yalnız kayınvalide ve sık giden eş

WunJo

Guru
Kayıtlı Üye
18 Aralık 2009
5.442
4.162
Herkese selamlar..

Yaklaşık 1 senedir evliyiz. Kayınvalidem yalnız yaşayan bir kadın. 60 yasında cok dinç, eşimin bir ablası var. Ablası evli bir de çocugu var. Ben evlenmeden ortalığı çok yıktım ileride olur olmaz senaryoları eşimin önüne döktüm birlikte yaşamam dedim. annesine bile yüzüne söyledim ileride de birlikte yaşamam asla diye. Yapım bellidir biraz dik başlıyım. Bunun için eşim bana zaten annem beraber yaşamak istemez öyle biri değil dedi hep. Allah var birlikte yaşama konusu yok. Hiç olmadı. neyse annesi ile çok uzak değiliz semt olarak.
Amaaaaa gel gelelim evlendikten sonra ne hastalığı bitti (hasta değil) ne de nazı. Eşim hassas şak koşuyor. Bana istersen sen de gel ama yapını biliyorum diyor. mesela gidiyor ayda 1 hafta kalıyor ayrıca sık sık da gidiyor kalmalı olsun normal olsun.
Eşime ablanda var sen tek çocuk değilsin diyorum , annesinin kafası götürmüyormuş çocuğu o yüzden ablayı saymıyor annesi ille oğlum diyor :) Gidip onda da kalacakmış sık sık. bizim çocuğumuz yok düşünmüyoruz.. bunu da biliyor zaten.. çocuksuz çöpsüz üzümüz :)

Ben yanlış mı düşünüyorum? Eşini bırakıp her zaman kalmalı gitmesi normal mi? evlilik bu mu? ben kendimi çok yalnız hissediyorum.. gerçekten hasta olan insan oğlum kızım demez birini ister yanında ama yok illa oğlu.
Zaten ben dik başlıyım diye evlenmemizi hiç istemedi (dik başımda yüzüne beraber yaşamak istemem dememden ibaret asla saygısızlık etmedim) eşimin kimseyle evlenmesini istemiyordu yalnız olup onunla yaşamasını istiyordu. Eşim karantina başladı birkaç gün geçti vın gitti anneye ben evde yalnızım. ikimizde evden çalışıyoruz bilgisayarını falan da aldı götürdü. çok mutsuzum panik atağım tuttu bugün stresten ...

Son düzenleme:
Bilmiyoruz ki kadının ne rahatsızlığı var ne diyelim. 🤷🏻‍♀️ Hiç mi çocuk yapmayacaksınız hiç mi evladınızdan ilgi istemeyeceksiniz?
Eşim çocuk istemiyor tanıştığımız günden beri ben ise çekimserim. Bunun da bazı zamanlar tartışmasını yaptım. Anneler yaşlanacak bakmamız gerekirse ben de çocuk yapar ona bakarım yaşlı bakacağıma diye çok söyledim. Bilmiyorum muhtemelen çocuk yapmayız

1 hafta çok fazla ya
Ayda 1 2 gün kalsa neyse
Yani annesidir bide yalnzmış sık sık gidebilir ama böyle 1 hafta kalması kötü
Yalnız olmak kötü anlayabiliyorum ama kızı küsüyor artık ona gitmediği için öyle istiyor kızı bakmayı birlikte kalmayı..

Eşim çocuk istemiyor tanıştığımız günden beri ben ise çekimserim. Bunun da bazı zamanlar tartışmasını yaptım. Anneler yaşlanacak bakmamız gerekirse ben de çocuk yapar ona bakarım yaşlı bakacağıma diye çok söyledim. Bilmiyorum muhtemelen çocuk yapmayız
Muhtaç birine bakmamak için size muhtaç olan başka bir birey mi dünyaya getireceksiniz? 🤦🏻‍♀️ Bana kötü kalpli geldiniz. Ben ayrılıyorum konunuzdan. Iyi forumlar.

Burdan çocuk yapma fikrine sahip olmayanlar alınmasın. Bu karara sahip olanlara saygım var.

Ben en başında böyle dik olmasaydım benden hizmette beklenecekti yemekte temizlikte ben ilk zamanlarda bunun önünü kestim ondan memnun değiller benden. Keyfimden olacağına varsın kötü olayım dedim bu arada benim annemde yalnız babam yok. Annem hiç onun gibi değil gelse bile bir kaç saat oturur gider nadiren

Yalnız olmak kötü anlayabiliyorum ama kızı küsüyor artık ona gitmediği için öyle istiyor kızı bakmayı birlikte kalmayı..
Yanii ne diyim bilemedem, böyle durumlarda genelde kız çocuğu kalsın ister anneler ama kvdeniz oğluna düşkün sanırım

Muhtaç birine bakmamak için size muhtaç olan başka bir birey mi dünyaya getireceksiniz? 🤦🏻‍♀️ Bana kötü kalpli geldiniz. Ben ayrılıyorum konunuzdan. Iyi forumlar.

