Yakın mesafedeki annede yatılı kalınır mı ?

Açıkçası sabah ile gidileceğini günlerde çok rahat olmaz ve eşiniz o noktada haklı. Eşim de annemlerde kalmadı ama kalsa kalır ben ara ara kalırım. Özellikle gebelik sorunlarımla birlikte mecburi bir şekilde uzun süreli kaldım. Kayınvalidemlerde de kaldık. Yine bu dönemde sıkıntılı olduğum için epey rahatlattı durum. Kayınvalidemler yürüyerek, annemler arabayla 10 dakika. Mecbur oldu mu kalınır, birlikte bitmeyen bir sohbet varsa kalınır. Şehir dışından biri geldiyse vakit geçirmek için kalınır.
Evet saydıklarınızın hiçbiri yok şuan annem keyfi istiyor 🤕

Lütfen yanlış anlama annen çok iyidir çok seviyorum seni
Ama şu ettiği laf ne kadar bencilce evlilik zaten o eskidik moduna girmeden bir ömür o evliliği keyifle devamettirebilmektir zaten
Yoksa annen gibi e depresanları kullanmaya başlarsın belli yaştan sonra
Benzer bir anne de bende var
Sınırlarını koyman anneni sevmediğin anlamına gelmez vicdan yapma rahat ol
Bazen evlatlar büyüklük yapıp öğretici olması gerekebiliyor işte
Annem biraz eski kafalıdır anlamaz. Haklıısnız 😍

Evet saydıklarınızın hiçbiri yok şuan annem keyfi istiyor 🤕
Haddim değil belki ama sizede söyleyim,kızım evli başka şehirde kendisi,bayram için gelmek istiyorlardı kızım gelirseniz bakın evdeyiz bir yere çıkamayız ona göre dedim.
Olsun anne sizleri görmek istiyoruz dedi,içimdende keşke gelmeseler salgın var eve tıkanıp kalacağız dedim.
Bir anne olarak bu salgında çocukların gelmesini hiç istemedim açıkcası,birde ufak torun var .

Haddim değil belki ama sizede söyleyim,kızım evli başka şehirde kendisi,bayram için gelmek istiyorlardı kızım gelirseniz bakın evdeyiz bir yere çıkamayız ona göre dedim.
Olsun anne sizleri görmek istiyoruz dedi,içimdende keşke gelmeseler salgın var eve tıkanıp kalacağız dedim.
Bir anne olarak bu salgında çocukların gelmesini hiç istemedim açıkcası,birde ufak torun var .
Bende size birşey sormak isterim. Yasak geldi kayınvalidem kızı damadıyla köye gitme planı yapmışlar dün akşam geldiler ağzımızı aramaya sizde gelin diyorlar. Daraldım işteyim arıyor patronunla konuştunmu naptın gidelim hepbirlikte napcaksınız köyde bahçe var. Ben bu durumda ne yapmalıyım ? Eşiminde aklına giriyorlar gidelim burda kalcaksınız kimse yok diye. Anlamıyorum yani siz anlayışlı şekilde gelmeyin diyorsunuz kaynanam alt katta köye gidiyor diye bizide sürüklemek istiyor. Rahatsız oluyorum eşime sen git istiyorsan ben gelemem dedim. Kayınvalidem tekrar dile getirirle annem eşimle aramız bozuluyor söylüyorsunuz aklı kalıyor benim yüzümden gitmiyor alın götürün kalırım ben tek diye çıkışmakta istemiyorum. Annedir istiyor anlayışlı olayım dicem zaten alt katımda. Köydede biyere gidilmicek.

Almanya'da eminim daha iyidir.
Burası bildiğin gibi işte laftan sözden anlamayan ordusu.
Dediğin gibi herkes bana bir şey olmaz modunda.
Ölenlerde keyfinden ölüyor zaten.

Yaşadığım çağdan nefret ettim artık.
Aslında bu bir nevi tepki. Kimse hiçbir yere gidemezken belli insanlar cayır cayır gezerse ve hiçbir yaptırıma uğramazsa; bunun yanında evinin önüne çıkan adama ceza yazarsan millette deler bu yasağı. Yasak olacaksa herkese olacak. Bu turisti de kapsayacak; zengini de...Sosyolojik olarak araştırmak lazım fakat bu tepki sadece kurallara uymuyorlar değil bence. Diğer yandan tam kapanma tabii ki gerekli. Sağlık çalışanları için özellikle. Dayanacak güçleri kalmadı gerçekten. Ailesinden ayrı olanlar; çocuğundan ayrı kalanlar...Cidden çok ağır bir sınav. Hem de çok...

