Yanlış Düşünen Ben miyim?

Evin hakimiyetinin benim üzerime geçmesi gibi bir durum söz konusu değil, hiçbir zaman da olmadı zaten. Konu öyle olsaydı zaten hali hazırda başından beri bu evde ben oturuyordum ve tek başıma yaşıyordum ev arkadaşım bana sonradan dahil oldu böyle bir düşüncem olsa o zaman bu hakimiyeti kurmaya çalışırdım. İlk zamanlar alerjim bu kadar tetiklenmedigi için sürdürülebilir bir yaşantımız vardı ama artık durum benim için çıkmaza girdi. Evden ayrılma fikrini de önceki yorumlarda da söyledim benim şu an için bu evden ayrılmam gibi bir durum söz konusu değil .

Alerjiniz bugün tetiklenmedi değil mi? İlk tetiklendiğinde arkadaşınızla konuşup evleri ayırmayı teklif edebilirdiniz. Bunca zaman böyle yaşamışsınız, kirayı nişanlınız ödemeye başlayınca hemen bir “iyilik” istiyorsunuz kedi gitsin diye. Hayır nişanlınıza ne oluyorsa zaten. Sizin bu yaptığınız tam parayı veren düdüğü çalar tavrı.

Başlıkta yanlış mıyım diye sormuşsunuz ben de söylüyorum evet yanlışsınız. Bu sefer de yorumlarda yeni ayrıntılar anlatıp yanlış olmadığınızı ispatlamaya çalışıyorsunuz.

Bilemiyorum belki de biz yanlış hareket etmişizdir dediğiniz gibi. Ama ben hala parayı veren düdüğü çalar fikrinize katilmiyorum çünkü başından beri bu evde evin içindeki her eşya da bana ait ve hiçbir zaman bunun üzerine bir hakimiyet kurma çabam olmadı, olamaz da
Kirayı öderim ama karşılığında kedi gitsin demişsiniz ilk postta. Yani dediğiniz çok açık.

Bu arada eskaza karşı tarafın düğünü ertelenirse kız sizde kalmaya devam mı edecek? Bence bütün detaylarıyla bu durumu konuşmanız lazım. Zira kira ödemeyen bir ev arkadaşınız olacak bu durum da oldukça saçma.
Öyle bir durum yaşanırsa nişanlısının yanına geçeceğini söyledi zaten bu tarz detayları konuştuk

Alerjiniz bugün tetiklenmedi değil mi? İlk tetiklendiğinde arkadaşınızla konuşup evleri ayırmayı teklif edebilirdiniz. Bunca zaman böyle yaşamışsınız, kirayı nişanlınız ödemeye başlayınca hemen bir “iyilik” istiyorsunuz kedi gitsin diye. Hayır nişanlınıza ne oluyorsa zaten. Sizin bu yaptığınız tam parayı veren düdüğü çalar tavrı.

Başlıkta yanlış mıyım diye sormuşsunuz ben de söylüyorum evet yanlışsınız. Bu sefer de yorumlarda yeni ayrıntılar anlatıp yanlış olmadığınızı ispatlamaya çalışıyorsunuz.
Bir şey ispatlamaya çalışmıyorum yanlışsa yanlıştır. Belki de ben sadece kendi penceremden bakmışımdır olabilir bunun için buraya akıl danışmak adına yazdım zaten

Kirayı öderim ama karşılığında kedi gitsin demişsiniz ilk postta. Yani dediğiniz çok açık.
E evet bunun aksini iddia etmiyorum ki? Ben bunun sadece para karşılığını konuşmuyorum bana kalırsa para ödenmese de kedi gitmeli zaten ama bu kabul edilir gelmedi bende acaba çok sert bir çıkış mı oldu diye dertlendim bu kadar

İyi de bu kira olayını gerçekleştirirseniz bir tek arkadaşınız karlı çıkacak.
Siz aynen devam.
Öteki nişanlı adam zaten ödüyor.
Ev arkadaşınız nişanlısına katkı yapar veya yapmaz.
Sizin nişanlınız durduk yere kira ödemeye başlıyor falan.
Abes bir anlaşma.
Ve siz bu abesliğe madem öyle sen de kedini gönder diyorsunuz.
Hayvan sevmez değilim.
Ama evde hayvan besleyecek kadar hayvansever de değilim fakat bu bana bile fazLa geldi. Siz kedisine karışamazsınız.
Sağlığınızı etkiliyorsa evden gidersiniz.Çekmek zorunda da değilsiniz elbette.

