yarın için yardım kızlar :)

cikom

Guru
Kayıtlı Üye
29 Temmuz 2011
7.129
5.598
kızlar yardımı kayın valideme ne desem yada bişi demesemmi diye istiyorum.

bebeğime 5 aylık falan hamileyken bigün konuşuyoruz. ne aldınız falan diye bizde anlatıyoruz şunu şunu aldık. kv dediki gardolap almadınızmı yok dedim ben alırım dedi. ama ses seda yok bigün onun mobilyacısına gittik oğlu laf attı alıcaktın falan diye bi dolap aldı ama öle lüx bişi değil yani. 200 tl lik bişi. sonra adam getirdi dolabı bende dedim siz sipariş yapıyomuşsunuz odaya raf sitiyorum süs için falan diye adama ölçülerini verdim. bu dediki oda benden olacak kaç kere anne raf gelmedi dedim çocukta doğdu 11 aylık hala raf falan yok. hayır adama öle dememiş olsa ben telini falan alırdım adamın yaptırırdım. bebek mevlüdünde falanda herhalde dolabı yerine saydı bişi takmadı.

sonra çocuk doğmadan dediki ismini ne koyacağınızı bulun artık altın künye yaptırıcam. ismini koydık çocuk yaşına girecek hala künye falan yok. geçenlerde artık noldu anne bizim künye dedim sünnetinde dedi. bide annen ne verdiki diyo. bende annem bi daire veriyo torununa daha ne olsun dedim morardı. zaten hep annemi soruyo çocuk onunla oynuyo mesela annenlede oynuyomu. annene yakın davranıyomu. anneni seviyomu diye sinir oluyorum. bigün diyicem yok annemden nefret ediyo bitek seni seviyo diye.

sonra hamileyken dediki hastane çıkışını ben alıcam. 8 aylık hamileyim artık doğum bavulunu hazırlamam gerek gittim aldım. sonra bavulum hazır falan diye lafı geçmişti eltime demiş ben alıcaktım tenezzül etmemiş hanfendi. gerçöi eltim niye böle bişiyi yetiştirdi ben olsam asla sölemezdim ona.

sonra bebeğim kış bebeğiydi mont tulum bakıcam avm de geziyoruz bitane mazada gördük bayada pahalıydı bi kış giyer zaten okadar paraya kıyamadım. ama çokta hoşuma gitmişti. bende boşver anne ben daha uygun bişi bulur alırım var zaten piyasada fiyatı makul olanlarda dedim. bana iyoki biz aramızda görümcem eltim bide o yani paramızı birleştirelim alalımmı. sanki git al diyicem böle bişi sölenirmi.ayrıca ne öle aralarında para toplayacaklar sanki milyarlık mont. yok saol dedim aldırmadım. hee bu arada ben alıcam paramla ama o karar vermeye çalışıyo şekline şemaline montun. sonra ben alıcam montunu dedi aradan baya zaman geçti mont falan yok onuda aldım.

daa böle bisürü şey var alıcam ben diyip almadığı beni gereksiz yere beklettiği.

bide başkalarının hediye olarak aldığını bldiği kıyafetlere hep ayy nekadar ucuz kesin pazar malıdır diyo. ucuz bişeydir kesin 10 tl ye almışlardır diyo. bende kaç para olduğunu sormadım anne hediye sonuçta sağolsun insanlar düşünmüş almış diyorum ama bölee basitmiş gibi suratınında bakışı kalıyo.

bide herşeyin fiyatını söler. şunu aldım şu paraya. falan diye. kadına hediye parfüm alıyorum anneler gününde diyo niye zahmet ettin al kullan şimdi buna kaç para verdiniz şukadar tlmi falan diye. ne önemi var anne bütcemiz kadar aldık işte diyorum. görümceme tatil dönüşü rüzgar gülü aldım hediye gördü bunu ayy diyo pahalıdır bu kaça aldınız. diyorum hediye aldık niye söliyim fiyatını. eltimin çocuğuna ayakkabı aldık oda vardı yanımızda. kaynımla eltimin yanında diyo yengesi aldı şukadar tl verdi falan.

