Yanlis mi düsünüyorm

25 yasında 6 yıllık evlısınız ustelık kaynana evıne kacarak evlenmıssınız sadece su cumlemde bıle cıldırmalık cok nokta var
bu kadar erken kaynana evınde yasamak kosuluyla evlendıgınızde madalya veren oldu mu barı ?
neyse bu sekılde evlenırsenız kaynana herseyı soyler tabı
enı sonu akıllanmıs kendı evınıze cıkmıssınız borc harc var
bebek dusunuyorum dıyorsunuz
nasıl bu kadar rahat olabılıyorsunuz
hıc bır sıkıntım olmamasına ragmen 2. cocugu dusunemıyorum ben cesaret edemıyorum sız bunca derdın sıkıntının yanlısın ıcınde cocuk dusunuyorsunuz nasıl dusunebılıyorsunuz nasıl bu kadar plansız rahat ongorusuz boyle buyuk rısklerle yasayabılıyorsunuz ? zaten cocugunuzda var mıs acelenız ne hayatı neden boyle yasıyorsunuz
akıl mantık dıye bırsey var ya hanı bır dusunuyor musunuz arada bır hobı olarak en azından ya bız bu kadar borca gırdık su kadar yılda saglıgımıza zarar kaza bela gelmezse odeyebılırmıyız dıye oderken nasıl masraftan kacabılırız daha neler yapabılırız dıye

bebek dusunene kadar

hanı dıyorum bıraz kafa mı yorsanız arada bır ?

kendı dusen aglamaz bu hayata sız kaçtınız kosa kosa bu hayata kactınız .
okusaydınız ? kacmasaydınız, en bastan yanlısla baslanan bır konunun sonu nasıl guzel olabılır kı ?
adam terbıyelı normal bır adam olsa sız kacmak ıstedıgınızde herseyın yerı zamanı var derdı . ne beklıyorsunuz kı

İkinci çocuğu yapmayın. Kayni da evde rahat ettirmeyin, yemeğini yap, misafirini ağırla, çamaşırını yıka, aylarca kalır tabii. Bir de naçizane bir isteğim olacak WhatsApp mesajı yazar gibi yazmayın. Kelimenin sadece sessiz harfleri var okurken çok yorucu oluyor. Düzgünce yazılırsa daha rahat anlayabiliriz.

İkinci bir çocuğu şu anda düşünme derim, maddi olarak biraz toparlanın en azından.
Kaynının huzurunu biraz boz fazla rahat davranıyor, benim kaynım da bize sık gelir.
Geldiğinde genelde kalır iyi geçiniriz severim zaten.
Akrabalık dışında arkadaş gibi olmamıza rağmen "yemeği hazırla arkadaşımla geliyoruz" demez, diyemez.
Ayrıca abisi evde yokken arkadaşıyla gelmesi çok düşüncesizce.
Sen söyleyemiyorsan bile (ki bence söylemelisin) eşin uyarmalıydı.

Asıl konuya gelirsek eşin senin fikirlerini önemsemiyor, biraz sözünü geçirmeyi öğrenmelisin.
Kv ile aynı evde oturduğunuz dönem fazlaca ezilmişsin, eşinde alışmış bu duruma.
Bence önceliğin bu dengeyi bozmak olmalı.

