Yardim nasil olmali

Kizgin cicek

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
11 Ağustos 2020
942
2.655
Bu yardım konuları çok karmaşık konular ya. Ben de her zaman bireysel yapalım'cıydım. Doğal afet hallerinde fikrim değişiyor sadece.

Ama dün kapanmada kocası çalışmayacak diye hem fitre hem zekatımızı acele edip toparlayıp verdiğimiz kişinin tüm mobilyalarını değiştirdiğini, eski eşyalarını da (ki onlar da eski değil, evleneli 4 sene falan oldu) benim bir tanıdıktan (sigortalısını kendi evinde göstermeyerek yardımlarla geçinen tip o da) öğrendim. Çünkü eşyaları ona vermiş.

Yani Allah kabul etmiş midir bilmiyorum yaptığım yardımı, tekrar eder miyim, sanmıyorum. Kıskanmak değil bu arada gerçekten, keriz hissediyorum.

Ne bireysel, ne kuruluş vs. Vallahi güvenmiyorum ben kimselere artık.

Önceki sayfalarda vardı, bagajını doldurmayı düşünüyor diye bir tanım vardı. Bundan sonra o insan olacağım ben.
Simdi fitre ve zekat yeni evlkenene falan dusmez. Once yakinlarinda olur akraba vs dul olur yetim oksuz onlara duser. Siz yeteri kadar aratsrmassiniz cok uzgunum. Ben bu konuda dikkatliyim neden derseniz asla su kafada degilim vereyimde o beni kandirsada ben gorevimi yaptim Allah bilir demek istemiyorum fakirin hakkini yiyor ben yine o cakali doyurdim ama yanda fakir yine ac yine agliyor. Sizden ricam pes etmeyin ama gozlemleyin. 🤲

Fasulye

O halde ömür dediğin bir gündür; o da bugündür.
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
1 Temmuz 2019
60
199
Yardım edeceksen önce kendi yakınından başlamak lazım derler , aile - akraba -konu komşu- mahalle diye uzaklaşmak gerekiyor aslında ama ben de çoğu zaman zekatımızı , sadakamızı hep öğrencilerime harcarım . Dönem başında çantası olmayan , forması yırtılan , ne bileyim kalemliğinde kalemi olmayan öğrencilerime eksiklerini alırım . Bazen gücüm yeterse onları yemekhaneye kaydettiririm . Bazen etüt merkezine yazdırırım vs vs . Ben ayrıca sağlığımın sadakasını da gönüllü işlerle vermeye çalışırım . Mesela Kızılay yakında bayramlık dağıtacak , koli hazırlanacak , taşınacak derken orda elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışıyorum. Ama eskisi kadar Kızılay’a da maddi bağış yapmıyorum ne yalan söyleyeyim. Bazı haberlerden dolayı.
Allah affetsin ama ben de vakıf, kurs , dernek vs hiç yardım etmek istemem . Çünkü paranın nereye gittiğini bilmiyorum sonuçta.
Bana cennet kokulu öğrencilerim yetiyor ☺️
Kendim yazmış gibi hissettim. Ben de en yakından başlamayı uygun görürüm. Ama öyle güzel bir mesleğim var ki yardım ettiğimde hiç şüphe duymuyorum. Öğrencilerimiz maddi yönden pek şanslı değil bizim de. O yüzden yardım için en doğru adres çocuklarımız oluyor. Bazen rehber öğretmen aracılığıyla para yardımı,bazen kıyafet bazen harçlık. Kafam rahat oluyor. Nereye gittiğini biliyorum.

Posedion

Guru
Kayıtlı Üye
3 Haziran 2010
3.464
3.660
Kendim yazmış gibi hissettim. Ben de en yakından başlamayı uygun görürüm. Ama öyle güzel bir mesleğim var ki yardım ettiğimde hiç şüphe duymuyorum. Öğrencilerimiz maddi yönden pek şanslı değil bizim de. O yüzden yardım için en doğru adres çocuklarımız oluyor. Bazen rehber öğretmen aracılığıyla para yardımı,bazen kıyafet bazen harçlık. Kafam rahat oluyor. Nereye gittiğini biliyorum.
:KK19: :KK200:

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 2078 gün geçti.