Yardıma ihtiyacım var

Konu benim 1250 TL'yi dert etmem değil birde emekliligini yaşamak istiyor demişsiniz emekliliği yok. Gelir kaynağı yok. Dert edindiğim gelinlik yaptığım bir şey yok cidden içimdeki hissi anlatamıyorum öyle anlaşılmak istemem özür dilerim gerçekten

ya bir sürü şeyi dert edebilirsiniz ama sağlığa harcanan paranın lafı edilemez. durumu olan yedi yabancıya yardım ediyor. numaradır değildir ne siz bilebilirsiniz ne biz, nişanlınız yarın öbürgün yapamadığına pişman olacağına annemde ne nazlandı zamanında bana diye hatırlasın.
birde ailesinin kazanıp harcadığı para şu aşamada sizi ilgilendirmez bence. evlendikten, kese birleştikten sonra eşiniz olduğunda sizin rızkınızı paylaşırsa dert edersiniz. babasının sattığı ev nişanlınızı bile ilgilendirmezken sizin dert etmeniz hoş değil.

Bence siz kötü değilsiniz, muhtemelen bazı şeyler içinizde çok birikmiş. Ama ne yazık ki karışmamak en iyisi. Evlendiğinizde kayinbabaniz mecbur çalışır diye düşünüyorum, şimdilik bosverin son günleriniz.
Evlendigimizde de çalışmaz çünkü çalışmayı sevmiyormuş. Karışmamak en iyisi dediğiniz gibi.
bu durumu bur ömür yaşamayı göze alıyor musunuz

belliki herkesi evlendiren babası nişanlınıza pek önem vermiyor

annesi dersek o durum zaten tüm türkiyenin korkulu çilesi

oğullarına aşık anneler resmen kıskanmalar

nişanlınız sizi dinleyen ve aileye düşkün değilse aşarsınız gerektiğinde başka şehire gitmek bile gerekiyor aileler çok zorlayınca

fakat ailemi asla kötüleme gören cinsindense yandınız
Haksız olduğu durumlarda haksız diyor fakat nedense bazen aşırı koruyucu tavır sergileyebiliyor. Evet bı kızı bı oğlu var kızına düşkünlüğü pek yok oğluna aşık.
Burda tek suçlu nişanlınız kendi ailesine gücü yetmeyip hem para harcıyor, hem de herşeyi noktasından virgülüne size yetiştiriyor,yüreğinizi kabartıyor. Olayları çözmesi gereken de nişanlınız. Kendi çözsün daha evlenmeden bunları dert ederseniz ohoooo hasta olursunuz.
Dert etmemeye gayret edicem teşekkür ederim yorumunuz için 🙏
Sizi endişelendiren şey biz evlenince de mi bu adam devamlı ailesine harcama yapacak o zaman bizim maddi durumumuz nasıl etkilenecek düşüncesi sanırım. Bunu da nişanlınızla konuşmanız gerekir. Hesap sorar gibi neden annen şu kadar paraya özelde ameliyat oluyor falan gibi bir üslupla değil de genel olarak ee biz evlenince nasıl olacak mali işlerimiz diye ortak hayatınız için sorun. Düşüncesini öğrenin. Yine nişanlınızın omzunda olacaksa yük ve siz buna razı değilseniz kimseye ailene yardım etmeyeceksin diyemezsiniz sonuçta(aynı durumda siz de olabilirdiniz) siz de ona göre bir yol belirlersiniz kendinize. Genel olarak kv ye de sinir olmuşsunuz ilgiyi üstünde tutmak için hastalığı bahane ettiğini düşünüyorsunuz o yüzden ne yapsa batacaktır size. Bunları iyi düşünün katlanamayacak durumda iseniz hiç girmeyin bu topa
Tam olarak bu aslında. Çünkü annesi ara ara diyor ki evlendiginiz zaman bı sigara parası yardımını bana yapar, alır. Onu alamayacaksa neden doğurdum falan. Şakayla karışık söylüyor ama söylüyor.
Ay birde adamın neyi var nereye ne harcamış biliyor çetele tutmuş sankim kendi babasının malı:olamaz:
Çetele tutmak zorundayım çünkü evimize eşya alırken sıkıntıya giriyoruz 50 milyara yakın borç var ve hepsini tek başına ödeyecek. Ben çalışıyordum pandemi sebebiyle ücretsiz izindeyim.

