Aile Planlaması Yazz 24+4 Doğum Kontrol Hapı Kullananlar

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.
kızlar size bi sorum olucak bana doktorum önerdi bu hapı ikinci kutum yarın bitiyor yani son beyazı yutucam ama hala kanamam olmadı daha öncekilerde 2veya 3.beyazda geliyorduu yarında kanamamm olmassa dier kutuya hemen geçmelimiyim kızlar yardım edin lütfen ara verilmemesi gerekiyor ama hastalanmadıım napıcam kafam çok karıştı... bilmiyorumkismile

canım ilacın esprisi o zaten 28 tane var menstrüel döngü 28 gün, hiç ara vermemen lazım, belkide bu ay adet görmiceksin yani, bence ara vermeden devam et

ama bence yine de bi eczaneye sor, için rahat etsin

3 haftadır kullanıyorum bu hapı.Şimdiye kadar hiç yan etki yapmadı.Adetim herzamanki gibiydi.Ne miğde bulantısı ne başka bişey.Böyle oluncada huzursuz oluyorum ya korumuyosa

3 haftadır kullanıyorum bu hapı.Şimdiye kadar hiç yan etki yapmadı.Adetim herzamanki gibiydi.Ne miğde bulantısı ne başka bişey.Böyle oluncada huzursuz oluyorum ya korumuyosa

ne güzel işte ya, hergün aynı zamanlarda alıyosan koruyodur niye korumasın ki:hulya:

bende bugun doktora gittim etkisi en az olan bi dogum kontrol ilacı istedim ve bana yazz ı önerdi okuduklarıma göre kimine göre iyi kimine göre kötü bakalım bende nasıl bi etki bırakacak aslında bu yöntemle korunmak hiç istemiyorum ama yapacak baska bişeyde bulamıyorum adet düzensizliğimde var bi düzene oturtmak zorundaydım inşallah iyi olur ilacı kullandıktan sonra sizinle paylasıcam opuyorumnanaktan

ben ilk kutuyu bitiriyorum bugün 2.beyaz hapı içicem..ama hala regl olmadım..acaba normalmi...aslında benim döngüme göre 2-3 gün önce olmam lazımdı...bekliyorum bakalım...hamile olamam..çünkü hapa artı olarak kondom kullandık ilk ay diye...ama yine de beklemek sinir bozucu..bi sökülse...

arkadaşlar merhaba.. bende dün doktora gittim 12 haziranda düğünüm var.. bana bu ilacı verdi gerçi biraz geç gittim doktora ama olsun... adetin ilk günü başla dedi.. akeneye de iyi geliyormuş çok az yan etkisi var dedi. sadece ilk 3 ay lekelenme olur korkma o ilacın yan etkisi dedi.. ayrıca bi sorum daha olacak size.. bu haplar pazartesi gününden itibaren başlıyor ya peki benim adetim çarşamba günü başladıysa ben hangi günden itibaren içmeye başlıycam.. çarşamba günkü ilacı içersem, pazartesi salı ilaçları ne olacak.... atıcakmıyım onları...bu hap işi çok karışık ilk kulanalar için eczaneyede sormayı unutmuşum bilenler cevap verirse sevinirim :)

ben ilk kutuyu bitiriyorum bugün 2.beyaz hapı içicem..ama hala regl olmadım..acaba normalmi...aslında benim döngüme göre 2-3 gün önce olmam lazımdı...bekliyorum bakalım...hamile olamam..çünkü hapa artı olarak kondom kullandık ilk ay diye...ama yine de beklemek sinir bozucu..bi sökülse...

arkadaşım eczane bana o beyaz haplar bittikten sonra adet olursun demişti bilgin olsun.

arkadaşlar merhaba.. bende dün doktora gittim 12 haziranda düğünüm var.. bana bu ilacı verdi gerçi biraz geç gittim doktora ama olsun... adetin ilk günü başla dedi.. akeneye de iyi geliyormuş çok az yan etkisi var dedi. sadece ilk 3 ay lekelenme olur korkma o ilacın yan etkisi dedi.. ayrıca bi sorum daha olacak size.. bu haplar pazartesi gününden itibaren başlıyor ya peki benim adetim çarşamba günü başladıysa ben hangi günden itibaren içmeye başlıycam.. çarşamba günkü ilacı içersem, pazartesi salı ilaçları ne olacak.... atıcakmıyım onları...bu hap işi çok karışık ilk kulanalar için eczaneyede sormayı unutmuşum bilenler cevap verirse sevinirim :)

tatlım ilacın içinde bir sürü etiket çıkıyor ya. hani hepsi haftanın farklı günlerinden başlıyor. adetin hangi gün başladıysa o günle başlayanetiketi alıp ilaçların üst kısmındaki yere yapıştırıyorsun. yani her happazartesi başlayacak diye bir şey yok:) ilaçlardan hiç birin atmıyorsun. kounmak istediğin sürece sürekli içiyorsun.beyaz haplar bitince ertesi gün hemen yeni kutuya başlıyorsun.yeni kutuda da hangi gün başladıysan o günün etiketini yapıştırıp ona göre takip ediyorsun.

etiketler ilaç kutusunu açıncaorta kısımda. orayı tamamen kaldır. altından ilacı almayı unuttuğunda yapman gerekenler çıkacak.
umarım yardımcıolabilmişimdir.