Kızlar yardımınıza ihtiyacım var 😭😭😭 25 yasindaym 6 yıllık evliym konuya nerden baslaym bilmiyirm 6 yıldır kaynanamla oturuyorduk bu arada kaçarak evlendik biz eşimle evimizi 2 sene önce almıştık bn çalışiyodm eşim calisiyodu oğluma kaynanam bakiyodu 6 yılda çok eziyet çektirdi demediği kelime kalmadı ağıza alınmayacak şeyler söyledi en sonunda bizi evden kovdu 2 ay i geçti evimize tasindik oğluma bakacak kimse olmadığı için işi bırakmak zorunda kaldım haliyle birden bire ev ayırınca baya borca girdik eşim fabrikada calisiyo ordan cikiyo fırına gidiyo toparlamak için Bn evde elimden geldikçe kisiyorm herseyimizi ama eve tasindik 1 hafta sadece baş başa kalabildik eşim le ve kardeşi geldi bize 2 aydır bizde kaliyo tamam belki bi zararı olmuyor ama rahatsz oluyorm bnm 6 yılda yasayamadim o kadar şey var ki yaşamak istiyorm eşimle ilk defa bugün eşime ne zaman gidecek dedim ve biz bebek istiyoruz bu arada esinle oda kalır kalsn ne zarari var sana dedi ise gidiyo geliyo evde durmuyor dedi Bn de zararı yok ama rahatsz oldugumu söyledim gitmesini istedi mi söyledim cunk8 bnm odaları boş çocuk odam yatak odak var ve oglumun odalasinda kaliyo kaynim biz eşimle oturamıyoruz bile sürekli yanımızda haliyle o bi yerde bn biyerde akşam olunca herkez yatağına gidiyor oğlum bizle yatıyor yatiyorz ve dün akşam kardeşi eşim evde yok biliyo bildiği halde 1 saate yemek yap misafirim var diyerek ariyo bn o yüzden gitmesini istiyorm eşimle konuşurken bağırdı çağırdı bna 2 ayda kalır 2 senede kalır dedi😭😭😭😭 ne yapmalıyım bn artk çok skldim hep birileri var diye yaşamaktan önce kaynanam kaynanam vardı şimdi kayinm😔
Boşanmayarak ve ikinci çocuk isteyerek evet yanlış düşünüyorsun

Eşim ona yardıma gidiyor gündüz işte gitmesi bnm alakadar etmez sonuca kardeşi ama evime getirmesine dayanamiyorm artk ve ikinci bebeği düşünüyoruz dedim bu şekilde giderse asla olmaz zaten baş başa kalamıyoruz ki çocuk olsn
Offf, bir şekilde baş başa kalsanız olacak yani…:kızgın:

45BA347D-F593-4697-AFBE-562CDF78F6D3.jpeg

biz bebek istiyoruz bu arada

Öncelikle 2.cocuk fikrini borcunuz bitene kadar bari erteleyin. Lütfen.
Ne diyeyim bilemedim, istememekte haklısınız ama eşiniz de kalsın demiş.
Oldukça bencil eşiniz. Hiç hoş değil.
Eşinizle yüzyüze akşam konuşun, başbaşa olmak istediğinizi, özlediğinizi, rahat hareket edemediğinizi filan söyleyin.
Belki o şekilde ikna olur.
Kaynınıza da yüz vermeyin, müsait değilim deyin. Gerekirse hastayım deyip yatın. Anlasın istenmediğini. Ben olsam direkt söylerdim bile.

Ben biraz sizi eleştireceğim, şimdiden kusura bakmayın.
6 yıl kaynana ile oturup ona çocuk baktırdıktan sonra ondan bir de nezaket beklemeniz yanlış.
Kadın bedavaya size çalışmış, acısını da çıkartır. Kaynana bu sonuçta, yaptıklarının bedelini ister. Bedavaya size çalışmış derken, para verin demek istemiyorum, hayatınıza bu kadar sokmanız doğru değil, Eşiniz de siz de çalışan insanlarsanız kendi ayaklarınız üzerinde kendi evinizde kendi dadınızla yaşamalısınız. Zamanında siz kaynananızın evinde uzunca bir süre kaldığınız, kaynananızın enerjisinden bakıcılığından yemeğinden faydalandığınız için, şimdi kaynananızın evladı olan kaynınız da sizde uzunca bir süre kalmayı kendisine hak görüyor. Eşiniz de evlat ve kardeş, ona göre de normal geliyor artık. Anlatabiliyor muyum?

