı kalınır mı ?

Evet aynen öyle.
Bizim apartman da var bir tane.
Gece 12 hala misafir gönderiyor.
Gitmeler gelmeler hiç bitmedi.

İnsanlara avazım çıktığı kadar bağırasım var.

Insallah saglik bakanin instagrami yoktur. Hafta sonu sokaga cikma yasagi olsa önceden gidip kalanlardan tut, kendini turist veya gurbetci olarak gösterenlerden devam et, "zaten kimse görmüyor" diye evlerde toplanlar ohoo. Sonrada adi "hükümet sayiyi indiremioooo" oluyor ama

Bak şimdi ne düşündüm biliyor musun sen bunları yazınca
Aynılarını kayınvalide yapınca insan hemen dikenlerini çıkarıyor, mesafemi ayarlayayım filan oluyor ama anne yapınca en son raddeye kadar kalp kırmayayım oluyor:dondurma:
Öz eleştiri aslında haklısınız ama ben bu anneci davranışlardı iki tarafada dikkat etmeye çalışıyorum. Yasak geldi kaynanamlar köye gidicek bizde gelelim istiyorlar. İçine sinmiyormuş. Kırmadan iş dolayısıyla gelemiycemizi söyledim. 🙏🏻

Yok canım kalma sonra arkası kesilmiyor.
İlk başta hepsi sitem ediyor ama zamanla alışılıyor.
Ayrıca bak eşin her gün duş alıyormuş adam rahat edemez.
Şimdi her gün duşa girse ayıp olur, adam rahat edemez, gece sevişemezsin, eve gelince rahat rahat yatamazsın.

Kendini eşinin yerine koy sen gidip kv de kalabilir miydin.
Kalamazdım o yüzden direniyorum kalmıyorum 🙈

Her ailenin dinamiği farklıdır. Ama ben de aynı sehirde yaşayanların doğru bulmuyorum kalmasıni. Benim ablam evleneli beş seneyi gecti, bir kere bile ne bizde kaldılar,ne biz onlarda kaldık (ben birkaç kere yatıya gitmiştim sadece). Hatta uzak şehirde cenazeye gittiğimizde bile otelde kalmışlardı onlar... Yani ne gerek var ki? Saat kaç olursa olsun altımızda araba var, zaten gidilebilir evlere.
Ama bir yakın arkadaşımın Kardesi her cuma ya karısını çocuğunu alıp annesinin evine geliyor, haftasonu yasaklarıni beraber geçirelim diye, ya eşinin annesine gidiyor ya da annelerden birini eve cagiriyor
Bir haftasonu da tek kalın, ailecek takılın di mi 😅 ama yok, bunu seviyorlar. O da onların aile düzeni,bir şey diyemem tabii.
Bir başka yakın arkadaşım hem annesine hem kayınvalidesine yürüme mesafesinde ev tuttu. Daha yeni evliyken bile haftada iki birinde, iki birinde kalırdı. Şimdi de aynı Sekilde idare ediyorlar. Mutlu da sayılmazlar bu durumdan,yavaş yavaş ,zamanla birbirlerine uyuz olmaya başladılar çünkü. Kabile gibi yaşıyorlar...
Yani gördüğün gibi, tek bir doğru yok. Sizin aile dinamiginize de uygun degil gibi kalmak, annen beraber bir gece gecirmeyi çok istiyrosa onları iftar + sahur bahanesiyle yatıya da alabilirsin. Gönülleri hoş olur en azindan
Evet doğru düşünüyorsunuz herkes farklı ama banada çok doğru gelmiyor. Her hafta görüşüyoruz her gün arar annem (huyudur) kalmayada çok gerek yok sürekli isticek bu sefer.

