Yaşayınca anladıklarımız

BenPia

Queen
Kayıtlı Üye
8 Nisan 2008
4.850
18
[video]http://m.youtube.com/watch?v=qxo210IGZb8[/video]

Oyoyoy yalan dunya giderdi buraya. Lakin nasil soylemis,,hisssediyorsun yasadigi kederi,,hasreti...
Buram buram ozlem

BenPia

Queen
Kayıtlı Üye
8 Nisan 2008
4.850
18
Gösterdigim tolaranslardan olgunlastigimi ve bundanda yaslandigimi dusunuyorum..hos sadece yasimiz ilerledigindemi olgunlasiriz? Genc olgun olamaz mi? Pekäla olur:)

Eskiden kati kurallarim vardi pop soyleyenlere pic gözüyle bakardim:) o zaman agzimda böyle bozuktu:) simdi biraz daha kibarim:)
Hatta ilk foruma girdigimde biyografilerde gördügüm kisilere bile sinirlenmistim " lan kimki bunlar da biyografisi yaziliyor" bile demistim
Simdi öyle dusunmuyorum,,eski bi metalci olarak bi dj i bile begenebiliyorum ..calismislar basarmislar guzel is cikarmislar ortaya diyorum :) vay be nerden nereye

Bunu demek benim icin buyuk bunu okuycak kimseler icin pirt bisey olsada .... böyle:)

atlantis

bab-ı esrar
Kayıtlı Üye
1 Mart 2010
1.433
9
hakikat sandıklarımın bir yanılsama, doğru sandıklarımın yalan olduğunu anladım. hayatın kontrol edilemeyeceğini bir de... ne kadar doğru olsan da, birşeyleri usulüne uygun yapsan da bir rüzgar gelir ve sahip olduğunu sandığın ne varsa bir çırpıda savururmuş senden en uzak noktalara... bildiğim ne varsa yanlışmış diyebildim mesela uzun yıllarından ardından, uzun yıllar tutunduklarımın sonrasında belki şimdi yazdıklarımın da üzerinden zaman geçince birer yanılsama olduğunu anlayacağım, belki sahip olduğumuz tek bir doğru bile olmayacak bu hayatta belki sadece yanılsamalarla dolu bir dünyadayız, bizim inancımız ve güvenimiz doğrultusunda da hayal kırıklıklarımız daha yıkıcı oluyor sadece.

kesin yargıların hayatın hiç hoşuna gitmediğini keşfettim bir de kısa mı uzun mu ancak karşı tarafın algısına bağlı olabileceği ömrümde; "bunu yapmam" dediğin ne varsa yaparsın, kıyasıya eleştirdiğin her fikrin bir süre sonra savunucusu olursun, kendini korumaya çalışsan da yıllar yılı kalın duvarlar ardında ve kimse sızamaz içeri desen de birileri o duvarları zorlar ve sana ait ne varsa yıkıp gider acımasızca, ne yalnız kalmana izin verirler ne birlik olmana bir başkasıyla...

anladıklarım arasında bana en ağır geleni klişeleşmiş gelen ve en ufak bir doğruluk payı bulunmadığına üzerine yeminler edebileceğim sözlerin bizzat yaşamımda doğrulanmış olması. "acıma acınacak hale gelirsin" dediklerinde insanların vicdansızlığı karşısında şok geçirirdim, nasıl derdim bir insan bu kadar acımasız olabilir... tecrübeymiş... çok seversen yitirirsin derlerdi sevgi derdim en katıksız duygu nasıl strateji uygulanır nasıl sevgiden yaralanır bir insan... yaralanırmış...

acı çekmemek için mücadele etsen de elbet o bir gün seni bulurmuş bir de son olarak... ondan kaçış yokmuş...

pia hayat bana pek güzel şeyler anlatmamış sanki:) çok güzel konu bu arada...

atlantis

bab-ı esrar
Kayıtlı Üye
1 Mart 2010
1.433
9
hoşbuldum pia, oysa filmler, müzikler falan ne güzeldi kendi dünyam:) demek ki yaşamak böyle birşeymiş. öğreniyoruz düşe kalka...

