Yakın mesafedeki annede yatılı kalınır mı ?

Düzelir merak etme sadece tavsiyeleri dinle, bak burda yazanlar kaç yıldır evli, ben de yeni sayılırım beni dinlemezsen bile onları muhakkak dinle ve dikkate al 😇
O zaman kayınvalidem tekrar ısrar ederse şöyle diyeceğim “ anne hiç gelebilirmisiniz gelmek istermisin evde mi kalmak istersin işine engel olurmu demiyorsunda gel diyorsun kaç kere uygun olmuyor dedm sayamadım gelemiyoruz boğaldum valla”

Munecim teşekkür ederim değerli yorumun için bende böyle yapıyorum 🙏🏻
Kayınvalideye de sınır koymanız lazım, sormadan fazla yemek yapmayı, sizi sürekli yemeğe çağırmayı bırakmalı.
Aileler büyüklerimizdir sevelim sayalım, gerektiğinde yanlarında olalım, yardımlarına da koşalım ama evli kadınlar erkekler kendi evlerinde rahat bırakılmalı, hem özlemelerine de imkan yaratmalı, sürekli gel baskısı, yemek bizde, yatma bizde olsun diye diye kimseye nefes alacak zaman tanımıyoruz.

O zaman kayınvalidem tekrar ısrar ederse şöyle diyeceğim “ anne hiç gelebilirmisiniz gelmek istermisin evde mi kalmak istersin işine engel olurmu demiyorsunda gel diyorsun kaç kere uygun olmuyor dedm sayamadım gelemiyoruz boğaldum valla”
Ben olsam hiç muhalefet etmem direk gelemiyorum izin alamadım derdim

Kayınvalideye de sınır koymanız lazım, sormadan fazla yemek yapmayı, sizi sürekli yemeğe çağırmayı bırakmalı.
Aileler büyüklerimizdir sevelim sayalım, gerektiğinde yanlarında olalım, yardımlarına da koşalım ama evli kadınlar erkekler kendi evlerinde rahat bırakılmalı, hem özlemelerine de imkan yaratmalı, sürekli gel baskısı, yemek bizde, yatma bizde olsun diye diye kimseye nefes alacak zaman tanımıyoruz.
Ah inanın söylüyorum. Güzel evdeymiş izinliymiş arıyor fazla yemek yaptım gelin. Dışardan söyledik dedik. Cuma yedik ertesi gğn canım bişeyler çekti yapcam arıyor yemeğiniz yoksa gelin. Anacım evdeyim mantıken yaparım dimi yok birlikte yencek birlikte gidilcek. Eşim gelemeyiz var yemek dedi. Munecim elimden geleni yapıyorum ama anneyide kıramam ki.

İşte genelge yayınlandı.
Tam kapanma olacak deniliyor.
Benim çalıştığım yerde bile kapanacak mıyız kapanmayacak mıyız sorusu dönüyor sabahtan beri cevabı bilen yok.
Öyleymiş de böyleymiş de işte nereden tutarsan tut konu elinde kalıyor.
Korona var herkes hala düğün derdinde, doğum günü yapayım.
Geçen bir arkadaşım çocuğuna diş buğdayı partisi yapmış.

İnanamıyorum yani kendimi yırtmak istiyorum artık bu kadar da olamaz.
Benim arkadaslarim da geberseler evde duramiyorlar. Pandemi oncesi de zaten 2 gunde bir birbirlerinde ya aksam ya sabah kahvalti devamli birileri birbirlerinde hatta yatili da kaliyorlar. Bi kere dedim siz bikmiyor musunuz yahu hergun hergun bu neymiş... 😳

Sozde saat 19dan sonra sokaga cikmak yasak ama milletin misafiri gece 12de cikiyor. Bu nasil yasak anlamiyorum.

Kaynanamlar alt katta çalışmasa hergün yiyoruz nerdeyse anlamıyor sormadan fazla yemek yapıyor ben evdeykende gelin diyor
Ailenizle her gün ya da her hafta yemiyorsunuz. Eşiniz ailemi mi sevmiyorsun diye nasıl sorabilir, bu düz ve saçma mantığa göre o da sizin ailenizi mi sevmiyor o halde.. Anladığım kadarıyla şöyle soyleyeyim bu kayinvalideye açıklama yapmak pek işe yaramıyor. Ben olsam aynı konu için her seferinde yeni açıklama yapmak yerine aynı konu için hep aynı cümleyi kullanırdım. Zaten anlamıyor kabul etmiyor her açıklamaya karşılık veriyor bari sinirim bozulmasin diye aynı cümleyi papağan gibi tekrar eder dururdum. Onun cümlesi değişse de o konu hep aynı cümleyi duyardı.