17 temmuzda düğünüm var. dün doktora gittim bana bu ilacı verdi anlatılanlara bakılırsa diğer d.k. hapları kadar yan etkisi yok. yakında regl olacağım ve adetin ilk günü başlamayı düşünüyorum. işallah yan etkilerle karşılaşmam...

ilacı kullandım dün aksam son beyazı içtim bugun yeni kutuya baslayacagım ama hala regl olmadım normalmi bu acaba benim adetim çok sancılı geçerdi pembe renkli ilaçları kullanırken 24 gün boyunca hep aynı sancıyı gördüm beyaz haplarda sancı görmedim bu niye oldu anlamadım :gitme: bu düzensizlik beni deli ediyor mafoldumben

sakin ol canım. ben de 2. kutunun başında adet oldum. son beyazı içtikten sonra. ilk kutularda böyle dengesizlikler olur. sıkma canını.

Merhaba. Ben 1 aydır yaz 24+4 kullanıyorum. En önemli yan etkisi 1 ayın sonunda ortaya çıkan aşırı kaşıntı ve beraberinde yırtılma (çatlak). Tüm vücudum yanma hissi ve kaşıntı ile beraber çatlamaya başladı. Beraberinde herhangi bir ilaç kullanmadım, hayat tarzımda yada kilomda herhangi bir değişiklik olmadı. Ayrıca mide bulantısı, baş dönmesi ve sinir de yaptı. Üstelik reglimde 12 gün sürdü!!! Bu gün doktorum ve ilaç firması Bayer'i arayarak şikayetlerimi ilettim. Kullanma kitapçığında yan etkilerde çatlak yaptığına dair bir uyarı da yok. Doğumda 13 kilo aldım tek çatlağım olmadı. 1 ay ilaç kullanarak her tarafımı çatlattım. Rezalet değilde ne? Çok moralim bozuldu. Sizde dikkatli ve iyice düşünerek kullanırsanız iyi olur. senağlama

Merhaba. Ben 1 aydır yaz 24+4 kullanıyorum. En önemli yan etkisi 1 ayın sonunda ortaya çıkan aşırı kaşıntı ve beraberinde yırtılma (çatlak). Tüm vücudum yanma hissi ve kaşıntı ile beraber çatlamaya başladı. Beraberinde herhangi bir ilaç kullanmadım, hayat tarzımda yada kilomda herhangi bir değişiklik olmadı. Ayrıca mide bulantısı, baş dönmesi ve sinir de yaptı. Üstelik reglimde 12 gün sürdü!!! Bu gün doktorum ve ilaç firması Bayer'i arayarak şikayetlerimi ilettim. Kullanma kitapçığında yan etkilerde çatlak yaptığına dair bir uyarı da yok. Doğumda 13 kilo aldım tek çatlağım olmadı. 1 ay ilaç kullanarak her tarafımı çatlattım. Rezalet değilde ne? Çok moralim bozuldu. Sizde dikkatli ve iyice düşünerek kullanırsanız iyi olur. senağlama

canım çok üzüldüm. Allah şifa versin. herkeste değişik yan etkileri oluyor demek ki.bende adetimin uzaması ve biraz sinir dışında bir şey yapmadı.

Arkadaşlar beni birisi aydınlatabilirse çok mutlu olacağım. bugün doktorla görüştüm eczaneye gittim tabi sonra yasmin ve yazz24 hak. bilgi aldım ve baya araştırdım yazz24+4ü kullnana çoğu kişi memnun onu kullnamya karar verdim. 24 temmuzda düğünüm var nişanlım korunmayı kabul etmişti ama benim latex alerjim var malesef iş başa düştü.Şimdi bugün 25 temmuz düğünüme 29 gün kaldı bu haziran ayında hala henüz adet olmadım.1-2 gün sonra olmam lazım düzenime göre.Pazartesi gidip alıcam bu hapı ama kullnamk için illede adeti ilk gününü mü beklemem gerekiyor? ve hapın koruyuculu 2. ay başlar denmiş .Peki ben 28 i gibi adet görmüş olsam ve ilacı alsam düğünüme kadar 24 gün içmiş olacağım.Etki konusunda br terslik olur mu bu durumda? yeterli gelmez mi? Yani korumaya başlamış olur mu?

evet canım adetliyken başlanıyor içilmeye...1-5 günleri arası bigün içiyorsun...ama benim dr um ilk ay sadece ek korunma yapın demişti..2. ay korumaya başlar demişti...yine de riske atmak istemezsen ilk 2 ay kondom kullanın...allah mesut etsin şimdiden...

evet canım adetliyken başlanıyor içilmeye...1-5 günleri arası bigün içiyorsun...ama benim dr um ilk ay sadece ek korunma yapın demişti..2. ay korumaya başlar demişti...yine de riske atmak istemezsen ilk 2 ay kondom kullanın...allah mesut etsin şimdiden...
işte sorun orda ya canım condom kullanma şansımız yok alerjim nedeniyle. benim doktorumda ilaç düzenli olarak alınmaya başlandığından itibaren korumaya başlar dedi net ortamında da 2. ay tam olarak korumaya başlar yazmışlar.oyüzden kafam karıştı. çünkü ben hala adet görmedim bu ay neredeyse haziran bitecek anca 28i gibi görücem temmuzda da 3-4 gün ileri atsa temmuz 31i bulur.yani düğüne kadar anca bu ilacı 24-25 gün içmiş olucam çok endişelndim ama napayım adet görmedimki bi türlü. yoksa daha önce başlardım

mrblar bende yaz kullanmaya başladım geçen hafta itibariyle daha önce hiç doğum kontrol hapı kullanmamıştım cumaya kadar düzenli olarak aldım ilacı ama cumartesi anneme geldim ve 2 gün unuttum almayı dün gecede zaten 15 gün burdayım 2 gündürde unutuorum die almadım ama gece kanamam olmuş daha perşembe günü bitmişti reglim bugün tekrar oldum sanırım :KK43: bu kaçgün sürer acaba böyle olan olmuşmuydu hiç tatilde olduğum için doktorumada soramıorum

X