Yarın meme büyütme olacağım kafam karışık

BelinayNas

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
19 Ağustos 2016
46
13
31
Merhaba arkadaşlar uzun bir zamandır meme protezi taktırmak istiyorum 28 yaşında ve iki çocuk annesiyim doğurma ve emzirme işleri bitsin diye bekledim şimdi bir arkadaşımın tavsiyesiyle onun doktoru ve hastanesine yarın için ameliyat ayarladık ama benim kafam çok karışık ameliyat olacağım ama hiç bir görsel gösterilmedi protezler üzerimde denenmedi 300 cc olur mu dedi olur dedim kas üstü yapacağım dedi göğüs altı kesisi ve mentor marka .. benim sorum şu kas altı olması için ısrar etmeli miyim ? Kas üstü olan ele gelir mi? Yardımlarınızı bekliyorum...

Merhaba arkadaşlar uzun bir zamandır meme protezi taktırmak istiyorum 28 yaşında ve iki çocuk annesiyim doğurma ve emzirme işleri bitsin diye bekledim şimdi bir arkadaşımın tavsiyesiyle onun doktoru ve hastanesine yarın için ameliyat ayarladık ama benim kafam çok karışık ameliyat olacağım ama hiç bir görsel gösterilmedi protezler üzerimde denenmedi 300 cc olur mu dedi olur dedim kas üstü yapacağım dedi göğüs altı kesisi ve mentor marka .. benim sorum şu kas altı olması için ısrar etmeli miyim ? Kas üstü olan ele gelir mi? Yardımlarınızı bekliyorum...
Ameliyat olmadim ama cok arastirdim. Boyle bir konuda doktorun sizi ayfinlatmasi lazimken 300 cc olur mu demesi cok garip dogrusu. Vucudunuzun yapisina bakarak tahmini cc araligi soylemesi ve ameliyat esnasinda hangisi uygun bulunursa onu koymasi lazim. Kasalti kasustune gore biraz daha zorlayiciymis ama daha dogal bi goruntusu oluyomus. Yada yarisi kas altina yarisi kas ustune seklinde cep yapilarak yapilani da varmis. Yani doktorunuz bastan savma gibi mi konustu sizinle

Ameliyat olmadim ama cok arastirdim. Boyle bir konuda doktorun sizi ayfinlatmasi lazimken 300 cc olur mu demesi cok garip dogrusu. Vucudunuzun yapisina bakarak tahmini cc araligi soylemesi ve ameliyat esnasinda hangisi uygun bulunursa onu koymasi lazim. Kasalti kasustune gore biraz daha zorlayiciymis ama daha dogal bi goruntusu oluyomus. Yada yarisi kas altina yarisi kas ustune seklinde cep yapilarak yapilani da varmis. Yani doktorunuz bastan savma gibi mi konustu sizinle

Daha önceki görüşmelerimden bahsetmiştim doktora o da onlar kaç denedi size dedi 275-300 cc sanırım dedim 300 size uygun olur mu dedi olur dedim ama kendisi hiç bir şey denemedi muayne etti sadece yeterli dokun var dedi kasüstü yapacağım dedi aslında kasüstü daha kolay oluyormuş iki tane bebeğim var süreç ne kadar kolay geçse iyi olur ama çok da yapmacık durmasından korkuyorum eşim dokununca silikona ellesin istemem yani bilmiyorum 🥺

Daha önceki görüşmelerimden bahsetmiştim doktora o da onlar kaç denedi size dedi 275-300 cc sanırım dedim 300 size uygun olur mu dedi olur dedim ama kendisi hiç bir şey denemedi muayne etti sadece yeterli dokun var dedi kasüstü yapacağım dedi aslında kasüstü daha kolay oluyormuş iki tane bebeğim var süreç ne kadar kolay geçse iyi olur ama çok da yapmacık durmasından korkuyorum eşim dokununca silikona ellesin istemem yani bilmiyorum 🥺
Sonucta gorsel amacli yapilan seyler bence de yapilmisken kasalti daha uygun 1 hafta 10 gune daha iyi hissedenler varmis. Bu surecte yaninizda biri bulunmali en azindan bebeklerle ilgilenmeliler

Bebeklerle annem ilgilenecek onda kalacaklar eşim de benimle olacak hastanede ve evde ama ne kadar kısa sürede iyileşirsem o kadar iyi tabiki büyük bi sorumluluğu uzun süre anneme yıkmak istemiyorum keşke ameliyatı geçirmiş kasüstü yaptırmış biri yazsa

Ben ameliyat olmadım araştırıyorum henüz, kas üstü ele gelir mi hiç bir fikrim yok ama kapsül oluşma riskinin kas üstü uygulamasında daha yüksek olduğunu okumuştum. Tabi doktorunuzun yönlendirmesi daha doğru olacaktır.