salgın var olmaz da olağan şartlarda da olmaz

hele aynı şehirde kv varken asla olmaz

ben kv de kalırdım ilk evlendiğimde

zira akşam 8 gibi işten çıkar giderdik

şehrin diğer ucunda otururduk arabamız da yoktu

toplu ulaşım da erken biten bir yerdi iki üç vesait git gel yorucu olurdu

gidince kalır sabah da kalkar işe giderdik oradan iş daha yakındı

ama pandemide kalmazdım

senin durumunda gerek yok hele de ayrı odada kalırız vs gerçekten makul değil

annene gelecek umudu aşıla

virüs bitince böyle yakın bir yere kaçarız birlikte tatil gibi gider kalırız de

çikolatada vs bir şey yok özenmiş almış baban da kalmayı ötele
Öteliyorum canım eskidiniz artık kalsanıza diyor 🤦🏼‍♀️

Insallah saglik bakanin instagrami yoktur. Hafta sonu sokaga cikma yasagi olsa önceden gidip kalanlardan tut, kendini turist veya gurbetci olarak gösterenlerden devam et, "zaten kimse görmüyor" diye evlerde toplanlar ohoo. Sonrada adi "hükümet sayiyi indiremioooo" oluyor ama

İşte genelge yayınlandı.
Tam kapanma olacak deniliyor.
Benim çalıştığım yerde bile kapanacak mıyız kapanmayacak mıyız sorusu dönüyor sabahtan beri cevabı bilen yok.
Öyleymiş de böyleymiş de işte nereden tutarsan tut konu elinde kalıyor.
Korona var herkes hala düğün derdinde, doğum günü yapayım.
Geçen bir arkadaşım çocuğuna diş buğdayı partisi yapmış.

İnanamıyorum yani kendimi yırtmak istiyorum artık bu kadar da olamaz.

Senin durumunda olmaz kanarya. Sen annende kalsan eşin de kendi annesinde kalmak ister ve laf vermiş olursun. Gerek yok.
Evet seridina buna çok dikkat ediyorum. Bakınız tebrik ediceksiniz beni şimdi. Ben haftaiçi bi gün evdeyim o gün gündüzden annene gider akşam yemeğini evimde yapmaya gelirdim. Eşimede evimde kalmak istiyorum derdim annem kal desede yemeğe kalmazdı. Eşim bu tavrımdan dolayı annesi kardeşi izin günümde çağırdığında kanarya evde zaten yapıyor izin gününe çağırmayın dedi. Ben evliliği oturrtmak için uğraşıyorum iki tarafadw eşit olmaya çalışıyorum 🙏🏻

İşte genelge yayınlandı.
Benim çalıştığım yerde bile kapanacak mıyız kapanmayacak mıyız sorusu dönüyor sabahtan beri cevabı bilen yok.

Bende özel sağlık kliniğindeyim zorunlu poliklinik olmadığı için önline çalışıcaz

bir de mesela hafta içi yürüyüşe çıkmayanların hafta sonu yürüyüşü depreşiyor

herkes aman açık hava bir şey olmaz modunda ama o açık havada da onlarca kişi dip dibe hale geliyor

hafta içi çalışanlara da değil sözüm çalışmayanlar dahi markete hafta sonu gidiyor vs

komşum var hafta içi evde takılıp hafta sonu pazar arabası ile markete gidiyor

yine bir başka tanıdık arabası var maddi durumu yerinde kendisi emekli yani tüm işlerini hafta içi halledebilir ama o her hafta sonu alacak bir şey bulup dışarıda

ben utanıyorum ama bunu yapan insanlar utanmıyor yine çoluk çocuk pidesini kapan iftara geliyor

evimi önü açık diye severdim ama şimdi geleni geçeni görmeyen bir yerde olsaymış da bari sinir olmasaymışım diyorum

Onu hiç deme zaten.
Biz işten çıkıyoruz koştur koştur 6 ya yetişelim marketler kapanmasın diye canımız çıkıyor.
Kadın/adam belli yani evde ama o saatte gelmiş marketi işgal ediyor.
Delireceğim ya bu kadar duyarsız olamazsınız!
Ölen insanlara yazık cidden bak artık kafayı yeme noktasına geldim.
Ben daha hiç bir hafta sonu markete gitmedim.
Gerekirse almadım ama gitmedim.
Bakıyorum her cumartesi eline poşeti alan markete gidiyor.
Ailecek 4 kişi bir paket tuvalet kağıdı almaya markete gidiyorlar.
Ben böyle bir cahillik görmedim.