Bilemiyorum belki de biz yanlış hareket etmişizdir dediğiniz gibi. Ama ben hala parayı veren düdüğü çalar fikrinize katilmiyorum çünkü başından beri bu evde evin içindeki her eşya da bana ait ve hiçbir zaman bunun üzerine bir hakimiyet kurma çabam olmadı, olamaz da

Hayır son anda böyle düşünmüş gibi oldunuz demek istedim arkadaşlığıniz bu talebin dile gelmesini ( kira ) ve olumlu bulunmasını karşılıyor ise son bir kaç ay ise ortak nokta bulmak daha kolay olmalı bu yol bana yanlış geldi biz yazdığınız kadar biliriz mis gibi gelir siz düşünün değerlendirin

İyi de bu kira olayını gerçekleştirirseniz bir tek arkadaşınız karlı çıkacak.
Siz aynen devam.
Öteki nişanlı adam zaten ödüyor.
Ev arkadaşınız nişanlısına katkı yapar veya yapmaz.
Sizin nişanlınız durduk yere kira ödemeye başlıyor falan.
Abes bir anlaşma.
Ve siz bu abesliğe madem öyle sen de kedini gönder diyorsunuz.
Hayvan sevmez değilim.
Ama evde hayvan besleyecek kadar hayvansever de değilim fakat bu bana bile fazLa geldi. Siz kedisine karışamazsınız.
Sağlığınızı etkiliyorsa evden gidersiniz.Çekmek zorunda da değilsiniz elbette.
Benim derdim kedisine karışmak değil zaten ben evlenince bu evde oturacağım için bu evden çıkmam gibi bir durum söz konusu değil sadece

Aynen öyle. Bunca yıldır idare edilebilen alerji, işin içine kira girince neden tolere edilemiyor?
Sağlık eyvallah o başka birşey, en önemli şey. Ama burada iyi niyet göremiyor insan.
Yanlışsınız winnethepooh

Nişanliniz durduk yere kira odemeye başlayacak arkadasinizin nişanlisininda odedigi kira yuku azalacak bu size neden nasil mantikli geldi anlayamadim ben bu arada evin kirasini siz oduyorken bunu talep etmeniz hicte bencilce degil bence sizin kadar arkadasinizinda ince dusunmesi gerekiyor bu hayvan sevmemek degil rahatsizlik sonucta bence

Hayır son anda böyle düşünmüş gibi oldunuz demek istedim arkadaşlığıniz bu talebin dile gelmesini ( kira ) ve olumlu bulunmasını karşılıyor ise son bir kaç ay ise ortak nokta bulmak daha kolay olmalı bu yol bana yanlış geldi biz yazdığınız kadar biliriz mis gibi gelir siz düşünün değerlendirin
Bana o an için sadece bir kaç ay erken gitmesi fikri mantıklı gelmişti. Yoksa hayvanları çok severim özellikle evdeki kediyi ister istemez ayrı bir seviyorum yoksa zaten yıllarca bu "eziyete" katlanamazdım. Ama gerçekten durum benim için içinden çıkılmaz bir hâl aldı. Çok yakın arkadaş olduğumuz içinde bu durumu tabii ki uygun bir dille ona anlattım lök diye hadi kediyi evden gönder demedim. Onun da bunu anlayacağını düşündüm o an için. Ama bilemiyorum belki de ben içinde bulunduğum sıkıntı kaynaklı yanlış düşündüm

Aynen öyle. Bunca yıldır idare edilebilen alerji, işin içine kira girince neden tolere edilemiyor?
Sağlık eyvallah o başka birşey, en önemli şey. Ama burada iyi niyet göremiyor insan.
Yanlışsınız winnethepooh
Ben zaten bu durumu tolere edemiyordum o da bunun farkındaydı. Evet ben direkt olarak dile dökmesem bile bu durumu kendisi de zaten en çok winnie mutlu olacak kedinin evden gitmesine çünkü artık sağlıkli bir birey olacak diyordu. Ne bileyim fazla samimiyetin ve o anın getirdiği mantıkla yanlış hareket ettim herhalde

Benim derdim kedisine karışmak değil zaten ben evlenince bu evde oturacağım için bu evden çıkmam gibi bir durum söz konusu değil sadece
E tamam ev sizin olacak. Ama bunu kiradan evvel konuşmalıydınız, 5 yıldır mesela.
Ayrıca o da nasıl arkadaşmış ki kediden dolayı perişan olduğunuzu gördüğü halde bir kez bile sizinle konuşmamış. Elbette kedisinden vazgeçsin de demiyorum da bir orta yol bulma adına herhangi bir konuşma yapmamışsınız bunca zaman.
Şimdi kiradan sonra yapmak sıkıntı çıkarır. Hele nişanlınızın ağzıyla yapmanız.
Bence şu saatten sonra arkadaşlığınız eskisi gibi olmaz.