Ki gerçekten konuyu açarken bugün sadece bu olay olduğu için bu olaydan pay bictim uzatmamak adına.

Evlendigimizde de çalışmaz çünkü çalışmayı sevmiyormuş. Karışmamak en iyisi dediğiniz gibi.

Haksız olduğu durumlarda haksız diyor fakat nedense bazen aşırı koruyucu tavır sergileyebiliyor. Evet bı kızı bı oğlu var kızına düşkünlüğü pek yok oğluna aşık.

Tam olarak bu aslında. Çünkü annesi ara ara diyor ki evlendiginiz zaman bı sigara parası yardımını bana yapar, alır. Onu alamayacaksa neden doğurdum falan. Şakayla karışık söylüyor ama söylüyor.

Çetele tutmak zorundayım çünkü evimize eşya alırken sıkıntıya giriyoruz 50 milyara yakın borç var ve hepsini tek başına ödeyecek. Ben çalışıyordum pandemi sebebiyle ücretsiz izindeyim.
Tüm eşyayı nişanlinizin alması da yanlış biraz erteleyin olmadi. Ya da az eşya alın. Uygunundan alın.

Nişanlınızın ailesinin çok özeline burnunuzu sokuyorsuz sanki. Adam çalışmıyor size ne? Ev satıyor size ne? Parayı nereye harcamış ne almış size ne? Siz en fazla nişanlınızın harcamalarına, çalışıp çalışmamasına karışabilirsiniz. Babası ister çalışmaz oğlunun parasını yer oturur, onların bileceği iş,oğlunun bileceği iş. Siz bu durumdan rahatsızsanız da ayrılın yani. Onun ne annesine ne babasına bir şey deme hakkınız yok, değiştiremezsiniz de. Ama böyle nişanlıyla size evlilikte zor olur, çok çok iyi düşünün şimdiden

Hangi sıfatla çetele tutuyorsunuz? Bende bunu diyorum. Kendi babanızın malı mı ki çetele tutmayı hak görüyorsunuz? Evlat olarak kendi ailemizin bikr malına karışma haddımız yokken sahıplerı değilken bir insan hangi hakla kp malının çetelesini tutar? 50 bine yakın borcunuz var evlenen sizsiniz zaten normal değil mi ailesi mi sizin yerinize borç yapıp ödesin? Bütün eşyaları nişanlınız mı alıyor? Sizde yardımcı olun üstünüze düşen şeyleri yapabilirsiniz mesela mobılyalarınızı alabilirsiniz dimi

Her neyse şimdi nişanlımın annesin midesinde mi ne sorun varmış özel hastaneye gitti 1250 civarı para istemişler. Bende haliyle devlet Hastanesi'ne gidebilecegini söyledim
Yani durup durup sağlığa verilen paraya mı taktınız? Belki bir şeyler birikmiştir diyeceğim ama gerçekten buna laf etmeniz yakışıksız olmuş bence.

Bizim de durumumuz öyle aman aman iyi değil kendi halimizde bir aileyiz. Geçen hafta annemin sağlık masraflarına 3 bin lira gitti ama söz konusu sağlık olunca evde kimse lafını etmez yani. Ayrıca çok biliyormuş gibi de konuşmayın lütfen. Devlet hastanesine gidebilirdi, hastalığının lafta olduğunu düşünüyorum falan. Yahu aynısı sizin annenize olsa ve sevgiliniz böyle düşünse hak verir miydiniz? Bakın annem de ne zamandan beri başım dönüyor diyordu. Devlet hastanesinde birçok bölüme de gitti ama herkes bir şeyin yok deyip gönderdi. En sonunda özele gidip detaylı kontrollerini yaptırınca çıktı ortaya. Kulağında kristal kayması olmuş.

