Yay Burcu 23 Kasım - 22 Aralık Yay Burcu Kadını

Elif

Onur Üyesi
Pro Üye
12 Temmuz 2006
34.885
29.988
60
Yay burcunda doğan erkekler gibi kadınları da bağımsızlıklarına çok düşkündür. Kolay kolay evlenmeyi istemezler. Kafalı, neşeli ve zeki oldukları için de bazıları evlilik yerine dostluğu tercih ederler. Bu burçtan doğan kadınlar kavga, gürültü sevmezler. Her zaman mantıktan yanadırlar.

Yay burcu kadını cazip bir tiptir. O kafasını kullanarak karşısındakilere dediğini kolaylıkla yaptırır. Neşesi, şirinliği, nezaketi, nükte gücü sayesinde toplumda beğenilen, aranılan bir tiptir. Çok yönlüdür ve çeşitli konulara ilgi duyar. Evde de otursa, çalışssa da kendini oyalayacak bir konu bulacaktır. Bilgiye hayrandır. Bu nedenle okumayı, devamlı yeni şeyler öğrenmeyi çok sever.

Dostluklarıda çok ciddidir. Hayattta en önem verdiği şeylerden biri dostluktur. Neşesi ve eğlenceli kişiliği sayesinde yanında vaktin nasıl geçtiğini farketmezsiniz.

Yay burcu kadını kıskanç değil hislidir. Ancak doğum anında Mars gibi bir yıldız parlamışsa bu kıskançlığı yol açabilir.

Yay burcu kadını ailesini ve yakınlarını sever ve onlarla çok ilgilenir. Kesinlikle onun ailesini tenkit etmekten kaçınmalısınız. Onlardan uzak kalsa bile yine de onları arayıp sormayı ihmal etmez.

Eğer sevdiğini anlayıp evlenirse çok mutlu olur. O daima eşinin en iyi arkadaşı olmak isteyecektir. Evlendikten sonra ikinci planda tutulmaya tahammülü yoktur.

