Yeğenimin nişaninda tatildeyim

Soran olmadi,bunuda sahibinden duymadim
Kardeşinizin yanında olamamak üzücü olur elbette ama bana ilk hatayı onlar yapmış gibi geldi. Özellikle yurt dışında olduğunuz dolayısı ile size de sormaları gerekirdi. Benim abim de yurt dışında, hep onların müsait zamanlarına göre yaptım ben bu tarz organizasyonlarımı. Kardeşiniz yani yurtdışında olmasanız bile en son ve ondan duymamış olmanızda sizi suçlu yapmaz.

İki kardeş birden gitmeyeceksiniz.
Benim kabul edebileceğim bir şey değil mesela.
Ben yeğenlerime can veririm. Allah bana onların en özel günlerini göstersin, ömrüm yetsin büyük demeyeyim ama ne yapar eder giderim, büyük bir engelim yoksa.

Ama herkesin aile ilişkileri farklı.
Yeğenimi istemeye geleceklerini 3 gün önce öğrenmezdim ben.

Gitmemek için bahane üretmiyorum ,kimseyi kirmadan nasil cözerim diye düşünüyorum.
Elbette böyle bir günde bulunmak isterim .
Nişan tarihinide kimse bize uymasinida beklemedik ,keşke sadece iki hafta önce haberim olsaydi asla tatil planlamazdim.
tatili erteleyebilirsiniz sonuçta birlikte gideceğiniz kişi diğer kardeşiniz onunda olması gereken ortak yere gitmek için tatili erteleyebilirsiniz ?
yani eşiyle sıkıntı yaşadı tatile gidecektik zorluklarla ayarladık demeniz o yüzden bahane geldi bana , ben böyle anladıysam kardeşiniz kim bilir ne düşünür aslında iyiliğinize söylüyorum .... belki 3 gün önce kesinleşmiştir tarih 2 hafta öncesinde belirsizdir kesinleşince haber vermişlerdir siz kardeşinizle neden konuşmuyorsunuz benim yapabileceğim birşey var mı ne zaman geleyim size önden geleyim mi yardımım dokunur mu diye normalde sizin aramanız lazım bana ihtiyacınız var mı diye aslında...

Soran olmadi,bunuda sahibinden duymadim
size uygunmusunuz diye soran olmadı mı soruları sorulmuş bu da yanlış insan evlenirken başkalarına ne zaman müsaitsin diye sormaya kalkarsa hiç evlenemez teyze kadar dayı da önemli onun kadar amca da kuzende, biri müsait olsa diğeri müsait olmaz. hangi birini memnun etmeye çalışsınlar . onların başı telaşlı kendileri zaten müsait olmak için uğraşıyor evlilik telaşı kolay mı

kişi gün belirler bizlerin düğün sahibine uyması gerekir.

Merhabalar,
Ablamin ikinci kizin nişani olacak.çok kötü tessadüfler oldu ve kiz istemedede yanlarinda olamadim.
Ne yalan söyliyeyim ,üç gün önce kiz isteme merasi yapacaklarini haber verdiler .
Bana çok iyi getirisi olan iş teklifi almiştim iptal etmeye elim varmadi .
Şimdi bir hafta önce kiz kardeşimle tatil ayarladik .Biz zaten en son 2019 tatile gitmiştik .yurtdişinda yaşiyoruz.
Yeğenim nişani tam ayni tarihe denk geliyormuş yeni öğrendik .
Mekan sorunlari yok ,çünkü damatin amcasinin .
Kafam karişti bir yandan kiz kardeşim hamile beraber zaman geciricektik ve tatile gidebilmek için hatta eşim ile kavga ettik ,bir yandan üzülüyorum ne kiz istemede ne nişanda ablamin yeğenimin yaninda olamadiğimdan.
Siz ne yapardiniz?
Tatili değil yeğeninizi seçmelisiniz.

üst üste yazmış oldum ama şimdi aklıma geldi
belkide kardeşiniz yurt dışında olduğunuz için nişana değilde direkt düğüne gelebileceğinizi düşünmüştür sizi düşünmüştür yani :KK66: konuşursanız sorunun çözüleceğini düşünüyorum ben

size uygunmusunuz diye soran olmadı mı soruları sorulmuş bu da yanlış insan evlenirken başkalarına ne zaman müsaitsin diye sormaya kalkarsa hiç evlenemez teyze kadar dayı da önemli onun kadar amca da kuzende, biri müsait olsa diğeri müsait olmaz. hangi birini memnun etmeye çalışsınlar . onların başı telaşlı kendileri zaten müsait olmak için uğraşıyor evlilik telaşı kolay mı

kişi gün belirler bizlerin düğün sahibine uyması gerekir.
Ben sormuştum çünkü yurtdışından gelmek ha deyince olmuyor. Amcaya dayıya normalde sorulmaz özel bir durum olmadıkça ama böyle durumlarda senelik izinlerini aylar öncesinden ayarlıyor insanlar.