şimdiki olaysa geçen gün kv ye gittik dedi bu bayram kıyafetini ben alıcam herşeyiyle pazarda öle güzel kaliteli şeyler varki. hee yanlış anlaşılmasın pazardan kıyafet giydirmem demiyorum ama o alırsa giydirmem. çünkü başkalarının aldıklarını pazardan alınmış diye yadırgıyodu ya. bide dişle dokunur tek kıyafet bile almadı çocuğuma. eşimde benim gibi düşündüğünden pazardan alacaksan zahmet etme dedi. oda tamam ozaman bigün alışverişe çıkalım siz beğenin alın dedi. şimdi bundan sonra bidaha aramadı. eşim bikaçkez annemi arıyım söliyim nezaman arıycak dedi bende olmaz öle şey kendisinin arayıp çağarması uygun olur dedim. ve sonuç itibariyle aramadı bende inat ettim bişi almadım. zaten akşamdan sonra alsam yıkasam yarına kadar kurumaz sinir küpüyüm.

anlaşıldımı söylemek istediğim bilmiyorum yanlış anlaşılmakta istemiyorum. kv me bukadar sinirlenmemin ve bunları tek tek kafama kazımamın nedeni her seferinde ben yapıcam diyip önümüze geçip son ana kadar yapmaması hiç birinde beklemedim yaptım ama dur bakalım bu sefer aramayım o çağarsın dedim ama yine yok.

illaki çocuğuma niye bişi almıyo değil derdim ben alıcam diye öne atılıp herseferinde yapmaması sinirimi bozan. şimdi ben yarın ne yapıyım bişi söliyimmi zaten çok alıngandır kendileri yoksa sölemeyip eşimemi bıraksam ki eimede soramam annene bişi diyicenmi bu konuda diye. ne dersniz.

ne enteresan insanmış yaa :26: inşallah benim kv de öyle çıkmaz ileride ki böyle bi şey olsa ben eşimi sokardım arayaa bence sen söyleme ama eşin söylesin senin annenin böyle bi şey yaptığını düşün senin söylemen mi daha doğru olurdu daha mı az kırılırdı yoksa eşinin söylemesi mi karar senin ama ben bi şekilde yüzüne vurulması taraftarıyım amaç ne yani bari bıraksada siz alsanız çocuk ne giyicek şimdi bayramda çok kkötü alışmış kv bu davranışa inşallah böyle gitmez

böle gider canım o huy işte. ya aslında giyeceğide var bayram için küçük çocuk sonuçta yaz boyuncada sıcak diye zıbınla gezdi kıyafetleri hiç giyilmeden duruyo. ma yapılan şey garip geldi ne yapmaya çalışıyo onu anlamıyorum.

millet alınca ucuz basit diyo ki hiçte basit değil hepside güzel şeyler aldılar sağolsunlar. kendisinde gidip kermesten 10 tanesi 5 tl ye çorap almış ama çorap demezsin yani öle bişi. şakın bakışımı görünce bir övüyo çorabıki görme yani. çorabı öve öve giydiriyo çocuğa ama ayakta durmuyo çorap anında genişleyip düüyo :)).

Fazla beklenti içindesiniz bu da olmayınca sizi üzüyor bence.

fazla beklentimi:26: gerçi yanlış anlaşılmam inşallah dedim ama. tekrar söliyim bişey beklemiyorum ben ama hep karşı taraf benim alacağım şeyi hayır ben alıcam diyipte almıyor sorun burda. ben iyi anlatamadım sanırım.

yoo gayet iyi anlattınız durumu bence,benim analizim bu yönde sadece.devam etmeden önce bir şey sormam lazım anneniz daire almış bebeğe,tapusunu üstüne geçirdi mi?

yoo gayet iyi anlattınız durumu bence,benim analizim bu yönde sadece.devam etmeden önce bir şey sormam lazım anneniz daire almış bebeğe,tapusunu üstüne geçirdi mi?