Kaynını çok rahat ettirmissin biraz rahatsız et.
Surat asıp yüzüne bakmayacak baslayabilirsin. İyi gelin olmak bugüne kadar kimseye yaramadı. Bende tecrübe ettim maalesef. Kayın ailene karşı nekadar sert ve suratsız olursan okadar kafan rahat olur. Sen güler yüz gösterip el üstünde tuttukca daha çok evine yerleşirler haberin olsun.
Bu arada bu konuda tecrübeli bi ablan olarak yazıyorum bu yorumu:cry:

Bu milletteki çocuk aşkı beni deli ediyor. Ya maddi durum yok, ortada düzgün eş yok, en önemlisi evliliğin adı yok neymiş çocuk yapalım. Ne olacak ki 2. Çocuk olunca nasıl bir katkısı olacak ki size. Bi tane var mı çok şükür rabbim ona ömür versin güzel yazılar sağlıklı hayatlar yazsın rabbim

Eşim ona yardıma gidiyor gündüz işte gitmesi bnm alakadar etmez sonuca kardeşi ama evime getirmesine dayanamiyorm artk ve ikinci bebeği düşünüyoruz dedim bu şekilde giderse asla olmaz zaten baş başa kalamıyoruz ki çocuk olsn

Ay hala çocuk diyorsunuz.Cidden bazı insanlara ne kadar da yazsanız anlaşılmıyor.Siz ne için çocuk yapıyorsunuz pardon da? Adam size saygı duymuyor,kes sesini demiş size resmen,siz ise bir tane daha çocuğum olsun bu adamdan diye diretiyorsunuz hala.Üstelik maddi durumunuz da yok,dışarı çıktınız mı hiç,her geçen gün fiyatlar biraz daha artıyor,dünyaya bir can getirmek onu besleyip büyütmek kolay mı şu dönemde ya,kafayı yiyeceğim artık.

1. Si bn kaynimda rahatsizim onun için yazdım asıl mesele bu
Herkez konuyu çocuğa getiriyor adam akıllı yazıp da eşinle söyle konuşsan faydası olur diyen yok 🙄
bu konuda sorun kaynınız degıl
esınızle bırlıkte kafa yapınız
kendınızı degıstırsenız ortada ne kayın ne kayınvalıde olmaz zaten

cocuk dedıgımız sey kaynınızdan coooooooookk coook cok cok onemlı bız sızın daha dogurmadıgınız cocugu sızden daha ıyı dusunuyoruz gelecegı ıcın endıselıyız afedersınız de elımızde degıl bu kadar parasızlıkta huzursuzlukta dogurup dogurup duranların uzuntusunu bızler daha cok cekıyoruz doganlar da omur boyu cekıyor

Zamanında zamanla geçecek dediğiniz ne varsa ayağınıza dolanmaya başlamış.
Kayınvalideniz sizin çocuğunuzu bakmak zorunda değildi ama bakmış şuanda da siz onun çocuğunu bakmak zorunda değilsiniz ama bakıyorsunuz.
Konuşmanız eşinizin kafa yapısını değiştirmez. Ne yazık ki haliniz tavrınızda değiştirmez. 6 koca yıl iç içe yaşamışsınız bu aile ile çok yüz göz olunmuş. Eşinizin maddi açıdan kaygıları var gece gündüz çalışıyor belli ki siz baş başa kalamıyoruz kafasındasınız. Bir ailenin yükünü sırtlansam bana baş başa kalamıyoruz diye gece gündüz birisi isyan etse patlardım illa ki. Durumu çözmenizin en mantıklı tarafı elinizi taşın altına koyup iş bulmak. Eşinizin baş başa kalıp keyif yapabilecek ne boş zamanı ne düşüncesi var bence.

Para yok cocuk mu istiyorsunuz?? Allah rızkını verir mantıgı mı?? Açlıktan ölen cocukların rızkı neden verilmiyor ???
Allahım gerçekten cocuk yapmak izne tabi olmalı.
Aklı selim olmayan yapmamalı.

Kızlar yardımınıza ihtiyacım var 😭😭😭 25 yasindaym 6 yıllık evliym konuya nerden baslaym bilmiyirm 6 yıldır kaynanamla oturuyorduk bu arada kaçarak evlendik biz eşimle evimizi 2 sene önce almıştık bn çalışiyodm eşim calisiyodu oğluma kaynanam bakiyodu 6 yılda çok eziyet çektirdi demediği kelime kalmadı ağıza alınmayacak şeyler söyledi en sonunda bizi evden kovdu 2 ay i geçti evimize tasindik oğluma bakacak kimse olmadığı için işi bırakmak zorunda kaldım haliyle birden bire ev ayırınca baya borca girdik eşim fabrikada calisiyo ordan cikiyo fırına gidiyo toparlamak için Bn evde elimden geldikçe kisiyorm herseyimizi ama eve tasindik 1 hafta sadece baş başa kalabildik eşim le ve kardeşi geldi bize 2 aydır bizde kaliyo tamam belki bi zararı olmuyor ama rahatsz oluyorm bnm 6 yılda yasayamadim o kadar şey var ki yaşamak istiyorm eşimle ilk defa bugün eşime ne zaman gidecek dedim ve biz bebek istiyoruz bu arada esinle oda kalır kalsn ne zarari var sana dedi ise gidiyo geliyo evde durmuyor dedi Bn de zararı yok ama rahatsz oldugumu söyledim gitmesini istedi mi söyledim cunk8 bnm odaları boş çocuk odam yatak odak var ve oglumun odalasinda kaliyo kaynim biz eşimle oturamıyoruz bile sürekli yanımızda haliyle o bi yerde bn biyerde akşam olunca herkez yatağına gidiyor oğlum bizle yatıyor yatiyorz ve dün akşam kardeşi eşim evde yok biliyo bildiği halde 1 saate yemek yap misafirim var diyerek ariyo bn o yüzden gitmesini istiyorm eşimle konuşurken bağırdı çağırdı bna 2 ayda kalır 2 senede kalır dedi😭😭😭😭 ne yapmalıyım bn artk çok skldim hep birileri var diye yaşamaktan önce kaynanam kaynanam vardı şimdi kayinm😔
hem 19 yaşında evlenmek için kaçın sonra kayınvalide ile oturun hemen de çocuk yapın koştur koştur çocuğa kayınvalide baksın onun evinde oturun ama sadece çile çeken siz olun.uğraş didin yeni eve çıkın borç içinde ama bebek istiyoruzzz bizzzzzzz deyin üstüne de.size saygı duymayan bir de eşiniz var ama tabii 2. çocuk şarttt.asla üzülmedimm sizeeeee :işsiz:

Bide esinin seninle konustugu sekili hic Begenmedim. Ister öyle ister söyle da ne ya? Sen Saksimisin , akisina birak nedim

Sen bırak 2.çocuğu, işe girmeye bak. 2.olursa iyice eve tıkılacaksın, evde olunca akşama kadar yatıyo diyorlar malum, kaynın daha çoook misafir getirir öyle, eee yenge akşama kadar yatıyo işi ne tabi.

1. Si bn kaynimda rahatsizim onun için yazdım asıl mesele bu
Herkez konuyu çocuğa getiriyor adam akıllı yazıp da eşinle söyle konuşsan faydası olur diyen yok 🙄
Eşin laf dinlese karısının lafını dinlerdi, o adama bizim laflar etki etmez. Adam rahat, hizmeti eden o değil, yalnız kalma diye bir derdi olmadığına göre ahım şahım bir cinsel istek de yok, bari macun falan yedir gizliden, böyle enerji veren tatlılar da yapabilirsin, kendi keyfi söz konusu olunca adım atar belki.

X