Lojmana taşınma şansı ve borcun 3 katına konulan haciz

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Esrin mine Esrin mine size iki kez sordum ama cevap alamadım, ev sahibinize elinize para geçene kadar idare etmesini rica etseniz, gerekirse sözleşme yapsanız diye? Bunu düşünmez misiniz?
Ben düşünürüm ama ev sahibim düşünmez🙂 adam çıkmam konusunda çok net. Hatta ben kiracı çıkmıyor dediğimde "polis çağırın eşyalarını dışarı attırın, ben evime geçmek istiyorum" dedi. Şimdi okul da kapanmak üzere. Hergün arayıp evden çık diyor.

Ben düşünürüm ama ev sahibim düşünmez🙂 adam çıkmam konusunda çok net. Hatta ben kiracı çıkmıyor dediğimde "polis çağırın eşyalarını dışarı attırın, ben evime geçmek istiyorum" dedi. Şimdi okul da kapanmak üzere. Hergün arayıp evden çık diyor.
Adamın başka evi var mı? Kaç yıllık kiracisin?

Konu sahibini savunmak yasak mı ya, topluca hem yere hem duvara vurmak gibi bi misyonumuz mu var? Gadinin düşmanı gadin valla. 😐
Kadın 2 güne sokakta kalacak , çocuklarının boğazına et koyamaz olmuş, karbonhidrat almaktan aptallaşacaklar diye korkuyorum diyor , koca mahkemenin verdiği nafakayi ödemiyor, aile sülale bin beter , biri de geliyor diyor ki ''Kocam çocuğumun falanca çok önemsiz gördüğü bir şeyini üstlenmedi de ben üstüme aldım hayat tabi kolay değil. ''diyor . Allah'ım sana geliyorum ya Rabbim ne acılar varmış cidden .

Millet patir patir eşlerini kursunluyor, bicakliyor, çocuklarını camdan asagi atıyor, esine ulasamayan baldinizj kayinvalidesini yaraliyor. Hergun bu haberler var televizyonda. Erkekler bu cinneti bir gunde yasamiyor, oncesinde de tartismalar ve evde huzurluk oluyor. Nasil cesaret edeceksiniz ayni evde yasamaya? Ustelik adami icraya vermissiniz. Ev sahibiniz sizi evden cikaramaz. Guzellikle konusun 5 ay sonra cikabilirim idare et deyin, olmaz mi?
Son soruya cevap vereyim, olmaz maalesef. Bu aşamada beni bu çıkmaza sürükleyen şey de ev meselesi zaten. Ev sahibim çok net şekilde çık diyor. Bu arada şahıs bana fiziki zarar veremez artık. Hem ben eski ben değilim hem de aramızda kalın bir duvar var. Bana zorbalık yaptığı zamanlar ben kendimden vazgeçmiş, kimsesiz bir insandım. Ama şu an neler yapabileceğimi biliyor, zaten tabiat olarak öyle asacak kesecek bir tip değil, polisten ve çevreden çok korkar. Onun gücü sadece sesinin çıkmayacağını sandığı kişilere yeter. O kişi artık ben değilim.

Aslında en baştan beri düşüncem buydu. Hatta bir işe girmek varken sıfırdan zanaat öğrenme amacım da buydu. Taşınma vaktim gelinceye kadar küçük ve ucuz bir yer bulurum giderim diye düşünüyordum. Ama son 1 yılda herşey o kadar tepetaklak oldu ki. Tüm hayallerim suya düştü. Artık o küçük ve güvenli kasabaların hiçbiri benim bütçeme uygun değil, uygun olanlar da zaten herkesin kaçtığı, halkının gelenekçi olduğu yerler. En büyük pişmanlığım o evden çıkarken bozdurduğum altınlarımla bir ev almamış olmam. O zaman 1+1 dairelere param yetiyordu ama işte ailem beni yönlendirmek yerine yalnız bırakınca tüm paramı ev tutmaya, eşya düzmeye, çocukların ihtiyaçlarına harcadım. Sonra da zaten evler 10 katına çıktı. Bi de şimdi gelmiş "paranı boşa harcadın, ev alsaydın şimdi bunları çekiyor olmazdın" demiyorlar mı, insan aklını kaçırır. Ana baba olsaydınız da beni yargılamak yerine yönlendirseydiniz, sanki her yıl ev alıyorum da iki çocukla, başımda boşanma belasıyla ev almayı akıl edecektim.