şunu sever, şunu sevmez demek doğru değildir hiç bi burç için,fakat belli zaman dilimlerinde doğmuş insanların karaterlerinin birbirine bu denli yakın olması bi tesadüf değildir.. yay burcu kadını, yay burcu erkeğinden aşk hayatı dışında pek de farklı sayılmaz. özgürlüğüne düşkün oluşu karşısındakini de özgür bırakmasını sağlar. karşısındaki yormaz, sıkmaz. yolculuk yapmayı sever.
orta yaşlı yay burcu kadını, diğer yaşıtlarından bi bakışta şıp diye ayrılabilir. çünkü illa ki bi bug'ı vardı. ya çok konuşuyordur. ya saçı pembedir yada leopar desenli bi tayt filan vardır üzerinde.
hazır cevaplığı ile ünlüdür hatta verdiği muhteşem yanıtlar karşısındakini şoka da sokar, çoğu zaman sevgililerine tanrının sopası yok yerine beni tayin etti edasıyla çıkışlar yapar, genelde uzun boylu, sert bakışlıdırlar... ne istediğini çok iyi bilen kadın izlenimi yaratırlar ancak kendi içlerinde bir yandan da kendileriyle savaşırlar...
yemek yemeye bayılırlar, canlarının her istediği anında olsun isterler...
yay burcu kadını çok sık fikir değiştirir; öyle ki onun ilgisini canla tutmak için erkek kişiler yaratıcı olmak zorundadırlar... hareketsiz, sakin, tırnaklarını kemiren bir boğa da; hesap, kitap ve idealleri peşinde koşan bir oğlak da onların uygun burç seçeneği olamazlar...
yapmacıklık ve doğallık noktasını çok kolay anlar bu burcun kadını, o yüzden kolay kolay kandırılamaz, eğlenmeyi, gezmeyi, kafası estiğince dolaşmayı sever, baskı ya da kıskançlık ona göre değildir ancak kendi kıskanır hatta kaprisleri hep bu yüzdendir kendi inkar ediyor da olsa...
sözün özü zor kadınların burcudur, yetenekli ama canları sıkıldığında çok kolay 'byee honey' diyebilecek kadınların...
en cok, aptal yerine konmaya calisildiklarinda, iyi niyetleri suistimal edildiginde ve durustluklerinden suphe edildiginde ofkelenirler.
boyle durumlarda oklarini kiciniza zehire batirdiktan sonra, ve bu defa kasten saplarlar.
her burç gibi iyi ve kötü yönleri olan, bazı insanlarda iyi yönleri, bazılarında kötü yönleri ön planda olan bir burçtur. kendini beğenmiş, eğlenceli, çabucak insanlarla kaynaşan, çok konuşan, bencil, ve fakat eğer komplekssizse süper sevimli ve bonkör, iyi niyetli, kompleksliyse uzak durulması gereken, sinirli insanlar olabilirler.
yay ateştir. çabuk sinirlenir. sinirlendiğinde alev alır, gözü dünyayı görmez. kalp kırar, arkasını düşünmeden bağırır. ama yatışık halinde çok tatlı, sevimli ve cana yakın olabilir. hatta geniş bir arkadaş çevresi edinebilir. aksi durumda arkasından geçimsiz diye söz edilebilir. her burç kadar iyi, her burç kadar kötüdür. iyi ya da kötü burç yoktur. o yüzden bazı insanların burcunu beğenmeyip kendisini farklı tanıtması veya bazı burçları aşağılaması çok çok yanlıştır.cogunlugu, birr* cok insanın ya$adıgı ilgi problemini had safhalarda ya$ayan di$i birey türü. cocukluklarında yeterince ilgi görememi$ ya da yeterince ilgi göremedikleri düşüncesi ile büyümü$ oldukları izlenimi bırakacak derecede ilgi dü$künü olabilen, yalnızken (beraber, ba$ba$a iken) ilginize (ve hatta sevginize belki de) muhtac olduklarını söyleyebilmek bir kenara hissettirmekten dahi acizken, topluluk icinde ilgi görebildikleri sürece, (gercekten üzgünüm ama) ilgi bekledikleri ki$iyi görmezlikten gelirler genellikle. ilgi görmekten ho$lanmalarına kar$ın kendilerine ilgi gösteren insanların nelerden ho$landıkları kafalarını asla kurcalamaz. ilgi göremedikleri zamanki masum ve aciz görüntülerine tahammül edip hatta bu hallerine kar$ı icinizde kücücük de olsa bir sevgi duyabilirseniz beraber vakit gecirebilmenizin mümkün oldugunu düşünebilirsiniz. ancak her$eyin sonunda, ve tahmin edebileceginiz gibi kendisine ilgi göstermeyen, hatta deger vermedigini belli etmekten cekinmeyecek cool erkeklerini beklerler, kar$ılarındaki insanın bu ruh hallerini ve ic dunyalarını görmelerine dayanamazlar, cünkü cool erkekleri ile kendi iclerinde (hayal dünyalarında) ya$adıkları ili$ki onlara aradıklarını verir, kendileri kadar hassas veya duygusal insanlarla birlikte olmaya tahammül edebildikleri kısa bir döneme denk geldiginizde burada anlatılanları kendiniz ya$adıgınız ve analiz ettiginizde hakkında ne kadar cok konu$sanız ya da dü$ünseniz dahi bir adım ileriye götüremeyeceginizi anlayabileceginiz bireylerin genelini kapsayan tanımdır ayrıca.
hayata kendi damgasını vurmaya çalışır. kendi ile aynı fikirde olanlara aklın yolu birdir, olmayanlar ise aptaldır şeklinde bakarlar. çabuk renk değiştirebilen, dengesiz denebilecek varlıklardır. dürüsttür, iyi niyetlidir, adildir. bu özelliklerin aksini iddia ederseniz acımasızca eleştirirler. kendileri iyi niyetli oldukları için herkesi iyi niyetli sanacak kadar saf olabilirler. genellikle yerinde duramayan, hiperaktif damgası yiyen kızlardır. spora yatkındırlar. en cok yay erkeği ile anlaştıklarına inanırım. (bkz: yay burcu erkeği yay burcu kadını ilişkisi). ilişkide kısıtlanmayı, özgürlüğüne karışılması onları deli eder. genelde kıskanmazlar, kıskanılmayı da kolay kolay anlamazlar. istediği şeyi hemen elde etmelidirler. bunu yapmak için her yola başvurabilirler. gereğinden fazla açık sözlü olmaları etrafındakileri bazen kıracak şeyler söylemelerine sebep olabilir ama onlar yine de en şirin şekilde gönül alırlar. benim diye söylemiyorum yay kadını süperdir
tanrının sopası yok*, o yüzden sizlere yay burcu kadınını gönderdi sözünü doğrular bu burç kadınları...

siz sağa gitmek için sözleşip yola çıktığınızda o bir anda hayır sola gideceğiz diyip dönüp gidiyorsa... buyrun size yay burcu kadını.* aslında onları giyim tarzlarından da ayırd edebilirsiniz en şık kıyafetin üzerinde bile mutlaka sizin dikkatinizi çekebilecek ve kendisini odak noktada tutacak bir detay vardır. evet yay burcu kadını sıradan gözüken ama son gösterişli, kaliteli, alımlıdır.