Şu surecte annenize babanıza virüs bulaştırmaktan korkmuyor musunuz gerçekten? Annelerin yüreği hep ister çocukları gelsin .Burada çizgiyi siz koyucaksiniz.Yasak gelmese de gitmeyecektim ben aynı şehirde orta noktada açık havada görüşüyoruz ortalama ayda bir şu aralar .Şimdi yasak geldi lafı bile olamaz artık. Gerekiyorsa kapıdan uğrayın alışverişlerini yapın ,hediyelesin ya da neyse artık ama kalmayin . Vakalar azalsın demiyorum bitsin artık 😔

Aslında bu bir nevi tepki. Kimse hiçbir yere gidemezken belli insanlar cayır cayır gezerse ve hiçbir yaptırıma uğramazsa; bunun yanında evinin önüne çıkan adama ceza yazarsan millette deler bu yasağı. Yasak olacaksa herkese olacak. Bu turisti de kapsayacak; zengini de...Sosyolojik olarak araştırmak lazım fakat bu tepki sadece kurallara uymuyorlar değil bence. Diğer yandan tam kapanma tabii ki gerekli. Sağlık çalışanları için özellikle. Dayanacak güçleri kalmadı gerçekten. Ailesinden ayrı olanlar; çocuğundan ayrı kalanlar...Cidden çok ağır bir sınav. Hem de çok...

Evet sen bebeğine süt almaya çıkan adama yaz cezayı ama gecenin bir yarısı hem de sarhoş şekilde arabasıyla gezen adama ceza yazma.
Bende kapanma taraftarıyım Seridina ama kapanmadan önce insanlardan özveri bekliyorum.
Artık son olsun özverili olalım ki bitsin.
Ondan sonra herkes özgürce gezsin.
Sağlık çalışanları bitti artık onlara diyecek lafım bile yok.

Herkes bitti, tükendik :KK43:

Pandemi zamani tabiki gidilmez.Bence anne pandemi var size hastalik bulastirir diye korkuyoruz diyebilirsiniz.Ama pandemi biterse gidip bir iki gun kalinabilir.Fazla abartmadan kimse annesine gitmiyor kalmaya bi tek ben mi gidiyordum ya Sasirdim😅😅

Bende size birşey sormak isterim. Yasak geldi kayınvalidem kızı damadıyla köye gitme planı yapmışlar dün akşam geldiler ağzımızı aramaya sizde gelin diyorlar. Daraldım işteyim arıyor patronunla konuştunmu naptın gidelim hepbirlikte napcaksınız köyde bahçe var. Ben bu durumda ne yapmalıyım ? Eşiminde aklına giriyorlar gidelim burda kalcaksınız kimse yok diye. Anlamıyorum yani siz anlayışlı şekilde gelmeyin diyorsunuz kaynanam alt katta köye gidiyor diye bizide sürüklemek istiyor. Rahatsız oluyorum eşime sen git istiyorsan ben gelemem dedim. Kayınvalidem tekrar dile getirirle annem eşimle aramız bozuluyor söylüyorsunuz aklı kalıyor benim yüzümden gitmiyor alın götürün kalırım ben tek diye çıkışmakta istemiyorum. Annedir istiyor anlayışlı olayım dicem zaten alt katımda. Köydede biyere gidilmicek.
İstedikleri kadar ısrar etsinler,hele şu dönemde başka bir yere gitmek resmen intihar etmekle aynı bana göre.
Buradada eşinize çok iş düşüyor istediğ kadar behçe olsun sonuçta kalabalık olmayacakmı o ev olacak.
Bunun vebalini alacaklarımı almayacaklar.

Evet sen bebeğine süt almaya çıkan adama yaz cezayı ama gecenin bir yarısı hem de sarhoş şekilde arabasıyla gezen adama ceza yazma.
Bende kapanma taraftarıyım Seridina ama kapanmadan önce insanlardan özveri bekliyorum.

Dün gece online bilet siteleri kitlenmiş,otobüste yan yana gelsin hazstalıkalr artık.

Çok haklısın. Aslında ben tam kapanma taraftarı olmadım hiçbir zaman. Şu an ise gereklilik oldu. Evde küçük çocuğu olan için ayrı dert; sağlıkçısı için ayrı dert; eşinden ayrı olan için farklı sorun. Umarım bu son olur.

