Aile Planlaması Yazz 24+4 Doğum Kontrol Hapı Kullananlar

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.
evet canım adetliyken başlanıyor içilmeye...1-5 günleri arası bigün içiyorsun...ama benim dr um ilk ay sadece ek korunma yapın demişti..2. ay korumaya başlar demişti...yine de riske atmak istemezsen ilk 2 ay kondom kullanın...allah mesut etsin şimdiden...

Canım söylemek istediğin şu mu ilk ay ek koruma derken: şimdi ben zaten düğüne kadar 1 ay boyunca bu hapı içmiş olucam yani evlendiğimizde 2. kutuya dolayısı ile 2. aya girmiş olucam. Acaba doktor ek korunma önerisini hapa başlayı kısa zamanda evlenenler için mi yapıyor yoksa 1 ay kullansam dahi düğüne kadar yine de ek bişiler yapmam gerekçek mi onu merak ediyorum.nniye sormadımki bunu doktora ya çok kzıım kendime.zaten zar zor randevu almıştım. okadar şey sordum bi bunu netleştiremedim

kızlar bende yazz 24+4 ü kullanıyorum. doktorum korumanın 2 hafta içinde başlayacağını söyledi. bu 1 ay 2 ay olayı nereden çıktı. kutudada yazmıyo öle bişey

kızlar bende yazz 24+4 ü kullanıyorum. doktorum korumanın 2 hafta içinde başlayacağını söyledi. bu 1 ay 2 ay olayı nereden çıktı. kutudada yazmıyo öle bişey

ben de bi anlasam canım çevremdeki herkes ağız birliği etmişçesine 1 ay da 1 ay deyip duruyor doktordan böyle duyduklarnı analtıyorlar. bende bugün başlayabildim doktorumda verirken 'iyi madem düğününe tam 1 ay varmış denk gelir' demişti. tabi işin kötüsü hesapladığım tarihte adet görmedim stresten 15 gün gecikti daha ilk bugün alabildim

BENDE YAZZ I KULLANMAYI DÜŞÜNÜYORUM ...ok araştırdım en az etkisi olan bu hap galiba.ama ben kulllanımını anlamadım. şimdi ilaç sayısı 24 +4 = 28 hiç ara vermeden içiyoruz tamam onu anladım .peki adet ne zman oluyoruz.adet olurken de içiyoruz.ne bilim bi kullnaım şeklini anlatırmısınız acaba.ben 6 temmuzda başlıcam hapa.25 temmuzda birleşme olucak.ek koruma gereklimi yoksa hap yeterlimi? dr gitmeye vaktim yok iş düğün hazırlığı derken kaldım.

BENDE YAZZ I KULLANMAYI DÜŞÜNÜYORUM ...ok araştırdım en az etkisi olan bu hap galiba.ama ben kulllanımını anlamadım. şimdi ilaç sayısı 24 +4 = 28 hiç ara vermeden içiyoruz tamam onu anladım .peki adet ne zman oluyoruz.adet olurken de içiyoruz.ne bilim bi kullnaım şeklini anlatırmısınız acaba.ben 6 temmuzda başlıcam hapa.25 temmuzda birleşme olucak.ek koruma gereklimi yoksa hap yeterlimi? dr gitmeye vaktim yok iş düğün hazırlığı derken kaldım.

canım ben yeni başladım almaya içinde 24 adet pembe 4 adet beyaz hap var. adet olduğun ilk gün pembe hapların ilkini almaya başlıyorsun ve düzenli olarak aynı saatte kullanıyorsun 24 tane pembe hap bitttiğinde sıra 4 beyaz hapa geliyor onlara sıra geldiğinde yeniden adet görüyorsun yani adetli iken beyaz hapları kulanıyorsun. ama nadiren de olsa beyaz hapların 3.sünde de kanama olabilirmiş hiç sorun etmeden normal sürece devam ediyorsun almaya. yani 24 pembe 4 beyaz sırasını bozmadan ilacı sürekli aıyorsun. ben 4 temmuzda almaya başladım. tekrar göründüm bugün dotora benim düğünüm de 24 temmuzda. toplamda 20 gün içmiş olucam ilk 10 gün prezervatif de kullanabilirsin riske girmeyin dedi.ilaç kuusunda haftanın değişik günlernde başalyı sıralı devam eden etiketler var. hangi gün başladıysan o etiketi kutucuğa yapıştırıyosun düzenli alman bozulmasın diye

bugün 16. hapımı aldım.almayı planlayanlar için yaşadığım değişimi anlatayım dedim. ilk 5 gün biraz sıkıntı çektim ilaca vücudum anca 5 günde alıştı. 5 gün boyunca her gece miğde bulantısı ve ishalle uyandım. ilk 5 gün suratımda sivilceler çıktı Tamam olmayacak bırakayım dedim bir arkdaşım bana da öyle oldu ama devam et sonra düzeliyor dedi. bugün 16. günüm hiç bir şikayetim kalmadı miğde bulantısı ve sivilceden eser yok. şişkinlik yok hatta 16 günde 1.5 kilo verdim çünkü ilaç idrar yollarına da etki ediyor çok sık tuvalete gitme isteği uyandırıyor. Arkadaşım 1 yıldır kullanıyr ne kilo aldı ne de bir sıkınısı var düğünüme kadar 21 ilaç içmiş olucam nolur nolmaz diye 2. kutuya başalayana kadar ek bir korunma yöntemi düşünüyoruz. Hiç bir şikayetim olmadığı için şuanlık çok memnunum unutmamak için de telefonuma gece11e hatırlatma kurdum hergün hatırlatma sayesinde rahatça alıyorum. Tavsiye ederim.