Mekan sıkıntısı yok demişsiniz..bunu ne için dediniz,yani dış kapının dış mandalı teyzeleri belki gelir diye yeğen düğün tarihini mi değiştirsin?

Düğün yapılır, gelen gelir gelmeyen de gelmez ama gelmediği de asla unutulmaz :)

O yüzden tek careniz gitmek ya da gitmeyip olacaklara katlanmak...

Tatil benim kırmızı cizgimdir, guzel bir tatil için işten istifa etmisligim bile vardır. Buna rağmen sizin durum çok saçma. Alınan bilet değiştirilebilir. Otellere bir telefon açarsin,gününü kaydırirlar. Daha bu sene bir sebepten ertesi gün gittim tatile, bookingden ödeme yaptığım oteli aradim, böyle böyle dedim,aynı gün odamı ertelettim. Atla deve değil ya ,neden kabul etmesinler?

Gidiş bileti için de en kotu değiştirir ama aradaki farkı ödersiniz . Tatili 7 gün değil 5 gün yaparsınız... Ya da olmadı başka hafta gidersiniz

Binlerce seçenek varken gitmemeyi seciyorsaniz da sizin tercihiniz.

Yeğen o kadar da yakın akraba değil bence. Yani tabii kardeslik bağlari çok sıkıysa, bebekligi elinde geçmişse falan yegendir gözlerin parlar da çoğu insan ilk bebekler hariç kalan yegenlerinin yüzünü bilmez .

Benim babam mesela:) o kadar yeğeni evlendi, aynı sehirde olmadıklarina hiç gitmedi, onlar da zaten gönül koymazlar büyük ihtimalle çünkü kırk yılda bir gelen akraba, amcadan dayıdan ziyade.

Benim ablamın da düğününe bir sebepten teyzelerim gelmedi, şehir dışından sadece iki amcam geldi. Biz de sallamadik açıkcasi çünkü gelsin gelmesin, çok da mühim değil:)sanırım siz de "gelsin gelmesin,çok da mühim değil" kategorisinden bir teyzesiniz, o yüzden yeğen cok sallayip da üzülmez,nerede teyzelerim diye. Ama kara kaplı defterine de yazar

Yurtdisinda yaşıyorsunuz, nasıl bir iletişiminiz var çözemedim diğer kardeş ile tatil planı var ama 3. Kardeşin düğün telaşı hakkında fikir yok ne sizden ne onlardan adım var. Yani ay olarak bahsedilir bayram öncesi denilir illa konuşulması gerekmiyor mu? Tatile gidin günü birlik mekana gidip gelin benim aklıma bir bu geldi, 10 günlük tatil içinde en fazla 24 saat ziyan olur.

Bence sorun bastan en yakinlara sorulmadan tarih belirlenmesi. Insan az cok kardeslerine bir sorar "bu hafta yapmaya planliyoruz herkes müsait mi" diye. Insanlarin tatili olur, işi olur, saglik sorunlari olur. Kafaya göre gün belirlersen olacagi bu. Ben dügün tarihini dayinin ölüm yildönümüne koyani gördüm. Yani madem aile insan ona göre önceden iletisime gecer. Sahsen tatili baska tarihe alma imkanim varsa yapardim. Bari dügün tarihini önceden bildirsinler
Yok artık 😄 düğün tarihi belirlerken tek tek herkesi aramak müsaitseniz şu zaman düğün planlıyoruz müsait degilseniz siz bir tarih soyleyin ona göre yapalım düğünü demek 😁

Merhabalar,
Ablamin ikinci kizin nişani olacak.çok kötü tessadüfler oldu ve kiz istemedede yanlarinda olamadim.
Ne yalan söyliyeyim ,üç gün önce kiz isteme merasi yapacaklarini haber verdiler .
Bana çok iyi getirisi olan iş teklifi almiştim iptal etmeye elim varmadi .
Şimdi bir hafta önce kiz kardeşimle tatil ayarladik .Biz zaten en son 2019 tatile gitmiştik .yurtdişinda yaşiyoruz.
Yeğenim nişani tam ayni tarihe denk geliyormuş yeni öğrendik .
Mekan sorunlari yok ,çünkü damatin amcasinin .
Kafam karişti bir yandan kiz kardeşim hamile beraber zaman geciricektik ve tatile gidebilmek için hatta eşim ile kavga ettik ,bir yandan üzülüyorum ne kiz istemede ne nişanda ablamin yeğenimin yaninda olamadiğimdan.
Siz ne yapardiniz?
Öz ablanızın kızının nisanında iki kardes tatile mi gidiyorsunuz?
Yada size neden son dk haber veriliyor böyle seyler?
Hadi ülkeler ayrıdır da wp diye bisey var?