Bebeklerle annem ilgilenecek onda kalacaklar eşim de benimle olacak hastanede ve evde ama ne kadar kısa sürede iyileşirsem o kadar iyi tabiki büyük bi sorumluluğu uzun süre anneme yıkmak istemiyorum keşke ameliyatı geçirmiş kasüstü yaptırmış biri yazsa
merhaba, hem kas ustu hem yari kas alti yari kas ustu (dual plan) tecrube ettim. dokum sifir. kas ustu damla tipi implant kullanildi. ele gelmiyordu. ayakta durdugunuz zaman kas ustu daha yapay gorunuyor kas altina gore. ama kimse gozunu dikip bakmadigi icin ozel hayatimda hic anlasilmadi. yatar pozisyonda oldugunuz zaman kas ustu daha dogal (kas altinda ortadan ikiye bolunmus tenis topu sertligi var su an). kas ustu daha cabuk kapsul olur ama implant volumu daha kucuk oluyor kas altina gore (revizyon sonrasi beden olcumde degisiklik olmadi).

B BelinayNas Selam canım şimdiden geçmiş olsun dilerim. Benim 12 gün oldu henüz kas altı 350 cc . Birşey demem için çok erken ama kas altı tercihi öncelikle dokumun olmaması-az olması sebepli. Ayrıca kapsül de etken ce ben kendi adıma kas altı örnekleri daha doğal buldum. Ama kas üstü yapılan ve çok güzel duran örnekler de elbet gördüm ama hem benim hem de daha önemlisi doktorumun tercihi de kas altı oldu.
350 cc için ben ideal oldugunu düşünüyorum,kişiye göre ce ölçülere göre bu da değişken. Benim boy 168 kilo 60 . Omuzlarım geniş. Senin omuz genişliğin vs de etken doktorun önerisinde. Bende 350 bir başkasındaki 300 le eşdeğer durabiliyor. Doktorundan deneme sütyeniyle en azından örnek denemesini talep et derim,benim henüz ödemli ancak yine dr o denemeye yakın bir görüntü var diyebilirim
M Meltemka @Juju06 deeniz034 deeniz034 arkadaşları da ekledim özellıkle kas üstü ya da diğer konularda yorumları olabilir onların da🤗 ömürlük olsun dilerim tekrar ve içine sinsin

Merhaba 340 cc mentor marka yuvarlak kas alti konuldu bana dokum neredeyse hic yoktu ve bekarim emzirme surecim hic olmadi. Bu yuzden dokununca ele gelmemesi benim icin kas alti olmasi daha iyiydi. Doktorum once gogus capi olcumu aldi sonrada simulasyonla ekrana vucudumu yansitip cc boyutlarini o sekilde gosterdi ameliyatada 340 ve 365 ile deneyerek 340 in daha uygun oldugu icin onu koydu ben cok buyuk istemedim tam vucuduma orantili olsun istedim ve ekranda gordugum halim gibi suan o yuzden su olurmu diyip sizin boyutunu bilmediginiz biseyi nasil o sekilde soyledi sasirdim acikcasi. İyilesme sureci kas alti 10 gunu aliyor ilk 4 gun kollarimi kullanamadim yatip kalkamadim kendi basima. Kas ustu yaptirsanda agri elbet olacak ama kollari kullanman bi nebze daha rahat olur diye tahmin ediyorum

Kesinlikle kas altı daha doğal ve sarkma riski yok
Sonrası sizin için bir miktar sabır gerektiren bir süreç ama değer
Kas üstü çok yapay

Gerçekten merak ediyorum kasüstü ele gelir mi anlaşılır mi acaba
Belinay selam, ben kasüstü oldum, o kadar doğal olduki keşke herkese ameliyat oldum demeseydim anamın doğurduğu gibi oldu diyorum🤦🏻‍♀️ Ama ben 160 a 60 kg yum derim ince değil. Benim pişmanlığım, illa küçük olsun dedim şimdide çok küçük oldu gibime geliyor. Damla 305cc mentor marka konuldu. Yani bu işin sonu yok😀 yani kasüstü doğal değil diyolar ama benim şikayetim çok doğal oldu keşke accık estetik gibi dursaydı oldu😅 ki henüz 13 gün oldu ameliyatıma şekli tam oturmadı ben böyle diyorum, oturdukça ödemler indikçe daha da doğallaşacak🤦🏻‍♀️