Bana o an için sadece bir kaç ay erken gitmesi fikri mantıklı gelmişti. Yoksa hayvanları çok severim özellikle evdeki kediyi ister istemez ayrı bir seviyorum yoksa zaten yıllarca bu "eziyete" katlanamazdım. Ama gerçekten durum benim için içinden çıkılmaz bir hâl aldı. Çok yakın arkadaş olduğumuz içinde bu durumu tabii ki uygun bir dille ona anlattım lök diye hadi kediyi evden gönder demedim. Onun da bunu anlayacağını düşündüm o an için. Ama bilemiyorum belki de ben içinde bulunduğum sıkıntı kaynaklı yanlış düşündüm

Evet çünkü kedinin arkadaşınız olmadan gitmesi tüm dünyasının altüst olması ve hiç unutmaması demek. Kediler ev değiştirmeyi sevmez tek başına bunu hiç aşamaz. Arkadaşınız bu talebi mantıklı bulamaz kabul edemez imkansız yani. İşin içinde 3. Kişi varken çok anlamsız olmuş onun talebi de anlamsız o ayrı konu işleri çıkmaza sürüklemissiniz. Ya diretip ikisini yollayacaksiniz yada bekleyceksiniz ama nisanlinizi iyi gözlemleyin fazla müdahale ediyor

Nişanliniz durduk yere kira odemeye başlayacak arkadasinizin nişanlisininda odedigi kira yuku azalacak bu size neden nasil mantikli geldi anlayamadim ben bu arada evin kirasini siz oduyorken bunu talep etmeniz hicte bencilce degil bence sizin kadar arkadasinizinda ince dusunmesi gerekiyor bu hayvan sevmemek degil rahatsizlik sonucta bence
Konu para ödeyip ödememek değil aslında nişanlım zaten kediyi istemiyordu istememesindeki tek sebepte benim sürekli hasta oluşumdu. Yüksek ihtimalle işin içine kira muhabbetleri karışınca o da bu durumu dillendirmek için uygun olduğunu düşündü aman ne bileyim ya iki ucu pisli değnek oldu sonunda

Konu para ödeyip ödememek değil aslında nişanlım zaten kediyi istemiyordu istememesindeki tek sebepte benim sürekli hasta oluşumdu. Yüksek ihtimalle işin içine kira muhabbetleri karışınca o da bu durumu dillendirmek için uygun olduğunu düşündü aman ne bileyim ya iki ucu pisli değnek oldu sonunda

Bu çok can sıkıcı bir tavır bence asıl düşünmeniz gereken bu, olayda en büyük hata onda.

E tamam ev sizin olacak. Ama bunu kiradan evvel konuşmalıydınız, 5 yıldır mesela.
Ayrıca o da nasıl arkadaşmış ki kediden dolayı perişan olduğunuzu gördüğü halde bir kez bile sizinle konuşmamış. Elbette kedisinden vazgeçsin de demiyorum da bir orta yol bulma adına herhangi bir konuşma yapmamışsınız bunca zaman.
Şimdi kiradan sonra yapmak sıkıntı çıkarır. Hele nişanlınızın ağzıyla yapmanız.
Bence şu saatten sonra arkadaşlığınız eskisi gibi olmaz.
Yapıldı aslında ama bu orta yol günün sonunda benim odamı kapatmam üzerine oldu. Yani benim kapım hep kapalı kalacak ve kedi girmeyecek dedi. Bende kendisini bu durumla alakalı iyice kötü hissetmemesi için olur dedim başında. Çünkü dediğim gibi ilk başlarda bu kadar kötü değildim ama alerji boyutu beklediğim gibi ilerlemedi. Ben bu kadar kötü olacağını hiç tahmin etmemiştim

lütfen hemen herkes yarın evlensin sorunlar çözülsün deli gibi bütün yorumları okudum kafam karmakarışık oldu 😭

X