TiredHeart

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
17 Eylül 2012
44
2
Anladımki insana tek sırtını dönmeyen Allah'tır. En yakının bile ufak birşeyinde yüzüne bakmaz, sırt çevirirler sana. En ufak hatanı yüzüne vururlar. Anladımki Allah'tan başka hiç kimseye ama hiç kimseye güvenmemeliymişim.

BenPia

Queen
Kayıtlı Üye
8 Nisan 2008
4.850
18
Bunu cok öncelerden anlamistim ta simdi sirasi gelmis

Anladim ki kalibinin adami olan insanlar pek az mis.. Zor saanattir adam lma insan olmak.. O yuzden ben hic sasirmam bu durumlarda:)

medusa09

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
4 Mart 2010
315
2
ben de anladım ki bu hayatta hiç kimseyi kendin gibi görmeyeceğim... insanların benim aklımın kalbimin almadığı kurnazlıkları varmış...
bu dünyanın bir sınav olduğınu anladım... Allah aşkından gerisi yalanmış onu anladım...

medusa09

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
4 Mart 2010
315
2
dünyada en en en ennnn kolay sey kisinin kendisini kandirmasi!!!.......

bu bana da keşke kolay gelse... keşke yapabilsem hayat ne kadar kolay olurdu... etrafıma bakıyorum insanların çoğu mutlu rolü yapıyor, gerçeklerden kaçıyor... ben yapamıyorum bunu... diceksin ki çok büyük şeyler bekliyosun mutlu olmak için... alakası yok inan... sadece haksızlık, yalan olmayan bi yaşam... o da ütopya heralde bu devirde...

BenPia

Queen
Kayıtlı Üye
8 Nisan 2008
4.850
18
bu bana da keşke kolay gelse... keşke yapabilsem hayat ne kadar kolay olurdu... etrafıma bakıyorum insanların çoğu mutlu rolü yapıyor, gerçeklerden kaçıyor... ben yapamıyorum bunu... diceksin ki çok büyük şeyler bekliyosun mutlu olmak için... alakası yok inan... sadece haksızlık, yalan olmayan bi yaşam... o da ütopya heralde bu devirde...

Su mealde soylemstim
Adam 5 para etmez ama kendini kusursuz biri gibi tanimlar
Yalancidir gözgöre göre aslaaaaa der
Dedikoducunun babasidir,,nefret ederim der:)

cuty

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
6 Kasım 2012
230
2
Sevgi emekmiş, Emek ise vazgeçmeyecek kadar, ama özgür bırakacak kadar sevmekmiş…

CAN YÜCEL..

işte benim hayatım ..
şükür ki sevgiyi bulmakta o kadar zorlanmadım ve benim olandan vazgeçmeye hiç niyetim yok.

EsraLorin

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
31 Aralık 2012
2.449
392
İnsanlarla çok samimi olduğun zaman, özel hayatına kadar müdahale etmeye başlıyorlar.. başına kalkmalar, her şeye muhalefet olmalar, yorum yapmalar vs vs.. can sıkan bir çok şey.. ben bu konuda beceriksiz olsam da sanırım mesafe her zaman iyidir..

xAyx

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
26 Ağustos 2012
5.277
30
İnsanlarla çok samimi olduğun zaman, özel hayatına kadar müdahale etmeye başlıyorlar.. başına kalkmalar, her şeye muhalefet olmalar, yorum yapmalar vs vs.. can sıkan bir çok şey.. ben bu konuda beceriksiz olsam da sanırım mesafe her zaman iyidir..

yeni beğen butonumuzda kesinlikle katılıyorum ibaresi vardı ama ben direk belirtmek istedim
"kesinlikle katılıyorum" bebeğim :KK1: