yardım edin lütfen.. bu durumu yaşayan var mı ?

havvanur52

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
27 Ocak 2021
75
24
23
O ilaçlar bozuyor dengeleri ..malesef ..bı jinekojiyle gorusursunuz olmassa ..sürekli dengesizlik olursa
bu ay olayımda bi daha ki ay gecikme olursa gidicem. benim son 2 aydır adet bitimimden 4-5 gün sonra çamur gibi lekelerim oluyordu sanırım aşırı stres gerilim durumu yüzünden yumurtalıklarımda da sıkıntı oldu.

dogatam

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
23 Mart 2021
1.000
847
37
ilacı aldığımda zaten 2 gün gecikmem vardı, biraz erken davrandım sanırım şimdi hep gecikicek dimi bu ilaç yüzünden

bu ay olayımda bi daha ki ay gecikme olursa gidicem. benim son 2 aydır adet bitimimden 4-5 gün sonra çamur gibi lekelerim oluyordu sanırım aşırı stres gerilim durumu yüzünden yumurtalıklarımda da sıkıntı oldu.
Tabiki gidin kontrol eder doktor düzene sokar merak etmeyin

dogatam

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
23 Mart 2021
1.000
847
37
çok teşekkür ediyorum çok stresliydim ama stresim azalmış durumda
😃siz gebelik olayından strese girdiniz sanırım.kim size söylüyor böyle şeyleri 4 ay öncesindeki ilişkiden bu olur diye..36 yaşındayım bu yaşıma kadar duymadım hiç böyle bişey mümkün değil zaten..stres yapmayın düzensizlik durumlarını da ihmal etmeyin ...

havvanur52

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
27 Ocak 2021
75
24
23
😃siz gebelik olayından strese girdiniz sanırım.kim size söylüyor böyle şeyleri 4 ay öncesindeki ilişkiden bu olur diye..36 yaşındayım bu yaşıma kadar duymadım hiç böyle bişey mümkün değil zaten..stres yapmayın düzensizlik durumlarını da ihmal etmeyin ...
ya diyorum ya 2-3 doktor bana şubatta adet olmazsan tekrar test yaptır dedi şimdide martta adet olmazsan yaptır diyor acaba yanlış mı anladılar yani sürekli bir ilişki mi olduğunu düşündüler diye düşünüyorum. çünkü başka bir doktora sorduğumda öyle şey olur mu ilişki sonrası en geç 14 günde pozitifleşme bekleriz olmamışsa yükselmesini beklemeyiz diyor mesela

dogatam

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
23 Mart 2021
1.000
847
37
ya diyorum ya 2-3 doktor bana şubatta adet olmazsan tekrar test yaptır dedi şimdide martta adet olmazsan yaptır diyor acaba yanlış mı anladılar yani sürekli bir ilişki mi olduğunu düşündüler diye düşünüyorum. çünkü başka bir doktora sorduğumda öyle şey olur mu ilişki sonrası en geç 14 günde pozitifleşme bekleriz olmamışsa yükselmesini beklemeyiz diyor mesela

Doktormu ..yok hayatım yanlış anlaşılma olmuştur...ilişkiden 15 gün sonra beta HCG 5 in üzerine çıkar pozitif bir durumda.4 kez gebelik geçirdim ben..yanlış anlaşılma olmuş ..boşver sen stres yapma sağlığına bak

havvanur52

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
27 Ocak 2021
75
24
23
Doktormu ..yok hayatım yanlış anlaşılma olmuştur...ilişkiden 15 gün sonra beta HCG 5 in üzerine çıkar pozitif bir durumda.4 kez gebelik geçirdim ben..yanlış anlaşılma olmuş ..boşver sen stres yapma sağlığına bak
ne kadar dua etsem az size ya çok teşekkür ederim valla öyle rahatladım ki şuan 🤗

Black93

Kuş ölür, sen uçuşu hatırla..
Kayıtlı Üye
12 Ağustos 2020
4.188
5.588
57 gün yeterlidir yanii
E herhalde.. Kesinlikle hamile değilsiniz. Hamile olup adet görenler varmış ama sizin testler negatif o yüzden sizin hamile olma şansınız sıfır. Kaçak ilişki yaşadınız galiba 😂 korunmanız gerekiyor.. Korunmazsanız kaçak olduğu için de asla içiniz rahat etmez.. Ama rahat olun hamile olma ihtimaliniz bile yok..

havvanur52

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
27 Ocak 2021
75
24
23
E herhalde.. Kesinlikle hamile değilsiniz. Hamile olup adet görenler varmış ama sizin testler negatif o yüzden sizin hamile olma şansınız sıfır. Kaçak ilişki yaşadınız galiba 😂 korunmanız gerekiyor.. Korunmazsanız kaçak olduğu için de asla içiniz rahat etmez.. Ama rahat olun hamile olma ihtimaliniz bile yok..
yok Allah’a şükür öyle kaçak ilişki falan olmadı. valla erkek arkadaşımı çok seviyorum askerden gelmesini bekliyoruz isim konulması için. bende artık içim rahat yastığa kafamı koymak istiyorum birde adet olsam bu ayda misss🤗

KelebekkB

Karadeniz kızı 🍂
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
20 Kasım 2019
1.801
2.091
2 aralıkta ilişki oldu. biliyorum hormon ilacı ama işte o kadar teste rağmen bana adetin gecikirse kan testi yaptır diyorlar korktum ilk defa adet gecikmesi yaşıyorum. 57 gün gebeliğin saptanması için yeterli bir süremidir? 57. günden sonra kanda baktırmadım ama sürekli 18 marta kadar idrar testleri yaptım hep negatif.
Şaka mı bu soru ? 57 gün gebelik saptanamaması kanda mümkün mü ? Hadi mümkün olsun onca gittiğiniz doktor ultrason bakmadı mı ? 57 gün boyunca oda mı görünmedi ? Konunuz fake gibi görünüyor.

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 20-05-2022

Hamileliğimin 17. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 163 gün kaldı.

Önümüzdeki 2 hafta içinde bebeğinizin gelişimi aminosentez veya AFP (alfa feto protein) tarama testi ile değerlendirilebilir. Bu iki test ayrıca doğum kusurlarını incelemek için de kullanılır. Eğer AFP düzeyi yüksek çıkarsa, akabinde amniyosentez tavsiye edilir. AFP annenin kanına yapılan bir testdir. Amniyosentezde ise, karın ve rahim duvarından bir iğne sokularak amniyotik sıvıdan örnek alınır ve bu amniyotik sıvı örneği test edilir. Anneler hamilelik boyunca sırt ağrıları çekebilirler. Hamilelik için tasarlanmış kemerlerden kullanabilirsiniz.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 150 gr. - Yaklaşık boyu : 13.1 cm. (Baştan Popoya)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

havvanur52

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
27 Ocak 2021
75
24
23
Şaka mı bu soru ? 57 gün gebelik saptanamaması kanda mümkün mü ? Hadi mümkün olsun onca gittiğiniz doktor ultrason bakmadı mı ? 57 gün boyunca oda mı görünmedi ? Konunuz fake gibi görünüyor.
ultrosana sadece 1 kez girdim oda ilişkiden sonra 41. gündü idrara sıkışık değildim karından bakıldı. testleri özel bir hastanede danışmadan isteyerek yaptırdım doktor isteğiyle değil yani özel kalmasını istedim.