yazmak lazım

bugün tekrar başladım... araya epey tatsız olay girdi. neyse uzatmayayım utanıyorum artık iyice. yazın aldığım kilolar da yapıştı bile erken davranamadm toparlanamadım..

bugün akşam pırasa yemeği ve yoğurt yedim. toplamda gün içinde 2 dilim kepek ekmek yedim. bir tas tavuk çorbası. 2 yumurtadan peynirli omlet ve söğüş. biraz meyve ya da süt ile ara öğün yaparım artık.

yazmayı ihmal ediyorum ama epey iyi gidiyorum. bugün biraz yürüyüş de yaptım. klasik diyet kahvaltı tabağı yaptım. öğlen çorba bi dilim ekmek akşam da tavuk sote yoğurt yarım dilim ekmek. aralarda da meyve ve fındık yedim.

canım çok sıkıldı. markette baya utandım hele ki berbat bir palto almıştım idareten giyerim diye çünkü son montum da olmuyordu. Allahım ne kadar kötü bir halde hissettim sığamadım hiçbi yere sonra eşime çattım filan. yetti artık ya doğumgünü yeni yıl zart zurt hiçbirinde hiçbir şey bozmak istemiyorum artık. obez olmamak için bile maksimum 86 olmam gerekiyor... ve ona bile o kadar uzağım ki... bu sefer öfke bastı beni iyice. tüm hayatımı darmadağın eden her şeyin herkesin üstüne basa basa tepine tepine doğrulacağım. öyle veya böyle...

afferim kız bana. 5. gün bitiyor firesiz, sütlü kahvemi içiyom süt bozulmasın diye:p iyi ve rahat hissetmeye başladım. düzgün düzgün yapıyom diyeti. ama hava çok çok berbat. evde biraz yampir bir bisiklet aleti var minik saçma bişe onla spor yaptım güya.

menü de işte kahvaltı klasik yımırtaaa, akşam sote, çorba, yoğurt. arada portakal hurma fındık. dengeli bi menü oldu kısaca. hadi by:)

sporrr yapmam gereekk. nasıl bir virüs girdiyse ne öksürük düzeliyor ne enerjim yerine geliyor. bundan daha az yiyemem yani. üç beş gün değil ki aylarca diyet yapıcam daha az olmaz. böyle de hızlı sonuç alamıyorum...

toplamda, kıymalı karnabahar, nohut yemeği 4kaşık yoğurt, bir dilim ekmek, 2 wasa, 1 bardak süt 3 kaşık müsli, 1 elma, 8~9 fındık, 1 mandalina yedim. oo iyiymişş :)

yazıp unutmuşum yollamayı. o arada çayla bi de fellas fındıklı yedim:) yarın ne olursa olsun spor yapacağım bak yazıyorum buraya.

Merhaba devam ediyormusunuz acaba. Sizi kendime çok benzettim sürekli diyete başlayıp bırakmak. Daha önce defalarca zayıflamış birisiyim fakat artık 2. Günü göremiyorum.Yeme bozukluğum var. Yarın bir bismillah deyip tekrar yeme düzenimi oturtmaya çalışıcam. İstersen birlikte yapabiliriz. Zaten bizi yoran bıraktırqn diyet kafasında oluşumuz. Ben o psikolojiden bir türlü çıkamıyorum. Her ne kadar bu seferki diyet değil desemde senelerdir diyet yaptığım için beynim o şekilde algılıyor. Ama bunuda yenicem inşallah.

Merhaba devam ediyormusunuz acaba. Sizi kendime çok benzettim sürekli diyete başlayıp bırakmak. Daha önce defalarca zayıflamış birisiyim fakat artık 2. Günü göremiyorum.Yeme bozukluğum var. Yarın bir bismillah deyip tekrar yeme düzenimi oturtmaya çalışıcam. İstersen birlikte yapabiliriz. Zaten bizi yoran bıraktırqn diyet kafasında oluşumuz. Ben o psikolojiden bir türlü çıkamıyorum. Her ne kadar bu seferki diyet değil desemde senelerdir diyet yaptığım için beynim o şekilde algılıyor. Ama bunuda yenicem inşallah.
merhabalar. bir süredir hayır yine düştüm.. ev taşıdım yine ve en ufak bir değişiklik her şeyi alt üst ediyor. diyet kafasında ol sağlıklı beslen de ne dersen de her şey zor geliyor çünkü yemeyle yanlış kurulmuş bir bağlantı var. örneğin ben bazen aç yattım küçükken ceza olarak. veya herkes yedikten sonra masaya oturabildim. sadece bu ikisi bile kimbilir yemeyle doymayla korkuyla ilişkimi nasıl değiştirdiler.. neyse ana avrat girişicem yine geçmişime sinir basıyor bi kelime bile yazınca.. o yüzden maalesef yolumuz genelde diyetisyenden değil psikologdan geçiyor. umarım onu da deneyebilirim bir ara.. selamlar

buraya yazdığım günden beri iyi gidiyorum ama iyice dikiş tutturmadan yazasım gelmiyor artık. dandik koşu bandı aldım az da olsa mutlaka her gün yürüyorum. bugün daha iyi hissetmeye başladım ufaktan. haftalık yazıcam buraya şimdilik.

X