bebeğin değil ama benim üstüme geçirdi doğumdan sonra bebeğe tabu yapılıyomu hiç araştırmadık açıkçası :))

diyebilcek tek bi şey var allah sabır versin canım ama sana karşı başka yanlış kötü huyları yoksa iyi yine tek sorunu derdi cimrilik sözünde duramamak kıyamamak olsun boşverrr seni üzmesinde çok çektirmesinde neler okuyoruzz görüyosunn dünya malı dünyada kalıyo nasılsa ne hakkınız varsa öbür dünyadan kv den sorulur elbet daha büyük sıkıntıların olmadığı için sükretmelisin benm annem nelerrrr çekmiş neler :26: ne kadar doğru ne kadar yalan bilinmez ama bu yüzden hep nefret ettik en son böbreklerinden rahatsızlandı vefat etti allah mekanını cennet etsin yinede ama çocuğum daha bya küçük sünizit olmuşum başımın ağrısından ağlıyorum ölüyorum bi laf etmişti zaten hastaneye götürüyolr daha ne ağlıyomuş diyee fln içime oturmuştu kardeşimnde canı pasta çekmiştide annem onlrda yapmıştı diye ne kdr laf etmişti tabiki unutulmuyoo amcam mesela artık gitmiyoruz babam ailesi varlıklı olduğu halde asla onlardan hiçbi şey almadı istemedi çok gururlu öğretmn haliyle 6nüfusluk aileyi gecindiriyo herkes sizin ki gibi baba bu dünyaya gelmemiş sükredin diyolar bitanedir tek sevgilim öyle böyle değil çok seviyorum :) herneyse arabası lada diye onlar sürekli arabalar değiştiriyolr en lüx arabalarla geziyolr diye hep ezerdi oğluyla , ooğlu 12 yaşında diyo 10 milyar borç neymişkiiii gürkanın aylığı sadece 10000 ya geliyo hey allahım hiçbi şey demiyorum allaha haavale ediyorum :)

off off bu sinir bozucu durumu o kadar çok yaşadım ki. benim kv devamlı şunu aldım ama yokmuş sipariş verdim gelecek der. evine bişey alsın güle güle kullanın derim sanada alcaktım kalmamış der. kızına patik örer kalanıylada sana örüyodum ip yetmedi der. ve daha o kadar çok şey ki bunun gibi hayır ondan bişey isteyen yok ama olmaz alırım, alacam deyince kendilerini yapmış hissedip mutlu oluyorlar sanırım bence hiç söyleme ama oğlunu oraya giderken biraz kötü giydir bayram günü sonuçta dikkatini çekecektir. illaki sorar sende dersin annecim siz arıyacaksınız size ayıp olmasın diye son ana kadar bekledim giysi almadım dersiniz zaten oda durumu anlar

mutlu,huzurlu bayramlar....

bence esıne bırak o soylesın zaten annesının huyunu bılıyor bır sey ıspatlamak zorunda degılsınız esınıze annen soyle felan dıye .
yarın kayınvalıdeye kullanılmıs yıkanmıs kıyafetlerle gotur bırsey derse sana sende dersın anne sen alıcaksın dıye oglun aldırmadı annemın aldıklarıyla bayram yapsın cocuk dedı dersın :)

ben çözdüm senn k.v.yi. kadın sizin ona tekrar dönp annecim al demenizi ve ona milyonlarca kez minnet duymanızı bekliyor. yani kadın hep ben alırım, yaparım diyor. sonra sizden ikinci bir teyit bekliyor, gelmeyince herşey havada kalıyor...
bence kesinlikle budur...