Ailesine bakan adamla evlenmeyi de siz tercih ediyorsunuz. Bunları göze almanız gerekir böyle bir durumda. Babasının zamanında nereye gittiği belli olmayan paralarını da nişanlınız dert etsin, size kalmış bir konu değil.

bence bu insanın yapısıyla da ilgili. yabancıda olsa bunları irdelerdi gibi konu sahibi.
Haklısınız, fakat her şeyi öğrenmesi yine de zaman alırdı:)

Oysa şimdi konu sahibine gün doğdu .. Bık bık bık durmaz artık. Nişanlısına büyük pişmanlık olacak.

bu konuyu 3 gündür yaşadıklarıma göre değerlendireyim, annemin midesi rahatsız 10 senedir. üç gündür kötüleşti. özele gitmeye ikna edemediğim için ilk baş devlete gittik annem 3 gündür hiçbir şey yiyemiyor. iki gün yapmadığımız tahlil kalmadı endoskopi için hazirana gün verdiler. "haziran" diyorum dikkat edin. 2 ay bu kadın ne yapacak? eğer bir hastalığı varsa ve ilerlerse bu iki ayın hesabını kim verebilir. doğru özele gittik. yarın endoskopi ve kolonoskopi yapılacak. verilen para da 3 bin. emin olun 3 değil 300de gitse gözü kapalı verilir. o para geri çok rahat kazanılır ama bir anne sağlığı yerine gelmez. bu kayınvalidem de olabilirdi. o da eşimin annesi..
tekneye verdiği 2-3 bin gözünüze batmadı ama annesine giden para mı battı? 3 gündür 45 dk mesafe olan hastaneye götürüyorum annemi. aynı hastalık benim başıma gelse annem 45 saat mesafeye de götürür bizi.
önce kızdığınız şey sizin hakkınız mı bir onu düşünün derim. bence gereksiz yere burun sokuyorsunuz

bu konuyu 3 gündür yaşadıklarıma göre değerlendireyim, annemin midesi rahatsız 10 senedir. üç gündür kötüleşti. özele gitmeye ikna edemediğim için ilk baş devlete gittik annem 3 gündür hiçbir şey yiyemiyor. iki gün yapmadığımız tahlil kalmadı endoskopi için hazirana gün verdiler. "haziran" diyorum dikkat edin. 2 ay bu kadın ne yapacak? eğer bir hastalığı varsa ve ilerlerse bu iki ayın hesabını kim verebilir. doğru özele gittik. yarın endoskopi ve kolonoskopi yapılacak. verilen para da 3 bin. emin olun 3 değil 300de gitse gözü kapalı verilir. o para geri çok rahat kazanılır ama bir anne sağlığı yerine gelmez. bu kayınvalidem de olabilirdi. o da eşimin annesi..
tekneye verdiği 2-3 bin gözünüze batmadı ama annesine giden para mı battı? 3 gündür 45 dk mesafe olan hastaneye götürüyorum annemi. aynı hastalık benim başıma gelse annem 45 saat mesafeye de götürür bizi.
önce kızdığınız şey sizin hakkınız mı bir onu düşünün derim. bence gereksiz yere burun sokuyorsunuz
Çok geçmiş olsun annenize..

Haklısınız, fakat her şeyi öğrenmesi yine de zaman alırdı:)

Oysa şimdi konu sahibine gün doğdu .. Bık bık bık durmaz artık. Nişanlısına büyük pişmanlık olacak.

evet, tanıyorum numara yapıyor demek lüksü oldu. nolursa olsun bir insan için annesinin hastalığı hassas bir durum, buna saygı duyulmak zorunda. ki hiçbirşeyi yok numara yapıyorsa doktorlar herhalde çocuğa da söylerler :)

Babasının 2.evliliği de olsa öz kardeşler onlar öz değil demişsiniz ama babaları bir olanlar öz olur
Düzeltmek istedim kardeş, karındaş kelimesinden geldiğinden aynı karnı paylaşanlar öz kardeştir. Yani aynı anneden doğanlar babalar ayrı bile olsa özdür ama ayrı anneden doğanlar babalar aynı bile olsa üveydir. Bu da dilimizin bir güzelliği diyelim:)

evet, tanıyorum numara yapıyor demek lüksü oldu. nolursa olsun bir insan için annesinin hastalığı hassas bir durum, buna saygı duyulmak zorunda. ki hiçbirşeyi yok numara yapıyorsa doktorlar herhalde çocuğa da söylerler :)
İnşallah müstakbel kayjnvalidesinin büyük bir sıkıntısı ortaya çikmaz.

Bir de demez mi dışarı da yaşlı birini görsem merhamet ederim.. Tabi dışarıdaki etliye sütlüye karışamayacak kadar yabancı o yüzden merhametini bol keseden dağıtıyor..

Önemli olan kendi ve eşinin ana babasına , yaşlılarına merhamet etmek ..

X