yazmak lazım

Yine yoğun bir gündü ama iyiym en azından. Sabah iki yumurta ve beyaz peynirli omlet. Ara yok. Akşam kırmızı fasulye ile ne buldunsa koy salatası yaptım güzelce doydum. Tahin eklemesem iyiydi ama çok seviyorum bu tarz bakliyat salatalarında.

Yarım saat dışarda tempolu yürüdüm. Birkaç mağaza dolaştım. Spor da yaptık. Gün biter... Byy

Evet yalnız kalma günleri bitince işler anında zorlaşmaya başladı-_- ne güzel dolabı boş tutarak diyetimi yapıyordum. Gerçi benim suçum sepete bedava diye büyük sosis aldım tavada çevirip yedik. İki tane yedim biraz sosla. Yarım dilim ekmek ayran. Hemen bir sürü spor yapmam lazım. Zaten dünkü salatam da maşallahlıktı. Ben dedim üçüncü hafta benim lanetli haftam diye. Yok yok bu sefer kıracağım bunu. Hatta hemen dışarı atayım kendimi dur giyinip. Kahvaltıda da peynir ve yarım wasa yemiştim bu arada. Arada bir kivi.

1 saat yürümüşümdür herhalde. gidiş dönüş baya oldu ama bakmadım arada oturup bir top dondurma yedik bir de cintonik içtim. bayadır içmemiştim iyi geldi. hafiften bir pişmanlık da sardı ama. yalnız yaşamayınca bu diyetin yarattığı git geller pazartesiler, sonra yeriz sonra içeriz, sonra giderizler bir süre sonra yanındakilere de haksızlık olmaya başlıyor. keşke bir kere kilo vermeyi becerip sonra dengeli olmayı başarabilseydik.

neyse paniklemedim. akşam yemeği de yemiyorum öğlenki sosislerden sonra. belki üstte saydığım sebepten ötürü bazen cuma cumartesileri küçük kaçamaklar ekleyebilirim. keşke sonrasında bozuldu duygusu gelmese de esnek bir şekilde uzun sürede zayıflayıp öğrensem normali... sadece yanımdakiler değil bana da eziyet, bana da ceza hissi veriyor bu kadar kaçınmak yasaklamak. bir şehil bir ülke görüyoruz ben diyetteyim demeye kalkıyorum. geçen hafta evdeyken dünyayı yemiştin ama? gerçekten hayatı kaçırıyorum böyle de. yemek mi sadece diyoruz ama gezerken hele o kadar önemli bir parçası oluyor ki. kutlama yaparken filan. neyse bugün gezerek erittim bence onları. yemenin kendinden nefret ederek değil mutlu olarak yapılan bir şey olması gerek. neyse çok uzattım... yine de 3. hafta korkumu geçene kadar beklesem olurdu. eşim çok daralmıştı gel seni gezdireyim dedim biraz da onunla yürümekten dolayı. yoksa ben hayatta bir yere oturmazdım. aaa neyse amma iç hesaplaşması oldu yahu yine.

Dün yazamadım sabahtan çıktık gezdik akşama kadar. Bir kaç ufak diyet dışı şey yedim. Ne bileyim patates kızartmasından aldım on tane, minik kızarmış topçuktan aldım iki tane eşimin tabağından. Bir bira içtim yine. Akşam yemeğini yemedim gelince. Sabah da omletli güzel kahvaltı yapmıştım. Ara öğün ise yarım muzdu. Eve gelince sadece bitki çayı içtim. cuma cumartesiyi yemekten çıldırmadan içimde de kalmadan kapattım. Neyseki kilo almamışım. Kalan günlerde çok daha sağlıklı yiyeceğim. Bugün hatta haşlanmış yumurta yiyeyim omlet ne de olsa az yağlı. Klasik bir tabak yaparım. Domates salatalık peynir roka, yarım dilim ekmek.

Mesela şöyle bir kahvaltı:) o boşluğa bir yumurta gelecek. Yanındaki de limonlu su.

Eklentiler

• IMG_20220710_091746.jpg
    IMG_20220710_091746.jpg
    254,7 KB · Görüntüleme: 45
Dün yarım saatten fazla yürüdüm. Aralarda koşmaya çalıştım bir dakika. Böyle nabzı hızlandırıp yavaşlatmak baya etkili kilo vermede. Hemen dizim ağrıdı tabi azcık. Akşam taze fasulye yedim yarım dilim ekmekle. Arada da kivi, 1 kare bitter ve 1 ceviz.

Regl olduğum içindir umarım, hafta bitecek elle tutulur bir kayıp yok hala.