Sen kayınvalidene bir şey söyleme git kendin yaptır rafları. Sen neden yaptırdın derse de eh anne çocuk günden güne büyüyor eşyası da artıyor raf acil lazımdı senden ses çıkmayınca yaptırıverdim işte dersin

bencede muhtac olucaklarya onu beklıyor kadın sonrada herseyı ben aldım ettım davaları baslar

bence sormazz bileee bilerek yaptıgı çok belli aklında olur kendisinin alıcam deyipte almadığı vicdan öyle bi şeydrki aklına gelsin tamam hatta çok yakışıklı olmuş benim torunum flan der geçiştirir heralde

Bakın şimdi sizin anneniz oldukça büyük bir hediye etmiş.kayınvalideniz bunun altında boğuluyor olabilir.bunun için de durmadan siz bi ihtiyacınızı belirttiğinizde bunu ben yaparım diyor olabilir.Bence anne babalar çocukları olunca bu çocuğu babaanne-anneanne tarafından kabul edilip hediyelere boğulmasını bekliyor.Beklenti işte burada başlıyor.sizin anneniz yaptıysa karşı tarafında yapmasını bekliyorsunuz.Kadın size ben yaparım demiş olabilir.Ama bir insanın sözüne kaç kere kanabilirsiniz ki.Şimdi benim yanımda gelinim bu mont pahalı ben ona kışın daha ucuz alırım dese ben bundan k"anne bunu sen al"anlarım açıkcası.eşinizin de annesini arayıp ne zaman alacağın falan demesi de doğru değil.almazsa almasın.Tamah etmiş gibi görünürsünüz.Kibarca biz aldık,sen zahmet etme denilebilir.alacak olan adam zaten bir şey demeden alır gelir hediyesini,bayramlığını

sormasada bırıne sıkayet eder bunlar ama kesın konusu gecer :)

benım kayınvalıdede cok sey almaz hatta yok denecek kadar azdır aldıkları ogluma kazak almıs kazakda gorsenız kahve rengı uzerıne pembe desen oglum gıymem ben kız kazagı dedı ertesı hafta kayınvalıdeyız ogluma oglum kazagını gıydınmı okula gıderken dıyor oglanda kız kazagı gıymem ben dedı, guzel degıl dedı kayınvalıde ben ogrettım sandı

üzüldüm canım annen içinde ama allahtan baban iyi biriymiş. tabiki tek sorun bu değil. yoksa bukadar dolarmıydım bilmiyorum çok laf sokar alttan alttan.
bak mesela şunu anlatıyım.
geçen görümcemlerdeyiz hafta sonu orda kaldık kaynanamın 12 yaşındada bir oğlu var. eltimin 9 yaşındaki oğluda orda. ama annesi yooktu yanımızda. herşey çok güzel hatta bi gece öncesi kv ile oturup dertleştik dertlerini falan anlattı bana samimi bi ortam vardı. zaten hep böle oluyo ben ya bu kadın iyi herhalde diyip bütün kalbimle ona yaklaşıyorum zırt diye bişey çıkarıyo.
neyse yemek yiyoruz görümcem tvde şu çocukların şarkı yarışmasını izlerken kv me dediki senin oğlunun niye hiç yeteneği yok. kv çok sinirlendi var benim olumun yeteneği falan dedi ama görümcem onu ti ye alınca sustu. ben hiç karışmadım. sonra sofrada eltimin çocuğu yemek yiyo bende aferin bak negüzel iştahla yiyosun falan dedim ekmeği falan banıp veriyorum ona anneside yanında değil diye üzüldüm. kv bozuk bi suratla sen yeğnini çok seviyosun alda evine götür dedi. bende bozmadım kendimi hiç anne bebeğim var aynı anda onun mesuliyetini nasıl alıyım dedim. sonra dalga geçermiş gibi alırsın alır al götür evine dedi. bende annesinin bile haberi yok hem bakabilsem götürürüm götürmediğim çocuk değilki evime. ama bakamıycağımı biliyorum dedim. kalktı sofradan bi hışım hehe sen çok bilgilisin zaten herşeyi bilirsin falan diye çıkıştı. sustum yine. sonra eşim biz başbaşayken siz bi problemmi yaşadınız dedi. yoo dedim ama niye böle yaptı anlamadımda. sonra eşim annesine ne yapmaya çalışıyosun niye durduk yere ortamı bozuyosun falan demiş. ben kv me hiç bişi demememe rağmen kadın bana küstü :)))))

daha kötüsünü yapabilirmi bilmem ama eltimi dövmeye kalkışmış boğazına falan sarılmış zamanında eltiminde kimsesi yok yazık arkasında koruyacak. ama bana cesaret edebilirmi böle bişeye bilemiyceç edersede aynı anda gırtlağına yapışacağımı tahmin ettiğinden yapmıyodur. ayrıca eşimde çok tepki gösterir bunuda biliyo.