kızlar benim beyaz hap biteli 2 gün oldu hala adet görmedim hamile olma olasılığım zaten yok çok sinir bozucu bir durum:KK43:

bütün yazdıgım yorumlar neden sılınmıskı off ya

canım normal zaen üzerinde debeyaz hapı alır almaz hasta olacaksanız yazmıyorki stres yapma 2. 3. günde başlayabilir diyor ben de alıyorum bu hapı. 3. beyaz hapı aldığımda hastalandım sonraki 2. pembe hapa kadarda devam etti

bende bu hapı 4 ay kullandımmm son ay hayatımı kabusa cevirdi desem abartmıs olmam adet kanamam uzadıı ara kanamalar kahverengi akıntılar su an bile kanamam var azda olsa!!! ve adet dönemim deilll doktorumla görüştüm kutu bitmeden kanamam arttıgı için hapı bırakmamı söyledi 2 gündür içmiyorumm psikolojimi alt üst etti sürekli kanama olunca aglama krizlerine bile girdim ilk baslarda hersey yolundaydı ama sonucta ne kadar az yan etki dense de elbet yan etksii var ve ben bu yan etkilerinden hala kurtulmaya calsııyorum aniden bırakmsı olsam da .kullanmadan önce bir kere daha gözden gecirin derim ben.gerci bana olan yan etki umarım size olmaz...

arkadaşlar ben önce yasmin kullandım ama hastanelik oldum nefes darlığı, sinir bozukluğu, ağlama krizleri, o sıra bide grip olmuştum doktorlar nefes darlığımdan dolayı beni hastaneye yatırdılar ve astım olduğumu sandılar ve araştırdıktan sonnra hapın yaptığı ortaya çıktı bende düğün arifesinde 1 hafta hastanede yatmışlığımla kaldım! ve ben doktora gidip testler yaptırıp öle kullanmıştım yasmini doktor tavsiyesiyle, o yüzden doktorda vermiş olsa kullanmadan anlamıyorsunuz vucudunuza vereceği zararı... evlendikten 20 gün sonra bi arkadaşımın ısrarıyla doktora gitmeden eczaneye danışarak yaz24+4 e başladım. 1. kutuda son pembeyi içicem bugün. (aynı saatte almak önemliymiş, ayrıca tavsiyem 23:00-24:00 sıralarında içinki yan etkileri daha az olsun.) bendeki tek yan etki sabah kalktığımda hafiften bulantım olmasıydı oda 5 gündür geçti. ayrıca çok sık idrara çıkarıyor buda kilo kaybına yol acıyor bennim bünyem kilo almaya meyilli olmasına rağman 1 kilo verdim :) inşallah bu ilacın yan etkisidir, evliliğimizin başlarında sadece eşimin korunmasından dolayı hamilelik gibi bişeyle karşılaşmam :KK43: :1shok::1shok:

herkese selamlar..yazılanları okumaya çalıştım ama aynı soru daha önce sorulduysa şimdiden özür diliyorum ve beni aydınlatmaanızı rica ediyorum :)
1.sorum şu,benim adetlerim yaklaşık35 günde bi oluyor..8 ekimde düğünüm,ardından da balayım var..bu duruma göre ya düğünde ya da balayıma denk geliyor..kara kara düşünüyorum kaç gündür ne yapacağım diye..doktora gittim Premolid N tablet önerdi prospectusunu okudum,bu ilaca beklene adet tarihinden 3 gün önce başlayıp 10-14 gün kullanılması gereiyormuş,bırakınca da 3-4 gün içinde adet oluyormuşsun..eylülün 6sı gibi adet olacağımı düşünerek başlayacaktım,düğüne gelmesin diye..ama ayn zamanda korunmak da istiyorum ama doğum kontrol hapıyla birlikte kullanılmaması gerekiyormuş.. etki süresi 2. ayda başlıyor deyince aklım karıştı.. benim e düğüne 20 günüm filan kalıyor bu ilacı kullanınca,etkisi olmaz mı? tahminime göre adetimi 2 hafta kadar geciktireceğim bu ilaçla sonra da doğum kontrol hapına başlayacağım.. fikri olan varsa yardımcı olsun lütfen?*