Nişan için ülke dışından gelinmesi bana garip geliyor..başka şehirden bile gelinmesine gerek yok bence.Kendi nişanımda sadece abimi şehir dışından davet etmiştik.Belki ben olaya yanlış bakıyorumdur ama nişanın insanların tanışıp sohbet edebileceği sıcaklıktaki ortamlarda yapılması gerektiğini de düşünüyorum. Sonuçta amaç ben x kişi ile evleniyorum ,bu da ailesi ..hadi kaynaşın bakalım demek.🤷‍♀️

Kardeş bu kardeş. Böyle bir günde yanında olmayacaksınız da ne zaman olacaksınız?? Kusura bakmayında yarın öbürgün sizin özel gününüzde o zaman ablanızda gelmesin?? İş farklı bir durum ama bu farklı. Geçen sene nişanımda kuzenım vs teyzemlerle küslükleri vardı gelmedi şu an ölseler cenazelerıne gitmem. Özel günlerde aile olamıyorsak diğer günlerde de olmayalım.
Kuzen için abartı bence ama kardeş konusunda evet gidilmeli

Tatil her zaman yapılır ama böyle ozel günler her zaman olmuyor.en son 2019 da tatile gittik diye yakınıyorsunuz da ben en son ne zaman gittim hatırlamıyorum bile..uzun zaman tatile gitmedim diye ablamin yanında olmamayı tercih etmezdim..sizin ozel gününüzde de onlar gelmez

Ben sormuştum çünkü yurtdışından gelmek ha deyince olmuyor. Amcaya dayıya normalde sorulmaz özel bir durum olmadıkça ama böyle durumlarda senelik izinlerini aylar öncesinden ayarlıyor insanlar.
birçok akrabam yurt dışında, tarihim belli olduğunda şu gün dedim nişanda da istemede de söyledim ama hepsine ayrı ayrı gelemeyeceklerini düşünerek direkt düğünde bekledim . hatta yurt dışında olan dayım 2 kez aradı planda değişiklik yok değil mi ona göre bilet alıcam diye teyit etti canı gelmek yanında olmak isteyenin hali tavrından belli oluyor zaten ki uymaz gelemezlerse de kırılmazdım fakat düğünüme gelmeyip tatile gitseler kırılırdım. yurt dışındakilere insanlar anlayış gösteriyor zaten gelemediklerinde ama tıutupda akrabalara tek tek müsait misiniz düğün yapıcam diye sormak çok komik :KK70: biri beni arasa şu gün evlenicem ne dersin müsait misin dese ben ne diyebilirim senin özel günün gelicem derim aksilik çıkar gelemem mahcup olurum sen istediğin gün yap derim

konu sahibesi abim evlenirken ben abimle küstüm abimle senelerdir görüşmüyorum o zamanlarda görüşmüyordum öyle diyeyim
ama kardeş olarak üstüme düşeni yaptım küs olduğumu insanlar bilmek zorunda değil dedim, yarın ne olur belli olmaz ben üstüme düşeni yapayım da dedim
davetiyelerine kadar ben katladım, yardımcı oldum ,eşyalarını bile ben topladım ,düğününde her anında yanında oldum ,o esnada olması yapılması gereken ne varsa yaptım, düğün bitti anında kendi yoluma gittim yine görüşmemeye devam ettim ama düğününe gittim küs olmama rağmen ki üstelik büyük bir olaydı gitmesem kırılmaya hakkı bile yoktu ona rağmen....

kendisi benim düğünüme gelmedi ama :) herkesde kınadı 8 sene oldu bakın hala unutmadım

kardeşlere davetiye zaten olmaz illa şu gün diye özel aramalara da gerek yok çünkü o kardeştir zaten gelmek zorundadır, nişanda giderseniz düğünde gidemeyebilirsiniz kardeşinizle konuşun birinden birine gelebilirim malum uzaklardan gelicem, gönlüm düğünden yana ama sen hangisinde yanında daha çok olmamı istersin diye sorun bence ,sizin yapabileceğim birşey varmı diye sormanız lazım o zamanlar insan böyle yardım ve destek sözleri duyunca çok mutlu oluyor

Yok artık 😄 düğün tarihi belirlerken tek tek herkesi aramak müsaitseniz şu zaman düğün planlıyoruz müsait degilseniz siz bir tarih soyleyin ona göre yapalım düğünü demek 😁

🙄 en yakinlardan bahsediyoruz. Kafaniza göre kimseye önceden az cok ne zaman olacagini söylemeden tarih alsaniz, sonradanda milletin isi olunca aglamaya hakkiniz yok iste. Bu kadar basit. O zaman milleti de kimse sık bogaz etmeyecek

X