Merhaba ben olalı 1 ay oldu hiç öyle şiddetli ağrım olmadı ağrı kesicilerle idare edilebilir durumda oldu. Dik yatacaksın kalkarken birisi sırtından destek verecek sen kollarını zorlamayacaksin ilk birkac gün tek başına birşey yapamayacaksin. WC banyo yemek. Sonra her geçen gün azaliyor bunyeden bünyeye fark ediyor tabiki inşallah sancısız gecer. Dr una kasalti diye ısrar et kasustunde protezde kaymalar oluyor arkadaşım yaptırmıştı birdaha kasaltina yaptırdı. Ve top gibi görüntü olmuyor kasaltinda . İnşallah sorunsuz geçer bir ay yanında biri olması gerek ben daha bugün yemek yapabildim

merhaba, 1 buçuk yıl önce ameliyat oldum kas altı 295cc mentor protez konuldu, ilk 1 hafta biraz zor geçmişti açıkçası ama ben 2.haftadan itibaren çok iyi oldum. ilk 1 hafta kas üstünde de zor, bir arkadaşım 1 hafta önce 300 cc kas üstü protez ameliyatı oldu, benim kadar çok ağrısı olmadı. benim kas altı protezim anca 1.ayda yumuşamaya başladı, kas üstü olan arkadaşımınki şuan benim ilk halimden daha yumuşak, ikimizin ki de yapmacık durmuyor ele geldiğinde yapay hissettirmiyor. her nasıl olursa olsun çok çok zor bir ameliyat değil korkmayın lütfen çok mutlu olacaksınız eminim

Herkese çok teşekkür ederim ameliyatım Bugün Sabah gerçekleşti ve çok güzel geçti doktorum dokularım yeterli olduğu için ameliyatta 325 cc kasüstü tercih etmiş boyum 1.73 kilom 75 omuzlarım geniş hiç memem yoktu diyemem biraz vardı şuan tam istediğim gibi bi büyüklükte hastanedeyim yarın taburcu olacağım inşallah. Uyandığımda bir miktar ağrım oldu iğne yaptılar geçti sonra yürüdüm kollarımı kullanabiliyorum kapıları açabiliyorum üzerime hafif hırka giyebiliyorum tuvalete kendim gidip yemeğimi yiyebiliyorum ve ağrım da yok çok şükür benim sürecim güzel şuanlık herkes bu kadar kolay atlatır mi bilmiyorum ama güzel geçti genel olarak şimdilik memnunum umarım kapsül oluşmaz ama oluşmasın diye pürüzlü yüzey yuvarlak mentor high profile konuldu ilerleyen günlerde yine yazarım durumumu

Herkese çok teşekkür ederim ameliyatım Bugün Sabah gerçekleşti ve çok güzel geçti doktorum dokularım yeterli olduğu için ameliyatta 325 cc kasüstü tercih etmiş boyum 1.73 kilom 75 omuzlarım geniş hiç memem yoktu diyemem biraz vardı şuan tam istediğim gibi bi büyüklükte hastanedeyim yarın taburcu olacağım inşallah. Uyandığımda bir miktar ağrım oldu iğne yaptılar geçti sonra yürüdüm kollarımı kullanabiliyorum kapıları açabiliyorum üzerime hafif hırka giyebiliyorum tuvalete kendim gidip yemeğimi yiyebiliyorum ve ağrım da yok çok şükür benim sürecim güzel şuanlık herkes bu kadar kolay atlatır mi bilmiyorum ama güzel geçti genel olarak şimdilik memnunum umarım kapsül oluşmaz ama oluşmasın diye pürüzlü yüzey yuvarlak mentor high profile konuldu ilerleyen günlerde yine yazarım durumumu
Geçmiş olsun tekrar,umarım hiç ağrın olmasın ,memelerin ömürlük olsun ☺️Sen yine de çok kollarını zorlamamaya çalış canım,özellıkle de omuz hizası üzerine falan kaldırmamaya gayret et bir süre ✌️

Geçmiş olsun.Şuanda nasılsınız? Süreç nasıl ilerliyor?

X