Biz boşuna kendimizi kasmışız diyorum.

Evet seridina buna çok dikkat ediyorum. Bakınız tebrik ediceksiniz beni şimdi. Ben haftaiçi bi gün evdeyim o gün gündüzden annene gider akşam yemeğini evimde yapmaya gelirdim. Eşimede evimde kalmak istiyorum derdim annem kal desede yemeğe kalmazdı. Eşim bu tavrımdan dolayı annesi kardeşi izin günümde çağırdığında kanarya evde zaten yapıyor izin gününe çağırmayın dedi. Ben evliliği oturrtmak için uğraşıyorum iki tarafadw eşit olmaya çalışıyorum 🙏🏻
Doğru yoldasın 😌

Açıkçası sabah ile gidileceğini günlerde çok rahat olmaz ve eşiniz o noktada haklı. Eşim de annemlerde kalmadı ama kalsa kalır ben ara ara kalırım. Özellikle gebelik sorunlarımla birlikte mecburi bir şekilde uzun süreli kaldım. Kayınvalidemlerde de kaldık. Yine bu dönemde sıkıntılı olduğum için epey rahatlattı durum. Kayınvalidemler yürüyerek, annemler arabayla 10 dakika. Mecbur oldu mu kalınır, birlikte bitmeyen bir sohbet varsa kalınır. Şehir dışından biri geldiyse vakit geçirmek için kalınır.

İşte genelge yayınlandı.

Hindistan gibi olmadan akillanmayacaklar var. Gecen Telefonda bir akraba ile görüstüm. Yasaklari deliyor, uyardim bende. Oda bana birsey olmaz modunda. Birde zaten dünyada insan fazlaligi varmis da, böylece bari onun sayisi düsüyor, dedi. Ben 😳 Allah Türkiyedekilere sabir versin. Almanyadada kurala uymayanlar var, am böyle degil.

Ne sen alış ne onlar alışsınlar herkesin kendi düzeni var bence uygun değil
Yapacak bişey yok kırılacaklar ama öğreneceklerrbir kere kaliverelim derseni hep isterler

Hindistan gibi olmadan akillanmayacaklar var. Gecen Telefonda bir akraba ile görüstüm. Yasaklari deliyor, uyardim bende. Oda bana birsey olmaz modunda. Birde zaten dünyada insan fazlaligi varmis da, böylece bari onun sayisi düsüyor, dedi. Ben 😳 Allah Türkiyedekilere sabir versin. Almanyadada kurala uymayanlar var, am böyle degil.

Almanya'da eminim daha iyidir.
Burası bildiğin gibi işte laftan sözden anlamayan ordusu.
Dediğin gibi herkes bana bir şey olmaz modunda.
Ölenlerde keyfinden ölüyor zaten.

Yaşadığım çağdan nefret ettim artık.

Bizim alışkanlığımız değildir aynı şehirde yatıya kalmak. Saat kaç olursa olsun herkes evinde döner sabah yine kahvaltıya falan gelinir. Kimi ailelerde bu bir alışkanlıktır sırf yatıya kalmak için bile gidilir. Ben rahat edemem uyumak için yaptığım kişisel bakımlarım pijamam yatağım ben bileyim alışkanlıklarımı sürdürmek isterim.

Öteliyorum canım eskidiniz artık kalsanıza diyor 🤦🏼‍♀️
Lütfen yanlış anlama annen çok iyidir çok seviyorum seni
Ama şu ettiği laf ne kadar bencilce evlilik zaten o eskidik moduna girmeden bir ömür o evliliği keyifle devamettirebilmektir zaten
Yoksa annen gibi e depresanları kullanmaya başlarsın belli yaştan sonra
Benzer bir anne de bende var
Sınırlarını koyman anneni sevmediğin anlamına gelmez vicdan yapma rahat ol
Bazen evlatlar büyüklük yapıp öğretici olması gerekebiliyor işte

X