Bugün çok halsizim hiç tadım yok. Canım bişeyler çekiyor böyle olunca hemen.

Sabah omletin yarısını yedim bir iki lokma ekmek kopardım yarım dilim değil. Salatalık domates peynir yedim.

Aralarda 1 elma 1 kare bitter 1 ceviz yedim. (Aslında böyle yazınca fark ettim 200 kaloriye yakın burası vao yerken bi tanecik bişey gibi geliyor insana)

Akşam somon var az bişey, onu yerim belki yarım dilim ekmekle bir de sebze çorbası yaparım çok acıkırsam.

Henüz spor yapmadım en iyisi uzaktaki markete yürüyerek gidip gelmek. Aç gitmekten korkuyorum ama canım çok bir şeyler istiyor o zaman.

Somon iptal:) nohut ıslatmıştım buzluğa atmak için salatası güzel oluyor diyette. Kıymalı nohut yapalım madem derken ben de ondan yarım tas yedim. Üç kaşık da süzme yoğurtla yapılmış cacık yedim. Bir lokma ekmek:) ha bir de markette bitter çikolata vardı değişik merak edip aldı hemen yanımdaki kişi:) bir kare de ondan yedim.

Yarım saat yürüdüm. Bu yürüyüşler sanki leslie abla kadar etkili olmuyor. Bir yükselmek lazım terlemek. Dizim ağrıyordu bugün belki yarın leslie yaparım.

çok kötüydüm bugün. çözmem gereken şeyler bir anda yine dizildi karşıma ve ilk defa kendimi kaybettim yerken. yazmak bile istemiyorum ama 1800 kaloriyi gördüm diyeyim. evdeki şeylerden sandviç falan yapıp tıkındım. acı, utanç, öfke, anlaşılmamak gibi şeyler hissettiğimde bir şeyi çiğnemek bile istemiyorum ittirmek istiyorum sanki direkt. elimle bastırmaya çalıştığım acılı bir yer var ve oraya yemek gönderiyorum. anlatması zor. en azından nispeten sağlıklı şeyler yedim fazla da olsa diyeyim. gidip kızartma yapmadım dışardan bir şeyler söylemedim, abur cubur almadım. sonra da ağlayıp kalkıp zor bela 40 dakika yürüdüm. kendini gerçekleştiren kehanete döndü artık biraz da. üçüncü hafta bitmek üzereyken durduramadım kendimi. bir de günlerdir doğru düzgün verememiş olmanın öfkesi ve sabırsızlığı eklendi sanırım.
perşembe sabah tartı kaydı yapıyorum. yarın sıkı yapsam bile ancak bugünü dengelerim herhalde. uğraşacağım yine de. ve bundan sonra bir müddet her gün tartılıp yazacağım kaç gr verdiğimi. şimdilik böyle sıkı bir takibe ihtiyacım var. bir an önce dizlerim için, insülini düzenlemem için ve bir ay sonra memleketteki insanları vs ziyarete gideceğimiz için vs 100 ün altına düşmem lazım... neyse toparlayacağım umarım...

Günaydın. Bugün oldukça detoksvari (lafa bak:) yemeyi planlıyorum. Yarım kiloluk artışı midemi doldurarak yapmışımdır herhalde. Ondan kurtulmam lazım ki haftayı eksiyle kapatabileyim. Kabak rendesi filan yaparım. Bakalım...

Sabahı atladım. Sonra bir kivi yedim. Dört gibi de kabak rende değil normal yemeğini yaptım 3 kaşık yoğurtla ve yarımdan biraz fazla tam buğday ekmeğiyle yedim. Bundan sonra da pek yememeye çalışacağım malum yarın tartı günü. Fakat bir kara kiraz almışız altın değerinde, onu sanıyorum bir ara yerim:KK70:

yarım saat de yürüdüm sallanarak.

:KK43: 600 gram gitti ancak. Şaka gibi. Biraz bile normale yakın diyet yapsam alt üst oluyor her şey sanki. Üçüncü haftayı başararak kapattım diyemiyorum. Bu kiloda 600 gram verilmez çünkü. Zaten böyle kilo vermede düşüşler sonrası devam etmekte de zorlandm hep. Boşa giden bir hafta oldu resmen. bugün yemekli etkinlik var bir de. 100 ün altına inmeden çıkamam tatile ya...

Dünün etkisi anında bir kilo oldu. Hayır iki ısırık aldım bıraktım bir de bikaç şeyden biraz da bira. Aman neyse takılmayacağım ona. Ne zamandır planlı bişeydi yapacak bir şey yok bedava birayı dondurmayı reddedemezdim:)

Burada günlükler çok ölü. Sadece birkaç grup var aktif. Bu da hafiften yazmaktan soğutmaya başladı. İyice kendi kendime konuşacaksam zaten deftere yazarım. Başkaları da yapsa keşke de motive etsek birbirimizi.