Burdan çocuk yapma fikrine sahip olmayanlar alınmasın. Bu karara sahip olanlara saygım var.
Hayır, o eşime bir söylemimdi yoksa ben en basta kendine baktırmak icin cocuk yapan kisilere karsıyım orada annesinin niyetini aktarmak istedim.

Herkese selamlar..

Yaklaşık 1 senedir evliyiz. Kayınvalidem yalnız yaşayan bir kadın. Eşimin bir ablası var. Ablası evli bir de çocugu var. Ben evlenmeden ortalığı çok yıktım ileride olur olmaz senaryoları eşimin önüne döktüm birlikte yaşamam dedim. annesine bile yüzüne söyledim ileride de birlikte yaşamam asla diye. Yapım bellidir biraz dik başlıyım. Bunun için eşim bana zaten annem beraber yaşamak istemez öyle biri değil dedi hep. Allah var birlikte yaşama konusu yok. Hiç olmadı. neyse annesi ile çok uzak değiliz semt olarak.
Amaaaaa gel gelelim evlendikten sonra ne hastalığı bitti ne de nazı. Eşim hassas şak koşuyor. Bana istersen sen de gel ama yapını biliyorum diyor. mesela gidiyor ayda 1 hafta kalıyor ayrıca sık sık da gidiyor kalmalı olsun normal olsun.
Eşime ablanda var sen tek çocuk değilsin diyorum , annesinin kafası götürmüyormuş çocuğu o yüzden ablayı saymıyor annesi ille oğlum diyor :) Gidip onda da kalacakmış sık sık. bizim çocuğumuz yok düşünmüyoruz.. bunu da biliyor zaten.. çocuksuz çöpsüz üzümüz :)

Ben yanlış mı düşünüyorum? Eşini bırakıp her zaman kalmalı gitmesi normal mi? evlilik bu mu? ben kendimi çok yalnız hissediyorum.. gerçekten hasta olan insan oğlum kızım demez birini ister yanında ama yok illa oğlu.
Zaten ben dik başlıyım diye evlenmemizi hiç istemedi (dik başımda yüzüne beraber yaşamak istemem dememden ibaret asla saygısızlık etmedim) eşimin kimseyle evlenmesini istemiyordu yalnız olup onunla yaşamasını istiyordu. Eşim karantina başladı birkaç gün geçti vın gitti anneye ben evde yalnızım. ikimizde evden çalışıyoruz bilgisayarını falan da aldı götürdü. çok mutsuzum panik atağım tuttu bugün stresten ...

ne kadarlik evlisiniz? bence gitsin, cok mudahele etmeyin. siz ustune dustukce daha cok abartirlar. ben bu kadar sik gorusmeyi oglum elden gidiyor kaygisina bagliyorum. gitsin, geri gelecek zaten, bir sure sonra onlar da sikilir.

ne kadarlik evlisiniz? bence gitsin, cok mudahele etmeyin. siz ustune dustukce daha cok abartirlar. ben bu kadar sik gorusmeyi oglum elden gidiyor kaygisina bagliyorum. gitsin, geri gelecek zaten, bir sure sonra onlar da sikilir.
1 sene olacak.. yalnız evde kalınca insan duvarlara bakınca anlıyor ben neden evlendim neden sorumluluk aldım diye..

Yazıyı okuyunca içim cız etti gerçekten...
Kendi anneniz bakıma muhtaç olsa bakmayacakmısınız?

1 sene olacak.. yalnız evde kalınca insan duvarlara bakınca anlıyor ben neden evlendim neden sorumluluk aldım diye..
bence kendinizi doldurmayin, kimse kendi anne babasiyla o kadar vakit geciremez, bir sure sonra didismeye baslarlar. bilmem dayanabilir misiniz ama ben olsam kendi hallerine birakirdim. biraz da nispet icin yapiyor insanlar bence. kendinize baska bi ugras bulun.

Her şeye varım. Sık sık giderde kalırda belki. Ama 1 hafta banada cok geldı.Ama ne bileyim yaaa yınede anne soz konusu olunca ben uzuluyorum. Zararsızsa kadıncağız belki uzulur seslenmezmiydım acaba valla burasını bilemedim. Ama sanırım o 1 haftaya bende takılırdım 🙄

Yazıyı okuyunca içim cız etti gerçekten...
Kendi anneniz bakıma muhtaç olsa bakmayacakmısınız?
Demek istediğim bu değil elbette bakacağım işim gücüm devam ederse yardımcı da tutarım cok yakınıma taşınır .. Sadece eşime şunu demek istedim eşim cocugu zahmet gördüğü icin istemiyor ama ailesine bakabiliriz görüşü bu ben de eğer içimde birine bakmak varsa çocuk yapabilirim demek ki diye düsündüm

X