Bilmiyorum vallahi, bir uyuyup uyansam daha mantıklı düşünecekmişim gibi geliyor. Kafam kazan gibi.
Bence çaresizlikle mantık dışı kararlar vermeyin derim, biraz sakinleşip salim kafayla düşünün.

Hala kıyıda köşede kalmış bir kadının tedirgin olmadan yaşayabileceği küçük yerler vardır, 1200 kira demiştiniz değil mi? Aydın’da 90 metrekare 2+1, 2 katlı binanın 2. katı 1200 lira kirası var.
110 metrekare 2+1 ayrıca doğalgazı da olan bir daireyse 1900. Pardon düzeltiyorum 1800 TL.

Bence siz bir emlak sitelerine girin, şehir vs seçmeden kiralık ev taraması yapın, size uygun şehir/ilçelerde olanları bir inceleyin, mesela Trakya bölgesinde de hala nispeten uygun kiralı evler var, Edirne, Kırklareli vb yerlerde.

Bence çaresizlikle mantık dışı kararlar vermeyin derim, biraz sakinleşip salim kafayla düşünün.

Hala kıyıda köşede kalmış bir kadının tedirgin olmadan yaşayabileceği küçük yerler vardır, 1200 kira demiştiniz değil mi? Aydın’da 90 metrekare 2+1, 2 katlı binanın 2. katı 1200 lira kirası var.
110 metrekare 2+1 ayrıca doğalgazı da olan bir daireyse 1900.

Bence siz bir emlak sitelerine girin, şehir vs seçmeden kiralık ev taraması yapın, size uygun şehir/ilçelerde olanları bir inceleyin, mesela Trakya bölgesinde de hala nispeten uygun kiralı evler var, Edirne, Kırklareli vb yerlerde.
Bı de Aydın'da Trakya'da boşanmış çocuklu bı kadinin rahat yaşayacağı yerler.

Millet patir patir eşlerini kursunluyor, bicakliyor, çocuklarını camdan asagi atıyor, esine ulasamayan baldinizj kayinvalidesini yaraliyor. Hergun bu haberler var televizyonda. Erkekler bu cinneti bir gunde yasamiyor, oncesinde de tartismalar ve evde huzurluk oluyor. Nasil cesaret edeceksiniz ayni evde yasamaya? Ustelik adami icraya vermissiniz. Ev sahibiniz sizi evden cikaramaz. Guzellikle konusun 5 ay sonra cikabilirim idare et deyin, olmaz mi?
İste napsınmıs oda .
Artık kendini feda ediyormus.
İcra takiplerine falan birlikte acarlar kapıyı artık,nasılsa odalar ayrı der memurlara sunları sunları alabilirsiniz diye.
Ay cidden fantastik olaylar.

İste napsınmıs oda .
Artık kendini feda ediyormus.
İcra takiplerine falan birlikte acarlar kapıyı artık,nasılsa odalar ayrı der memurlara sunları sunları alabilirsiniz diye.
Ay cidden fantastik olaylar.
Üzülüyorum gercekten bu haberlere. Insanlar eşlerini, eşi geçtim kendi canı kanı cocuklarini paramparca ediyor. Kendi kafalarina sıkıyorlar. Konu sahibi bana polisten korkuyor demis ama cinnet aninda polis kimin aklina gelir ki?

Madem hem yuklu bir nafaka veriyor hem de ayni evde yasamayi teklif edecek kadar anlayisli biri, anlasmali bosanin neden 3 sene bekliyorsunuz? Ayni maddeden tekrar dava acamazsiniz, farkli bir madde ile ya da anlasmali olarak acabilirsiniz.

Olay karışık olduğu için isteyen istediği kısmından tutup yorumluyor. Aslında şu şekilde;

Bana 2 yıldır lojmanlardan biri boşaldıkça bu teklifi yapıyor. Dün buna ilk kez cevap verdim. Tek bir cümleyle. "kabul ederim ama sadece ben ve çocuklar olacağız". Önce tamam dedi. Sonra bana bir oda ver dedi. Hayır dedim "nafakanın yarısını sana geri veririm kendine bir pansiyon gibi yer tutarsın dedim." kirayı sana vereyim, orada kalayım😀" şeklinde kendince bol gülücüklü zeka dolu bir teklif yaptı. Buna da hayır dedim. Buraya yazmış bulunsam da böyle bir ihtimal pratikte yok. Bu adama mahkemede bile bakamıyorum elimde değil yüzüne odaklanamıyorum. Son olarak ben ve çocuklar şeklinde noktaladı. Sonra haczi öğrenince kızdı zaten. Bakalım haciz sonucunu bekleyeyim, eğer haciz yolunda giderse belki kendime bir ev tutarım.
Sizin nafaka 2 bin civarı değil mi? Neden yarısını veriyorsunuz ki zaten 2 çocukla o kadar para nasıl yetsin? Önceki nafaka borçlarını da alın bence. Bir de anladığım kadarıyla zor durumdasınız, ahbapa belediyeye her yere başvurun bence belki yardım eden olur.