yer yüzüne iyilik yapmak için gelmiş küçük polyannalardır. 70 yaşında bile eğlencelidir, neşelidir, aykırıdır.... dürüsttür, dobradır, sözünü sakınmaz. lafın nereye gittiğini genelde söyledikten sonra farkeder. onun için 2 insan vardır, akıllılar ve aptallar... akıllılar onun dediklerini dinleyen anlayan uygulayandır, diğerleride onu anlamayan!lar...

sıkıntılı insanlarin yardımına koşar kendi sıkıntıda ise yardım pek kabul etmez kendisi çözer... pratik çözümlerde üstüne yoktur. üstün bir zekası vardır lakin bunu gerekmedikçe, başı bir derde düşmedikçe kullanmaz. hisleri kuvvetli, mistik duyguları yüksek bir kadındır. zor bir kadındır, anlamak zordur.

gezmeyi çok sever, yeni bir yerleri keşfetmek onlar için mükemmel bir keyiftir ben gidiyorum dediğinde bu size bir anda verilmiş bir kararmış gibi gözüksede yay burcu kadını yola çıkmadan önce gerekli araştırmaları yapmış, gideceği yerler hakkında baya bir fikir sahibi olmuş hatta yurt dışına gidecekse gideceği ülkenin dilini bile derdini anlatacak kadar öğrenmiştir. böylesine bir yetenektir...

öncelikle öğrenmeniz gereken, bir yay kadını ile oyun olmayacağı, çünkü o sizin yaptıklarınızı rüyasında bile görüp sezecek kadar altıncı hisleri kuvvetli bir yaşama sahiptir, siz ki onunla dalga geçtiğinizi düşünüpte eğlenmeyin çünkü asıl dalga geçilen kişi aslında sizsinizdir bunu fark ettiğinizdeyse ortada yalnızca o yay burcu kadınının giderken attığı kahkaha kalır, sakın olaki haksız olduğunuz anlarda onun canını yakmayın, aldatmaya yalan söylemeye kalkmayın, anlar ve işte o an yaylarını üzerinize kat kat fazlası ile salar, sizi yaşadığınıza pişman eder... ***

sanırım yay burcu en az raslanan burçlardan biri.ben bütün özelliklerine uymuyorum.tam beni anlatıyor diyemem ama bu sene yaylar için çok şanslı bir yılmış .gerçi 2007 senesini yarılamış olmamıza rağmen bu şans bana hiç uğramadı ama!

sanırım yay burcu en az raslanan burçlardan biri.ben bütün özelliklerine uymuyorum.tam beni anlatıyor diyemem ama bu sene yaylar için çok şanslı bir yılmış .gerçi 2007 senesini yarılamış olmamıza rağmen bu şans bana hiç uğramadı ama!

janımbelki sen yükseleninin özelliklerini taşıyorsundur mesela ben oğlak burcuyum ama hiç bi özelliğini taşımıyorum yükselenim ikizler herşeyini taşırım ikizlerin.

yükselen burç için doğum saatini tam bilmek şartmı?ben öğleden sonra-ikindi civarı doğmuşum.ama tam saatini bilmiyorum.:uhm:

yükselen burç için doğum saatini tam bilmek şartmı?ben öğleden sonra-ikindi civarı doğmuşum.ama tam saatini bilmiyorum.:uhm:

öğleden sonra 2arasıysa sende o saate bak janım tam dk saniye bilmek mecbur deil

aynen beni anlatıyo:Roflol:valla bazen burçlara inanmak saçmalık falan diyolar ama gelde inanma şimdi.bu kadar benzerlik olmazki...yay burcu olmak ayrıcalık ,çok mutluyum ben yay burcu olduğum için:sm_cool:

benim de yükselenim yay.anlatılan özelliklerin aynısını kendimde görebildim.teşekkürler cnm bizle paylaştığın için.

bu yıl çok şanlı yılımıymış anam bende yay burcuyum ne şansı allahın gücüne gitmesin aama ben bu yılı en şanssız yıl olarak kabul ediyorum çok terslikler oldu çünkü rabbim bu günleri aratmasın

bede bende yay kızıyım:p:p tam özelliklerini tasımıyorum ama en belirgin bi kç özlelliğini harfi harfine tasıomm.. çok özgürükçüyüm canım ehu hue:KK70:d

ben de yayım ve gerçekten 2007 benim için çook şanslı bir yıldı.. hayalini kurduğum 2 şey gerçekleşti.s.

X