Ailenizle her gün ya da her hafta yemiyorsunuz. Eşiniz ailemi mi sevmiyorsun diye nasıl sorabilir, bu düz ve saçma mantığa göre o da sizin ailenizi mi sevmiyor o halde.. Anladığım kadarıyla şöyle soyleyeyim bu kayinvalideye açıklama yapmak pek işe yaramıyor. Ben olsam aynı konu için her seferinde yeni açıklama yapmak yerine aynı konu için hep aynı cümleyi kullanırdım. Zaten anlamıyor kabul etmiyor her açıklamaya karşılık veriyor bari sinirim bozulmasin diye aynı cümleyi papağan gibi tekrar eder dururdum. Onun cümlesi değişse de o konu hep aynı cümleyi duyardı.
Anlamıyor canım evet. Kısa olayım yok gelemiyoruz falan diyim anlatıncada anlmıyor zaten

Anlamıyor canım evet. Kısa olayım yok gelemiyoruz falan diyim anlatıncada anlmıyor zaten
Sadece bu konuda değil yemek konusunda başka bir konuda da. Yani bir metin dolusu açıklama yapmaya gerek yok bence. Sadece bir kez uzun açıkla baktın ısrar ediyor arada ikinci kez de izah edin sonrasında ne gerek var öyle uzun açıklamaya, aynı cumleyi kullanın geçin. Heralde aynı şeyi onuncu kez duyup farklı bir cevap alamayınca susar.

Benim arkadaslarim da geberseler evde duramiyorlar. Pandemi oncesi de zaten 2 gunde bir birbirlerinde ya aksam ya sabah kahvalti devamli birileri birbirlerinde hatta yatili da kaliyorlar. Bi kere dedim siz bikmiyor musunuz yahu hergun hergun bu neymiş... 😳

Sozde saat 19dan sonra sokaga cikmak yasak ama milletin misafiri gece 12de cikiyor. Bu nasil yasak anlamiyorum.

Herkes kafasına göre hareket ediyor işte.
Kural olsa ne yazar.
Doğum günü, partiler, kahvaltılar hiç bitmedi.
Korona hala tam gaz devam ediyor. 😞

Ah inanın söylüyorum. Güzel evdeymiş izinliymiş arıyor fazla yemek yaptım gelin. Dışardan söyledik dedik. Cuma yedik ertesi gğn canım bişeyler çekti yapcam arıyor yemeğiniz yoksa gelin. Anacım evdeyim mantıken yaparım dimi yok birlikte yencek birlikte gidilcek. Eşim gelemeyiz var yemek dedi. Munecim elimden geleni yapıyorum ama anneyide kıramam ki.
İlla kırın demiyorum ama gelemem deyin gitmeyin, arkadaşlarda güzel tavsiyeler vermiş, uzun anlatmak yerine anne gelemem deyip kapatın konuyu, yine ararsa yine gelemem deyin.

Gitmeyince eşiniz ailemi sevmiyor musun mu diyor, ne alaka 🤔Ailemi sevmiyor musun sorusu üzerinden psikolojik baskı, çok uyanıkmış doğrusu.

18 gün değil iftara gelinde yarın sabah burdan işe geçersiniz dedi. Kız 18 gün nasıl kalayım ben 18 gün kendi evimde ne yapıcam diye düşünüyorum 😔
Pandemi bitene kadar kalmayin zaten..Ölüyoruz artik bunu anlayin..Asi yok yetersiz...Anneniz yaşlı gitmeyin iste...Herkes evinde otursun artik..Bu kadar mi onemli anneye, eltiye iftara gitmek??

Merhaba kızlar günaydın. 🌸
Sizlerin bir konuda fikrini almak istiyorum. Annemle yakın oturuyoruz özel arabayla 10 dakika toplu taşımayla 30 45 dakika. Haftada 1 de görüşüyorum. Yalnızlar kimseleri yok koca evde 2 kişi diğer kardeşim uzakta. Annem sürekli kızım yatın burda diyor bende anneme uygun olmadığını yakın oturduğumuzu zaten görüştüğümüzü söylüyorum. Pandemiden dolayı zaten gittiğimizdede herkes mesafeli oturuyor gönülleri olsun diye uğruyorum bir de anne yüreği bana sürekli birşeyler vermek istiyor. Şimdide babam bayram diye çikoalta almış kızım gelsinde alsın diye. Anne gelirim tabi uğrarım 1 saat dedim ama kocanda gelsin yatın burda diyor. Eşim yüksek ihtimalle gerek yok dicektir. Birkere annesde dedi yok evimiz var bizim dedik şimdi annemde kalırsak kayınvalideme de sanki ayıp etmiş olurum gibi geliyor. Kafam karıştı gerek olmadıkça yatıya kalmayı doğru bulmuyorum doğum olur ne bileyim şehirdışında kardeşim gelir yengemle vakit geçirmek için kalırım istisnadır hastalık falan olur da özlediğinden kal diyorlar. Bende alışılır sürekli isterse düzenimin bozulmasından korkuyorum. Bir de eşim rahat edemez işe giderken duş alıyor her sabah. Annemde sen gel tek yat diyor. Ramazanın ilk günü gittik iftara kimseleri yok gelmiyor diye herkes tabağını alıp önünde yedi dikkat ettik ama bu yatılı kalma durumuna nasıl çözüm bulucam ? Anneme nasıl açıklayabilirim?
Ben çok üzüldüm anneniz için .
Yarın kaybetseniz içinize verir keşke annemle kalsaydım diye .

Çok istemiş bi kaç gun kocanizsiz durabilirsiiniz bence

Ben çok üzüldüm anneniz için .
Yarın kaybetseniz içinize verir keşke annemle kalsaydım diye .

Çok istemiş bi kaç gun kocanizsiz durabilirsiiniz bence
Bende üzülüyorum babam çok aksi bi adam anneme akşama kadar naptın der 4 çeşit yemek yaptığı halde. İlaç kullanıyor doktora gidiyor. Bakalım pandemi bitsinde hayırlsııyla

X