yarın için yardım kızlar :)

canım annemin ev konusu daha ortada yokken başladı bu alıcam diyipte almama işi. ama her sefernde annemle kendini kıyasladığı için sinirlenip söyledim ev olayını orda evet nispet oldu biraz ama çok sinir etmişti artık. eşimede arattırmadım zaten annesini yazdığım gibi onun bizi araması doğru olur dedim. ayrıca beklemiyorum bakıyorum alınma zamanı gelmiş gidip alıyorum nasılsa almıycak diye busefer bana tenezzül etmemiş gitmiş almış diye laf ediyor. ya kusura bakma ama okudunmu egrçekten yazdıklarımı. tabiki bana hak vermek zorunda değilsin ama yadığım şeyleri sanki hiç yazmamışım gibi yorumların.

güzel güzel geçinseler ne var işte kaç kere açtım kalbmi samimiyetimle ama hep böle son anda bişi yapıyo. allah akıl fikir versin ne diyim. eşimede dert yanmak istemiyorum evet beni anlıyo ama bunalıyo iş stresi falan bide bu mevzu zor tabi anne eş arasında kalmak. kendim halletmeye çalışıncada daha büyük sorun oluyo.

evet yazdıklarını okudum,yazdıklarımda kötü bir şey de yok ayrıca bekletiye girmişsiniz dememim sebebi bu olanları durmadan kafaya takmışsınız.ihtiyaçlarınızı bir insanın yanında hele de birkaç sefer söz verip de almayan bir insanın yanında söylersiniz,o da lafın kendisine geldiğini,kendisinden istendiğini düşünüyor dedim.kocanızı siz arattınız da demedim.Ama eşiniz annesine iki defa eksikleri ne zaman alacağı konusunda aramış.

kıslar yorumlar için çok teşekürler. hiç bişi sölememeye karar verdim gerekirse eşim sölesin benim aleyhime dönmesin olay. en azından paylaşıp sinirimi aldığınız için hepinize çok teşekür edrim. eski kıyafetle götürüp laf sokmayıda düşünmedim değil bazı arkadaşlarda bu fikri vermiş. ama oğlumun ilk bayramı sırf kaynanaya inat yapacağım diye oğlumu ilk bayramında pespayede giydirmem oğluma haksızlık olur. zaten dediğim gibi giymediği dolapta bekliyen kıyafetleride var. güzel bayramımızı sorunlu hale getiren kişi ben olmıycam eşimede hiçbirşey demiycem. kocişiminde tatili güzel güzel geçsin.

zaman ayırıp fikir verdiğin için teşekür ederim canım. yazışıyoruz sonuçta yanlış anlamışta anlatmışta olabilirim. iyi bayramlar

çok haklısın ben sırf bu yüzden 2 aileden de uzak bi yerde yaşamak istiyorum o da benimle hemfikir yoksa çook arada kalırız gibime geliyo ne benim ailem ona ne onun ailesi bana karışsın benn yüzünede söylüyorum ist içinde yaşıcaz işide orda inşallah allah nasip ederse tabii :) bu tür olayları gördükçe iyice ders alıyorum valla hem uzakta olunca nadir geliriz herkeste özlemiş olur binde bir geldiğimizde de değere bineriz gibime geliyo :26: seninde hakkında hayırlısı olsun sıkma güzel canını düzelir inşallahh zamanla eşin iyiymş mutlu olmaya bakın derim :)

seninde hakkında hayırlısı canım çok sağol yarın zaman bulursam nolduğunu yazarım :)) hala bi ümit belki gıcıklık yapmamıştır. bi sorun bişi çıkmıştır size haber veremedim şundan dolayı aramadım falan der diye umut ediyorum. :))))))

hadi bakalım inşallahhh haberlerini bekliyoruzz

bide başkalarının hediye olarak aldığını bldiği kıyafetlere hep ayy nekadar ucuz kesin pazar malıdır diyo. ucuz bişeydir kesin 10 tl ye almışlardır diyo. bende kaç para olduğunu sormadım anne hediye sonuçta sağolsun insanlar düşünmüş almış diyorum ama bölee basitmiş gibi suratınında bakışı kalıyo.

bide herşeyin fiyatını söler. şunu aldım şu paraya. falan diye. kadına hediye parfüm alıyorum anneler gününde diyo niye zahmet ettin al kullan şimdi buna kaç para verdiniz şukadar tlmi falan diye. ne önemi var anne bütcemiz kadar aldık işte diyorum. görümceme tatil dönüşü rüzgar gülü aldım hediye gördü bunu ayy diyo pahalıdır bu kaça aldınız. diyorum hediye aldık niye söliyim fiyatını. eltimin çocuğuna ayakkabı aldık oda vardı yanımızda. kaynımla eltimin yanında diyo yengesi aldı şukadar tl verdi falan.