Merhaba kızlar günaydın. 🌸
Sizlerin bir konuda fikrini almak istiyorum. Annemle yakın oturuyoruz özel arabayla 10 dakika toplu taşımayla 30 45 dakika. Haftada 1 de görüşüyorum. Yalnızlar kimseleri yok koca evde 2 kişi diğer kardeşim uzakta. Annem sürekli kızım yatın burda diyor bende anneme uygun olmadığını yakın oturduğumuzu zaten görüştüğümüzü söylüyorum. Pandemiden dolayı zaten gittiğimizdede herkes mesafeli oturuyor gönülleri olsun diye uğruyorum bir de anne yüreği bana sürekli birşeyler vermek istiyor. Şimdide babam bayram diye çikoalta almış kızım gelsinde alsın diye. Anne gelirim tabi uğrarım 1 saat dedim ama kocanda gelsin yatın burda diyor. Eşim yüksek ihtimalle gerek yok dicektir. Birkere annesde dedi yok evimiz var bizim dedik şimdi annemde kalırsak kayınvalideme de sanki ayıp etmiş olurum gibi geliyor. Kafam karıştı gerek olmadıkça yatıya kalmayı doğru bulmuyorum doğum olur ne bileyim şehirdışında kardeşim gelir yengemle vakit geçirmek için kalırım istisnadır hastalık falan olur da özlediğinden kal diyorlar. Bende alışılır sürekli isterse düzenimin bozulmasından korkuyorum. Bir de eşim rahat edemez işe giderken duş alıyor her sabah. Annemde sen gel tek yat diyor. Ramazanın ilk günü gittik iftara kimseleri yok gelmiyor diye herkes tabağını alıp önünde yedi dikkat ettik ama bu yatılı kalma durumuna nasıl çözüm bulucam ? Anneme nasıl açıklayabilirim?
Hiç gerek yok. Hem sizin için hem anne babanız için gitmemeniz daha iyi. Zaten haftada bşr uğruyormuşsunuz. Düzeninizi de bozmak istemiyorsunuz. Annenize pandemi ve yasak dönemi olduğu için kalmanızın uygun olmadığını söyleyin, doğru bir açıklama da olur bu.

Çok haklısın. Aslında ben tam kapanma taraftarı olmadım hiçbir zaman. Şu an ise gereklilik oldu. Evde küçük çocuğu olan için ayrı dert; sağlıkçısı için ayrı dert; eşinden ayrı olan için farklı sorun. Umarım bu son olur.

1 yıl önce yapılması gereken çözümdü bu şuan geç kalındı :KK43:
Bitsin artık bitsin.
Benim çocuğum yok olanların da Rabbim yardımcısı olsun.

Artık kimsenin dayanacak gücü kalmadı.

İstedikleri kadar ısrar etsinler,hele şu dönemde başka bir yere gitmek resmen intihar etmekle aynı bana göre.
Buradada eşinize çok iş düşüyor istediğ kadar behçe olsun sonuçta kalabalık olmayacakmı o ev olacak.
Bunun vebalini alacaklarımı almayacaklar.
Eşim de annesinin ağzıyla 17 gün napcaz evde değişilik olurdu dedi iyi git sen o zaman perşembe hastam var akşama kadar dedim. Ama aklım hala demediklermde. Her izin muhabbetinde ailesnin köye gidelim muhabbetinden sıkıldım. Şubat ayından beri ramazan bayramında gidelim diye başladılar. Ben mi abartıyorum bilmiyorum köyde yaşasalar demelerine gerek yok gider görürürz ya alt katımda zaten. 1 olur 2 olur anlıyorum birşey söylememeye çalışıyorum ama bana çok mantıksız geliyor. Kendi annemide eleştiriyorum bakın yanlış anlamayın. Ama anneme rahatlıkla çıkışıyorum tersliyorm gülüyorum kayınvalideme bişey diyememek üzüyor beni

Pandemiden bağımsız olarak ka-lın-maz.
Yeni evli insanların ne işi var anne baba evinde. Ne saçma sapan istekler bunlar. Kocanı bırakıp tek başına kalacakmışsın, sebebi annenin can sıkıntısı. Kusura bakmasın ama öyle iş olmaz. Kendi ailene sınır koyamazsan eşinin ailesine hiç koyamazsın. Elin oğlu senin annenin evinde kalmak için evlenmedi seninle, senin de onunla anasında kalmak için evlenmediğin gibi. Biraz empati.
Bunu hiç mesele dahi etmeden her seferinde hayır demelisin. Üzerine düşünülecek bir konu dahi değil. Huzurlu bir yuva istiyorsanız önce bağımsız yetişkinler olmalısınız (eşin de sen de). Yuvanı korumak istiyorsan anneni düşünme. Anneler naz yapıyor. Sanki kendileri hiç gelin olmadılar.

1 yıl önce yapılması gereken çözümdü bu şuan geç kalındı :KK43:
Bitsin artık bitsin.
Benim çocuğum yok olanların da Rabbim yardımcısı olsun.

Artık kimsenin dayanacak gücü kalmadı.
Benim var. Ayrıca da işe başladım. Evden çalışıyoruz eşimle. Allah'tan bize yardım edecek birini bulabildik yoksa çok zor olurdu. Anne babası ders anlatırken pencereden düşen bebek hala aklımda 😔

X