üzüldüm canım annen içinde ama allahtan baban iyi biriymiş. tabiki tek sorun bu değil. yoksa bukadar dolarmıydım bilmiyorum çok laf sokar alttan alttan.
bak mesela şunu anlatıyım.
geçen görümcemlerdeyiz hafta sonu orda kaldık kaynanamın 12 yaşındada bir oğlu var. eltimin 9 yaşındaki oğluda orda. ama annesi yooktu yanımızda. herşey çok güzel hatta bi gece öncesi kv ile oturup dertleştik dertlerini falan anlattı bana samimi bi ortam vardı. zaten hep böle oluyo ben ya bu kadın iyi herhalde diyip bütün kalbimle ona yaklaşıyorum zırt diye bişey çıkarıyo.
neyse yemek yiyoruz görümcem tvde şu çocukların şarkı yarışmasını izlerken kv me dediki senin oğlunun niye hiç yeteneği yok. kv çok sinirlendi var benim olumun yeteneği falan dedi ama görümcem onu ti ye alınca sustu. ben hiç karışmadım. sonra sofrada eltimin çocuğu yemek yiyo bende aferin bak negüzel iştahla yiyosun falan dedim ekmeği falan banıp veriyorum ona anneside yanında değil diye üzüldüm. kv bozuk bi suratla sen yeğnini çok seviyosun alda evine götür dedi. bende bozmadım kendimi hiç anne bebeğim var aynı anda onun mesuliyetini nasıl alıyım dedim. sonra dalga geçermiş gibi alırsın alır al götür evine dedi. bende annesinin bile haberi yok hem bakabilsem götürürüm götürmediğim çocuk değilki evime. ama bakamıycağımı biliyorum dedim. kalktı sofradan bi hışım hehe sen çok bilgilisin zaten herşeyi bilirsin falan diye çıkıştı. sustum yine. sonra eşim biz başbaşayken siz bi problemmi yaşadınız dedi. yoo dedim ama niye böle yaptı anlamadımda. sonra eşim annesine ne yapmaya çalışıyosun niye durduk yere ortamı bozuyosun falan demiş. ben kv me hiç bişi demememe rağmen kadın bana küstü :)))))

daha kötüsünü yapabilirmi bilmem ama eltimi dövmeye kalkışmış boğazına falan sarılmış zamanında eltiminde kimsesi yok yazık arkasında koruyacak. ama bana cesaret edebilirmi böle bişeye bilemiyceç edersede aynı anda gırtlağına yapışacağımı tahmin ettiğinden yapmıyodur. ayrıca eşimde çok tepki gösterir bunuda biliyo.

tebriklerbencede budur negüzel bir iki cümlede açıklamışsın olayımızı.

senin oğlunda babasından,sende eşinden yana şanslısın desene allah hepimizin sonunu hayır etsin kalp kırmayla hiçbi yere varılmaz yaşlandıkça hasta olup düşünme vakti gelince bunların hepsi birrr birr aklına gelicek emin ol vicdanı hiç rahat bırakmıcaktır babannem bizlere hakkımızı bırakıpta gitmiş bizlere bilezik yapmış ama agzımızı açıp soramyrzki babannem bize yaptım alın dedi ölmeden önce nerde diye babamda müsade etmez zaten :26: yengemden ölmeden hemen önce helallik istemiş ama annemden istemedi inşallah o daa eder :26: ne olursa olsun hala çok üüzülüyorum ben geçen sene vefat etti babam geçen bayram ağlıyodu insan üzülüyo işte yinede

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…