aynı benimkini anlattın ayyyy
bide bizimkine bir keresinde hiç huyum değildir ama bu sene inada bindirip ucuz yani uygun hediye aldım
suratını görecektin bide
gün boyu kim ne aldıysa fiyatlarıyla beraber önüme serdi aklınca beni utandıracak
sanki çok kıymet biliyoda oğluma güya ördürdüm dediği görümcemin kızının eskilerin getirdi bi oydu
çok şükür ihtiyacımız yok
zaten bir alır bir sene muhabbeti edilir...

böyle konuları fazla kafaya takmayın demekki onun huyu bu kaynvalidenizi olduğu gibi kabul edin fazlada bekleni içine girmeyin hayatta daha önemli sorunlar var
çocuğunuza sevgi versin yeter siz zaten ne gerekliyse alırsınz
çocuğunuzla ve eşinizle mutlu bir hayat dileğiyle
ayrıca konuyu hç açmayın zaten lafı gelince eşiniz cevap verir

böylesinide ilk kez gördüm ama ben hep herşeyi açık açık söylemek taraftarıyım arkadaşım mesela dediki bayramlıklarını ben alcam bayramada iki gün var ara kaynananı anne çocuğa bayramlık gördüm çok güzel alcam demiştin alıcakmısın yoksa ben alıyımmı bunu de söyle arkadaşım hiç bişe olmaz alınırsa iki güne unutur zaten insan haytta neler unutmuyo:
her şeyin parasını söylemesinede gelince sana dielimki bişe aldı 50 ytl dedi parayla ölçmüorum ben değerlei para konusundanda miktar olrak belirtmenizden hoşlanmıorum dersin yada daha yumuşak sölersin sen bilirsin söliceksinki bilcek yoksa bilmez biraz mecbur bırakın yaparsa yaapr yapmazsa yapmasın rafıda al ne bekliosunki onu ben alcaktım dedinde anne seni beklesem çocuk evlencekti yeni evine alırdın falan die dalgaya vur:) takma fazla takılası tiplerden diil:)

hicbirsey beklemeyin sunu aldi alacak vs
alirsa alsin almazsa almasin
iyi babaanne olsun sevgisini versin yeter
sizde fazla yüzgöz olmayin sizin acinizdan yani sinirleriniz yipranmasin
esiniz zaten destek size ne güzel
huzurunuzu kacirmasin yeter
birseyde almasin zaten sonra ilerde basiniza kakabilir

Kayınvalideniz anlık aşka gelip alacağım edeceğim diyor sonrasında da ya vazgeçiyor ya da hesaplarına uymuyor anlaşılan
Ama bence eşinizle senin annen şunu aldı benimki şunu sattı mevzusuna girmeyin.. Çok şükür ihtiyacınız yoktur kimseye muhtaç değilsiniz hiç lafını bile etmeyinn..

Son düzenleme:
amaaaaaaaaaaaaaan boşver almazsa almasın
bundan sonra eksiklerini veya beğendiğin şeyleri ona söylemeden alırsın,kafanda takıntıda oluşturmaz canım,
ben hiçbir eksiğimi aldırmadım hep eşimle yaptık
anneler sadece hediye alırlar o kadar
almasalarda önemli değil herşeyini ben yaptım oğlumun gönlümce,
şimdi kızım olacak onunda herşeyimi ben yapcam
kimsenin bilmesine gerek yok
kafana takma canım dediğim gibi en büyük derdin bu olsun

bugün birşey sölemesende yarın birgün bir hediyeye laf ettiğinde diyebilirsin anne sen bunu da yapmıyon hep alıcam deyip duruyon ama hiç daha alle tutulur birşey aldığını görmedim deyin... daha başka birşey söylemenize gerek kalmaz hem başkasına mahane vermeyide bırakır

Çok sinir hakkatten ama öğrenmişsin madem huyunu he de geç, sen onu bekleme yap yapacağını bundan sonra,öyle büyük bir sorun değil aslında, sen bi de benim kv yi tanısan...:)

evet canım bunu kesinkle yapıcam. ne anlatmak istediğimide içtenlikle okuyup anlamışsın çok teşekürler.

bende içimden geçirdim ayni amannnnn boşver almazsa almasın sanırım alıcam alıcam diyip kenara çekilmesi sinirlendiriyor sizi . o zman birşy alacaqım dediqinde babası alacak falan diyin ondan birşy beklemeyin en iyisi tırnağın varsa başını kası yani

ah canım işte ne yapsan sorun kadın onnuda yaptım aldım ben dedim buseferde arkamdan ,''gitmiş almış hanfendi tenezzül etmemiş bize'' diye laf ediyo.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…