Babannem laf eder diye bana tecavüz eden şeref yoksunuyla aynı eve girmezdim.
Normal şartlarda boşandığım adamın hak sahibi olduğu lojmana da girmem ama hadi çocuklar var zor durum olmuş büyük konuşmamak adına atıp tutmayayım ama işin içinde tecavüz var.
Yani babannenin amcanın hangi lafı bundan daha ağır olabilir ki?
Ya durum olsa ikisine de eyvallah etmemek en doğrusu. Ama para yok bişeylerden de fedakarlık etmek gerek. Tercihinizi aile apartmanından değil de tecavüzcü kocadan yana yapmanız aşırı garip geldi. :)

Sizin nafaka 2 bin civarı değil mi? Neden yarısını veriyorsunuz ki zaten 2 çocukla o kadar para nasıl yetsin? Önceki nafaka borçlarını da alın bence. Bir de anladığım kadarıyla zor durumdasınız, ahbapa belediyeye her yere başvurun bence belki yardım eden olur.
Nafaka 1800, haciz yanlışlıkla 36 bin yazılmış olsa da gerçek icralık nafaka 14 bin. Onun da 7 binini ödemişti, 7 bin borcu var bana. Sanırım bu aydan itibaren 7 ay boyunca 3 bin kadar yatması gerekiyor. Sonra tekrar 1800 olacak.

Nafakanın yarısını şu şartla veririm dedim, eğer lojman bize kalırsa kendi de kalacak yurt, pansiyon bulursa ki bu adam zaten hayatını yurtlarda geçirmiş ve sırf keyfi olarak haftasonu yurtlardaki arkadaşlarına gidip kalan biri. Yani onun için öyle yerler sıkıntı değil. Bu durumda nafakanın kalanını faturalara harcar, kiradan kurtulmuş olurum.

Aynen, o yüzden özellikle bu yerleri emsal gösterdim.
Aslında mantıklı ama piyasa çok oynak, o evler de yarın 3 bin olabilir. Yabancı şehirde iki çocukla ortada kalma riskim var. Bir de baktım çoğu memur, maaşlı çalışan kiracı istiyor. Emlakçıyı aradığınız zaman ilk sordukları ne iş yapıyorsun, el işçiliği yapıp internetten satıyorum deyince ses tonları bile değişiyor. Bu evi de şans eseri bulmuştum. Boşanmış, evden çalışarak geçimini sağlayan bir kadına kimse ev vermek istemiyor. Bu ev sahibi İstanbula doğudan yeni gelmişti, çok uyanık bir insan değildi, o yüzden işimi durumumu sorgulamadan evi verdi ama böylesi bir daha zor denk gelir.

Aslında mantıklı ama piyasa çok oynak, o evler de yarın 3 bin olabilir. Yabancı şehirde iki çocukla ortada kalma riskim var. Bir de baktım çoğu memur, maaşlı çalışan kiracı istiyor. Emlakçıyı aradığınız zaman ilk sordukları ne iş yapıyorsun, el işçiliği yapıp internetten satıyorum deyince ses tonları bile değişiyor. Bu evi de şans eseri bulmuştum. Boşanmış, evden çalışarak geçimini sağlayan bir kadına kimse ev vermek istemiyor. Bu ev sahibi İstanbula doğudan yeni gelmişti, çok uyanık bir insan değildi, o yüzden işimi durumumu sorgulamadan evi verdi ama böylesi bir daha zor denk gelir.

Normal şartlarda size bahane üretiyorsunuz derdim ama piyasayı düşününce çok da haksız bulamıyorum sizi. Ama bence en en en iyisi kulakları beş ay tıkayıp aile evine gitmek. Sadece beş ay o babaanne duyulmaz, dinlenmez.

Aileniz kiracısını çıkarıp sizi oturtuyormuş işte, ne diye babannenizin konuşmalarından çekinip kendinize saçma sapan yollar arıyorsunuz gerçekten çok şaşırdım.

Babannem isterse kendini yırtsın, boşandığım kocayla aynı ev fikrinden daha çekilebilir geldi bana

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X