Sabah yarım kase yulaf lapası yedim. Bana pek yaramıyor kilo verme anlamında ama süt bozulacaktı yaptım. Bunun dışında bugün sporu artırmayı hedefliyorum. Evde saçma bi aletim var. Bacak için çok lüzumsuz aslında onun için olsa da ama masaya koyup kolla çalışınca baya yoruyor. Onunla çalışmayı planlıyorum.

Eklentiler

• 16578729350068375516793033611835.jpg
    16578729350068375516793033611835.jpg
    105,5 KB · Görüntüleme: 58
Pff kaç gün yazmamışım. Boşlayınca hemen böyle oluyor. Ev taşıyoruz. Bir tane ev bulduk ama hiç de içime sinmedi. Toparlanma kısmı bitti gibi ama yerleşme temizlik var daha. Ben bu arada bir türlü doyamadım. Sağlıksız şeyler pek yemedm abur cubur fast food falan almadım. Ama çok yedim. Stresi yönetemiyorum kesinlikle. Biraz canım sıkkın bu yüzden. Neyse tekrar yazmaya devam edeceğim. Kalkıp yumurtalı salata yapayım şimdi. Bu hafta aynı kalırım herhalde ya da azcık veririm. Sonra tam 3 haftam olacak tatile memlekete dönüş için. O arada 100 ün altına düşmek için elimden geleni yapacağım.

Vong vong vooongg. Böyle bi başarısız olma efekti var ya hani. Bu hafta tamamen bunu duyuyorum. Spor yok yemek çok tabi ki kötü geçti. Neyse aynıyım diyelim. Ben dedim dördüncü haftayı çıkaramıyorum diye. Neyse gerekirse üç artı bir yapa yapa devam. Vericez bu kiloları. Bugün iyi başladım mesela güzel kahvaltı yaptım. Arada kahve bitter. Şimdi de nohut salatası yapacağım. Akşam da iki köfte ve salata.

Bu ev beni mahvetti. Bu saatte rüyada bile örümcek görmekten temizlemekten yoruldum diye tekrar uyumak istemiyorum. Öyle ince bacaklı minnoş örümcek falan da değil. Tabi zehirli de değil de. Yani umarım sksk. Bir ay tatil uçak her şey belirli. O yüzden mecbur buraya taşınıp gelince tekrar ev arayacağız. Lanet bir stres çok sinir bozucu. Her yerim ağrıdı... Hiç odaklanarak bir şey yiyip spor yapamıyorm. Bozmuyorum diyeti ama özen de göstermeyince bir şeyler eksik kalıyor sanki.

Dün sabah muz yiyip temizliğe gittim. Öğlen taze fasulye bir dilim ekmek 2 kaşık yoğurt.
Akşam da 1 kepçe çorba, kıymalı yumurta bir dilim ekmek. Kıymalı yumurta biraz yağlıydı o biraz falsolu. Başka da bir şey yemedim bu kadar yani. Ama kilo almış görünüyorum... Valla insan bıkıyor...

Çok kötüyüm ama yazmayacağım. Toparlanacağım. Yeşil çay içiyorum kötü tadı. Enerjimi toplayıp spor yapacağım. Kendimi yerden kazımam gerekiyor... Birkaç haftadır rölantide gidiyorum tekrar hız kazanmam gerek...

Eski mesajlarımı okuyorum da yazık yav bana diye dertleniyorum iyice... Sabah çok yemiştim ama açlıkla ceza vermeyeyim dedim kendime ve iki yumurta ile salata yaptım, yedim şimdi. Akşam meyve ile kapatabilirsem bugünü kurtarırım. Hayatımı da bir kurtarabilsem.

Ha bir de almışım evde duruyordu Bromelain ve krom karışımı bir tablete başlıyorum bugün. Bakalım bir fark görecek miyim..

Eski mesajlarımı okuyorum da yazık yav bana diye dertleniyorum iyice... Sabah çok yemiştim ama açlıkla ceza vermeyeyim dedim kendime ve iki yumurta ile salata yaptım, yedim şimdi. Akşam meyve ile kapatabilirsem bugünü kurtarırım. Hayatımı da bir kurtarabilsem.

Ha bir de almışım evde duruyordu Bromelain ve krom karışımı bir tablete başlıyorum bugün. Bakalım bir fark görecek miyim..
Lütfen vazgeçme...😊

X