herkese selamlar..yazılanları okumaya çalıştım ama aynı soru daha önce sorulduysa şimdiden özür diliyorum ve beni aydınlatmaanızı rica ediyorum :)
1.sorum şu,benim adetlerim yaklaşık35 günde bi oluyor..8 ekimde düğünüm,ardından da balayım var..bu duruma göre ya düğünde ya da balayıma denk geliyor..kara kara düşünüyorum kaç gündür ne yapacağım diye..doktora gittim Premolid N tablet önerdi prospectusunu okudum,bu ilaca beklene adet tarihinden 3 gün önce başlayıp 10-14 gün kullanılması gereiyormuş,bırakınca da 3-4 gün içinde adet oluyormuşsun..eylülün 6sı gibi adet olacağımı düşünerek başlayacaktım,düğüne gelmesin diye..ama ayn zamanda korunmak da istiyorum ama doğum kontrol hapıyla birlikte kullanılmaması gerekiyormuş.. etki süresi 2. ayda başlıyor deyince aklım karıştı.. benim e düğüne 20 günüm filan kalıyor bu ilacı kullanınca,etkisi olmaz mı? tahminime göre adetimi 2 hafta kadar geciktireceğim bu ilaçla sonra da doğum kontrol hapına başlayacağım.. fikri olan varsa yardımcı olsun lütfen?*

D.k. hapıyla korunmayı düşünüyorsan geciktirici kullanmana gerek yokki. D.k. hapına başla 7 günlük arada hapı bırakınca regl başlıyor. Sen hapıa ara vermeden kullanmaya devam et. Hapı kullandığın sürece regl olmazsın. Bırakınca 3-4 gün içinde gelir.

D.k. hapıyla korunmayı düşünüyorsan geciktirici kullanmana gerek yokki. D.k. hapına başla 7 günlük arada hapı bırakınca regl başlıyor. Sen hapıa ara vermeden kullanmaya devam et. Hapı kullandığın sürece regl olmazsın. Bırakınca 3-4 gün içinde gelir.

onu da düşündüm ama ben regl olamayınca çok huzursuz oluyorum,her yanım şişiyor,anksiyete başlıyor..bunun için bir an önce olup biteyim,düğün zamanının stresinin üstüne bi de bu eklenmesin diye düşünüyorum a.s

onu da düşündüm ama ben regl olamayınca çok huzursuz oluyorum,her yanım şişiyor,anksiyete başlıyor..bunun için bir an önce olup biteyim,düğün zamanının stresinin üstüne bi de bu eklenmesin diye düşünüyorum a.s

Hapla korunurken eski adet düzenin kalmayacakki yani 35 günde 1 değil daha erken olacaksın.
Çünkü hapın içinde 21 tane var bittikten 3-4 gün sonra başlıyor regl. 6 eylülde reglin başlasa hapı eylül sonunda kadar bitirmiş olacaksın.Eylülün son haftası en geç 1 ekim reglin başlayacak. Düğüne kadar biter geciktirmene de gerek kalmaz.
Tabi evdeki hesap çarşıya uyarsa:KK1:
2 hapı birlikte kullanamazsın zaten geciktirici ve dk. hapını.

günaydın herkese bol sağlıklı günler
7 kasımda düğünüm var benim
30 eylül gibi regl olcam
kullanmaya başlıcam
kullanmaya devam edenler yorumlarını yazabilir mi

günaydın herkese bol sağlıklı günler
7 kasımda düğünüm var benim
30 eylül gibi regl olcam
kullanmaya başlıcam
kullanmaya devam edenler yorumlarını yazabilir mi
hayırlı olsun :)

ben halen kullanmaya devam etmekteyim ve çok çok memnunummm :)
kilo aldırırmı korkun varmı bilmiyorum ama kilo almaya çok elverişli bünyem olduğu halde verdirdi bana :)))

bana yapmış olduğu tek yan etki ben akşam yatmadan önce içiyordum sadece sabaha karşı çok hafif bulantı yaptıı , 1 hafta sonra oda geçti :)

hayırlı olsun :)

ben halen kullanmaya devam etmekteyim ve çok çok memnunummm :)
kilo aldırırmı korkun varmı bilmiyorum ama kilo almaya çok elverişli bünyem olduğu halde verdirdi bana :)))

bana yapmış olduğu tek yan etki ben akşam yatmadan önce içiyordum sadece sabaha karşı çok hafif bulantı yaptıı , 1 hafta sonra oda geçti :)

çok teşekkürler canım
bakalım bugün 2.yi içcem
bende yazarım
inş memnun kaldım diye yazarım
benimde var kilo korkumm

shewall ben de bu ilacı kullanıyorum 4. ayımdayım yaklaşık olarak 90 tane kullanmışım ama 1. hafta akadaşın da dediği gibi 5 gün süren mide bulantısı haricinde hiçbir yan etkisini görmedim kilo falan da almadım 49 kilo ile başladım şuanda 47 yim

sentimentalcim çoook teşekkürler.
bol sağlıklı mutlu günler dilerim herkese.
sizin yazdıklarınızı okudukça moral oluyor.
siz de o zamanlar benim şimdiki halim gibi stresliymişsiniz.
günlerdir doğum kont hapı kullanmaya başlarsam kilo alıcam diye sıkıntıdan yemeden içmeden kesildim daha başlamadan : )
bakalım bu gece 2. aldım ne olacak
çok sağolun

X